Kova Burcu Özellikleri

Kova Burcu Özellikleri

Kova Burcu Özelliklerini detaylandırmadan önce ana değişkenleri özetleyelim.

  • Elementi; Hava
  • Polarite; Pozitif
  • Nitelik; Sabit
  • Enerji; Eril
  • Yönetici Gezegenler; Satürn ve Uranüs
  • Renk; Elektirik mavisi, parlak mavi
  • Sayısı; 4
  • Günü; Pazar
  • Kova Burcu Taşı; Yeşim

Kova Burcu Genel Özellikleri

(Tabi ki; YASEMİN’ce!)

Genel tarih olarak 20 Ocak- 19 Şubat tarihleri arasında doğan bireyler Kova Burcu olurlar. Kova burcu Zodyak’ın 11. burcudur. Her burcun geldiği mevsimin özelliklerini yansıttığı bilinir. Bu burç yılın en kar kıyamet ve soğuk zamanına doğmuştur. Dolayısı ile dışarıdan soğuk ve mesafeli algılanmaları doğaldır. Kova Burcunun sembolü/simgesi iki adet dalgalanan çizgi veya sırtındaki kovadan su boşaltan bir adamdır.

Vücudumuzda dolaşım sistemimizden, ayak bileklerimizden sorumludur.

Kova burçları, tuhaflıktan hoşlanan, farklı olmayı seven, hatta öyle olmak için elinden geleni yapan insan gruplarıdır. Kalabalığın içinden bir şekilde farklılaşarak öne çıkan, derin düşünen, güçlü bir bağımsızlık arzusu olan, isyankar tiplerdir.

Sadece dünya görüşleri değil, hayata dair tüm görüşleri diğer insanlarınkinden oldukça farklıdır. Onlarla konuşurken, “bu nerede yaşıyor?” , “hangi gezegenden gelmiş?” hissiyatı yaşayabilirsiniz. Neredeyse “duygusuz” denebilecek bir rasyonellikle, eşit çıkarları gözetecek şekilde, başka bir tür, başka bir ırk gibi hareket eder Kova burçları.

Sevdikleri insanlara, dünyanın en büyük iyiliğine yaparmışçasına akıl verirken, o kadar mantıkları ile hareket ederler ki; genelde arkadaşları, kendilerinin problemlerini küçümsediklerini bile düşünebilir. Tek ihtiyacınız duygusal bir destek almaksa, mutlaka ve mutlaka başka bir burç arkadaşınıza gitmelisiniz. Kova burcu sadece gerçek çözüm aradığınızda geçerli bir kişidir.

Kova burcunda yeni ay yazısını henüz okumadıysanız hemen tıklayın!

Kova burcu bir akıl hocasıdır!

Bayan doğrudur! Bay doğrudur! Hafazanallah herhangi bir konuda, örneğin işinizle ilgili ona veryansın etmeye, patronunuzu çekiştirmeye falan geldiyseniz, vay halinize! Daha patronla ilgili konuya gelene kadar, önce sizin  kendinizi daha iyi fırsatlar için konumlandırabileceğiniz veya daha etkili bir işçi olabileceğiniz tüm yolları açıklayan bir konferansa başlayacaktır. İşte en iyi uygulamalar, kişisel gelişim, nasıl giyinmeniz gerektiğine kadar gider konu. Gerek yok! Nefes almak için geldiğiniz arkadaşınız değil Kova burcu. Genelde işler tepetaklak gittiğinde, son nefesinizde gideceğiniz kişi. Elinde sürekli çözüm ve doğru listesi ile geziyor ne de olsa!

Manitacılık konuları, bir takım Ali-Cengiz oyunları için falan da bu arkadaşa uğramayın. Duygusal konulara evrimleri olmadığı, tamamen mantıklı oldukları ve dikkafalı derecede sabit fikirli oldukları için, gönül işleriniz onlar için, “eeee?” “problem nedir?”den ötesine gitmeyecektir. Flörtöz oyunlar ancak canını sıkar, boş gelir, midesini bulandırır Kova burçlarının. İlişkiler, yaşanması gerektiği için yaşanan bir olayın ötesine geçemeyecektir.

Kovalar acayip idealist tiplerdir. Hiç kimsenin yapmadığı diyemeyiz belki ama az adamın bulaştığı işlerden hoşlanırlar. Tüm dünyadaki insanları iyileştirebileceklerini falan düşünebilirler, kendilerine ait rejimler çıkarabilirler, araba motifiyesi yapabilirler, kıyafet tasarlarlar (kimse giymez muhtemelen) vs vs. Onlar özeldirler ve mutlaka özel bir şey yapmalıdırlar!

Zeka onlar için anahtar bir kelimedir ve bu kelimenin bir insanın özünde var olup olmadığına çok kısa zamanda karar verirler. Onlar için, “aptal” etiketi yediyseniz, ne yaparsanız yapın, söyledikleriniz afaki olacaktır. “zeki” etiketine sahip olduysanız, dinlenebilir bir tarafınız var demektir ama o da paralize bir halde dinleneceğiniz anlamına gelmez!

Dalga geçer, küçümserler. Sanki dünyanın en büyük problemleri ile kendileri uğraşıyorlarmışçasına hayatla dalga geçen bir havaları vardır. Her şey şaka gibidir. Aslında niyetleri oldukça iyidir. Her şey pozitif olsun hep gülelim falan isterler. Ne yazık ki; hissettirdikleri genelde bu olmaz. Kendi zeka seviyelerinde birileri olmadığı sürece etrafta, diyalogları ve şakaları genelde başka insanlarda hüsran yaratabilir.

 

Kova Burcu ve  Aşk

Saçmalamaz mısınız! Yok Kova burcu için böyle bir alt başlık. Duygu yok ki; aşk olsun!

Öyle gözü kapalı hayatını birine adaması mümkün değil. Kolektife, dünyaya, insanlığa ada deyin, tamam. En önde bayrak sallayarak sever herkesi bir arada. Ama tek bir kişi, tek bir kadın, tek bir adam. Imhh, sevgi, saygı tamam ama aşk ıhhh, cık, yok!

Kimse mükemmel değildir ki! Nasıl birine aşık olabilsinler bu ortamda. Kendilerinin de mükemmel olmadığı bilincindeler bu arada merak etmeyin. O kadar adaletliler ki; herkesi yargıladıkları ölçüde kendilerini de yargılarlar, kimseyi yargılamadıkları gibi kendilerini de yargılamazlar.

Arada bir aşık olduklarını sanabilirler ama genelde bu; uçsuz bucaksız bir merak duygusu oluyor. Kova burcunun merakını kazanabilmek için, en azından bir konuda “çok iyi” olmanız lazım. Eğer bir şeyde, ne olursa, spor, iş, resim vs vs çok iyi olursanız, Kova’nın merakını ve saygısını kazanırsınız. Formülünüzü bulana kadar size aşık olduğunu sanabilir.

Pahalı hediyelerden hoşlanmaz, lükse değer vermez, materyal dünya ile arası hiç yoktur. Ne ile tavlayacağınızı bulamazsınız bu tipleri genelde. Ve zaman geçmiş bir bakarsınız kendisinin hoşlandığı adama veya kadına, inanamazsınız. Sümüğünüzü atmayacağınız adamlarla/kadınlarla beraber olabilirler. Mutlaka saygı duyulacak bir özelliklerini bulmuşlardır sizin veya normal insanların göremeyeceği.

Özetle; olmaz olsun Kova ile aşk. Kanka olsun, kötü gün dostu olsun, devletin politikalarına karşı çıkacağınız eylemlere götüreceğiniz arkadaşınız olsun, sizinle her türlü boy gösterisine gelsin, yerlerde sürünsün, ama aşk. Boşverin be!

Kova burcuna  nasıl bir hediye almasın merak ediyorsan bu yazımızı sakın kaçırma!

Kova Burcu Kadını Özellikleri

Özgürlüğüne aşırı düşkün bir kadından bahsediyoruz. “Onu giyme, bunla dışarı çıkma” falan gibi huylarınız varsa, değil sevgilisi arkadaşı bile olamazsınız. Olsanız da ömrünüz bir kelebeğinkini geçmez.

Burcun kendisi uzaylıya beş kala zaten. Başka bir dünyadan diyorum. Kova burcu kadını çok daha marjinaldir. Güzel bulup, beğendiğimiz ama “tuhaf” bir tip dediğimiz insanlardır genelde. Vardır bir arıza her şekilde dışarıdan gözlemlenebilen. Ya çok soğuktur, ya çok farklı giyinir, saçı mordur, ya garip bir aksesuar takar, vardır işte bir şey.

Çok iyi dostlardır. Ara, Fizan’dan gelir. Fakat, sevgilini anlatmak için arayacaksan arama! Anlamıyor o konuları.

Bugünden yarına, pat diye evlenmezler. Ne monogamiye ne de evliliğe inançları pek sıkı değildir. Genelde buna rağmen evlenirler. Evlenirler ama genelde de geç evlenirler. Eğer bir Kova kadını evliliğe ikna olmuşsa, gerçekten kendisine iyi, akıllı bir arkadaş bulduğuna inanmış demektir. Başka türlü, gül dökseniz yollarına ı-ıh.

Annelik konusunda da hep çömez kalırlar. Çocuğa çocuk gibi davranma gibi bir olayı bilmezler. Kova kadınlarının çocukları genelde kendileri gibi aşırı özgür, fikrini rahatlıkla beyan eden, olgun, çocuk olmayı bilmeyen veya inadına sürekli çocuk kalan tipler olur. Çocuğa çocuk gibi davranmazlar ama bildikleri her şeyi de öğretirler. Ebeveynlik sanatında, bilgece yapılabilecek her konuyu tane tane öğretirler yavrucuklarına, ama sarılma, okşama, şefkat… Buralardan dersler kalık.

Kova burcu kadını cinsellik konusunda da sınıfta kalabilir. Tabii genel geçerde. Özelde çok başarılırdır. Bu kadın beyni ile sevişir, bedeni ile değil.

Ne dersem diyeyim yine de sevilir ve fark edilir bu kadınlar. Çünkü “kar” gibidirler işte. Soğuklardır ama sürekli oynamak istersiniz onlarla.

Kova burcu kadını nasıl erkeklerden hoşlanır?

Kendisinin de tam olarak ne istediği bilinmez. Genelde zeka, kariyer gibi somut kavramlara değer verir. Yine hayvan sevgisi, hakkaniyet gibi kavramları önemser. Son zamanlardaki tespitim, maskülenliğin oldukça azaldığı dünyamızda maskülenliği de aradıkları yönünde. Yani gerçekten “erkek” sıfatına yapışması gereken genel geçerleri önemsiyorlar.

Kova Burcu Erkeği Özellikleri

Bu adam, kadınının aksine çok sevilesi ve sıcaktır. “Cool” görüntüsü ile her kadını tavlayabilecek türden bir erkek. Dünyanın en çirkin adamı bile olsa, ilgi çeken bir tarafı, bir şeytan tüyü mutlaka vardır. Kova Burcu Erkeği ile, ister hemcinsi ister karşı cinsi olun, beraberken asla sıkılmazsınız. Hem komik, hem de çok eğlencelidirler. Üstelik çok da bilgilidirler. Onlardan öğreneceğiniz bir şey mutlaka çıkar.

Eğri oturalım doğru konuşalım, dikkat çekmeyi severler. Kendilerindeki farklılık ve özellik, herkes tarafından fark edilsin isterler ve tabi ki özellikle kadınlar tarafından fark edilsin isterler. Bunun için de sanki hiç bir şey yapmıyormuş gibi ama aslında ellerinden gelen her şeyi yaparlar.

Sağları solları belli olmaz. Dengesiz diyemeyiz, duyguları değişkendir diyemeyiz. Sadece her an her şeyi yapabilme esnekliğindedirler.

Genelde aynı ortamlara aynı mekanlara takılır, aynı arkadaş çevresi ile dolaşırlar. Sabitleri ve alışkanlıkları vardır. Değiştirmeye kalkarsanız, buz gibi soğurlar sizden.

“Kendi doğrularım” adlı kendilerinin yazdıkları bir doğrular kitabı ile yaşarlar. O kitabın dışına kolay kolay çıkmazlar. Referansları kendileri olduğu için de Kova erkeği karşısında haklı olma şansınız hiç yoktur.

Kova burcu erkeği cinsellik konusunda egoist olabilir. Eğer mental bir sevişme yoksa ortada, olayı sonuçlandırmak yeterli olabilir.

Çok iyi bir eş, çok iyi bir baba olur. Fakat bunları olması ortalama 45 senesini alacağından, herkes göremez.

Kova burcu erkeği nasıl kadınlardan hoşlanır?

En güzel kadınları seçtiği kesin. Bir Kova erkeğinin çirkin bir kadınla beraber olduğunu hiç görmedim. Kendini çok özel bulduğu için, ona layık biri olması şartı vardır. Neşeli kadınları sever. Nazlı, somurtkan veya talepleri bitmeyen kadınlar Kova erkeği için uygun değildir. Sürekli meraklanmasını teşvik etmek uygun bir taktik olacaktır. Yalnız güven vermemekle, gizemli olmak arasındaki çizgiyi iyi kavramak lazımdır.

Aylık burç yorumlarını okumadıysan hemen sayfamızı ziyaret etmelisin!

Kova Burcunun Anlaştığı Burçlar Hangileridir?

Aslında Kova burcu her burç ile anlaşır ve hiç bir burç ile anlaşamaz. Eşref saati ve eşşek saati olan insanlardır. Genel yapı olarak uyumludurlar ve herkesle rahatlıkla anlaşabilirler. Ancak bazen etraflarında kimseye tahammül edemezler. O zaman yalnız takılırlar. Herkese bir kol boyu mesafede olduklarından, aslında kimse ile de çok samimi değildirler.

Genel olarak kendi zeka seviyelerine yakın Hava grubu kardeşlerinden Terazi ve İkizler burçları ile otomatik olarak arkadaş olurlar ve onları doğaları gereği anlarlar. Oğlak’lardan, Satürn’ü paylaştıkları için, insan olarak etkilenirler ve onları takdir ederler.

Su grupları, merhametlerini kabartsa da maalesef enerjilerini düşürürler.

Kova Burcu İş Hayatı

İş hayatı, genel olarak Kova burçlarının takıntılı taraflarıdır. Ne olursa olsun yaptıkları işte iyi olmak isterler. Genelde gücü temsil eden pozisyonları severler.

Yönetilmekten hoşlanmayan Kova burçları, ya yönetici konumunda olmaya çalışırlar, ya da kendi işlerini kurarlar.

Kendinden özgürlükçü iş kolları; resim heykel gibi sanatsal faaliyetler de Kova burçları için oldukça uygundur.

Aklın ve özgürlüğün iş birliği yapacağı her işi Kova burçları rahatlıkla yapabilirler ve başarılı olurlar.

Bir Kova burcu çalışandan verim almanın en kolay yolu, onu bir kurallar sistemi içerisinde ama özgür bırakmaktır.

 

En Olumlu özellikleri

Çok akıllı, çok zekidirler. Her konuda mutlaka bir fikirleri, bilgileri vardır. Sadece kendilerini değil, bulundukları tüm çevreyi, doğayı ve insanlığın faydasını düşünerek hareket ederler. Sokaklara tükürmez, çiçekleri koparmaz, hayvanları asla incitmezler.

Kendi özgürlüklerine değer verdikleri kadar diğer her canlının da özgürlüğünü önemserler. Din, dil, ırk ayrımı asla yapmazlar. Sosyoekonomik sınıf ayrımına asla değer vermezler. İnsanı, insan olarak, olduğu gibi kabul ederler.

En Olumsuz Özellikleri

Aşırı dik kafalıdırlar. Kafalarındaki doğruyu değiştirmek, deveye hendek atlatmaktan zordur. Bir tartışmadan haksız ayrılmanız mümkün değildir. Onlar her zaman haklıdırlar.

Yönetemez, boyunduruk altına alamazsınız. Mutlaka isyan ederler. Sadece kendileri isyan etmez bir de arkalarından bir kitleyi sürüklerler.

İlginç olmanın bazen b.kunu çıkarıp uzaylıya bağlayabilirler.

 

Kova Burcu Nasıl Hediyelerden Hoşlanır?

Çorap alsanız mutlu olur derler ya. Heh işte onlar Kova burçları. Düşünülmüş olmak yeterlidir. Ancak gerçekten mutlu etmek isterseniz, kendinelerine ait çok değişik özel zevkleri olabilen bu burcun insanlarının gizli dünyalarını keşfetmeniz gerekebilir. Her birinin mutlaka nevi şahsına münhasır özel hobileri vardır. Bu hobi grubundan hediyeler onları çok mutlu edecektir.

Genel olarak teknolojik cihazlar ve oyun konsolları ile araları iyidir. Kitapları severler.

Paylaş

Tags from the story
, ,
More from Yasemin Orman
Akrep Burcunda Merkür Gerilemesi – 31 Ekim – 22 Kasım 2019
Yılın üçüncü ve son Merkür Gerilemesi 31 Ekim günü 18:42 itibari ile...
Read More
Join the Conversation

2 Comments

Leave a comment
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir