Dolunay Terazi Burcunda – 8 Nisan 2020

Terazi Burcunda Dolunay

Dolunay Terazi Burcuna Ne Zaman Geçiyor ! Dolunay Terazi Burcunda 8 Nisan 2020 Çarşamba günü İstanbul saati ile 05:35’te gerçekleşiyor.

Dolunay Terazi Burcunda 2020

  • Terazi Burcunda Dolunay Ne zaman gerçekleşiyor? – 8 Nisan 2020 Çarşamba günü İstanbul saati ile 05:35’te.
  • Dolunay haritasının yükseleni Balık burcu.
  • Yükselen Yöneticisi Neptün tahtında Balık Burcunda kendi evi olan 12. evde. Yükselen çizgisi ile kavuşumda! Çok önemli!!!
  • Jüpiter, Plüton malum 5 Nisan’da kavuştular malum, el ele Oğlak burcunda, 11. evde.
  • Satürn ve Mars Kova burcunda 11. evde
  • Güneş Koç burcunda/ Ay Terazi Burcunda

Terazi Burcunda Dolunay, dengeleri kurmak, ahenk oluşturmak, estetik kaygılar yaratmak, barış sağlamak, verme-alma dengesini kurmak ve bir şekilde güzelleşmek, güzelleştirmek ihtiyacındadır.

Terazi burcundaki Ay refleks olarak kabullenme eğilimi gösterir. Sırf fikirsel ayrılıkların huzur bozma potansiyeli yüzünden çoğunluktan yana olmayı tercih eder. Uzlaşmayı tercih eder. “Huzurum kaçmasın da, aman” diyen teyzedir. “Ağzımızın tadı bozulmasın Ali Rıza Bey!” diyen Hayriye Hanımdır. Bkz. Yaprak Dökümü.

Dolunay Terazi Burcunda hangi enerjileri taşıyor?

Baştan anlaşalım mühim bir Dolunay bu. Süper Dolunay derler bazı yerlerde. Süperliği güzelliğinden. Neden? Çünkü daha görünür olur dünyadan ve turuncumsu bir rengi olur. Yani Venüse yakışır Dolunaydır.

Fakat mühimmiyet Süper Dolunaylığından değil. Dolunay haritasının kendi ihtivasından. Artık cıbırcayı yukarıda yazıyorum, içerikte hemen olaya girişiyorum.

Ne var ihtivasında dersen, git geçmişe; istediğin Terazi Dolunayı yazımı oku. Bu Dolunay genel anlamda huzuru bulmak için hayatımızdan çıkarmamız gerekenler ve bencillik-sencillik dengesinden geçer. Yukarıda yazdım ya Terazi Burcunda Ay’ın ihtiyacını, huzur istiyor, huzuru kaçmasın diye işine yaramayanları hayatından çıkarmak istiyor. Ruhu o, diyor, sen diyor, başkaları diyor, aklı ise “ben, ben, ben” diyor falan…

Fakat 11. ev yoğunluğu var ya haritada. Dı-dış diye girişiyor olaya; “Ben diye bir şey yok artık, sen de yok, siz de yok!” .

Olay, artık kolektifin olayı. Mesele artık tüm dünyanın meselesi. Coronaya da bağlanacağız birazdan çaktın köfteyi.

Dolunayın Burçlara Etkileri

Haritanın yöneticisinin 12. evde, kendi yönettiği burçta olması ve yükselenle kavuşması ; çok büyük bir kaos sembolü. 12 Ocak’ta yayınladığım, salgın hastalık konusunda bahse tutuştuğun Satürn Plüton Kavuşumu yazımda, bahsi kazanmamın sebebidir Neptün. Bana o ihtimali sürekli düşündüren gökyüzü oyuncusudur. Şimdi aynı oyuncu Terazi Burcunda Dolunay haritasını yönetiyor, buna ne diyorsun?

Ben Kaos diyorum. Neptün’den sınırları yıkmayı bekliyorum tabi ki. Sınır tanımadan da bulaştı ya bu lanet hastalık… Abartıcak herhalde 23 Nisan‘a kadar. Bu döngü orada yeni bir aşamaya geçecek ya. Oraya kadar var mısınız; mızmızlanmaya, işte o gitti bu battı falan diye birbirinizi yemeye… Öyle bir kolektif korku gelişir ki, dille anlatmak mümkün değil. Ortalık sis olur. Karanlık olur. Gerçeğin ne olduğu bilgisi kaybolur.

Neyse güzel kısma geçiyorum…

Güzel kısma gelince, 11. evin konuları nefistir. Biraz bahsedeyim.

11. ev hayatta yalnız olmadığımızı keşfettiğimiz yerdir haritada. Diğer galaksilerdir. Uzun süreli kalkınma planlarıdır. Organizasyonlar, reformlar, insanlığa dair kolektif meselelerdir.

Daha önemlisi 11. ev umutlarımızın evidir.

 Öz yeteneklerimiz değil de, şans eseri keşfettiklerimizdir. Tek başımıza değil, sevgili ile değil, sevdiklerimizle beraber yaptıklarımızdır.

11. ev Plüton- Jüpiter transiti, yer yer umutlandığım, yer yer korktuğum bir geçiştir. Şeytan ile Melek’in dünya adına yeni bir dönemin transformasyonuna karar verme anıdır. Şeytan ve Melek gökyüzünde el ele olur mu?! Hiç aynı masaya oturur mu?  Oluyor işte. O yüzden 5 Nisan ve çevre tarihlerini çok önemsiyorum. Bu transformasyonda Melek mi sesini duyurabilecek, Şeytan mı duyurabilecek biz kullarına çok merak ediyorum. Sadece kolektifçe hareket etmezsek, kaybedeceğiz biliyorum. Küçük hesaplar yaparsak, kaybederiz biliyorum. Anlık zevkleri, dünyanın kaderine tercih edersek, kaybederiz biliyorum.

Öte yandan Satürn ve Mars’a güveniyorum. Beni takip edenler bilirler. Mesela korkulana güvenebilmek derim. Satürncüyüm ezelden. Birlikte bazı dersler verip, bir kısmımıza kıyacak olsalar da, bizim için savaşacaklarına inanıyorum. Yeniden özgürleşmemiz için savaşacaklarına inanıyorum.

Bir şeyleri geride bırakıyoruz ve transforme oluyoruz kesin. Çok da keyifli olmayacak bu transformasyon. Evlere kapandık falan…

Huzuru bulmak için hayatımızdan çıkarmamız gereken özgürlüğümüzdür belki de. Kişisel özgürlüğümüzü kolektifin sağlığına kurban ediyoruzdur belki de.

Yine de çözüm gelecek diye düşünüyorum.

Çok içi boş haber duyacağız 1-2 hafta. Her duyduğunuza güvenip yelkenleri indirmeyin. Sıkı direnen, en kolektifçi olan, kendi önceliklerini kenara koyan, hem kendi kazanır hem de nihayetinde evi olan dünyaya katkıda bulunur.

14 Nisan, 21 Nisan ; Güneş’in Satürn’le ve Plütonla kare yapacağı bu tarihler de önemli. Önemsiyorum.

Dolunayın Terazi Burcuna ve Diğer Burçlara Etkisi

Olayı kişiselleştireyim de biraz her zamanki gibi.

Hangi burçtan olursan ol bu Dolunay sana hayattaki önceliklerini bir sorgulatır. Kariyerci misin, aileci misin, aşk kadını mısın vs. Anlam bulur. “Hayat amacım ne?” sorusunun cevabının rahiyası gelmeye başlar inceden.

Evlilikler, uzun soluklu ilişkiler açısından bir denge aranacağı süreçtir. Bulunamazsa kesip atılır hızlıca. Hiç bir dönem, Terazi Burcunda Dolunay dönemleri kadar hızlı götürmez ilişkileri boşanmaya. Yazın biten ilişkilerin mimarıdır bu Dolunay.

“Sahte” bir şeye tahammül edemez olur insan. İlişki ahengini bozmamak için, ağız tadı bozmamak için içtiği kızılcık şerbetini kusar.

Bu arada Dolunaydan hemen bir kaç saat önce gerçekleşecek olan Mars Uranüs karesi, müthiş ekonomik bir gerilimin habercisi.

Dolunaydan en çok hangi burçlar etkilenir?

Tabi ki öncelikliler sahnedekiler. Terazi ve Koç burçları birincil halkada. En çok hisseden ve etkilenen onlar olacak. Zaten Koç burcunun Yeni ayının başlattığı bir girizgah var.

Balık burcu ikincilikten yerleşiyor sıralamaya. Balık burçları sadece bu Dolunaydan değil, 2020-2023 arasında tüm transitlerden en çok etkilenenlerden biri olacak. Yıllık Burç Yorumlarını okumalarını tavsiye ederim.

Tabi ki 3. sıra yıla damgasını vuracak olan Oğlak burçlarının. 4. sıra da her Ay fazında olduğu gibi Yengeç burçlarının.

5 Nisan gecesi tüm dünyaya yayılan bir Meditasyon çalışması yapıldı. Belki duymuşsunuzdur. Bu kadar içe döndüğümüz bir dönemde, meditasyon çok faydalı olur. Nasıl yapacağını bilmiyor olabilirsin. Ben şahane bir kit yaptım. Neden şahane; her zaman söylediğim gibi evladı insana çirkin gelir mi ? 😉

Bir bakmak, satın almak, denemek istersen buraya link bıraktım. Bu sürece özel de büyük bir indirim yaptım. Sonra yeniden eski fiyatlarına dönecekler.

Bu arada Gaia Meditasyon kitleri tek kullanımlık değil. Öyle sananlar olmuş. Ortalama bir yıl boyunca tüm meditasyonlarınızda kullanabilirsiniz.

Öperim gözlerinizden!

Paylaş

Tags from the story
, , ,
More from Yasemin Orman
Yengeç Burcunda Yeni Ay ve 13 Temmuz Güneş Tutulması
Güneş Tutulmaları, Yeni Aylarda gerçekleşir ve Güneş ile Ay aynı burçtadır. Yani...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir