Nisan Ayı Burç Yorumları 2020

Nisan Ayı Burç Yorumları 2020 ‘yi okurken yükselen burcunuzu okumayı da unutmayın 😉

24 Mart’ta Koç Burcunda Yeni Ay gerçekleşti. Bu Yeni Ay aslında Astrolojik olarak yeni yılın başlangıcıdır. Astrolojik yeni yıla nasıl başladığımızı öğrenmek ve diğer detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.

Mart ayının özel yazısı Corona Virüse Astrolojik Bakış yazım içinse buraya tıklayabilirsiniz.

KOÇ Burcu Aylık Burç Yorumu Nisan 2020 (21 Mart – 20 Nisan) 

Koç burçları öncelikle doğum günleriniz kutlu olsun! İyi ki doğdunuz!

Her zaman söylediğim gibi, Güneş hangi burçta ilerlerse, evren o burcun sahiplerine çevirir spot ışıklarını. Şimdi Güneş Koç burcunda, olduğuna göre ışıklar üzerinizde. Zaman kutlama, eğlenme zamanıdır! Diyeceksiniz ki; Yasemin nerede eğlenelim Corona hapsindeyiz. 5 Nisan ve çevresinden umutluyum. Ya çıkıcağız yeniden dışarı ya da maalesef madalyonun diğer tarafı.

Geçtiğimiz aylarda da belirttiğim gibi Koç burçları hedeflerini kariyer hayatlarına, kim olduklarına, toplum önündeki imajlarına ve etiketlerine çevirdiler. Bir süredir bu döngü bu hali ile devam etmekte. Bir süre daha devam edecek. Yılın en büyük transitlerinden olan Satürn Plüton Kavuşumu, yıl boyu Koç burçlarının kariyer- etiket evlerinde gezinmeye devam edecek. Aslında bu yıl sizin ya herro- ya merro yılınız gibi bir şey.

Kimliğinizi değiştirecek, evlenmek, pozisyon atlamak, mezun olmak, iyi bir okul kazanmak gibi konuları bu yıl boyunca bekleyebilirsiniz.

Herkesin ekonomik olarak zorlandığı bu dönemden, alternatif kazançlar yaratarak daha farklı bir şekilde çıkmanız mümkün. Maddi anlamda biraz daha özgüven kazanıyorsunuz bile diyebilirim.

Nisan ayında; 7-17 Nisan arasındaki burç yöneticiniz Mars’ın Uranüs ile kare açıda olduğu dönem en önemli dönem. Bu dönemde kendi çıkarlarınız ve başkalarının ihtiyaçları arasında kalabilirsiniz.

Ne olursa olsun, Güneş ay boyunca haritalarınızın 1. evinde seyahat edecek ve sizi mutlaka güçlendirip öne çıkaracak.

24 Mart’ta burcunuzda Yeni bir Ay doğdu. Etkilileri için buraya tıklayabilirsiniz.

2020 Yılında Koç Burçlarını Neler Bekliyor?

BOĞA Burcu Aylık Burç Yorumu Nisan 2020 (21 Nisan – 20 Mayıs) 

Yılın en büyük transiti (Satürn Plüton Kavuşumu) uzun bir süre 9. evinizde olacağı için, 9. ev konuları bu ay da aktif olacaktır. Planladığınız yurt dışı seyahatlerinizde, akademik ve hukuki konularınızda problemler olabilir. Ancak Jüpiter’in de aynı konuma hareketi, bu konularda problem olmasına rağmen, bu konulardaki hem hareketliliği arttıracaktır hem de tüm problemlere rağmen çözüme ulaşmanızı sağlayacaktır. Diyeceksiniz ki; zaten kapandık eve, nasıl gidelim yurt dışına. Merak etmeyin, uçak biletleriniz yanmayacak. Tatillerinizi de erteleme fırsatı yakalayacaksınız.

Arkadaşlıklarla ilgili sınırların dağıldığı, yeniden çizildiği ve yeniden bozulduğu bir dönem yine Nisan ayı. Gerçek dost ayrımını yapmakta zorlanabilirsiniz. Aslında bu konuda sizin de kendinize hakim olmanız gerekiyor. Merkür Koç burcunda, Şiron ile yakın ilerlerken ay ortasında, iyice dilinizin kemiği kırılabilir. İncittiğiniz insanların geri dönüşü de olmayabilir.

Bilinçaltınızın yoğun olduğu bir ay. Bütün bu kaosa, sıkıntılara, eve kapanmışlığımıza rağmen, sizi bol bol geleceği planlayabilir, yeni hayaller kurabilirsiniz.

Yöneticiniz Venüs, 3 Nisan itibari ile İkizler burcuna ilerliyor olacak. Bu tarih itibari ile maddi anlamda rahatlayabilir, alternatif gelirler elde edebilirsiniz.

Ayın Boğa burçları için en önemli günü 4 Nisan ve 23 Nisan’da burcunuzda doğacak Yeni Ay günü.

Boğa Burcu ve Cinsellik için tıklayın!

İKİZLER Burcu Aylık Burç Yorumu Nisan 2020 (21 Mayıs – 21 Haziran)

Şimdi 2020 yılı hepimiz için önemli bir yıl. Bunu artık öğrendik. Neden? Yılın en önemli olayı Satürn Plüton Kavuşumu ve sene sonuna doğru Jüpiter’in onlara eklenmesi var. Ancak 2020 yılı İkizler burçları için de özel olarak unutulmaz bir yıl. Her İkizler burcunun farklı alanlarında da olsa büyük transformasyonlar yaşayacakları bir yıl olacak 2020.

Ülke değiştirenler, soyadı değiştirenler, din değiştirenler. Bir dibi görme ve ardından yükselme söz konusu. Bu tema tüm yıl devam ettiği gibi Nisan ayı boyunca da aktif.

Nisan ayı boyunca ana tema kolektife olan katkınız. Aslında vicdan sorgulamasının şart olacağı bir ay. Hakkını yediğiniz insanlara biraz hak dağıtmanız gerekecek. Çünkü eğer bunu yapmazsanız, özellikle kariyer hayatınızda karma peşinizi bırakmayacaktır.

İş ile ilgili konularda, yine dilinize dikkat etmeniz şart. Tam bir şeyleri toparlayıp yeniden toparlayacakken, imajı yıkıp gitmenin anlamı yok.

Gönül işleri ay ortasına kadar zayıf. Ayın ortasından sonra tekrar güçlenecek, hareketlenecektir.

4 Nisan ve 25 Nisan’da anlaşmalardan, tartışmalardan, imzalardan, ticari hamlelerden sakınmak veya dikkatle ilerlemek gerekiyor.

2020 Yılında İkizler Burçlarını Neler Bekliyor?

YENGEÇ Burcu Aylık Burç Yorumu Nisan 2020 (22 Haziran – 22 Temmuz)

Ayın konusu kariyer hayatınız, kim olduğunuz, etiketiniz. Bu konuda şansınız var. Özellikle iş ortaklarınızın, partnerinizin desteği sizi bu ay uçurabilir. Gözlerinizi evden çalışıyor bile olsanız, fırsatlara açık tutun.

Sürekli gezesiniz var biliyorum. Karantina sürecini de en ok bozanlar sizler oldunuz. Evi sizin kadar seven insanların bu süreçte yasakları sürekli deliyor olması beni de şaşırttı. Yüce Neptün, nelere kadir! Ancak Nisan ayı boyunca, uzun kısa tüm seyahatlerden uzak durmanız gerekiyor. Yolculuklar, eğitimle ilgili konular, hukuki süreçler, problem yaşayabileceğiniz konular arasında.

Nisan ayı, eğer sosyalleşmeyi başarabilirsek, hem yeni insanlar tanımak anlamında, hem de flörtüz anlamda başarılı olabileceğiniz bir ay olacak. Bu arada eski sevgililer, eşler ile de barışabilirsiniz.

Evlilik konusu yıl boyu tekrarlayabileceğim konulardan. Biliyorsunuz “2020 Yılında Evlenecek Burçlar” listemde siz de varsınız. Listeyi görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

ASLAN Burcu Aylık Burç Yorumu Nisan 2020 (23 Temmuz – 22 Ağustos)

Corona virüsü en çok Aslan burçlarının yoluna taş koydu. Çünkü Aslan burçlarının gerçekten yapacak çok işi vardı. Son zamanlarda tüm hayatlarını günlük ve çalışma rutinlerine kuran Aslan burçlarının tüm rutinleri bozuldu.

Evden çıkılması kesinlikle tavsiye edilmiyor. Ancak Aslan burçları yazlıklarına veya başka bir eve taşınma kararı alabilir. Ev biraz onlara basmış durumda. Ayın ortasından sonra daha hareketli gözüküyorsunuz. Umarım durumlar düzeliyordur.

Romantik anlamda geçmişe özlem devam ediyor. Bazı Aslan burçları hala yeniye açılamadı. Mars’ın karşıt burcunuza ilerlemesi, beklemediğiniz ilişkileri beraberinde getirebilir. Durumlar biraz marjinal ilerleyecek olsa da, kapınızı çalan insanlara şans vermenizi tavsiye ediyorum. Özellikle Kova burçları size Nisan ayı boyunca daha cazip gelebilir. Birbirinizin zıttı da olsanız, bu zıt enerji size çok iyi gelecektir.

Nisan ayında alacağınız bazı haberler sizi kırabilir.

2020 Yılında Aslan Burçlarını Neler Bekliyor?

Aylık Burç Yorumları Nisan 2020

BAŞAK Burcu Aylık Burç Yorumu Nisan 2020  (23 Ağustos – 22 Eylül) 

Şimdi 2020 yılı hepimiz için önemli bir yıl. Bunu artık öğrendik. Neden? Yılın en önemli olayı Satürn Plüton Kavuşumu ve sene sonuna doğru Jüpiter’in onlara eklenmesi var. Ancak 2020 yılı Başak burçları için de özel olarak unutulmaz bir yıl. Her İkizler burcunun farklı alanlarında da olsa büyük transformasyonlar yaşayacakları bir yıl olacak 2020.

Nisan ayı, uzun süredir bebek isteyen ama bir türlü denemelerinden sonuç alamayan Başak burçları için sevindirici bir ay olabilir. Sürpriz sonuçlar yüzünüzü güldürecektir.

Mart Ayında Satürn’ün Kova burcuna girmesi ile beraber, empati yapmayı daha iyi öğreniyor olacaksınız. Normalde ilişkilerinizi bir nebze faydacılık üzerine götüren insanlar olarak, yeni haliniz sizi biraz şaşırtabilir.

Evli Başak burçlarının çok dikkatli olması, dillerine hakim olması gereken bir ay. Yine ortaklı işlerde ve uzun süreli beraberliklerde de aynı konu geçerli.

Yeni bir konuda uzmanlaşmak için adım atabilirsiniz.

En önemli gün 5 Nisan.

2020 Yılında Başak Burçlarını Neler Bekliyor?

Aylık Burç Yorumları Nisan 2020

TERAZİ Burcu Aylık Burç Yorumu Nisan 2020 (23 Eylül – 22 Ekim)

Terazi burçlarına kafayı taktım biliyorsunuz. İsteyen tüm Terazi burçlarını evlendireceğim. Evlilik konusu yıl boyu tekrarlayabileceğim konulardan. Biliyorsunuz “2020 Yılında Evlenecek Burçlar” listemde siz de varsınız. Listeyi görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Mutsuz Teraziler var ise onları da itina ile boşayabilirim. Şaka bir yana, yılın en büyük transiti olan Satürn Plüton Transiti sizin 4. evinizden, yani aile, yuva dediğiniz yerden geçtiği için, bu konularda büyük transformasyonlar geçirmeniz olağandır. Bazı Terazi burçları bunu bazı kayıplar ile, bazı Terazi burçları taşınma, yer değiştirme şeklinde deneyimleyebilir. Bu durum tamamen doğum haritaları özelinde değerlendirilebilir.

Ayın ortasından sonra, Kova burcuna ilerlemiş olan Mars, sizin de flörtüz anlamdaki ilişkiler evinize giriyor. Yani ayın ortasından sonra gönül yayları hızla oynamaya başlayacaktır. Bir çok Terazi burcu beklemediği şekilde hayattan keyif almaya ve tabi ki özel teklifler almaya da başlayacaktır.

Sağlık konusu hepimiz için sıkıntılı biliyorsunuz. Ancak sizin bu ay özel olarak daha dikkatli olmanızı rica ediyorum.

2020 Yılında Terazi Burçlarını Neler Bekliyor?

AKREP Burcu Aylık Burç Yorumu Nisan 2020  (23 Ekim – 23 Kasım)

İletişim konusu hasarlı bir yıl 2020 Akrep burçları için, biliyorsunuz. Bu kısım biraz geçtiğimiz ayın tekrarı. Yıl boyu da birbirinin tekrarı gibi olacak.O yüzden ağzınızdan çıkana kat be kat dikkat etmeniz gerekiyor. Gaf yapmaya müsait olduğunuz gibi, eski defterleri ayrıntısı ile tutan biri olarak sevdiklerinizi üzebilirsiniz. Aslında tüm 3. ev konularına dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü yılın en önemli transiti olan Satürn Plüton Transiti sizin 3. evinizde gerçekleşiyor. Nedir Satürn Plüton Transiti derseniz buraya tıklayabilirsiniz. 3. Evin genel konuları ise; kardeşler, iletişimle ilgili konular, kısa mesafeli yolculuklar, taşınmalar, ilköğrenime kadarki öğrenim süreci, genel anlamda.

Nisan ayının ortasından itibaren, Mars’ın 4.evinize ilerlemesi ile, taşınmalar ve evde değişikliği söz konusu olabilir.

Aşk hayatınız geçtiğimiz ay olduğu gibi bu ay da karışık. Üstelik bu ay istemeden partnerinizi kırabilirsiniz de. İlişkinin sınırlarını doğru çizemiyor olmanız veya çizmek istemiyor olmanız, durumları karışıklaştırıyor. Eski bir partner ortalığı karıştırabilir. Bekarsanız bir problem yok. Ancak evli iseniz, kontrolü ele almanız gerekiyor.

Sağlık konusunda hepimiz doğal olarak dikkatliyiz, ancak sizin bu ay bir miktar daha dikkatli olmanız da fayda var.

2020 Yılında Akrep Burçlarını Neler Bekliyor?

YAY Burcu Aylık Burç Yorumu Nisan 202o (23 Kasım – 21 Aralık)

Bu ay maddi olarak rahatlayacaksınız. Kim bilir evde hapis kalmanızın böyle bir faydası olmuştur belki de. Bu yıl zaten maddi anlamda hem büyük dersler alacağınız, hem de büyük dönüşümler yaşayacağınız bir yıl. Neden? Çünkü yılın en büyük transiti olan Satürn Plüton Transiti para evinizde gerçekleşiyor.

Ayın ortasından itibaren iletişim konuları bir miktar rahatlayacak. Hatta belki ayın ortasından sonra kısa mesafeli yollarınız da söz konusu olabilir.

Nisan ayında aileniz ile hiç bir konuda tartışmamalısınız. Zira Merkür’ün konumu geri dönülmez derecede kara kırabileceğinizi gösteriyor. Aileniz başta olmak üzere, tüm Nisan ayı boyunca çevrenizle olan tüm dialoglarınızda dilin kemiğine özellikle dikkat etmeniz gerekiyor.

Nisan ayının en önemli teması Yay burçları için AŞK. Severiz bu temayı. Flörtöz ilişkiler artıyor. Bekar Yay burçlarının kapılarını yeni enerjiler tıklatmaya başlıyor.

Yay burcu için ayın en önemli günü 5 Nisan.

Nisan Ayı Burç Yorumları 2020

OĞLAK Burcu Aylık Burç Yorumları Nisan 2020 (22 Aralık – 20 Ocak)

Sizin yöneticiniz ve diğer büyükler sizin burcunuza geçince dünya bile dağıldı görüyorsunuz. Halbuki siz ömür boyu Satürnle yaşıyordunuz. Soho House’a etkinliklerime gelenler bilir. 2020 herkezi devirecek, demiştim. Sadece Oğlaklar ve Kovalar sağlam, demiştim. Her geçen gün güç kazanıyorsunuz. 2020 sizin büyük transformasyon yılınız. Ömrünüzün düşünü ve kalkışını aynı anda yaşabilirsiniz. Yumruğunuzu masaya vurma zamanı.

Ayın teması aile konusu. Ailenizle ilgil, doğal olarak endişeleniyor olabilirsiniz. Bazı Oğlak burçları evlerinden aile evlerine geçiş yapmış olabilirler. Ancak hem aile ile olmak hem de evde olmak, diğer burçların aksine size çok iyi gelecek. Bu zorunlu eve kapanış, çalışkan Oğlakların bir nebze de olsa dinlenmesini sağlayacak.

Venüs’ün aşk evinizde İkizler burcunda ilerlemesi flörtüz anlamda alternatiflerinizi arttırabilir. İki kişi arasında kalabilirsiniz. Flörtler biraz dijital olacak olsa da, eninde sonunda karantinadan çıkacağımızı da biliyoruz.

Nisan ayı için Oğlak burçlarına, “hayal edin!” diyorum. Sabırsız tavrınıza inat, biraz geleceği hayal edin. Evrenin kapıları size açık.

5-12-21-28 Nisan, Nisan ayının Oğlak burçları için önemli tarihleri.

KOVA Burcu Aylık Burç Yorumu Nisan 2020 (21 Ocak – 19 Şubat) 

Kova burçları sıfır noktasında. Daha doğrusu sıfırlanmaya doğru ilerliyor. Hani kilometreyi sıfırlamak gibi arabalarda. Yeniden başlayacağız. Kendim de Kova olduğum için, bu kısmı yazarken hep biz diyorum kusura bakmayın.

Satürn 22 Mart’ta Kova burcuna geçti, 11 Mayıs’ta Retroya geçiyor, 2 Temmuz’da son kez Oğlak burcunda. 17 Aralık’ta tamamen burcumuzdaki seyrine geçiş yapıyor. 2,5 sene beraber olacağız kendisiyle. Bu geçiş önemli. Çünkü sıfırlanma sonrası, arabaya nereye süreceğimizi gösteriyor. O sebeple 22 Mart – 2 Temmuz arasındaki hayat projeksiyonumuzu yapmak kıymetli. Nerenin projeksiyonu bu? 17 Aralık’tan sonraki 2 senemizin. Kapiş!

Oğlak burçlarına da benzer bir şeyler yazdım. Bize de yazıyorum. Nisan ayı bizim için önemli. Satürnyen insanlar olarak hayalperest tipler değiliz ama Nisan ayı için “hayal edin” diyorum! Ne istiyorsanız. Uranüs ileri akıl demektir. Bizim yöneticimiz, iletişim evinde. Gelecekle ilgili bir sürü konuyu kendimize çekebilecek ve yaratabilecek güçteyiz.

Maddi anlamda zorlayıcı bir ay Nisan. Gereksiz tüm alışverişlerden kaçınmak şart.

Hala aradığı adamı/kadını bulamayan Kova’lar, hala şansımız var! 😉

Sizlere özel yazdığım; “Kova Burcu Özellikleri Nelerdir?” yazım burada!

BALIK Burcu Aylık Burç Yorumu Nisan 2020 (20 Şubat – 20 Mart)

Her yerden yazıyorum. Devam ediyorum. Balık Burçları karma ödüyorlar. Bu sebeple her geçen gün çok değerli kıymetli. Aman zaman kaybetmeyin. Özellikle 30 Haziran’a kadar kendinizi geri sayımda gibi düşünün. Eş dost, ahde vefa gerektiren, kalbi kırılan, bir insan canlısı kalmasın etrafınızda. Anneniz, babanız, kardeşiniz, eski sevgililer falan… Kim gelirse aklınıza. Özür dilemeniz gereken ne kadar insan, daha önce yaptığınız herhangi hukuksuz veya hak yediğiniz herhangi bir konu. Veya gizlediğiniz bir şeyler. Haziran sonuna kadar halleniyorsunuz. Yoksa yılın ikinci yarısı sizin için çok zor olur.

Şöyle bir bakın bakalım Ocak ayına, Şubat’ın ilk iki haftasına. Neler geldi başınıza…Boşa olmuyor hiç bir şey. Örnek alın diye söylüyorum.

Ayın geniş teması para. Maddi gelirleriniz. Hızlı bir tüketim ayı olabilirNisan ayı. Evdeyiz de aslında.. Nereye harcarsınız bilmiyorum ama cepte tutmaya çalışın.

Satürn’ün Kova burcuna geçişi ve Ay ile buluştuğu kalabalık dönem, yani ayın yarısından sonra Balık burçları eski sevgililerine geri dönebilirler. Bekar Balık burçları çok değişik başlangıçlar yapabilirler. Evliler içinse biraz riskli bir ay.

Kendi imajınızı kendiniz baltaladığınız oluyor. Bu ayki iletişim gücünüzü kullanın!

Sizlere özel yazdığım; “Balık Burcu Özellikleri Nelerdir?” yazım burada!

2020 Yılında Balık Burçlarını Neler Bekliyor?

Nisan Ayı Burç Yorumları 2020

Paylaş

More from Yasemin Orman
Ocak Ayı Burç Yorumları 2020
“Aylık Burç Yorumları – OCAK 2020 ” Burç yorumlarınızı okurken yükselen burcunuzu...
Read More
Join the Conversation

2 Comments

 1. says: Nur

  Merhabalar yasemin hanım. Pluto satürn kavuşumu beni korkutmakta. Basak yükselen boga biriyim ve iki gezegende 6. Evimde birlikteler. 6. Evde terazi burcu var. Ve doğduğumda merkur 5.evde terazi burcunda geri gitmekte. Yazınızda da yazmissiniz başaklar için çok farklı yol olacak. Benim korkum bu kadar yıkıcı bor burcun saglikla iliskilenen 6.evde olması. Lutfen yorumlarısınız. Lutfen

  1. Merhaba Nur Hanım,
   Aynı kavuşum, yükselen Boğa olduğum için benim de 9. evimde. Ancak haritanın geneli, diğer gezegenlerle olan açılanmalar çok kıymetlidir. Buradan yorum sallamak doğru olmaz. Fakat 9. ev genel anlamda hayat felsefemiz, tahta oturmadan önceki evimizdir. Tabi ki; geleneksel konuları olan; uzun yolculuklar, yurtdışı, yabancılar, yabancılarla olan ilişkiler, yüksek öğrenimle ilgili konular, felsefe, ahlak, hukuki konularla da ilgilidir. Ben her zaman 9. evin ağır transitlerini, tahta oturmadan önce verdiğimiz savaş gibi düşünürüm. Çok çalışmak, yeni tecrübeler edinmek gerekir. Belli ki bu zamana kadar öğrendiklerimizi, geleneksel bazı alışkanlıklarımızı yıkıp yeni bir sayfa açacağız.
   sevgiler,

Leave a comment
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir