Ter Kokusu ‘na Organik Son!

Ter Kokusu na Son

Evet bu konuda gerçekten iddialıyım! Sonuç sizi memnun edecek. Doğum yapmış anneler bilir. Lohusa döneminde her şey yetmezmiş gibi bir de Ter Kokusu çabasıdır. Neler yaptım neler… Ama bu emeklerim sonuç verdi.

Daha önceleri de deodorant kullanmayan bir insandım. Size tavsiyem içinde ki zararlı maddeleri bir araştırın. Uzun uzun onlardan bahsetmeyeceğim şimdi. Onların zararlarını anlatan bir yazı da yazarım. Ama en çok bilineni Paraben. Paraben en çok deodorantlarda var. Ve biz bunu koltuk altımıza sıkıyoruz bir de! Yani lenflerimize. Lenf bezlerimiz bizim savunma sistemimiz. Vücut direk emiyor onu. “Eeee girsin ne olacak?” demeyin. Bu paraben vücuda girdiği anda östrojen hormonunu taklit ediyor. Ve vücudun hormon dengesini bozuyor. Hormonlar sağlığımız için en önemlisidir. Onlar bozuldu mu zaten bir çok hastalığa davetiye çıkarmış oluyoruz. Sadece bu da değil. Vücudumuza komple nufus ediyor. Dokularımıza, hücrelerimize, kanımıza, idrarıdan alınan örneklerde bile paraben bulunuyor. Anlayacağınız bütün vücuda işliyor.

İngiltere’de yapılan son bir araştırmada meme kanseri ile Paraben kullanımı arasında doğrudan bir ilişki tespit edilmiş. Hatta bu meme kanseri olan kadınların tümörlerinden örnekler alınmış ve bu tümörlerde çok fazla miktarda paraben tespit edilmiş.

Bunları öğrenince bir 7-8 yıldır koltuk altı, deodorant gibi ürünler kullanmayı bıraktım. Tabi ki Ter Kokusu ile gezmedim de:)

Ama son zamanlarda emzirme döneminde ki hormon değişimleri ile de ne yapsam çare olmadı. 3-4 kez bile yıkansam yok. Ama Ter Kokusu na mükemmel çözüm çok da uzağımda değilmiş. Evimde hem de mutfağımda duruyormuş!

Ter Kokusu na Organik Son ; Karbonat

Hiç bir şey bile yapmanıza gerek yok. Koltuk altınızı yıkayın temizleyin. Parmağınızın ucu ile hafif şekilde koltuk altınıza karbonat sürün ve akşama kadar ter kokmadığınıza inanamayacaksınız. Başka hiç bir şeye gerek bile yok.

Ama ben biraz da koku istiyorum derseniz. O zaman size şöyle bir önerim olacak. Roll on şişeleri satılıyor. İnternetten sipariş verebilirsiniz.

Bunların içine 2-3 çay kaşığı karbonat koyun su ile karıştırın. Su doyana kadar ben karıştırıyorum. Üstüne 8-10 damla dilediğiniz bir esansiyel yağ damlatın. Bu yağları organik almanızı yine tavsiye ederim. Lavanta, Menekşe, Erkekler için Çay Ağacı Yağı. Bunu karıştırın ve işte size kendi hazırladığınız Doğal Deodorant.

Ben bu kadar uğraşamam, Roll on da bulamam diyorsanız. O zaman yağı alın. Sabahları koltuk altınızı yıkayın yada duşunuzu alın. Nemli cilde güzel bir şekilde karbonatı sürün, pamuğa da az biraz yağ damlatın onu da koltuk altınıza sürün tamamdır. Ter temiz bir şekilde gününüze başlayabilirsiniz. Hem de sağlığınızı koruyarak.

Ter kokmamanın bedeli kanser olma riski olmamalı.

Herkese sağlıklı günler…

Paylaş

More from Gevher Karacabey
Hamile Pilatesi
Bir insanın içinde bulunduğu en değişik, en heyecanlı ve en farklı zamanlar...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir