2022 Yıllık Burç Yorumları

2022 Yıllık Burç Yorumları

2022 Yıllık Burç Yorumları ‘nızı okudunuz mu? Burcunuzu 2022 yılında bekleyen etkileri biliyor musunuz?

Burcunuzun 2022 yılında hangi genel etkiler ile karşı karşıya kalacağını merak ediyor musunuz?

2022 Yıllık Burç Yorumları – Koç Burcu

2021 yılı her burç için umut kaybettiren, var olana sarılmaya iten bir yıl oldu. Belki 2020 kadar zor olmadı, “bit artık!” dedirtmedi ama 2022’yi de iple çektirecek bir neden yaratmadı.

Koç Burcu 2021 yılında, en büyük transiti 11. evinden almış, geçmişten bugüne taşıdığınız umutlarınız ve geleceğinizi şekillendiren hayallerinizde, hangi noktada olduğunuzla ilgili yüzleşmeler yaşamıştınız. 2021 yılı umutlarınızın ve beklentilerinizin karşılığını alıp alamayacağınızın cevabını bir çoğunuza verdi. Bazı Koçlar sonunda hayallerine kavuşup “ohh” derken, bazı Koçlarsa aslında hayallerinin ağırlığı altında ezildi.

2021 yılından kalan bu etki, hala hayata karşı beklentilerinin cevabını alamayan Koç burçlarına, cevaplarını 2022 yılında verecektir. Güzel haberse; bu ikinci etaba kalan Koçlarının beklediğine değecek olması.

2022 Koç burçlarını arkadaşlıkları bakımından sınavdan geçirebilir. Çevre ve sosyal ortamınızı değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Her ne olursa olsun, elenenlerin hayrınıza olduğunu bilmek önemli. Daha önce benzer bir dönemi 1991-1993 yılları arasında yaşamıştınız. Bu dönemi projeksiyon alarak çevrenizde olabilecek değişimleri öngörebilirsiniz.

Devamı için…

2022 Yıllık Burç Yorumları – Boğa Burcu

2021, Boğa’lar için kader değiştiren bir yıl oldu. Bazı Boğa’lar 2021 boyunca yaşadıkları ile bu durumu farkına vardı. Bazı Boğa’lar ise aslında 2021’in ne kadar kaderlerini değiştirdiğini, 2022 yılında anlıyor olacaklar.

Boğa burcu materyal dünyadan en iyi anlayan burç olarak, her zaman maddi anlamda gerekli ihtiyaçları karşılayabilmek için gerekeni yapan, çalışan bir burç olmuştur. Ancak kariyer anlamında 2021 Nisan ayından sonra başka bir motivasyona geçmişlerdi ve bu motivasyon 2022 yılı boyunca da devam ediyor olacak. Bir çok Boğa burcu, kariyer hayatında bambaşka bir rotaya yönelebilir. Terfi edenler, ast üst problemi yaşayanlar, kendi işini kuranlar olacaktır. Değişim ve zorlanma hangi şekilde olursa olsun, Mart 2023’e kadar yaptığınız değişimler ve attığınız adımlar, kaderinizi belirliyor olacak. Kariyerinizle ilgili konuları ne kadar sıkı tutar, disiplini eksik etmezseniz, karşılığını o kadar görebileceğiniz bir yıl yaşarsınız. Her zaman hayat ne kadar ekmek o kadar köfte olmuyor. Ancak bu yıl sizin için öyle.

2018 yılından beri Uranüs’e ev sahipliği yapıyorsunuz. Bu ev sahipliği artık kendinize daha fazla odaklanmanıza, sınırlanmaları ve kısıtlanmaları kabul edememenize sebep oluyor. Uranüs hem her türlü beklenmeyen sürprize, hem de her türlü beklenmeyen krize fırsat veren bir mayadadır. Uranüs bir havai fişeğe benzer; uzakta patladığında izlemesi keyifli, yakında patladığında yaralıyıcıdır. Bu sebeple Boğa burçlarının 2026 yılına kadar risklerden uzak durması gerekiyor.

Devamı için…

2022 Yıllık Burç Yorumları – İkizler Burcu

2021 yılında Ay Düğümleri İkizler – Yay aksında seyretti. Kuzey Ay Düğümü dediğimiz Karma (Kader) Gelecek noktası, 2020 Haziran’dan beri İkizler burçlarının birinci evinde hareket ediyor. Doğal olarak 2021 yılının Tutulmaları da en çok İkizler burçlarını etkiledi. Dolayısı ile 2021 İkizler burçlarının geleceklerini belirledikleri, yollarını çizdikleri, önlerindeki engelleri kaldırdıkları bir yıl oldu. Resmi bir adım atmamış olsalar dahi, İkizler burçları 2021 ile beraber, aslında ne istediklerine ve nerede olmaları gerektiğine kesin olarak karar verdiler.

2022 yılı, 2021’e göre nispeten daha içsel bir süreç. Tüm bu anlamlandırmaların sonunda, daha fazla kadersel teslimiyete gidecekseniz. Zaten mucizeler de, karakterinizin tam aksine gösterdiğiniz bu sessizleşme ile başlayacak. 2022’de, karakterinize hiç uygun olmasa da, daha az çalışan, belki iş rutinine ara veren, belki hayatın hızından uzaklaşan bir çizginiz olacak. Dış dünyanın kendisinden daha fazla, o dünyanın getirisine, sizde bıraktığı izlere bakacaksınız.

Yılın en önemli uyarısı burcunuzda gerileme hareketini yapacak olan Mars ile alakalı. Mars Gerilemesi 2022, İkizler burcuda 31 Ekim – 12 Ocak 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek. Bu dönemde hızdan, öfkeden, kavgadan, sesli-sessiz tartışmalardan, rekabetten, riskten, her türlü çatışmadan uzak durmak gerekiyor. Yılın kaza, yaralanma ve hastalıklara en açık dönemi.

Devamı için…

 

Yengeç Burcu – 2022 Yıllık Burç Yorumları

Yengeçlerin bir kaç senedir hayatları “harika” desem büyük yalan söylemiş olurum. Hem geçtiğimiz yıllarda Ay düğümleri aksınızdaydı hem de büyük öğretmen Satürn’ü zor bir evde ağırlıyorsunuz. Satürn, haritalarınızda bulunduğu evin doğası gereği yetersizlik ve sürekli kaybediyormuş hissi yaratır. Yengeçler neredeyse 2020’nin sonundan beri anlamlandıramadıkları bu hisle ve bir depresyon hali içinde yaşıyorlar. Durumu en iyi idare eden Yengeç burçlarında bile bir yaprak dökümü hissi mevcut.

Maalesef bu etki azalarak da olsa 2022 yılında da devam ediyor. Ancak siz bu hisle baş etmeyi oldukça öğrendiniz. 2023 itibari ile bu histen tamamen kurtulacaksınız. İyi haberse 2022 yılında yardımınıza Jüpiter koşuyor.

Bu yıl Boğa- Akrep aksına ilerleyecek olan Ay düğümleri, tüm kısıtlanma hissine ve kabuğa çekilme arzunuza rağmen, dikkatinizi dış dünyaya vermenize yardımcı olacaklar. Eski dünyanızdan, geçmişinizden, karmanızdan kayıtlı biri tüm hayatınızı değiştirebilir. Hayatın içinde, boğulduğunuz yerden sizi çıkarıp, tekrar yeni dünyalar keşfetmenizi sağlayabilir.

Devamı için…

 

Aslan Burcu 

2021 yılında bekar Aslan burcu bırakmadıysak 2022 yılına huzurla geçebiliriz. 2021 yılı Aslan burçlarını evlendirmek için var gücüyle ile çalıştı. Korona demediniz, kapanma demediniz, mesafe demediniz, çatır çatır evlendiniz. Helal olsun! Size de bu yakışırdı.

2021 yılında Aslan burçlarının en kuvvetli ve şanslı teması evlilikler ve ortaklı ilişkiler üzerineydi. Sadece 2021 yılı değil; 2023 Mart’a kadar bu etki devam ediyor olacak. Dolayısı ile 2021 yılından sarkanları, 2022 düğün, halay kadrosuna alabiliriz.

Sadece evlilik, partnerlik, ortaklık değil 2023 Mart’a kadar hayatınızı yeniden kuvvetli ve istikrarlı bir şekilde yapılandırabilirsiniz. Özellikle Eylül- Ekim ayları çok zorlayacak olsa da sizi önemli kırılmalar ile devrim niteliğinde yeni aşamalara taşıyabilir.

Devamı için…

 

Başak Burcu 

Geçtiğimiz son üç seneyi hiç bir dünyalının ve Zodyaklının rahat geçirdiğini sanmıyorum. Ancak Başak burçları nispeten 2020’den bile zor bir yıl geçirdiler. Kiminizin kariyer, kiminizin sağlık, kiminizin düzen değişiklikleri, belki zaman zaman aşk, rutinlerinizin değişmesine sebep oldu. Başak demek; her şeyin kontrolünde olmasını istemek demektir. Sizin denetiminizden kaçanlar oldu. İnsanlarla sorun yaşadınız. Bazı insanlar hayatlarınızdan uzaklaştı. Bazılarını siz elediniz. Özetle nereden bakarsak bakalım 2021 Başakların yılı değildi.

Maalesef 2022 yılı da Başakların yılı değil. Başak burçlarının sınavları devam ediyor. Hayat sizi en olmayacak yerden, kontrolü kaybettiğiniz yerlerden sınıyor. Güzel haberse; emeklerinizin karşılığını 2023 Mart itibari ile alacağınız. Bunun içinse dişinizi sıkıp mücadeleye devam etmeniz, mümkünse hem iş hayatınızda hem de sosyal yaşamınızda kontrolünüz dışında gelişen engelleri göğsünüzde yumuşatmaya devam etmeniz gerekiyor.

Devamı için…

 

2022 Yıllık Burç Yorumları – Terazi Burcu

Geçen sene Terazi burcu için yılın teması AŞKtı. Nasılı, niyesi, iyisi, güzeli sorgulamaksızın Terazi burçları aşk ile tekamül ettiler. 2022 yılının Terazi burçları için teması ise yine AŞK! Çıkarın konfetileri patlatalım! Geçen seneden payını alamamış olan Terazi burçları hiç üzülmesin Mart 2023’e kadar aşk potansiyelleri devam ediyor. Aşk dediğimde sıradan bir ilişki sanmıyorsunuz değil mi? Ayaklarınızın yerden kesilmesinden, aramadığında karalar bağlamaktan bahsediyorum. Hak ettiğiniz aşkı bulmanız için evren var gücü ile sizi destekleyecek.

AŞK dediğimiz zaman hemen akla ilişkiler geliyor. Hepsi bu kadar değil. Aşkla bağlanabileceğimiz, aşk enerjisi getirecek, bizi adım atarken heyecanlandıracak her şey aşk! Yani sadece kalbinizin bir başkası için atacağı gerçeğinin üstüne bir de sizi mutlu edecek temalar hayatınıza girecek! Bu yıl, 2021’de yüzü gülmüş, gülmemiş tüm Terazi burçlarının yüzünü güldürecek.

2022 Terazi’nin yılı diyemem. Ancak kesinlikle top üçe adlarını yazarım.

Devamı için…

 

2022 Yıllık Burç Yorumları – Akrep Burcu

Satürn, 21 Aralık 2020 itibari ile 4. evinizde seyahat etmeye başladı ve bu yıl boyunca da orada ilerlemeye devam edecek. Dahası Mart 2023’e kadar bu evde. Sizi yorabilir. Zaten bu geçişin büyük bir kısmını deneyimlediniz. Artık ne ile karşı karşıya kalacağınızı az çok biliyorsunuz. Aileniz, eviniz, yuvanız, yaşam alanınız konusunda sizi zorlayacak olan Satürn sebebi ile, aile içi meseleler, hane içindeki sorunlar konusunda sınavlardan geçeceksiniz. Sınavlarınıza verdiğiniz reaksiyonlar geleceğinizi şekillendireceğinden, adımlarınızı dikkatli atmalı, size uygun olmasa da politik bir tavır sergilemelisiniz. Hem kendi sınırlarınızı korumalı hem de kimsenin sınırlarını zorlamamalısınız.

Satürn, sizin haritalarınızdaki geçişi gibi ayak ucu noktalarından geçerken hayatı zorlar. İnsan derinlerde bir parçası ile yüzleşiyormuş gibi hisseder. Bazen kasvet hissettirir, bazen ekstra gayret verir. Önemli olan elinizden geleni yapmanızdır. 2023 Mart sonrası, üç senedir verdiğiniz sınavların sonucunu alacaksınız.

2022 Yıllık Burç Yorumları – Yay Burcu

2021 yılı Yay burçlarının karmik bir yılıydı. Güney Ay Düğümünü burcunuzda ağırlamak kolay değildi. Geçmiş yakanıza yapıştı. Uzun süredir devam eden süreçlerden sıtkınız sıyrıldı. Geçmişten koparsanız ne hissedebileceğinizi de bir anlamda test etmiş oldunuz.

2022 bambaşka bir yıl.

Geçen seneden devam eden süreçler de var tabi ki. Özellikle yakın çevre, eğitim ve taşınma konusunda hem hala şanslı hem de hala bahtsızsınız. Hem hayat sizi çevrenizi genişletmek, daha bilge olmak, daha iyi bir yaşam sürmek için destekliyor, hem de bu konularda adım atarken sizi sınıyor. Bir bakıma ne kadar ısrarcı olduğunuza bakıyor.

Dünya tatlısı insanlar olmanıza rağmen son iki senedir iletişim konusunda pek iyi değilsiniz. Bu yıl da aynı etki devam ediyor. İçiniz başka ağzınız başka söylüyor. Bu etki Mart 2023 itibari ile sonlanacak ve siz yine aynı bal küpü insanlara dönüşeceksiniz. Bu arada sizi her halinizle sevenleri de görmüş olacaksınız.

Devamı için…

 

Oğlak Burcu – 2022 Yıllık Burç Yorumları

Geçtiğimiz yıl maddi anlamda Oğlak burçlarını zorlamış olabilir. Satürn, hali hazırda devam eden ve 2023 Mart’a kadar devam edecek olan hareketini sizin maddi kaynaklar, değer verdiğiniz materyal konular evinizde yapıyor. Kısası para evinizden geçiyor. Satürn, zorlayan, ders veren, sıkıntı çıkaran bir yapıdadır. Ancak amacı iyidir. Çok çalışan, kazanç için hayatı zorlayan, materyal dünyayı bu süreçte iyi kullanan Oğlak burçları, pek tabi ki Satürn geçişi sonrası yani 2023 Mart itibari ile hediyelerini almaya başlayacak, maddi anlamda zirveleri göreceklerdir.

Satürn kaynaklar evinden geçerken, en doğru şey, kaynak her zaman kıtlık hissettirebileceğinden, kumbara usulü para biriktirmektir. Yıl boyunca ayda 20 Türk lirası bile olsa, ayırdığınız bir geliriniz olsun. 1991-1993 arasındaki dönemi düşünün hayatınızda. Benzer bir serüvenden geçiyorsunuz.

Devamı için…

 

Kova Burcu – 2022 Yıllık Burç Yorumları

Satürn, eve davet etmesi, ağırlaması kolay bir gezegen değildir. Bunu zaten farkında olmalısınız. Hayatımızın başından beri yöneticimiz kendisi. En son 1991-1193 yılları arasında Kova burcundaydı. Hayatınızın o dönemine dönüp bakarsanız, az çok neler yaşatmış öngörebilirsiniz. Genel anlamda fazla sorumluluk almaya zorlayabilir, hayatın belli noktalarında kısıtlanmalar ve yoksunluk hissi verebilir, değişime, değişikliklere zorlayan kadersel olaylarla karşılaştırabilir, sağlık sıkıntılarına sebebiyet verebilir. 2023 Mart’a kadar Satürn burcumuzda seyretmeye devam ediyor. Ancak güzel haber şu; artık deneyimliyiz. Bundan sonraki süreç potansiyelimizi gerçekleştirmek üzerine olacaktır. Satürn, büyük öğretmen lakabı ile anımsanır Astroloji’de. Onun sınavını geçenler, büyük ödüllerle karşılaşır. Yani Mart 2023’ten sonra, verdiğimiz emekler oranında her birimiz hediyeler alacağız.

Devamı için…

 

Balık Burcu – 2022 Yıllık Burç Yorumları

2020’nin Mart’ından itibaren Balık burcuna cafcaflı cümleler sarfetmek zordu. Balık burçlarının TEMİZLİK seneleriydi. Hayatınızda istemediğiniz, sevmediğiniz eşyaları, insanları, hatırlamak istemediğiniz hatıraları… Aklınıza ne gelirse… Geleceğe taşımak istemediğiniz her konuyu temizleme zamanlarınızdı. Yalnız, içinde aciz veya kısıtlanmış hissettiğiniz, karanlık odalarınıza dalmak ve oralarda yüzleşmeler yaşamak zorunda kaldınız. Okyanusları ararken, gölde olduğunuzu fark ettiniz belki. 2022, bu yüzleşmelerin son senesi. Uzak gibi gelecek biliyorum; ancak 7 Mart 2023’ten sonra hayatınızda yeni bir sayfa açacak neredeyse otuz senedir sırtınızda duran tüm yüklerden kurtulacaksınız.

Devamı için…

 

Paylaş

More from Yasemin Orman
Merkür Güneş’in Kalbinde Mi? – 19 Nisan 2021
Merkür Güneş'in Kalbinde! 19 Nisan Pazartesi günü gece 02:07 ile öğlen 13:29'a...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir