Balık Burcu Özellikleri Nelerdir?

Balık Burcu Özellikleri Nelerdir?

Balık Burcu Özellikleri ni detaylandırmadan önce ana değişkenleri özetleyelim.

  • Elementi; Su
  • Polarite; Negatif
  • Nitelik; Değişken
  • Enerji; Dişil
  • Yönetici Gezegenler; Neptün ve Jüpiter
  • Renk; Deniz yeşili, deniz mavisi, gri
  • Sayısı; 6
  • Günü; Perşembe
  • Balık Burcu Taşı; Akuamarin

Balık Burcu Genel Özellikleri

(Tabi ki; YASEMİN’ce!)

Genel tarih olarak 20 Şubat – 20 Mart tarihleri arasında doğan bireyler Balık Burcu olurlar. Balık burcu Zodyak’ın 12. ve son burcudur. Her burcun geldiği mevsimin özelliklerini yansıttığı bilinir. Bu burç, Kova burcunun sebatla sürdürdüğü kış kıyameti, bahara hazırlamak için gelmiştir. Dolayısı ile dışarıdan ne soğuk, ne sıcak algılanırlar. Ruh halleri de uygun şekilde değişkendir. Bazen dünya tatlısı, Ağustos sıcağı, bazen de kan kırmızı kızılcık şerbeti, huysuz nemrut, hamazanallahlık.  Balık Burcunun sembolü/simgesi iki adet birbirine simetrik konumda duran ikiz Balıktır.

Vücudumuzda ayaklarımızdan ve beynimizde duyguların yönetildiği Thalamus kısmından sorumludur.

Balık burçları, tanımlaması en güç insanlardır. Astroloji’de sınırsızlığın karşılığı olan bu insanları, hangi sınırın içinde anlatmak gerektiği de büyük emek ister. Bazen ne deseniz boştur, bazen de ne deseniz tanımlamaya doldurmaya yetmez bu insanları.

Bir kere son burç. Burası çok önemli! Yani Zodyak çemberi bu burç ile bitiyor. Herkes burçlar hazinesinden sıra ile bir şey alırken heybesine, sona Balık burcu kalmış. Azala azala, odada aslında Balık burçlarına hiç bir şey kalmamış hazineden. Bir yandan da bütün oda, herkes gitmiş ona kalmış. Boş hazine odasısının sahibi, kendi hayalleri ile doldurmuş odayı. O hayal ettikçe sihirli bir değnek dokunmuş ve hayal ettiği her şeyi odaya koymuş.

Bir Balık burcu bana mıymıylanmaya başladığı an; “hayal et, yeter!” derim. Başka burçlara bundan hiç bahsetmem. Aklıma uygun değil. Balık için akla uygun olmasına gerek yoktur. O, kendi mucizeleri ile dünyaya gelmiştir. Kutu boş da olsa, hazinenin sahibidir!

Genelde Zodyak’ın ağlayan çocukları olarak tanımlanırlar. Hiç arkasında durduğum bir bilgi değildir. Tamamen pop-astroloji, kendini update etmeyen hekimler gibi, kendini update etmeyen, nuh nebi Astrologların tekrarıdır. Onlar ağlamazlar. Onlar söylenirler. Memnuniyetsizliklerini ince bir tonda dile getirirler. Hmm, bu ince ton, belli yerden sonra çığlık şeklini alabilir.

Balık Burcu Sinematik Senaryolar Uzmanıdır!

Balık burcu hayalperesttir ve hepsi doğuştan yarı psişiktir. Balıklar hayal kurmaya başlarlar ve sonsuza kadar gerçek yapmak için hiç çalışmadığı güzel, sınırsız sinematik senaryolar hayal ederler. Bir Balık burcuna ne kadar yaklaşırsanız, saçma sapan illüzyonların, sürekli, ayrıntılı iç monologlarını o kadar çok keşfedersiniz. Bunu bir eleştiri gibi görebilirsiniz. Genelde yazdıklarını hep eleştiri gibi görebilirsiniz ama aslında uzanamadığım ciğere mundar diyorum. O kadar detaylı senaryolar, yaratın da göreyim.

Bir Balık hoşlandığı kişiye real bir adım atmak veya diğer bekar insanlarla konuşma cesaretini toplamak yerine, rüya düğününü hayal eder.

Bir Balık, üç aylık hedeflerine ulaşmak ya da iş etkinliğine katılmak yerine rüya işlerini öngören “mesleki gelişimi” dikkate alır. Veya etkinlikte içer ve sarhoş olur!

Bir Balık size dünyanın en güzel evini döşeyebilir. Ancak hayallerinde. Onu dinledikten sonra elinizde bir liste ile İKEA’ya siz gitmelisiniz. Çünkü o asla poposunu kaldırmayacaktır.

Size hayallerinden bahsettiğinde, gülümseyip, başınızı sallayın. Aksini falan sakın iddaa etmeyin. Çünkü bir Balık burcunun hayalleri, size ne kadar imkansız gelirse gelsin, mutlaka gerçekleşir! O yeter ki; gönülden hayal etsin. Kendinisin gerçekleştireceği anlamına gelmez, sadece gerçekleşecektir. Sonra bu psişik muhteşem ruhla, dalga geçtiğinize bin pişman olursunuz. Siz kariyerinizin basamaklarında tüm görevlerinizi hassasiyetle yaparken, bir bakmışsınız o “Direktör” olmuş 😉

Üzülerek, kadın-erkek ayırmadan, bu burcun mensuplarının kaçmaya eğilimleri vardır. Hem fiziksel, hem ruhsal. Arada ortadan kaybolmak isterler. Bazen bu kaçma arzusu basitten ileriye; sigara, alkol, uyuşturucu gibi bağımlılıklara dönüşebilir. Bazen bir insana bile bağımlı hale gelebilirler.

Esnekliği en yüksek insanlardır. Esnemeyen her şeyin kırıldığı dünyamızda, ne olursa olsun, onlar yollarına devam edebilirler. Yaşayacak biraz su, duş, deniz kenarı bulsunlar yeter.

Balık burcunun merhameti çok gelişkindir. Kötü insanlar olsalar bile; sokak hayvanlarına, yaşlılara, ihtiyaç sahiplerine yardım ederler. Merhamet göstermek, ihtiyacı olana yardım etmek onlar için bir çeşit terapidir. Bazen yanı başlarındaki insanları kırarlar ama gece kapının önüne bir kap su koymayı ihmal etmezler.

Balık Burcu ve Aşk

Balık Erkeği veya Balık Kadınının, fiziksel olarak yanınızda olması, hiç bir şey ifade etmez. Onların “an”da, bedenlerinde, fiziksel olarak bu dünyada olma süreleri oldukça kısıtlıdır. Bir saat aynı koltukta otururken, bütün dünyayı gezebilir, akşam yemeğini planlayabilir, yarınki toplantıdaki argümanlarını hazırlayabilirler. Bu evrende bizimle konuşurken, paralel evrende borsada yatırım yapabilirler. Şaka falan değil! Sorsanız “an”da kalmayı en çok onlar severler. Ancak hayatlarındaki diğer tüm zıtlıkları gibi bu da onların normalidir. Bir çok Balık burcu, tamamen sıradan bulduğu için hayattaki pragmatik ayrıntıları genelde gözden kaçırır. Yani Balık burcu sevgiliniz varsa, birlikte gittiğiniz yerlerde, birlikte bulunduğunuz alanlarda, fiziksel dünyada hep beraber olabilirsiniz, ama ruhen kendisine maksimum bir saat ulaşabilirsiniz.

Onlar bir figüre inanır ve size aşık olurlar. Onlar için aşık olduğu erkek veya kadın, hayallerinin toplamıdır. Sonrasında gerçek siz ile karşılaştıklarında, hayal kırıklığına uğramaları da muhtemeldir. Çünkü siz onun hayallerinden zaten haberdar değildiniz. Siz sizdiniz, o sizi bir başka varlık gibi hayal etmişti. Ve mutlu olun; öyle bir varlık zaten bu hayatta yok. Diğer kadın veya adamda da aynı hayal kırıklığını yaşamaya devam edecektir.

Genelde aldatıldıklarını, kandırıldıklarını düşünürler. Ancak aslında onlar karşı tarafı kandırır, karşı tarafın ideal sevgilisi gibi davranır, sonra da kendi kendilerini kandırırlar. Balık burcunun aşk hayatındaki paradoks çok acıklıdır.

Balık burcu olarak bu yazıyı okuyorsanız da üzgünüm. Bir gerçeklikte kalmanız, yani en çok aşık olduğunuz veya “aha, bu o!” dediğiniz , tek bir insan vardır genelde, o kişide durmanızda fayda var.

Balık Burcu Kadını Özellikleri

Burçların erkekleri ve kadınları farklı özellikler gösterir. Bu çok normaldir. Fakat Balık burcu kadını ile Balık burcu erkeği arasında dağlar kadar fark vardır.

Balık kadınları derinden hassastır. Bu sebeple bir erkekten hoşlandıklarında kendi kişiliklerini veya kendine has davranışlarını, hoşlandıkları adamın zevkine göre değiştirebilirler. Kendilerini doğalı ile ifade etmek yerine, partnerden onay almayı tercih edebilirler. Bu kadar sınırsız bir burcun kadınının, erkekler tarafından en çok manipüle edilen ve kısıtlanan kadın olması çok enteresandır. Fedakarlığın anlamını karıştırdıkları meselelerden biri de budur. Bu sebeple Balık kadınlarının gardropları genelde tutarsızdır. Her telden bir kıyafet bulabilirsiniz. Her meşrepten de.

Balık burcu kadınının hassasiyeti iki ucu keskin bir kılıçtır. Çoğu zaman partnerinin/çevresinin/ arkadaşlarının isteklerini ve kaprislerini yatıştırmak için kendi özgünlüğünü feda ederler. Balık kadınları partnerlerinin ihtiyaçlarına o kadar uyum sağlar ki, kendi duygularını önceliklerini kaldırırlar. Konusu açılıp, yeri geldiğinde bile, kendileri hakkında açılmayı red ederler. Genelde partnerle olan bu kaotik süreçte kendilerini ve arkadaşlarını incitirler.

Balık kadını, partnerini kendi duyguları hakkında açık olmaya teşvik etse de, tüm acılarını içeride tutma şeklinde sağlıksız bir eğilime sahiptir. Bir Balık burcu kadını, bir partide sarhoş bir arkadaşa bakacak ya da yeni terk edilmiş bir dostumuzu rahatlatacak ilk kişidir. Ancak kendi sorunları hakkında konuşan son kişi olacaktır.

İlişki ilerleyip, Balık kadını nihayet sorunları hakkında açıldığında, aslında bilinmesi gereken, ilişkinin onarılamayacak kadar bozulmuş hale gelmiş olmasıdır. Artık bir erkek/eş/arkadaş olarak hiç şansınız yoktur! Bu konuşmada duyacağınız da doğru düzgün gerçekler olmayacaktır. Çünkü o kadar çok şey biriktirmiştir ki o zamana kadar; her şeyin ne kadar berbat olduğunun açıklaması ile travmanın ne aşamaya geldiğinin anlatımı arasında, göz yaşları sel olur. Balık kadını hislerini, yine ancak kendi doğasındaki su ile aktarabilecektir. O kadar ağlar ki; belli bir dönem o kadar çok ağlar ki; bir süre sonra bir bakmışsınız; o su ile beraber siz de akıp gitmişsiniz.

Balık burcu kadını nasıl erkeklerden hoşlanır?

Balık burcu kadınının da derin bağlanma isteği vardır. Hayran olma isteği vardır. Balık burcu kadınına yine su grubundan Yengeç, Akrep veya kendi gibi Balık burcu erkekler uygun olacaktır. Nadir de olsa Boğa ve Oğlak erkekleri de uygun olabilir. Bu kadını sevmek; çok sevmek; sürekli onunla ilgilenmek ve konforunu sağlamak yeterli olacaktır.

Balık Burcu Erkeği Özellikleri

Hadi kabul edin; en çok bu kısımda yazacaklarımı merak ediyorsunuz 🙂

Zodyak’ın en tatlı adamlarından biridir bu adam!

Balık erkeği, tüm Zodyak erkeklerinden bir miktar daha çok sever kadınları. Kendisinin zaten, kadın figürüne ayrı bir zaafı vardır. Genel anlamda Narsist sayılabilecek Balık erkeği, bir kadını beğendiğinde ona dünyanın en güzel, en farklı, en özel kadını duygusunu sonuna kadar hissettirir. Bu süreç kadının, Balık erkeğine aşık olmasına kadar devam eder. Sonra Balık erkeği nerede? Arayın ki bulasınız. O tatlı, her ihtiyacınızı karşılayan adam bir anda ortadan kaybolur. Yerine git-gelleri olan, söylenmeye, mız -mızlanmaya müsait, hayatında sürekli bir anlam arayan ama tabi ki bulamayan, bahanelerle dolu biri gelir. Bundan sonrası sizin sabrınıza, aşkınıza, gelecek hedeflerinize falan kalmış.

Dikkatli olmak gerekir. Balık erkeği rahat yalan söyler. Aldatmaya meyili vardır. Kolay kolay hayır diyemediği için; duyguları bitse bile ayrılma cesaretini gösteremeyebilir. Ayrılmayı planladığı buluşmadan bile kaçabilir.

Her kadının hayatında bir kere de olsa ilişki yaşadığı bir Balık erkeği olmalıdır. Diğerlerinden kesinlikle çok farklıdırlar. Balık erkeği ile beraber olmak, özel bir güne özel bir kıyafet giyiyor olmak gibidir. Kendinizi çok güzel, çok özel, çok farklı, çok dikkat çekici hissedersiniz. Burada önemli olan, o özel günün bir seferlik bir show olduğunu unutmamanız gerektiğidir.

Balık erkeği üzerine hayaller kurulacak bir adam değildir. Siz sadece onun hayallerinin bir parçası olabilirsiniz. Aile babası, evimin direği, yol arkadaşı… böyle kavramlara önem veriyorsanız, size göre değildir. “Ben eğlenilecek adam arıyorum!” diyorsanız; tam adresindesiniz!  Sizi ondan daha fazla kimse mutlu edemez!

Balık burcu erkeği nasıl kadınlardan hoşlanır?

Kadınları kategorize ettiğini düşünmüyorum Balık erkeklerinin. Onlar bir kadına, kadın olduğu için bile değer verir ki; bunu annelerine, ablalarına, teyzelerine de gösterirler. Şahane özelliktir. Adını ilişki koymadığınız sürece; belli sınırları olmadığı sürece tüm Zodyak kadınları onlar için eşit mesafededir. Herkesle beraber olabilir, herkesle gezebilir, herkesle zaman geçirebilirler. Ancak iş ilişkiye gelince “mükemmel” veya “hayallerindeki kadın” arayışı başlar. Bu kadına bir burç veremeyiz çünkü Balıkların hayallerinin sınırı yoktur. Bakıldığında fark edilecek; kafası kaçık, sınırları olmayan veya nev-i şahsına münhasır sınırları olan kadınlardan hoşlanırlar. Çok kaybolurlar hayatta. Dolayısı ile arada kolundan çekip su yüzüne çıkarabilecek kadınlar da olmalıdır.

Bu tanıma Kova kadınları çok uygundur. Hem sorumluluk sahibi hem de kafa kaçık olabilirler. Ancak hiç bir Kova kadını bu adamla uzun süre uğraşmaz. Oğlak ve Başak kadınları da yine elden tutma ve sorumluluğu üstlenme konusunda faydalı olabilirler. Ancak bu denklemde de herkesin suratları asılacağından evde bir mutlak mutsuzluk havası hakim olabilir. Son çare İkizler burcu kadınıdır. Bir süre sonra Balık burcunu sallamayacak ve aynı sınırsızlıkla kendi dünyasında dolanacaktır. Ancak ona da ilişki denir mi bilemiyorum.

Aylık burç yorumlarını okumadıysan hemen sayfamızı ziyaret etmelisin!

Balık Burcunun Anlaştığı Burçlar Hangileridir?

Balık Burçları doğal sezgidaşları olan Su grupları; Yengeç ve Akrep Burçları ile iyi anlaşırlar. Yine Toprak grubu burçları; Başak, Boğa ve Oğlak burçları onlara iyi gelir. Yanlarında kendilerini güvende hissederler.

Hava grupları ve Ateş grupları Balık burçlarına göre değildir. Onlarla ya sürekli rekabet halinde olmak ya da tartışmak zorunda kalırlar.

Balık Burcu İş ve Kariyer Hayatı

Balık burcu, iş yerinde mutlu bir yüze bürünmeyi ve şirketin geleceğini tartışmayı sever. Ancak iyimserlikleri biraz fazla olabilir.

Bir şekilde kendilerini bütün rakiplerden daha yüksek bir noktaya konumlandırabilirler. Kendi dünyalarındaki sanallığı buraya da taşıyabilirler. İnanılmaz hedefler, süper idealler koyabilirler. Bu kötü gibi gözükse de, kurumsallığın anahtarıdır. Hiç bir firma bu hayallere göz deviremez. Fakat Balık burçlarının ortalama 2,5-3 sene arasında iş değiştirmeleri gerekir. Hem kendileri aynı ortamdan sıkılırlar hem de tüm tatlılıklarına rağmen zamanında toplantılara gelmemeleri, masalarının başında olmamaları falan dikkat çekmeye başlayabilir.

İşlerin son teslim tarihleri konusunda çok hassasiyet gösteremeyebilirler. Bu sebeple eğer Balık bir yöneticiniz varsa, genelde son akşam sabahlayan siz olabilirsiniz.

Balık burcu, hep e-postalarını okur. Çünkü yan tarafta ilgilendikleri konuların makalelerini okumaktan, o postalar hiç bitmez.

En Olumlu Balık Burcu Özellikleri

Çok tatlıdırlar! Bunu samimiyetle söylüyorum. Onların problemleri kendileri ile.

Vicdanlı, merhametli ve hayırseverdirler. Ceplerinde sadece akşam yemeği parası olsa bile, aç bir insan görseler, ceplerindeki paraya o insana verirler.

Cömerttirler. Sadece arkadaşlarına, sevdiklerine değil, tüm dünyaya karşı cömerttirler.

En Olumsuz Balık Burcu Özellikleri

Aşırı hayalperestler! Evet, hayallerini mucizevi bir şekilde elde etme şansları da kendilerine yaradanca verilmiş ama en azından sosyalleşirken uçmasalar. Takip edemiyoruz. 🙂

Kendilerine acıma duygusu geliştirebiliyorlar. Bazen hayat herkese kötü davranabilir. Ancak onlar bazen en kötüsünün kendilerine geldiğini düşünüp; “ben hiç mutlu olamayacak mıyım?”, “ben hiç direktör olamayacak mıyım?”, “benim hiç sevgilim olamayacak mı?” falan gibi cümleler kurup, kendilerine acıyabilirler.

Sanal gerçekliğe o kadar inandırırlar ki kendilerini, bazen aslında bile bile lades derler ve kendilerini kandırmaya devam ederler.

Balık Burcu Nasıl Hediyelerden Hoşlanır?

Dünyevilikten bu kadar uzak insanların; kaliteli ve pahalı hediyelerden hoşlanması biraz tezattır ama Balık burcu biraz konformisttir. Dolayısı ile ona konfor, lüks, güzel bir an sağlayacak tüm hediyelerden hoşlanırlar.

Bunun dışında, adına bir derneğe bağış yapmanızdan, onun yerine hayvanlara mama bağışı yapmanızdan adına bir ağaç dikmenizden vs. de çok hoşlanacaklardır.

Paylaş

More from Yasemin Orman
13 Kasım Akrep Burcunda Yeni Ay
13 Kasım 2023 Akrep Burcunda Yeni Ay , 12:37’de Akrep burcunun 20....
Read More
Join the Conversation

1 Comment

Leave a comment
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir