26 Şubat 2017 Balık Burcunda Güneş Tutulması

Balık burcunda Güneş Tutulması
Balık Burcunda Güneş Tutulması

26 Şubat 2017’de saat 17:58’de Balık Burcunda Güneş Tutulması gerçekleşecek. Tutulmadan birkaç dakika önce de Yeni bir ay doğacak.

 

Yeni ay ve Dolunay zamanlarının hayatımızdaki önemini artık az çok herkes biliyor. Tutulmalar ise yılda 2’şer kez gerçekleşir ve çok daha büyük enerjiler taşırlar.

 

Güneş Tutulması döneminde değişim kaçınılmazdır!

 

Güneş Tutulmaları, Yeni Aylarda gerçekleşir ve Güneş ile Ay aynı burçtadır. Yani maddesel boyutta ve bilinç düzeyindeki niyetlerle duygusal boyutlarda ve bilinçaltında olan niyetler ortak bir noktaya gelir. Güneş Tutulması döneminde değişim kaçınılmazdır. Mutlaka tutulmanın haritasının temsil ettiği konularda ve kişisel haritalarımızda tutulmanın bulunduğu noktalarda değişimler söz konusu olacaktır. Söz konusu Güneş tutulması olduğunda ruhsal değişmelerden daha çok fiziksel değişimlerden, yapma etme, bilinç düzeyinde uygulama enerjisi tezahür eder. Yani somut değişimler gerçekleşir. Her ne kadar Yeni Ay’lar yeniye açılma, yeni adımlar atma enerjisi de olsa, tutulma çevresindeki birkaç gün ani kararlar almamak da fayda vardır.

 

Astrolojik olarak her Yeni Ay 28 gün boyunca bulunduğu burcun özelliklerini ve enerjisini taşıyacaktır. O enerjiyi büyütecek ardından meyvesini verecek ve sonra başka bir burcun enerjisini büyütecektir.

 

Yeni ay ve Güneş tutulması Balık burcunda gerçekleşiyor.  Balık burcundaki Ay’ın duygusal ihtiyacı merhamet göstermek, kaosun içindeki huzuru bulmak, sıkıştığı yerden kaçmak ve hayallerine sarılmaktır. Balık burcundaki Güneş’in ise amacı özveride bulunmak, kendini bir şeylere adamak, mistik ve spritüal konularla uğraşmak ve fanatik hareketlerde bulunmaktır. Duygusal ihtiyaçların ve real amaçların bir araya geldiği bu tutulmada, gerçeklerden kaçma eğilimi gösterebiliriz. Sınırlarını koruyamadığımız olaylarla, özellikle sınırlarını koruyamadığımız ilişkilerle yüz yüze gelebiliriz. Pozitif anlamda ise ortada sınırlar yoksa, duygusal anlamda veya bilinçaltı düzeyimizde yeşeren, ekilmiş tüm isteklerimizi, hiçbir sınır olmaksızın somut dünyada deneyimleme fırsatı bulabiliriz.

 

 

İlişkilerde somut dönüşümler kaçınılmaz olacaktır.

 

 

Güneş Tutulması haritasında Merkür, Neptün, Güneş ve Ay 7. Evde. Özellikle uzun süreli ilişkiler, partnerlik ilişkileri ve evlilikler konusunda gölgede kalan konular aydınlanacak demektir. Bu konularda konulmak istenen sınırların konulamayacağını söyleyebiliriz. Her ne kadar kaotik durumlar söz konusu olsa da birliğin huzuruna vakıf olma durumları söz konusu olabilir. Partnerler birbirine karşı daha merhametli ve şefkatli olabilir. Ancak ilişki içerisinde saklanan konular varsa, onlar da gün yüzüne çıkacaktır.

 

Yine tutulmanın alçalan bölgesinde gerçekleşmesi, kendimizi daha fazla düşünüp, geleceğe yatırımımızı ilişkilerimize yapacağımıza işaret ediyor. Aslında bir de soru işareti bırakıyor tutulma. Gerçekten yatırımımızı ilişkimize mi yapmalıyız? Kendi yoluma gitmekte ve yeni bir şeyler denemekte özgür müyüz?

 

 

Güneş Tutulması döneminde bir takım estetik işlerden kaçınmak gerekebilir.

 

Gökyüzünde ani kayıplara, güzellik kavramının karanlıkta kalması konularına vurgu var. Tutulma döneminde bir takım estetik işlerden kaçınmak gerekebilir. Çok fazla fiziki görüntümüzü değiştirecek aktiviteler içerisine girmemeliyiz. Özellikle Venüs’ün Koç burcunda gerilemesinin de yaklaştığı günlerde yüz bölgesine uygulanacak tüm operasyonlardan ve estetik uygulamalardan kaçınmak gerekiyor.

 

Güneş Tutulması döneminde doğa olaylarına dikkat!

 

Güneş tutulmasının haritasında Mars ve Uranüs’ün 8. Evde buluşması ve Satürn’le açı yapması üstelik hepsinin de ateş elementinde olması patlamalara, yanardağ hareketliliğine, tahrip edici rüzgâr yoğunluğuna, kasırgalara, elektronik kazalara, termik patlamalara, aşırı soğuk hava dalgalarına, sıcak su kazalarına ve depremlere sebebiyet verebilir. Yine tutulmaya kare açıdan hizmet eden Plüton isyancılar ya da terörist gruplar tarafından ölümcül bir saldırıya işaret edebilir.

 

Güneş Tutulmasının en önemlisi Neptün!

 

Güneş Tutulmasının baş rolünde tabi ki Neptün var. Neptün Balık burcunun yönetici gezegenidir. Bu sebeple Güneş tutulması zamanı bazı dileklerimizin gerçekleşmesi için gökyüzünde mükemmel bir hizalanma söz konusu olacaktır. Ancak iyi hazırlanılmamış konularda, aynı açılanma hayal kırıklıklarına da sebebiyet verebilir.

 

Meditatif çalışmalar için en uygun zamanlar Ay’ın Balık burcunda olduğu zamanlardır. Hele ki böylesine bir enerji her türlü meditasyonun enerjisini ikiye katlayacaktır.

 

 

Bu Yeni Ay’da da yine bir “Yeni Ay Ritüeli ve Yeni Başlangıçlar Meditasyonu” düzenliyorum. Geçtiğimiz ayki meditasyonda çok güzel dilekler biriktirdik ve bir çoğuna sahip olma şansı yakaladık. Sıra bu Güneş tutulmasının yüksek enerjisini kullanmaya geldi. İlgilenirseniz bu ayki Yeni Ay Ritüeli ve Yeni Başlangıçlar Meditasyonunun linki aşağıda.

 

24 Şubat Yeni Ay Ritüeli ve Yeni Başlangıçlar Meditasyonu

 

Paylaş

More from Yasemin Orman
Balık Burcu Yıllık Burç Yorumu – 2021
Balık burçlarının TEMİZLİK senesi! Hayatınızda istemediğiniz, sevmediğiniz eşyaları, insanları, hatırlamak istemediğiniz hatıraları......
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir