Mars ikizler Burcunda 2021 – 4 Mart 2021

Mars İkizler Burcunda

Savaş, mücadele ve itici gücün yöneticisi Mars İkizler Burcunda !

Mitoloji’deki savaş Tanrısı, gökyüzünün kavgacı çocuğu Mars, 4 Mart 2021 06:30 itibari ile İkizler burcuna ilerliyor. 23 Nisan’a kadar buradaki seyrine devam edecek.

 

Mars Astroloji’de ne anlama gelir?

Mars, Koç ve Akrep burçlarının yöneticisidir. Oğlak burcunda yücelir. Terazi ve Boğa burcunda zararlı, Yengeç burcunda ise düşük durumdadır.

Bireysel olarak kendimizi nasıl savunduğumuz, hayata karşı tutumumuz, olaylara karşı nasıl mücadele verdiğimizdir. Herhangi bir risk altında nasıl kaçtığımız, nasıl reaksiyon verdiğimizdir. Gerçekten nasıl savaş verdiğimizdir. Stratejimizi nasıl belirlediğimiz ve nasıl seviştiğimizdir. Maskülen tarafımızdır. Cesaretimizi nasıl gösterdiğimiz, yumruğumuzu ne kadar masaya vurduğumuz, ne kadar can yakabildiğimizdir.

 

Mars İkizler Burcunda ne demektir?

Mars’ın İkizler burcunda olması, hareket enerjisinin İkizler özellikleri gösterdiği anlamına gelir. Motivasyon İkizleri tetikleyen unsurlardan gelecek, hareket İkizler’i destekleyecek şekilde devam edecektir. Yani kişi mücadelesini diyalogları üzerinden verecek, hareketi devreye sokacak motivasyonu merakı üzerinden gerçekleştirecektir.

Mars İkizler burcunda habere koşan bir gazeteci gibidir. Tabi ki yeni gelen bir haberin niteliği, değeri arttıkça koştuğu haberi bırakıp yenisine gitme olasılığı yüksektir.

Aynı şeyi yaparken uzun süre kalmalarını bekleyemeyiz. Hareketleri zihin enerjisi kontrol ettiğinde hareketlerde mantık arayabiliriz ama tutarlılık olmak zorunda değildir.

Mars İkizler’in mücadelesini anlamak istersek; Mars’ı İkizler olan Martin Luther King’i aklımıza getirebiliriz. Şiddet karşıtı ve ırksal eşitlik mücadelesini ikonik konuşmaları vasıtası ile gerçekleştirmiştir.

 

Transit Mars İkizler Burcunda 2021 Etkileri Nelerdir?

Şu an Mars gezegeninin İkizler burcuna ilerleyecek olmasına ve bu geçişle gelecek olan etkilere Transit etkiler diyoruz.  Transit Mars, İkizler burcuna geçtiği zaman her birimiz, doğum haritalarımızdan, Mars’ın özellikleri ile beraber, genel bir rüzgar ile Mars’ın İkizlerdeki hareketlerine benzer hareketler içine girer, benzer motivasyonlar hissederiz.

Bu da demek oluyor ki; 23 Nisan’a kadar hepimiz, yukarıda saydığım özelliklerden bir kuple sergileyeceğiz demektir.

Eğer haritanızda Mars transiti ile doğrudan etkileşimde olan bir yerleşim varsa, bu etkileri 15 gün önceden hissetmeye başlar, 15 gün sonrasına kadar da hissetmeye devam edersiniz.

Transit Mars İkizlerdeyken, hareketlerimizi mantık çerçevesinden geçirip, harekete geçmek istediğimiz konulardaki bilgimizi test edebilir, yine hedefe yönelik yolculuğumuz üzerinden bilgi akışı sağlayabiliriz. Mars’in ikizlerdeki transiti boyunca en büyük güç sözlerimiz, en çok iz bırakan konular diyaloglar üzerinden olacaktır. Dünyadaki savaşlar sözlü hale gelecektir. Bilgi yarışacaktır. Tabi ki İkizler’in bir Hava grubu olduğunu unutmamak gerekir. Uçak kazaları, hava savaşları gibi konular da Mars’ın İkizler geçişinde görülebilecek konulardır.

Mars transitleri güdülerimizi ve hırsımızı şekillendirir.

Nasıl motive olacağımızı söyler. İkizler’de Mars, zihinsel ve sosyal uyarılma ihtiyacıyla motive edilir. Günlük yaşamın hızı önemli ölçüde artacaktır. Seyahatler, içinde oyun olan aktiviteler, kitaplara olan ilgi, yazışmalar, kuşlarla ilgili durumlar artacaktır, öne çıkacaktır.

İkizler kolayca sıkılır ve en iyi olduğu konu pro-aktifliktir. Bu dönem boyunca işlerinizi belli bir harekette tutabilmek için proaktif olmanız şart! Ancak bir şeye birdenbire ilginizi kaybederseniz de şaşırmayın! İkizler burcunun yolu budur: Kafanızı bir çevirirsiniz takıntılı bir şekilde bir konuya saplanmış, diğer çevirdiğinizde orada bile değil.

Transit Mars’ın İkizler burcunda olduğu zamanlarda bireysel olarak nasıl etkilendiğimizi bilmek için, haritalarımızda hangi evin İkizler burcu tarafından yönetildiğini bilmek gerekir. İkizler burcunun yönettiği eviniz hareketlenecek demektir. Hangi evin İkizler burcu tarafından yönetildiğini anlamak için, yükselen burcunuzu 1. evinizin yöneticisi kabul edecek şekilde Zodyak sırası ile sayarsanız, kaçıncı sırada İkizler burcu geliyorsa, o eviniz İkizler burcu tarafından yönetiliyor demektir. Örneğin yükseleniniz Boğa olsun. 1. ev Boğa, 2.ev ikizler, 3.ev Yengeç, 4.ev Aslan şeklinde devam edecektir. Örnek olarak Doğum Haritasında Evler ve Anlamlarında 2. ev Para evidir. Mars’ın İkizler Burcunda Para evinizdeki geçişi, maddi anlamda kazancınızı, kazanmaya olan hırsınızı ve para harcama miktarınızı harekete geçirecektir gibi. Mars burcunuzu öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz. (Tablo Gmt +5 ile hazırlanmış. Biz GMt +3 teyiz. 2 saatlik farklar söz konusu olacaktır ama bu durumu nadir olarak değiştirir.)

Kendi hayatlarımızda neler olabileceğini hesaplamak ise yine kendi istatistiklerimize bakılarak mümkündür.

Bunun için en yakın bir kaç Mars İkizler geçiş tarihlerini aşağıya yazıyorum. İlgili dönemlerdeki deneyimlerinize bakarak, gelecekteki dönemi öngörebilirsiniz.

  • 31 Mart 2019 – 15 Mayıs 2019
  • 21 Nisan 2017 – 4 Haziran 2017
  • 1 Mayıs 2015- 24 Haziran 2015
  • 31 Mayıs 2013 – 13 Temmuz 2013
  • 20 Temmuz 2011- 3 Ağustos 2011

Genel rüzgar nasıl eser?

Bir kere Mars İkizler süreci ticaretin artmasına sebep olur. Bu da en azından Nisan sonuna kadar, dalgalanmalar yaşanacak olmasına rağmen ticari ekonomilerde büyüme sağlayacaktır.

Mars’ın İkizler Burcuna geçiş haritasında çok tehlikeli bir yerleşim var. Plüton- Mars Üçgeni. Bu üçgen birikmiş ya da bastırılmış öfkenin bir şekilde açığa çıkacağının göstergesidir. Bu hem küresel hem de bireysel bir etkidir. Mars’ın 4. evde olması iç savaşları ve görüşsel muhalifliği Türkiye’de arttırırken, hanemizde yuvamızda da biriken patlamaların yaşanmasına sebep olur. Mars’ın İkizler burcu geçişi bu yıl Türkiye’de bir anlaşmalı boşanma trafiği rekoru kurdurtabilir.

Dünyada kim kiminle gerçek dost, kim kiminle düşman ortaya çıkacaktır. Gizli düşmanlığın saklı kalamayacağı bir dönem olacaktır.

Her ne oluyorsa, daha güzel, daha iyi, daha insanca yaşam için olacak. Ancak maalesef tüm bu iyiler bizi bir nebze daha yalnızlaştırabilir. Kova çağı ve transitteki Kova baskısı, yalnızlaştırarak insanın kıymetini ve değerini anlamamızı sağlayacaktır.

Mars İkizler burcunda bilginin yayılması demektir. İnternet hızı artar. Sosyal mecralardaki iletişim hızı artacaktır.

Dedikodu artar. Söyleme sırrını dostuna, dostunun dostu vardır, söyler dostuna.

Son olarak dostlar, Mars’ı İkizler burcunda müthiş bir solist Jim Morrison ile yazımı kapatırım. Şarkı mesaj içeriklidir.

Öperim!

Paylaş

Tags from the story
, , ,
More from Yasemin Orman
Günlük Burç Yorumları 4 Nisan 2020
Günlük Burç Yorumları 4 Nisan 2020 / Günün Enerjisi : Ay Aslan...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir