Kova Burcunda Yeni Ay – 1 Şubat 2022

Kova Burcunda Yeni Ay 2022
1 Şubat 2022 günü Türkiye saati (İstanbul)  08:46’da, Kova Burcunda Yeni Ay 2022 gerçekleşti.

Kova Burcunda Yeni Ay 2022

  • Ay ve Güneş Kova burcunda kavuşuyor.
  • Yeni ayın haritasında yükselen Kova burcu.
  • Harita yöneticisi Satürn Yeni Ay’a kavuşum halinde. Diğer yönetici Uranüs Boğa burcunda haritanın 3. evinde ve Yeni Ay’a Kare konumda.
  • Merkür, Plüton, Ay, Güneş ve Şans Noktası 12. evde yığılmış vaziyette.
  • Oğlak, Kova, Balık göstergelerine toplu baskı var.

Kova Burcunda Yeni Ay 2022 hangi enerjileri taşıyor?

Her Yeni Ay- Dolunay yazısına, aşağıdaki standart girişimle başlarım.

“Tabi ki öncelikli olarak Kova Burcu Özelliklerine ait enerjileri taşıyor.

Başrol ile başlamak gerekirse; Kova burcundaki Ay’ın duygusal ihtiyacı; “YOKTUR!”. Çünkü ortada duygu yoktur. Kova burcu, burçlar kuşağının dâhisi olarak geçer. Doğum sırasında haritada gölge bir etki olmadığı sürece çok zeki insanlardır. Bu seviyede zekada, pek duygu kalmaz. Ay dediğimiz şey ise baştan aşağı duygudur. Duygu olması gereken yerde akıl, zeka zararlı bir durumdur. Duygu olması gereken yerde duygu yoktur. Var olan sevgi- duygu bireysel değil evrenseldir.

Kova burcundaki Güneş ise yüksek bir bilinç demektir. Sadece var olan olayları değil, ileri olasılıkları hesaplayabilmek demektir. Yeni Ay ise Güneş, yani ruh, akıl ve Ay, yani duygu, ihtiyaç aynı yerde, aynı kararda demektir.”

Fakat gelin görün ki; Kova Güneş ve Ay, Balık burcunun evinde. Satürn’le yönetilen, sınırlara da sebat eden bir burç, sınırları görmezden gelen hatta olmadığına inanan bir burcun evinde.

Harika kombinasyon bana sorarsanız. Desenize en gergini bile esnetecek bu Yeni Ay! En akıllısını bile afallattacak! 🙂

Yeni Ay Kova Burcunda

Yeni Ay’ın bolca Kova, oldukça Oğlak, çılgınca bir Balık arketipi vurgusu var. Zodyak’ın son üçlüsü hayatımızı ele geçirmiş vaziyette.

Kış ayını Oğlak başlatır, Kova sabitler ve bahara Balık hazırlar. Bu da demektir ki; Yeni Ay’ın enerjisi, en zorlu başlangıcı yapmaya, sürdürmeye ve gerektiğinde değiştirmeye niyetlidir.

Kara kışı yöneten bu üçlü aynı masaya oturması zor bir üçlüdür. Oğlak ve Kova ortak yönetimden pay aldığı için oturulması gerekiliyorsa oturur ama Balık’ı uzun süre bir yerde tutamazsınız. Ona göre o masa yoktur, sandalye yoktur, hayatta zaten bir gereklilik yoktur. Varsa da sadece bedeni orada oturuyordur. Ruhu çoktan gitmiştir.

Böyle bir üçlüyü eğer Kova burcu buluşturuyorsa, masa Kral Arthur’un yuvarlak masasıdır.

Balık’ın geleneksel yönetiminde olduğu 12. ev, değişik bir evdir. Her şey tezahür etmiş ve “gerçek”leşmişken, konuşulmamış her şeyin, kaldığı alandır burası. Vardır ama elle tutulamaz, gözle görülemez. Tezahürü emek ister. Gizlidir. Karanlıktadır. Tutsaklıklarımız, esaretimizdir, kaçışımızdır, bağımlılıklarımızdır, bilinçaltımızdır, korkularımız ve kaygılarımızdır, bastırdığımız duygularımızdır. Aynı zamanda gizli yeteneklerimizdir, fantezilerimiz, kapalı bir şekilde gösterdiğimiz şefkatimiz, fedakarlıklarımız, hayallerimizdir.

Söz konusu Balık burcu olunca, ben hep bir tedirgin olurum. On ikinci ev olunca tedirgin olurum. Neptün olunca tedirgin olurum. Burası önümüzü göremediğimiz, görmeyi umduğumuz değil, görmeyi istediğimiz yerdir. Gidiyorum ama nereye? Sonuç hep sürpriz. Dağa da çıkmış olabilirim, sahile de inmiş olabilirim. Sadece gitmek istediğim yeri hayal ediyorum. Sihirli halı gibi. Kullanırsan her yere ulaşırsın, kullanamazsan hep halının sürüklediği yerdesin.

Sihirli halıya bizim yuvarlak masa üçlüsü binmiş.

Kova :

_ Bu halı 300 yıldır uçuyor, 328 kere şuraya, 112 kere buraya, 50 kere buraya girmiş o zaman istatistiksel olarak şuraya gidecek.

Balık:

_ Bence çok güzel bir yere gidecek!

Oğlak:

_ Eninde sonunda istediğim yere gidecek.

Yase:

_ Yokhhh yaaa ! 🙂 Çok beklersiniz. Ancak elinizdeki dataya bakarak, eninde sonunda çok güzel bir yere gideceksiniz ama halıya üçünüz de binerseniz.

İç acıyarak gidilmiş yerlerin, yalın ayak yürünmüş yolların, verilen savaşların, yaşanılan tekamüllerin, zamanın tüm öğretilerinin, artık ön görebilme kapasitesinin kullanılması gerekiyor. Ne için? Çok güzel o yere, yıllardır hayali kurulan yere ulaşılabilmesi için.

Savaş var mı? Var! Savaş, kendimizle, korkularımızla, geçmişimizle, kaçmak istediklerimizle, daha önce bilinçaltımıza attıklarımızla. Savaş aslında yıllardır kendi asıl yeteneğimizi, bize bahşedilen mucizeyi gizlediğimiz, görmezden geldiğimiz yerde. Bakıp ” ben asla yapamam” dediğimiz yerde.

Sancı var mı var? Var! Doğası gereği yeniyi, uzun bir süreden, sancıdan, beklentiden ve tekamülden doğuran Plüton olunca, doğum sancısı olacaktır. Ancak velhasıl 2-3 hafta içinde bebeği elimize da alacağımız kesin. Hani o en şiş yerde, “doğsun artık!” dediğimiz yerdeyiz.

Her Şey Değişmeye Mahkumdur ve Hayat Bir Kelebeğin Kanat Çırpması İle Bile Değişebilir.

12. ev, Balık, ne derseniz deyin; sihirli deryalara kürek çekmektir. Milyonlarca olasılıktan birine yüzebilme kapasitesidir. Sen neden o istediğin yere uçamayasın ki? İstediğin kişiye? İstediğin işe? istediğin insana?

Beni instagramdan takip edenler biliyor. Uzun süredir o halının nereye gittiğini bilmediğimizi söylüyorum.

İlişkiler karışıktı, kafalar karışıktı, kararlar net değildi. Yersizdik bazen, bazen yönsüz, bazen hayal kırıklığına uğramış, bazen çokça ihtimalin arasında kalmış, bazen de her şeyin iyi gidiyor olmasından bile korkar halde ve en önemlisi çokça umutsuz.

Kova Burcunda Yeni Ay 2022, bu (Oğlak-Kova-Balık) üçlünün aynı sihirli halı üzerine oturması ile, artık nereye gideceğimizi, neyi seçeceğimizi, hatta ayıptır söylemesi kimi seveceğimizi ve sonunda tekrar umut edebilmemizi sağlamak üzere geliyor. Sancısı ile gelir. Kaş yapmak için göz çıkarabilir. Eninde sonunda olması gereken, Oğlakça gidilmesi ulaşılması gereken, Balıkça çok güzel olan ve Kovaca istatistiklere uyan o yere gidilecektir. Önemli olan mucizelere inanmak, geçmişin derslerini unutmamak ve geleceğin hayal ettiğimiz gibi olacağını bilmektir.

Yeni Ay’ın Kova Burcuna ve Diğer Burçlara Etkisi

Bireysel etkileri müthiş anladık sanıyorum. Zaten günlerdir bazı konuları tekrar ediyorum parça parça.

Kolektife gelirsek, çok sevmediğimi biliyorsunuz kolektif yorumları, ama bana göre bir tsunami, yüksek bir kasırga, denizlerde- karada girdap-hortum şeklinde durumlar görülür. Bir yer sular/topraklar altında kalsa şaşırmam. Bir kara parçası ayrılsa bir yerlerden şaşırmam.

Işınlanma, teleport, ulaşım veya iletişimin çok farklı bir boyutu ortaya çıksa şaşırmam.

Yüksek mevkideki, yönetici pozisyondaki, lider konumdaki, özellikle Cumhuriyetle yönetilen ülkelerde başta olan kişilerin beklenmedik bir şekilde ama uzun bir sürenin ardından olması gerektiği gibi al aşağı olmasını beklerim. Suikast beklerim. Toplu isyan sonucu değişen pozisyonlar beklerim.

Daha önce de olduğu gibi, hatta dahası şeklinde, enerji, elektrik kesintileri beklerim. Enerji ve elektrik üreten yerlerde hazırlanılmış olmasına rağmen kontrol edilemeyen kazalar beklerim.

Ayı, keçi, yarasa, zürafa, albatros, şahin, pelikan gibi hayvanlar dikkat çekici. Belki bunlardan bulaşan hastalıklar olabilir.

Covid’in veya başka bir salgının özellikle damarları etkileyen bir özelliğinin ortaya çıkmasını beklerim.

Cezaevlerinde ayaklanmalar ve özellikle mahkûmlar için af veya özel yasalar/ kararlar çıkması söz konusu olabilir.

Benden bu kadar canlarım. Diyorum dileklerinizi yazın. Yazmasınız da isteyin. En azından ne isteyeceğinizi, sihirli bir değneğiniz olsa neler yapacağınızı, sihirli bir halınız olsa sizi nereye götürmesini isteyeceğinizi düşünün. Zaten istesek de istemesek de bazı şeyler çorap söküğü gibi gelecek.

En önemlisi dostlar; öperim gözlerinizden!

 

 

Paylaş

Tags from the story
, , , ,
More from Yasemin Orman
Merkür Jüpiter Kavuşumu – Aşk’la Arama Motoru
21 Aralık 2018 günü tam saat 20:36'da iletişim devi Merkür ve İlahi...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir