Terazi Burcunda Pembe Dolunay – 19 Nisan 2019

Terazi Burcunda Pembe Dolunay

19 Nisan 2019, saat 14:12’de Terazi Burcunda Pembe Dolunay gerçekleşecek.

Terazi Burcunda Pembe Dolunay, dengeleri kurmak, ahenk oluşturmak, estetik kaygılar yaratmak, barış sağlamak, verme-alma dengesini kurmak ve bir şekilde güzelleşmek, güzelleştirmek ihtiyacındadır.

Terazi burcundaki Ay refleks olarak kabullenme eğilimi gösterir. Sırf fikirsel ayrılıkların huzur bozma potansiyeli yüzünden çoğunluktan yana olmayı tercih eder. Uzlaşmayı tercih eder. Aslında özetle her türlü huzur ister.

Söylemesi ayıptır; en kallavi Yeni Ay’dan daha “benim!” diyen bir Dolunay. Hani normalde Dolunay gergin bir enerjidir. Bir bitirme, sonlandırma ister. Uyutmaz geceleri… Terazi Burcunda Pembe Dolunay da uyutmayabilir pek tabii geceleri ama konu isteklerimiz, hayallerimiz ve umut beslediğimiz meseleler olabilir.

Terazi Burcunda Pembe Dolunay

Bir yılda art arda iki kere aynı burçta Dolunay olması tesadüf mü sanıyorsunuz? Yanılıyorsunuz.

21 Mart’ta deneyimlediğimiz Terazi Burcunda Dolunay yazımda; “Dolunay zamanlarında ruhun istediklerine irademiz, karşı koymaya başlar. Çünkü Yeni Ay zamanı mantık ve kalbin bir araya gelip karar verdiklerine, Dolunay zamanı ruh yan çizmeye başlar. Veya tam tersi şekilde sol beyin ağır basmışsa, ruhumuz bu sefer irademize karşı çıkar. Olması gerekene, mantığa falan ayak diremek isteriz. Bir şekilde döngüye ters gelen konuların bitirilmesi gerekir. Ya kalben ya da mantık ile.” demiştim.

Şimdi yukarıdaki Terazi Burcunda Dolunay yazıma tıklayıp ufak bir hatırlamakta yine fayda var. Neden? Çünkü bir şey üst üste başına geliyorsa, tesadüf olamaz!

Çok cıbırca yapmak istemiyorum bu sefer. Kısaca Terazi Burcunda Pembe Dolunay ‘ın yükseleni Aslan. Harita yöneticisi konumundaki Güneş, malum Dolunay olduğundan Ay ile karşıt. Haritada kocaman bir uçurtma Plüton ve Satürn ile kavuşumda bulunun ve haritanın “AŞK” evinde yer alan Güney Ay düğümünü gösteriyor. Merkür, Venüs, Şizon üçlüsünün geleneksel adı ile “Ölüm evi” nde yer alıyor olması oldukça manidar. Bir şeyler fiilen bitmese de bitme kararı kesin verilecek demektir.

Aslında bu Dolunay’ın vurgusunu o kadar güzel yapmışım ki haberim olmadan. Bu analize gelene kadar dersi çok iyi anlatmışım, kusura bakmayın. 5 Şubat Kova Burcu Yeni Ayından itibaren Astroloji yazılarını okursan ( 4 tane var, yorabilir. Üşenmezsen dene.) ve özet çıkarırsan bu yazıyı sen bile yazabilirdin, Astroloji bilgisi olmadan!

Yine de özetleyeceğim bir miktar sizin için…

Terazi Burcunda Pembe Dolunay’ın Meali

Ne kadar zorlandım bu analizi yaparken. Kova burcuna AŞK analizi yaptırılır mı yahu… Çiçek böcek, pembe panjurlu ev öyle bir Dolunay işte. Kendi çiçek olmasa da, her şey yeniden çiçeklenebilsin diye ittiriyor biraz. Dökülüyorsa yaprakların bil ki dökmen lazım gerektiği için artık. Uyandırılıyorsun.

Bir önceki 0. derecede olmuştu. Önemlidir demiştim 0’lar 29’lar. Bu da 29. derecede. 0 ne kadar taze ise 29 o kadar sonlanmıştır. Israrla söylüyorum. Bitmiş bir şeyler var yani ortada. Senin canın görmek istese deeeeee, istemese deeeeee.

Biraz fenalık geliyor yazarken bana… Yine mecaz yapıyorum farkında mısın?

En sevdiğim şey Astroloji hakkında yazmak, konuşmak, anlatmak, öğretmek ama içim sıkılıyor öyle mi? Sen de biraz böylesin işte. Seviyorsun, istiyorsun ama karşılığı yok diye, “istemiyorum, sevmiyorum, artık olmasın” diyorsun.

Dün paylaşmıştım aslında instagramda; “sofraya sevgi servis edilmeyi bırakıldıysa, o masadan kalkmak lazım” diye. E gerçeği sen biliyorsun. Serviste sevgi yoksa, hadi kalk bir zahmet. Kalkabilesin diye oluyor her şey zaten, anla artık!

Kalkarsan helal! Yeniden çiçekleneceksin işte! Dedim ya sonlanma gibi gözükse de başlangıç Terazi Burcunda Pembe Dolunay !

Şimdi bana kızıyorsunuz içinizden. Görmek istemediğiniz gerçekleri söylüyorum diye. Sırf huzur sandığın şey bozulmasın diye saklanmak istiyorsun. Sırf “sen” olmasını istiyorsun diye, hakkında hayırlı olmayan bir geleceği yaşayamayacağını söylediğim için, içten içe kızıyorsun. Kızma bana! Onurlu ol, gururlu ol, bir şekilde kabul et kaybettiğini. Veya kendi değerinden yargılamadan, onun da senin gibi bir insan olduğunu ve sen istesen de seni istemediğini. Ne büyük şakadır ki; o da bu satırları okuyor şu an ve onu da istemeyen biri var! 😉

Anladın değil mi? Yalnız değilsin!

Şu ana kadar evrende karşılık çok azdı. Hava yoktu ki; Ateş büyüsün! Soho House‘taki etkinliğime geldiysen iyi bilirsin; uzun uzun anlattım orada. Kaçırdıysan da sorun değil, Private bir eventimiz olacak 25 Nisan’da başka sürpriz bir yerde.

detaylar belli oldu. Buraya tıklayıp öğrenebilirsin. 

 

Asıl mesele şudur; reddedildin veya seçilmedin diye yüklenme kendine. Suçu sürekli kendinde aramak, en az sürekli başkasını suçlamak kadar gaddarca. Sanma ki; gösterdiğin emek, koyduğun niyet karşılıksız kalacak. Bu sefer karşılıksız kaldı. Her gidişin bir dönüşü mutlaka vardır. Ama şimdi, ama beş ay sonra ama 10 yıl sonra. Sonuçta gelecek de bir gün gelecek!

Diğer konu; sakın terazinin dengesini bozma. Bir tarafa fazla yüklenirsen diğer taraf havaya kalkar. Poposudur belki! Bilmem anlatabildim mi my precious?!

Barış güzel şey ok! Ancak al gülüm ver gülüm eşitse. Hep ver gülüm, Allah’a bile mahsus değil. Boğazında bir yumru ile dolaşıyorsan huzuru bozabilirsin, çünkü zaten orada huzur yoktur!

Çok saçmalamış bu kız bu sefer bu yazısında, hiç bir cacık anlamadım diyorsan; kısaca şunu söylüyorum sana; kendini nerede huzurlu, nerede güvende, nerede evinde gibi hissediyorsan (veya kiminle), oraya git diyorum. Tam tersi olarak da; alışkanlıkla huzuru, cesaret edip yeniye adım atamamakla düzeni karıştırma diyorum!

Sorumluluklarını üstlenmek istemediğin için, tüm sorumlulukları bir başkasına devretmek isteme ve bir şekilde yaprak gibi sürüklenme diyorum. Derin duygularınla meşgul olurken, hayallerin büyüsü ile gerçekten ne istediğinden uzaklaşma diyorum.

 

Bir de senden son bir ricam var. Sana dokundu mu bu yazı? O zaman aşağıda “Paylaş” butonlarım var. Çok iyi bir kitleyiz ama büyüyelim istiyorum ilk defa. Sen de istersen yapabiliriz.

Hadi!

 

 

* Terazi Burcunda Pembe Dolunay; eski çiftçi Almanaklarına göre böyle adlandırılıyor. Pembe Ay adını ilkbaharda açan pembe çiçeklerden alıyor. Normalde biraz pembemsi gözükmesi gereken bir Dolunay olmasına rağmen, Nasa’nın bu yılki açıklamasına göre daha turuncumsu bekleniyormuş.

Paylaş

Tags from the story
, , ,
More from Yasemin Orman
Hamile Yogası Nedir? Faydaları Nelerdir?
Planlı veya plansız bir şekilde bir gün bir öğreniyorsunuz ki; karnınızda bir...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir