Venüs Retrosu 2020

Venüs Retrosu 2020

Canım Venüs, 13 Mayıs 2020 Çarşamba sabah saatleri itibari ile gerilemesine başlıyor. Venüs Retrosu 2020 25 Haziran’a kadar devam edecek. Venüs İkizler Burcunda geri hareket edecek.

Nedir Venüs?

Adı üzerinde Aşk’tır. Romantizm, moda, sevgi, sanat, feminen konular, kızsal şeyler, tatlılar, yaratıcılık, masajlar, hayatta keyif duygusu ile ilintilediğimiz, ahenk duygusu ile ilintilediğimiz her şeydir. Düşünsenize neredeyse hayatta zevk aldığımız her şeyi Venüs yönetiyor. Hatta parayı ve banka hesabınızda son zamanlarda duramayan dolarları bile.

Venüs, Astrolojik olarak “hayırlı”, her yeri yumuşatan, yatıştıran bir enerji olarak kabul edilir.

Venüs Retrosu/Gerilemesi Nedir?

” Venüs hangi konuları etkiler? Venüs Retrosunun etki ettiği detaylı alanlar nedir? “Diye merak ederseniz 2017 Venüs Gerilemesi sırasında çok detaylı bir yazı yazmıştım. Hatta ellerime sağlık öyle güzel yazmışım ki; 2017 yılı boyunca, hatta hala “Venüs Gerilemesi” sorusuna Hz. Google benim sayfayı ortalama ilk 10’da tutuyor. Her neyse, detaylı meraklarınız için yazının linkini buraya iliştiriyorum.

Gerileme dönemi, hangi gezegen olursa olsun Astrolojik olarak, yönettiği konularda gücünü tam olarak gösterememesi, hatta benzer bir deyimle illüzyonlar yaratmasıdır. Bu da demektir ki; Venüs Retrosu 2020 boyunca, yukarıda “Venüs nedir?” başlığı altında saydığım tüm temalarda sıkıntılar söz konusu olacaktır. Örnek vermek gerekirse sevdim sanarsınız ama çabucak biter. Bir şey satın alırsınız, pişman olursunuz. Saçınızla başınızla oynamak istersiniz, kahkülden nefret ettiğinizi fark edersiniz vs. vs. Daha detaylar aşağıda.

Venüs, 2020’de ne zaman geriye gidiyor?

 13 Mayıs’ta Venüs İkizler burcunun 21. Derecesinde geri hareketine başlıyor.

 25 Haziran’ da Venüs İkizler burcunun 5. derecesinde yeniden ileri harekete geçiyor.

Venüs gerilemesi sırasında yaşadığınız olayları not almak yararlı olacaktır. Bir sonraki gerilemede başınıza neler gelebileceğini böylece az çok kestirmiş olursunuz. Her gerileme farklı burçta gerçekleşiyor olsa da, aynı kontrolü geçmişteki benzer gerileme ile yapabilirsiniz.

Ayrıca geçmiş Venüs gerileme tarihlerini hatırlayıp bu dönemde neler olabileceği hakkında da fikir sahibi olabilirsiniz. Özellikle Venüs Retrosu 2020 için 2012 ve 2004 yılındaki Venüs Retro dönemlerini dikkate alabilirsiniz. Aşağıda sizin için onları turuncu olarak işaretledim.

Geçmişteki Venüs Gerileme Tarihleri

 3 Eylül-16 Kasım 2018 (Terazi ve Akrep burcunda)

 4 Mart-15 Nisan 2017 (Koç ve Balık burcunda)

♥ 25 Temmuz- 6 Eylül 2015 (Aslan ve Başak burcunda)

♥ 15 Mayıs 2012- 27 Haziran 2012 (İkizler burcunda)

♥ 8 Ekim 2010- 18 Kasım 2010 (Akrep ve Terazi burcunda)

♥ 6 Mart 2009- 19 Nisan 2009 (Koç ve Balık burcunda)

♥ 27 Temmuz 2007- 8 Eylül 2007 (Başak ve Aslan burcunda)

♥ 24 Aralık 2005- 3 Şubat 2006 (Oğlak ve Kova burcunda)

♥ Nisan-Temmuz 2004 (İkizler burcunda)

♥ Eylül- Aralık 2002 (Akrep burcunda)

♥ Mart-Mayıs 2001

Venüs Retrosu 2020 ‘nin Etkileri Nelerdir?

Venüs Gerilemesinin hangi burçta olduğu ve kimlerle münasebette olacağı önemli konu. Güzeller güzeli Venüs İkizler Burcunda geri gidiyor. İkizler burcu, entellektüel, iletişime değer veren, kafa yoran, merak eden bir burçtur. Ancak yüzeyseldir. Venüs ise bu yüzeyselliğe uygun değildir. Venüs, 3 Nisan’da İkizler burcuna girmişti. Bu yüzden dönüp baktığınızda, o dönemden sonra hayatınıza girmeye çalışan kişilerde ve ilişkilerde yüzeysellik vardır. Bir türlü istediğiniz samimiyeti yakalayamamış olabilirsiniz. Şimdi aynı etki bir de Venüs’ün geri hareketi sebebi ile başta da belirttiğim ciddi bir ilüzyona dönüşebilir. “Kalıcı olmayan” ilişkiler buradadır.

Bir gezegen gerilediğinde yönettiği konularda gücünü tam olarak gösteremediğini söylemiştik. O yüzden resmi adımlar ve hareket yerine, “yin” kalmak, içeride sakin kalmak daha önem kazanır. Bu dönemde, hele ki iletişim burcu gezegendeki bir gerilemede, en doğru şey, iç iletişime ve öz sevgiye yönelmektir.

Hayatta neye değer verdiğiniz konusunu, kendinizle uzun sohbetlerle değerlendirebilirsiniz. Nasıl bir sevgili veya partner istediğinizi kendinize sorabilirsiniz. Gönül işlerinde rasyonellik olmaz. Ancak bu dönemde olur. İkizler burcunun verdiği mantıkla, asıl olan geldiğinde anlamak için, kendimize sorular sorabiliriz. Nasıl bir adam veya kadınla mutlu olacağınızı, bu dönemde kendinize sorarsanız, doğru cevapları duyabilirsiniz. Çünkü Venüs, spiritüel bir evde geriliyor.

Venüs İkizler burcunda Geriliyor.

Venüs İkizler’de maymun iştahlıdır. Hevesleri çok geçicidir. Burada hevesle hareket etmediğinizden emin olmanız gerekir.

Ne kadar biliyorsak o kadar değerliyiz gibi bir kafa söz konusu olabilir. Daha fazla bilgi edinmek için güzel kafadır ancak gerçek değildir. Ne yaparsanız yapın, ne olursanız olun, ne bilirseniz bilin, her birimiz şahane derecede değerliyiz. En büyük illüzyon budur; başkasının sevgisi üzerinden kendini sevme! Venüs İkizler burcunda gerilerken, bilgisini takdir ettiği birinin gözünden kendi değerini tartabilir insan. Tartmayınız!

Popüler olma arzusu gelişebilir. Popüler olacağım derken maskara olabilir insan.

Venüs Gerilemesi’nin haritasına baktığım zaman, Venüs 12. evde gerilemeye başlıyor. Bu da gayet zırtapoz bir durumdur. İçe inmek, meditasyon yapmak, kendinimize sorular sormak, kendimizle yüzleşmek için nefis bir yerleşimdir. Ancak bazen de gerçeklerden kaçmaya doğru meyil verir insana. Sarhoş eder. Gizli gizli ilişkiler başlayabilir burada. Gizli, iyi değildir. Aldatıcı ilişkiler de buradadır. Aldatmak iyi değildir. Gizli düşmanlıklar vardır burada.Düşmanlık da iyi değildir. Kaçmak da vardır burada. Yüzleşmek yerine toz olmak veya yüzleşmek yerine bağımlılıklara yönelmek. Bağımlılık iyi değildir.

Diğer konu Corona. Daha önce Corona Virüsünü incelediğim yazımda, Virüsün ilerleyişini incelerken Plüton, Satürn ve Venüs üçlüsünü dikkate alacağımız söylemiştim. Venüs 12. evde dış dünyadan uzakta bir yerdedir. Burada illüzyon da artar. Bana sorarsanız bu gerilemede Corona adına söylenecek herhangi yeni zerre cümleye itimat etmemek gerekir. Buradaki her iyi haber bir şişirme olur. Yalandandır bulunan aşılar, iyileşmeler, kötüleşmeler. Her ne varsa spekülatiftir. Buna göre hareket edin. Hatta bence etmeyin. Yani hareket etmeyin. Ölmeyiz Haziran’a kadar çok fazla gezinmezsek. Hatta gezinmezsek ölmeyiz.

Venüs Retrosu 2020 en çok hangi burçları etkileyecek?

Venüs Zodyak’ta iki burcun yöneticisidir. Bunlardan birincisi Boğa burcu, diğeri ise Terazi burcudur. Dolayısı ile en başa bu iki burcu koymamız gerekir. Sonrasında gerilemenin içinde olduğu İkizler burcu ve gerilemenin başladığı evin yönetimindeki Balık burçları Venüs Gerilemesinden en çok etkilenecek kişiler olacaktır. Ayrıca doğum haritalarınızdaki Venüs’ün içinde bulunduğu evin yöneticisi ve Venüs burcu da çok önemlidir.

Venüs Gerilemesi sırasında ne yapmalıyım ne yapmamalıyım?

Venüs gerilemesi değer verdiğimiz, içindeki sevgi barındırdığımız tüm konuları yeniden keşfetme zamanıdır. Yukarıda saydığım konularda ikinci bir değerlendirme zamanıdır. Kimi seviyorsunuz? Kime değer veriyorsunuz? Kime saygı duyuyorsunuz? Kimi beğeniyorsunuz? Kimden ilham alıyorsunuz?

Sevgililik, partnerlik, evlilik ve aşk ilişkilerini gözden geçirebilirsiniz. Eski sevgiliniz veya sevgilileriniz, Venüs gerilemesi sırasında geri dönebilirler ve tabi ki siz de eski sevgilinize geri dönebilirsiniz. İkizler burcu, iletişimden sorumlu olduğu için, burada mesajlar, aramalar, haberler daha da destek alır. Özellikle 2004, 2012 yıllarından kalan deneyimler, sevgililer, sevgi ile yaptığınız konular, kapınızı yeniden çalabilir. Çalana kapı özenle açılır ama hemen buyur etmemek gerekir. 25 Haziran’a kadar sabırla kalırsa, sizindir. Kalmazsa, hiç sizin olmamıştır.

Venüs Retrosu

 

Güzellikle ilgili, dış görünüşünle ilgili değerlendirmeler yapabilirsiniz. Kaşlarınızı şekillendirmek veya estetik bir operasyon yaptırmak istiyorsanız, doktor, uzman araştırabilirsiniz. Ancak operasyonlar, özellikle yüze yapılacak operasyonlardan eğer bir revizyon operasyonu değilse uzak durmalısınız. Venüs Gerilemesi sırasında estetik konularda alınan kararlar hem pişmanlık getirebilir hem de istenilen sonuca ulaşılamayabilinir.

Venüs, kendimizi ve çevremizi nasıl güzelleştirdiğimizden bahseder. Venüs gerilemesi sırasında tarzınızı tekrar gözden geçirebilirsiniz. İlham alabilir, gerileme sonrasında yapacağınız değişiklikler için yön belirleyebilirsiniz. Ancak bu günlerde cart diye pantolonlarınızı kesmeye başlarsanız pişman olursunuz. Yine yaptığınız modaya yönelik alışverişler sizi mutsuz edebilir.

 

Nasıl para kazanabilirsiniz?

Venüs parayı yönetir. Güneş’in Boğa burcunda olduğu şu dönem maddi anlamda önemlidir. Gelir gider dengenizi inceleyin. Bu süre size kazançlarınızı düzenlemek, belki birikim yolları bulmak için zaman tanır. Ancak aynı zamanda gereksiz harcamalar yapmanıza da sebep olacağından, bu süre sarfında gereksiz alışverişlerden kaçınmakta fayda vardır.

Banka hesabınızdaki rakamlarınızı gözden geçirmek, yeniden değerlendirmek ve yeniden dengelemek için uygun zamanlardır. Yeniden yapılandırmaktan, yeni bir hisse almaktan, yeni yatırımlar yapmaktan vazgeçin. Borçlarınızı ödemek, piyasadan borçlarınızı toplamak için uygun zamanlardır. Kredi kullanmak için kesinlikle en yanlış zamanlardır. Yine lüks tüketime yatırım yapmak için en yanlış zamanlardır.

Venüs Gerilemesi dönemleri nasıl para kazanacağımızı düşünmek için, hatta yeniden düşünmek için en uygun zamanlardır! Bu dönemler gelecekteki yatırım araçlarınız, para kaynaklarınız için ciddi ip uçları verebilir.

Nişanlanmak, evlenmek, yeni bir ilişkiye başlamak için en tavsiye etmediğimiz zamanlardır Venüs gerilemeleri.

—-2020 yılının geri kalanında evlenilecek tarihlerle ilgili bir röportaj yaptık sevgili Bridolog Naz ile sitesinde. Buradan yazıya ulaşabilirsiniz.

Fakat Venüs Retrosu kötü giden bir ilişkiyi yeniden yapılandırmak veya sonlandırmak için uygun zamanlardır. Venüs gerilemesi ilişkilerde daha önce fark edemediğimiz çarpıcı gerçekleri gözler önüne serebilir. Bu dönemde sürekli bir şeyler gözünüze batıyorsa, gerçek payı olabilir. Aslında bir bakıma Pembe gözlükler düşmüştür.

Özellikle güzellik, moda, makyaj ve saç, pazarlama, reklam, psikoterapi, her türlü tanıştırma, muhabbet, flörtle ilgili iş yapan sektörlerde yavaşlamalar söz konusu olacaktır. Bu sektörlerde çalışan ve üreten kimselerin daha fazla fikirsel yatırımlar yapmaları, belki eski işlerini tamamlamaları daha uygun olacaktır.

Şeker ve Karbonhidrattan kurtulmaya ne dersiniz?

Venüs, kek, bisküvi, tatlılar ve içinde şekerin bulunduğu her şeyi yönetir. Venüs gerilemesi rafine şeker ile bağınızı kesmek için en uygun zamanlardır.

Özellikle erkekler için sevdiğiniz kadınlarla arkadaşlıklar kurmak ve güçlü özelliklerini takdir etmek, onları anlamaya çalışmak için mükemmel zamanlardır. Beraber olduğunuz kişinin yepyeni özelliklerini keşfedebilirsiniz. Babaların kızları ile yeniden bir araya gelmesi, onlara zaman ayırması için mükemmel zamanlardır. Eksikliği olan ilişkileri onarmak için mükemmel zamanlardır.

Zaman değerli bir kavramdır. Ancak gerileme süreçleri, ilgili temalarda, geçmiş zamanı doğru değerlendirmek için en doğru zamanlardır. 2. Bir şans elde etmektir. Venüs ise en fazla ilişkilerle ilgili olduğu için, geçmiş ilişkilerimizle ilgili bu şansı ayaklarımıza getirecektir. Veya bizi o ayaklara götürecektir. Hepimizin bu ikinci şansları en doğru şekilde kullanabilmesini dilerim.

Sevgi ile,

Yasemin

Paylaş

More from Yasemin Orman
19 Aralık İkizler Burcunda Dolunay
19 Aralık İkizler Burcunda Dolunay, İkizler burcunun 27. derecesinde saat 07:36’da gerçekleşiyor....
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir