Kova Burcu 2022 Yıllık Burç Yorumu

Kova Burcu 2022 Yıllık Burç Yorumu

Kova Burcu 2022 Yıllık Burç Yorumu

2022 yılında Kova Burçlarını Neler Bekliyor?

Alınmaca darılmaca yok aramızda. Ben de Kova burcuyum, bir çoğunuz biliyorsunuz. Her zaman methiyeler düzülür Kova burcu için. Şöyle dahi, böyle akıllı, herkesi düşünür. Eee? Aklını sürekli başkalarına kullanan burcun kendisine hayrı ne?

Dünya tatlısıyız ama yıllardır kendi hayatımda deneyimlediklerim ve tanıştığım danışanlardan gözlemlerin sonucu söyleyebilirim ki; biz şanslı insanlar değiliz. Aksine, burcun iki yöneticisi, Satürn ve Uranüs saolsun, nerede beklenmeyen tekamül var, bizde. Doğamız gereği kuyruk da dik. Hiç kimse olanı biteni farkında değil.

Oğlak burçlarını görüyorsunuz. Adamlar bir Satürn’le mahvolmuş durumdalar. Bizde bir de Uranüs var. Elektirikli sandalyede sınav çözüyor gibiyiz. 🙂 Biraz abarttım ama anladınız siz beni.

Geçtiğimiz yıl, on iki senede bir gelen bir şans yakaladık. Jüpiter Kova burcundaydı. Bolluk bereket gezegeni, hangi burçtaysa, yılın şanslı burcu olur. Fakat Aralık 2020 itibarı ile burcumuzda ilerleyen Satürn, saolsun, Jüpiter’i ancak Satürn’ün etkilerini azaltan bir ağrı kesici gibi hissetmemizi sağladı. Yani bu sefer de gol olmadı dostlarım.

Kova burçları 2022 yılında hangi konularda şanslı?

Satürn, eve davet etmesi, ağırlaması kolay bir gezegen değildir. Bunu zaten farkında olmalısınız. Hayatımızın başından beri yöneticimiz kendisi. En son 1991-1193 yılları arasında Kova burcundaydı. Hayatınızın o dönemine dönüp bakarsanız, az çok neler yaşatmış öngörebilirsiniz. Genel anlamda fazla sorumluluk almaya zorlayabilir, hayatın belli noktalarında kısıtlanmalar ve yoksunluk hissi verebilir, değişime, değişikliklere zorlayan kadersel olaylarla karşılaştırabilir, sağlık sıkıntılarına sebebiyet verebilir. 2023 Mart’a kadar Satürn burcumuzda seyretmeye devam ediyor. Ancak güzel haber şu; artık deneyimliyiz. Bundan sonraki süreç potansiyelimizi gerçekleştirmek üzerine olacaktır. Satürn, büyük öğretmen lakabı ile anımsanır Astroloji’de. Onun sınavını geçenler, büyük ödüllerle karşılaşır. Yani Mart 2023’ten sonra, verdiğimiz emekler oranında her birimiz hediyeler alacağız.

Jüpiter’in Balık burcunda olacağı 11 Mayıs’a kadarki süreç ve 27 Ekim- 16 Mayıs arasında, maddi anlamda bizi büyütecek, hatta belki çoook büyütecek zamanlar. Bunun demosunu 2021 yılında Jüpiter’in Balık burcunda olduğu 13 Mayıs- 28 Temmuz aralığında deneyimledik. Balık burcunda sınır yoktur. Para evinizden geçen Jüpiter Balık’ın da bolluk ve berekette sınırı olmayacaktır.

Kova Burcu ve Aşk – Kova Burcu 2022 Yıllık Burç Yorumu 

Yılın ana teması kesinlikle aşk değil. Flörtüz ilişkiler bakımından Kova burçlarına çok vaat vermiyor 2022. Fakat Venüs’ün Kova burcunda ilerleyeceği 6 Mart- 5 Nisan arası ve Venüs’ün aşk evimizden geçeceği 23 Haziran- 17 Temmuz arası flörtlere göz kırpıyor, dikkatleri üzerimize çekiyor olacak.

13 Ocak- 4 Şubat arasında Merkür Retrosu burcumuzda olacak. Yılın ilk Retrosu burcumuzda başlıyor, Oğlak burcunda devam ediyor. Tabi ki bu süreç hem eski ilişkileri, hem de daha önceden kaçırdığımız bazı fırsatları kapımıza getirecektir. Merkür gerilemelerini, bazen ufak tefek aksiliklere sebep olsa da faydalı bulurum.

Yılın teması aşk değil ama evlilik sürecine giren Kova burçlarına yeşil ışık yakabilir. Hem Satürn’ü birinci evde ağırlamak hem de Kuzey Ay Düğümünü Uranüsle beraber 4. evden almak, bazı Kova burçlarını ışık hızı ile evlendirebilir.

Ufak bir not; Uranüs üzerine. 2019-2021 yılları Kova burçlarına yer değiştirtti, ev değiştirtti. Kimi Kova burçlarının ailesel problemleri oldu. Uranüs’ü aile ve yuva evimizde 2027’ye kadar ağırlamaya devam ediyoruz. Dolayısı ile bu evin konularında beklenmedik gelişmeler söz konusu olabilir. Burada evli Kova burçlarının özellikle Eylül- Ekim aylarına dikkat etmeleri gerekir. Aile bütünlüğünün bozulmaması adına tüm Kovaların, aynı dönemde aileleri ile ilişkilerine de dikkat etmeleri gerekir.

Kova Burcu için Yılın En Önemli Tarihleri

  • 13 Ocak – 4 Şubat Kova Burcunda Merkür Gerilemesi – Hayata dair ikinci bir şans
  • 1 Şubat Kova Burcu Yeni Ayı – Yeni yaşınızın yeni sayfası, yeni kurallar oluşturma
  • 12 Ağustos Kova Burcunda Dolunay – Yeni yaşın kontrol noktası
  • 26 Mart – 5 Nisan Venüs Kova Burcunda – Spot ışıkları üzerinizde

→ 2022 Yılı Gezegen Gerileme ve Tutulma Zamanları zamanları için buraya tıklayabilirsiniz.

Tüm Kova Burçlarına mutlu, sağlıklı ve huzurlu bir Yeni Yıl diliyorum!

Kova Burcu 2022 Yıllık Burç Yorumu 

Paylaş

More from Yasemin Orman
Mars Akrep Burcunda – 19 Kasım 2019
Mitoloji'deki savaş Tanrısı, gökyüzünün kavgacı çocuğu Mars, 19 Kasım 10:40 itibari ile...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir