Satürn Pluto Kavuşumu Oğlak Burcunda 2020

Satürn Pluto Kavuşumu
adsense

12 Ocak 2020, Türkiye İstanbul saatine göre 19:06’da Satürn Pluto Kavuşumu 2020 gerçekleşiyor olacak. Satürn Pluto Kavuşumu Astrolojik olarak bir sıfırlanma noktasıdır. Sadece “Re-start” değil, “Reset” atmaktır.

Bu yazım sadece bir intro. Ancak bu introyu 2 Temmuz 2020 – 16 Aralık 2020 arasında gerçekleşecek olan Satürn-Pluto- Jüpiter kavuşumu için projeksiyon olarak değerlendirebilirsiniz.  O dönem yeni bir yazı mutlaka yazarım!

Satürn Plüton Kavuşumu, sıradan bir gökyüzü olayı değil! Her burçta ortalama 33 senede bir gerçekleşirken, daha önce Oğlak burcunda kavuşum 500 sene evvel gerçekleşti.

Astroloji’de Plüton gezegeni, en malefik (kötücül) gezegendir. Fatal değişim ve dönüşümleri sembolize eder. Plüto’nun dokunduğu alan tamamen yıkılır. Taş taş üstünde kalmaz. Revize edilebilecek bir nokta bırakmaz. Doğada deprem, kelebeğin kozadan çıkışı gibi durumları simgeler. Ölmek ve yeniden dirilmektir. Küllerinden doğmaktır. Ama tabi ki; önce kül olmaktır! Büyük gücün ve büyük aciziyetin yaşanmasıdır. Faşizim, majoşizim, toplu intaharlar, toplu ölümler, doğal afetler, atom bombası, yer altı organizasyonları, madenler, gizlice yürütülen tüm sistemler Plüton’un konusudur.

Satürn gezegeni, Plüton’dan sonra gelen diğer malefik gezegendir. Hatta mitolojik lakabı büyük malefiktir. Aldığımız dersler, otorite figürleri, büyük sistemler, yönetim, hedefe ulaşmak, zaman, sebat etmek, olgunluk, ölçülü olmak Satürn’ün konusudur.

Satürn ve Plüton’un kavuşumu engel olunamayacak bir yıkımın, bir otoritenin, bir sistemin çöküşü ve başka bir sistemin yeniden doğuşudur. Satürn hangi burçta, Plüton hangi burçta ise kavuşum bu burçtadır.

Satürn Pluto Kavuşumu Oğlak Burcunda !

Bu kavuşum yeni değil, bir günlük bir etki de değil. 2019 yılının Nisan- Temmuz aylarında etkileri başladı. 12 Ocak 2020’de tam kavuşum yaşanacak. 2020’nin Temmuz ayından itibaren ikinci yarısı boyunca da yeniden yakın seyirlerine devam edecekler. Yıl boyu bu ikilinin, Merkür ile, Jüpiter ile, Mars ile kavuşumları da olacak. Bu sebeple bir çok Astrolog 2020 yılı için disütopik öngörülerde bulunuyor. Bir bakıma 2020 yılında dünyanın sonu gelecek. Ancak bu son kıyamet midir, vaadi eski başka konuların kıyameti midir bilemiyoruz. Dünya’nın yaradılışının gerçek doğumunu biliyor olsaydık, sonunu da daha net bir şekilde ön görebilirdik.

Mart Ayı Burç Yorumlarımı okumak için hemen tıklayın!

Astroloji aslında bir öngörü sisteminden çok, bir data analizidir. Gezegenlerin etkilerini hesaplayabilmek için geçmişteki hareketlerine bakarız. Yakın geçmişte Satürn ve Plüton’un bu kavuşuma şahitlik ettiği yıllara bakarsak, sonuçlar pek de tatlı değil. (1517-1518, 1680, 1914-1915, 1947 1982) 2. Dünya savaşı, Osmanlı’nın neredeyse Dünya haritasını kapsamasını sağlayan Ridaniye, Memlük vs. savaşlarının olduğu zamanlar, İkiz kulelere yapılan suikastlar, bir çok siyasi veya kültürel sembole yapılan suikastlar… Bu zamanlara denk gelmektedir. Satürn Pluto Kavuşumunda ise protestanlık yayılmaya başlamış, Papa kendini aforoz etmiş, dünyanın yuvarlak olduğu ispatlanmıştır. (değişik!)

12 Ocak 2020 Satürn Plüton Kavuşumu Haritası

Kavuşum anının haritasına baktığımda, tam kavuşum anında Aslan burcu yükselmekte. Bu sebeple harita yöneticisi Güneş oluyor. Güneş, can, yaradılış, yaşam enerjisi demektir. Yaşam enerjisi ne ise, onun sonlanması söz konusu gözüküyor. Güneş Oğlak burcunda ve kavuşuma eşlik ediyor. Oğlak kemikleşmiş, eski, yaşlı, olgun sistemlerden bahseder. Vücudumuzda iskelet sistemi, inşaatlarda kolonlardır. Taşıyıcı bir şeylerin yıkılmasını bekliyoruz.

Kavuşum anına eşlik eden bir Oğlak stelyumu var. Yani bir çok gezegen ve Astroid aynı noktada duruyor. Bu kavuşumu daha da önemli daha da fatal bir hale getiriyor. Kavuşum ise 6. evde. Bu ev, sağlıklı kalmak için bilinçli olarak yaptıklarımızı sembolize eder. Ay Aslan’da ve birinci evde. Ciddi bir yaşam savaşı veriyoruz. Dünyamızı ayakta tutmak için ciddi bir yaşam savaşı vereceğiz.

Belli ki yaşamak için mücadele ediyoruz.

Mars Yay burcunda, Koç’taki Şiron ile birlikte yükselen noktasına üçgen. Nedense bu yerleşim bende ölümcül salgın bir hastalık hissi yarattı. Neptün’ün de Balık burcunda olması, yağış, su, denizler, hava yolu ile bulaşabilecek hastalıkları düşündürdü. Ancak tek başına Neptün yayılma anlamına bile gelebilir. 

İyi bir tarih çalışması ve uzun emeklerle neler olabileceği net bir şekilde öngörülebilir. Ancak benim bir pop Astrolog olarak böyle bir vaktim yok.

Satürn Pluto Kavuşumunun Etkileri Neler Olabilir?

*Doğal afetleri baş sıraya koyuyorum. Çünkü yaradılışı en çok bozduğumuz konu doğa. Buradan bir ceza göreceğimiz kesin bence. Ne de olsa Satürn aynı zamanda büyük öğretmendir.

*Savaşlar! Bunu da hemen ikinci sıraya koyuyorum. İnsanoğlu paniklediği zaman birlik olmak yerine savaşmayı ve kalan yerleri kendisine almayı dener. Eğer bir çöküş olursa, ister politik, ister ekonomik, ilk hareket savaşlar olacaktır. Küresel boyutta deneyimleriz gibi geliyor. Özellikle de Jüpiter’in devreye gireceği Temmuz-Aralık 2020 süresince.

*Salgın bir hastalık ihtimalini yukarıda belirttim. (Ben buna para basarım bir bahis söz konusu olsa!!!)

— Edit ; bahsi kazandım maalesef. Corona Virüs açığa çıktı. Corona Virüse Astrolojik inceleme yaptığım yazım için buraya tıklayın.

*Herhangi bir sistemin, bu yönetimsel veya dini olabilir, vaadi artık geçmiş, antika niteliğine gelmiş yıkılması da kesindir.

*Teknolojinin yaygınlaşması gerekir. Çünkü Plüton, geleneksel bir çok yöntemi de çökertip sıfırlayacaktır. Dijital paraya yüzde yüz geçebiliriz örneğin. (bu durumu Uranüs’ün Boğa geçişinden dolayı zaten 7 yıl içerisinde bekliyorum)

*Ortada bir “Gölgelerin Gücü Adına!” var. Sahneyi hayal edin diye aşağıdaki videoyu bıraktım. Malum benim de anlatma yöntemlerim garip biraz.

* Şimdi buraya UFO’lar ortaya çıkabilir desem, kınanırım gibi geliyor. Ancak dünyaya bir güncelleme gelmesi gerektiğine göre, belki de o güncellemeyi getirebilecek bir medeniyet lazımdır. Söylemesem, bilemedi diyeceksiniz. Tarih vermem gerekirse; Satürn’ün Kova burcunda ilk olacağı 22 Mart – 2 Temmuz tarihlerini verebiliriz. Zaten 17 Aralık 2020’den sonra 2 yıllık bir süreçte kesin gelirler.

*Gizli örgütler Plüto’nun işidir. Ortaya çıkabilir, oluşabilir veya çökebilirler.

*Sürreal konular ile toplu intiharlara sebep olunabilir. Örneğin, aplikasyonlar, oyunlar, internet siteleri ile bir başkaldırı -ama mutlaka ölümü içeren- söz konusu olabilir.

*Dünyanın düz olduğu kanaatine varılır mı bilmiyorum. Ancak bir yerde kandırıldığımızı fark edebiliriz.

*Ne olursa olsun hayatta kalma mücadelesi ve ardından yenisini yapabilmek, oluşturabilmek için bir çaba gerekecektir.

Bu saydığım etkiler bugünden yarına değil, tüm 2020 yılının konusu olacaktır. 2020 yılını asla unutmayacağız. 

Tüm astroloji gündemine dair son olayları okumak için hemen tıklayın!

 

Paylaş

Tags from the story
, , ,
More from Yasemin Orman
Terazi Burcunda Pembe Dolunay – 19 Nisan 2019
Ne kadar zorlandım bu analizi yaparken. Kova burcuna AŞK analizi yaptırılır mı...
Read More
Join the Conversation

6 Comments

 1. says: Deniz MUTUS

  Sevgili Yasemin,
  Yazilarinizdaki anlatimi cok yalin buldum ,oncelikle tesekkuler.2020 de bizleri zorlu sartlarin bekledigi
  acik olarak goruluyor.Ancak uslubunuz kisiye, bu zorlu yilda gelisen olaylarin farkinda olup akilda kalmak suretiyle bunlarla basedebilece[gimiz destekleyici duygusunu veriyor.Tesekkurler SEVGILER

 2. says: Derya

  Yazinizi tek nefesde okudum.apacik ve gayet net anlatmissiniz.Peki dogum haritasinda saturn pluto kavusumu olanlari nasil etkilebir sizce.mesela benim 3. Evimde terazi burcunda bu kavusum..

  1. Çok teşekkür ederim Derya Hanım.
   Doğum haritasını görmeden cevabım çok genel olur. Lütfen çok benimsemeyin. Ancak 3. eviniz Terazi ise, 6. Eviniz Oğlak’tır ve muhtemelen bu kavuşum 6. evinizden geçiyor. Sağlık konusu, her zaman yaptığınız işler, alışkanlıklarınız önem kazanıyor. Düzen değiştirebilir, iş değiştirebilir, sağlık konusunda bazı konuları sıfırlayıp yeni alışkanlıklar geliştirebilirsiniz gibi…

 3. says: Suzan

  Yasemin hnm pluto satürn kavusumundan dolayı çok gerginim nedeni ise ikiside 6.evimde kavusum halinde 6.evde terazi var doğduğumda merkür terazide retro. Benim sonum ne olacak. Internet üzerinden o kadar arastirdim sonuç yok,bulamadım. Basak burcu yükselen boğa 9.evimde öcalan. Lütfen yorumlayın lufen

Leave a comment
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir