5 Haziran Yay Burcunda Ay Tutulması

5 Haziran Yay Burcunda Ay Tutulması

5 Haziran 2020 saat 22:25’de Yay Burcunda Ay Tutulması gerçekleşecek. 5 Haziran Yay Burcunda Ay Tutulması 3 saat 18 dakika sürecek.

Tutulma, Penumbral yani Yarı Gölgeli Ay Tutulması olacak. Yılın en önemli tutulmalarından biri. Bir kavşak. Dönüm noktası. Ben böyle şeyler çok söylemem. Büyük büyük konuşmam, biliyorsunuz.

Dolunay Ne Zaman Gerçekleşecek?

Tutulmanın öncesinde 22:12’de Yay Burcunda Dolunay’ı deneyimliyor olacağız.

Yay Burcundaki Ay, olan bitene en iyimser taraftan bakmak, umudunu kaybetmemek, büyümek, gelişmek, öğrenmek, daha fazlasını merak etmek, inanmak, seyahat etmek ve tüm bu deneyimlerini bir başkasına aktarmak ister. Dolunay demek, Ay ve Güneş karşı karşıya demektir. Demek ki; karşı tarafta Güneş’in bulunduğu noktada, iyimser bakılmayı gerektiren ve bu ihtiyaçlara engel bir gerçeklik var. (!!)

Ay Tutulması Neden Önemli?

Tutulmalar çok önemlidir! Her Astrolog bunu söyler. “Neden?”

Tutulmalar önemlidir çünkü Karma ile ilgilidir. Karmiktir. İnsanların hayatındaki en önemli olaylar genelde tutulmalar ve çevresinde olur. Sadece bireysel değil, dünyada bir çok sarsıcı olay Tutulma ve etki süresinde gerçekleşir.

“Tamam” deyip geçme bir dön düşün. Karma ne demek? Karma; etki demek, tepki demek. İyi ve kötü demek değil!

Bir sonuç… Daha önce ektiğimiz bir tohumun bize dönüşü. Sen süper bir şey ektin, problem yok. Karma dönüşünde sana elma gelir, armut gelir, ne ektiysen o gelir. E kötü bir şey ektin; ne biliyim ben; ısırgan otu… Büyüyünce kaşınacaksın tabii. Vardır tabii faydası onun da her emek gibi ama…kaşındıracak işte.

Tutulmalarda şöyle bir kural vardır. Sürdüğü her 1 saat için 1 ay gibi. Tutulma 30 dk ise örneğin, etkisi 15 gün sürecektir. 3 saat 18 dklık bir Tutulmadan bahsediyoruz. Vay vay vay… eder sana 3 ay, eder sana koca yaz.

Bir de öncesi var. Her ay dönümü gibi, 15 günlük bir ön hazırlık süreci de bu etki alanındadır.

Şimdi sana kocaman bir gerçek sunacağım. Yay burcunda Parçalı Ay Tutulması daha önce ne zaman oldu biliyor musun? 

25 Mayıs 2013′te.

Bir şey ifade etmedi mi?

33 dklık bir Tutulmaydı. Eder sana etkisi 25 Mayıs – 10 Haziran. Öncesi 15 Günü de alalım ne oldu? 10 Mayıs – 10 Haziran 2013 dönemi…

Hala bir şey ifade etmedi ise, sana sadece Türkiye’den bahsedeceğim.

2013 Reyhanlı bombalı saldırıları, 11 Mayıs 2013‘te Reyhanlı, Hatay’da düzenlenen iki ayrı bombalı saldırı. Saldırıda 52 kişi ölmüş, 146 kişi yaralanmıştır. Bombalı araçlarla düzenlenen bu saldırı, 2015 Ankara saldırısından sonra Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en kanlı ikinci saldırı olarak kayıtlara geçti. Suriye ‘deki rejim yanlısı El Muhaberat (sivil istihbarat servisi) ile ilişkilendirildi.

28 Mayıs 2013 Gezi Parkı Olayları. Taksim Gezi Parkı’na İstanbul 6’ncı İdare Mahkemesi ve 2 Nolu Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu kararı olduğu halde dönemin iktidar partisinin (AKP ve Recep Tayyip Erdoğan’ın) Topçu Kışlası’nı Taksim Yayalaştırma Projesi çerçevesinde imar izni olmadan yeniden inşa edilmesini engelleme eylemi olarak başlamıştı. Zaten beni okuyan bir çok insan ya oradaydı ya da konudan haberdardı.

Haziran ayında ise Gezi olayları kapsamında bir sürü insan can verdi.

Karma… Ahh karma. Onun kadar can acıtamaz kimse.

Dünyaya da bakiyim mi, ister misiniz?

11 Mayıs: Guatemala’da 17 ay süren iktidarı sırasında yaklaşık bin 700 Maya yerlisinin ölümünden sorumlu tutularak soykırım suçlamasıyla yargılan eski diktatör Efrain Rios Montt, 80 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

20 Mayıs: ABD’nin Oklahoma eyaletinde kasırga nedeniyle 24 kişi öldü. Obama, eyalette “büyük afet” ilan etti.

22 Mayıs: Forbes dergisi “Dünyanın En Etkili 100 Kadını”nı açıkladı. Angela Merkel yine “dünyanın en etkili kadını” oldu. Listedeki tek Türk’ün, Sabancı Holding’in Başkanı Güler Sabancı olduğu açıklandı.

3 Haziran: Tayland’ın batı kıyılarında batan teknede 12 Myanmarlı mültecinin cesedi bulundu, 38 kişi kurtarıldı.

4 Haziran: Avrupa Parlamentosu’ndaki aşırı sağcı Avrupa Özgürlük ve Demokrasi grubu, İtalyan üyeleri Mario Borghezio’yu, Kongo asıllı Entegrasyon Bakanı CecileKyenge’ye yönelik ırkçı sözleri sebebiyle ihraç etti.

7 Haziran: İngiliz Guardian gazetesinin, ABD Ulusal Güvenlik Dairesi’nin (NSA), ABD’nin en büyük telefon operatörlerinden Verizon’u kullanan Amerikalıların arama kayıtlarını izleyerek kayıt altına alması amacıyla nisanda Dış İstihbarat İzleme Mahkemesi (FISA) tarafından verilen mahkeme kararını ortaya çıkarması, ülkede yeni bir skandala yol açtı. ABD Başkanı Barack Obama, Amerikalıların telefon kayıtları ve uluslararası internet trafiğinin takip edildiği programları savunarak bu tip uygulamaların ulusal güvenlik için gerekli ve yasalara uygun olduğunu belirtti.

*Tahmin edersiniz ki; belli kelimeleri boşa turuncuya boyamadım. Teşekkürler! 

Yay Burcunda Ay Tutulması Ne ile İlgildir?

Bu Tutulmadan bahsetmiyorum. Basitçe Astrolojik olarak Yay burcunda Tutulmalar ne getirir önce onu anlatacağım. Sonra detay olarak gerçek haritaya gireceğim.

Neden?

Double-check yapıyoruz heyecanlı seni! Bak bakalım uyuyor mu geçmişe… 😉

Klasik astrolojiye göre ateş elementi (Koç, Aslan, Yay) burçlarda gerçekleşen tutulmalar sansasyonel ve sıcak olaylar ortaya çıkmasına, din ve inançlarla, kültürel ve sosyal konularla ilgili dalgalanmalara işaret edebilir. Astrolog Raphael (1820)’e göre ateş elementinde tutulmalar bir kralın ya da önemli bir kişinin ya da büyük bir yöneticinin sürgüne gönderilmesine, hapsedilmesine veya öldürülmesine delalettir.

İnsanlar arasında çok fazla anlaşmazlık ve sürtüşme olur. Orduların hareketlenmesi, kavgalar, yangınlar, hastalıklar, toprak ürünlerinin zarar görmesi gibi durumlar görülebilir.

Yay burcu değişken burçlardan biridir.

Raphael’e göre değişken burçlarda tutulmalar insanların durumu ve ticaret ile ilişkilendirilir. Bu alanlarda stres ve sıkıntıları vurgularlar.

Green’e göre değişken burçlarda tutulmalar grevlere, suçlara, hastalıklara, din ve eğitimle ilgili sorunlara işaret eder.

Değişken burçlarda tutulmalar, esnekliği, değişimi, yeni koşulları algılama ve adapte olma ihtiyacını gösterir. Değişken burçlar, gerginliği ve huzursuzluğu yansıtabilirler.

Deborah Houlding’e göre Yay burcunda tutulmalar atların zarar görmesine, dini konularda hoşgörüsüzlüğün yayılmasına ve insanlar arasında güvensizliğe, ün sahibi kişilerin yıkımına, kuşların zarar görmesine, hırsızlığın artmasına, denizlerde yağmalama ve korsanlığın artmasına sebep olur.

Ay demek bir yerde “su” demek. Deniz, sel, kasırga, yağmur, heyelan fırtına…

Ne diyorsun, eski Astrologlar biliyor muymuş bu işi?

Göreceğiz.

Şimdi “Yase” baksın bu tutulmaya bakalım o ne diyor…

5 Haziran Yay Burcunda Ay Tutulması ‘nın Etkileri Neler Olabilir?

Gelelim ana konumuza; 5 Haziran Yay Burcunda Ay Tutulması.

Şimdi bu tutulma üst üste cereyan edecek 3 Tutulma serisinin ilki. Tutulma serisi diyorum evet. Onun için totomuzu yırttık ya bu sene çoook önemli. Ay Satürn Plüton kavuşumu, ay tutulmalar diye. Seri şöyle;

  • 5 Haziran Yay Burcunda Yarı Gölgeli Ay Tutulması
  • 21 Haziran Yengeç Burcunda Tam Güneş Tutulması
  • 5 Temmuz Oğlak burcunda Yarı Gölgeli Ay Tutulması

Aslında bu serinin bir de başı var. Yengeç Burcunda Ay Tutulması 10 Ocak. Buna da 2020 Karma derslerinin başlangıcı diyebilirsin. Dön bir bak.

Daha da yıl sonunda 2 tutulma daha var. Bir yıla 6 tutulma çok fazla!

Korkuyorum dostlar!

Önce Tutulma haritası ne alem bir yazayım.

  • Tutulma 6-12. ev aksında.
  • Tutulmanın yükseleni Oğlak burcu.
  • Tutulma haritasının yöneticisi Satürn. El ele gezdiği Plüton, Jüpter ve kendisi gerilemede. (Satürn gerilemesi ve etkileri için buraya tıklayabilirsin. Önemli) Hepsi 1. evde.
  • Tutulma Neptün-Mars kavuşumuna kareli. Balık burcundalar.
  • Uranüs 4. evde, yükselen çizgisine üçgen
  • Tutulmanın baş rollerinden Güneş, İkizler burcunda Retro Venüs ile kavuşumda.

Tane tane ne neden anlatabilir miyim bilmiyorum. Haydi Bismillah!

*Denizde gerçekleşecek kaza, tsunami vs gibi tüm denizle ilintili, su ile ilintili afetler, sel- su baskınları bunları ilk sıraya koyuyorum. Buz da suyun bir halidir. Bu sebeple buzullar, kar, tipi, dolu gibi olaylardan kaynaklanabilecek konuları da buraya koyuyorum. Kaynar suları, termal hadiseleri de buraya koyarım. Boğulmalar, su ile yayılan, suda çözünen şeyler…

*12. ev hem son ev olması, hem de yükseleni görememesi sebebi ile Astroloji’de en kötü evlerden biridir. Aslında en kötü evdir. 12. evdeki bir Tutulma dünyevi istek ve arzuları gerçekleştirmenin mümkün olmadığının göstergesidir. Hapsolma, kısıtlanma, gizli düşmanlar, büyük hayvanlar (fil, dinazor gibi), hapishaneler, mahkumlar, elem ve kaygı 12. evin konularıdır. Ay’ın 12. evde tutulması, maalesef her ne olacaksa, bireysel veya kolektifte kimse yardıma gidemeyecek demektir. Kimse yardım edemeyecek demektir. 6.ev ise sağlıklı kalmak için bilinçli olarak yaptıklarımızı sembolize eder. Ancak 6. evdeki Güneş hayatta egemen olma eğilimi gösterir. Bu durumda Dünya liderleri arasında bir dünyaya egemen olma savaşı beklerim.

Daha 3 gün önce birbirine yardım eden, Pandemi nedeni ile birleşen onca ulusun saç baş olmasına şaşıracağız gibi geliyor. Özellikle deniz bağlantılı ülkeler arasında büyük kavgalar, belki savaşlar beklerim.

Hatta deniz savaşları beklerim. Denizde sınırların yeniden çizilme mücadelesi, denizde kalan ada ve parçacıkların yeniden savaşının verilmesini beklerim. Eğer bu sefer bir bahis basmam gerekirse bahsimi denizlerdeki donanma savaşlarına ve deniz sorunlarına basabilirim.

“Belli ki yaşamak için mücadele ediyoruz.”

*Senenin başında da söylemiştim. Takip eden herkes bilir; “Belli ki yaşamak için mücadele ediyoruz.” demiştim. Gerçekten tüm dünya bir yaşam mücadelesi verdik.  Mücadeleye devam ediyoruz diyorum. Konu Coronanın çok ötesine geçecek gibi duruyor. Çünkü bu aşamadan itibaren, yaşamaktan daha çok varolmak savaşı başlayacaktır. Sürekli kendimizi tehlikede hissedebiliriz. Liderlerin “ben bilirim” tavrının, hatta sadece “inanç” savaşlarının bizim bireysel savaşlar içinde olmamıza ve kendimizi korumak zorunda kalmamıza sebep olabilir. Komşu ilkeler arasında iletişim tutarsızlaşacaktır. Her ülke kendi bireyselliğini, kendi sınırlarını çizmeye çalışacak ve kendini diğerlerinden üstün görecektir. Dünyanın sınırları böyle bir gökyüzünün altında çizilmiş 1800lerde. Sanırım herkes sınırlarını yeniden belirleyecektir.

*Maalesef Savaşlar! Küresel boyutta deneyimleriz gibi geliyor, demiştim Satürn Plüton Kavuşumu yazımda. Taaa 10 Ocak’ta.  Özellikle de Jüpiter’in devreye gireceği Temmuz-Aralık 2020 süresince, de demiştim orada. Maalesef bu tutulmanın verdiği mesaj da benzer bana. Ancak çıkacak sonuç çok şaşırtabilir. Kocaman savaşlardan tek bir yöne birleşme çıkabilir. Ancak işin daha ilerki bir kısmı. Yani Tutulma sürecinden sonraki beklentim bu.

*Fanatizm, dini konular, felsefeler, sen neye inandın ben neye inandım. Bu konularda sınavlar söz konusu olacaktır. Başka ülkelerin vatandaşları da benzer bir konu. Dolayısı ile mültecililer ve mültecilerle ilgili tüm dünyayı sınavlar bekler.

*Bilginin rasyonelliği kaybolur. İstihbarat kirliliği beklerim tabir-i caizse. Bilgiyi taşıma sorumluluğu olan herkes mıçıp batırabilir dünyayı bir şekilde.

* 12. ev kupu Yay burcunda olduğu için, Tutulma etki sürecinde hukukçular ve eğitimciler ile ilgili problemler söz konusu olabilir.

*Yukarıda turuncu renge boyadığım isimler ve temalar tane tane yeniden yaşanabilir. Tabi ki sırf data analizinden öngörülerim bile olsa Astroloji böyledir. Datasal çalışır.

*Hindistan, Pakistan, Umman Denizi ve bu ülkeler içinde dolaşan akarsular 5 Haziran Yay Burcunda Ay Tutulmasında dikkatimi çeken noktalar.

Yay Burcunda Ay Tutulması’nın İpuçları

Basit bir ip ucu veriyorum sana, tabi ki bireyselde. Kolektif savaşa gücümüz yetmeyebilir bireysel olarak. Denizde kum tanesiyiz gibi olabilir.

10 Mayıs – 10 Haziran 2013 aralığı. Dön bir bak yaşamına. Güzel projeksiyon olur. Tekrara düşme. Oradan derslerine, veya oradan kalanlarına bak. Benim bir şey dememe gerek yok zaten. Sende hemen trink eder düşünceler.

Beni bilirsin, Dolunaylarda kurtulmak istediklerini yaz diyorum. Yaz yani üşenme. Niyettir neticesinde. Sonra ister yak, ister at, ister sakla.

Oğlak burcunda Yeni Ay’da bir ürün çıkardım. Beğeninize sundum. Şimdi başlıyor dönemi Astrolojik olarak. Haritasına bakıp çıkardık ürünü de tabi ki. Mesleki deformasyon. Herkes evinde Dolunay ritüelini yapabilsin diye hazırladım o kiti. İçerisinde her ihtiyacın ve yönlendirmeleri içeren açıklamalar var. Buraya tıklayarak bir göz atabilirsin.

Gaia Dolunay Mediasyonu ve Ritüel Kiti

Son olarak kızma bana. Beni tanıyorsan zaten biliyorsun; ben korku üzerinden prim yapma Astrologçuluğunu hiç sevmiyorum. Ben de korkuyorum, kendimce de çetelesini buraya yazıyorum. Bir şekilde yaşayacağız. Yazı sert geldiyse affola.

Diğer uyarım, sayfayı takip edip, yazılarımı kopyalayan  caaaaa-nıııım diğer hevesli arkadaşlara. Daha öncelerinde göz yumuyordum. Biraz abarttınız. Yakalarsam deşifre ederim artık. Esinlenin, öğrenin bir şey demiyorum. Hepimiz birbirimize lazımız. Ama azıcık da çalışın be kardeşim!

Haydi herkesin öperim gıdısından!

Aylık burç yorumunu hala okumadıysan hemen tıkla! Haziran tabi ki!

Dolunayla baş etmenin yolları

Paylaş

More from Yasemin Orman
Dolunay Terazi Burcunda – 8 Nisan 2020
Dolunay Terazi Burcuna Ne Zaman Geçiyor ! Dolunay Terazi Burcunda 8 Nisan...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir