Yengeç Burcunda Ay Tutulması Yılın İlk Tutulması -10 Ocak 2020

Yengeç Burcunda Ay Tutulması

10 Ocak 2020 saat 22:09’da Yengeç Burcunda Ay Tutulması gerçekleşecek.

Dolunay Ne Zaman Gerçekleşecek?

Hemen ardından 22:21’de Yengeç Burcunda Dolunay ‘ı deneyimliyor olacağız. Birbirini takip eden enerjiler silsilesi 🙂

Yengeç burcunda Dolunay, kendi iç dünyasına dönme, ihtiyaçlarını anlama, kendini besleme, huzurlu bir yer arama ihtiyacındadır. Sağlam köklere, güvenebileceği insanlara ihtiyaç duyar. Alışılmışın dışına çıkmaktan hoşlanmaz. Genel olarak sübjektif ve endişelidir. Yengeç Burcunda Dolunay 2020 haritasının yükseleni Başak bir de. Kuruntu, subjektivite, endişe çarpı beş. Daha da yeni başlamıştık 0 km dumanı üstünde bir yıla yahuu. Nereden çıktı bu Dolunay!

 

Ay Tutulması Neden Önemli?

Tutulmalar çok önemlidir! Her Astrolog bunu söyler. “Neden?” desenize bir kere? Sorgu yok bizim milletimizde. Ezberci eğitim köklerimizde var. Formülü bu, o zaman “tamam” demeye alışmışız. Yaz formülü al yıldızlı beşi. Yok öyle bir şey gerçek hayatta!

Tutulmalar önemlidir çünkü Karma ile ilgilidir. Karmiktir. İnsanların hayatındaki en önemli olaylar genelde tutulmalar ve çevresinde olur. “Tamam” deyip geçme bir dön düşün. Karma ne demek? Karma; etki demek, tepki demek. İyi ve kötü demek değil!

Bir sonuç… Daha önce ektiğimiz bir tohumun bize dönüşü. Sen süper bir şey ektin, problem yok. Karma dönüşünde sana elma gelir, armut gelir, ne ektiysen o gelir. E kötü bir şey ektin; ne biliyim ben; ısırgan otu… Büyüyünce kaşınacaksın tabii. Vardır tabii faydası onun da her emek gibi ama…kaşındıracak işte. Kıh kıh.

 

Neden Tutulmalar Karma ile İlgildir?

Tutulmalar re-start atmak gibidir. Herhangi bir elektronik aletin daha iyi çalışabilmesi, uzun ömürlü olması, depolamayı doğru yapabilmesi için arada kapatılıp açılması gerekir. Tutulmalar sırasında da enerji kaynaklarımız kısa bir süreliğine ortadan kalkar. Ay yok olur, Güneş yok olur. Görünmez olur. Özetle evren re-start atar kaderlere.

Neden kaderlere? Çünkü tutulmalar Astroloji’de ilahi kaderi belirlediği öğretilen Ay düğümlerden birine dokunduğunda oluşur. Ay düğümlerine dokunan re-start, aslında ilahi yolunuzda ne kadar sapmışsanız, onu yeniden düzenlemek ve sizi yolunuza yeniden sokmak için gelir.

Daha basit bir anlatımla, sizin yolunuz elma ağacı dikmekse, siz portakal ekmişseniz, portakal ağacınıza tutulma zamanında yıldırım düşmesi belki sizi üzecektir ama hayat amacınız elma ağacı dikmek olduğu içindir. Bu acıklı hikayeler; bazen yıldırım düşer, bazen ağacı kurt yer, bazen hastalık bulaşır; hep sizi kendi yolunuza sokmak için vesiledir. Taaaa ki; siz elma ağacı dikene kadar bu şakalar devam eder durur.

Elma ağacı dikiyorsanız ve karmanız bu ise, Tutulmalar size iyi gelmeye başlar. Bir sonraki aşamaya geçmek üzere destekler görürsünüz. Elma ağacınız gürbüz olur, yenisini dikersiniz. Komşu taşınır, size arsasını bırakır, bir bahçe dolu elma dikersiniz. Bu da böyle besledikçe sürer gider.

Nefis anlattım yine.

Yengeç Burcunda Tutulma ‘nın Etkileri Nelerdir?

Gelelim ana konumuza; Yengeç Burcunda Ay Tutulması.

Dolunay Yengeç Burcunda haritasında cümbür cemaat toplanmış beşinci evde. 5. ev Aşk evi dossstuuuuum! Wu-hu! Güneş, Merkür, Satürn, Plüton kol kola cirit atıyorlar haritanın aşk evinde. Bu demektir ki; aşkta mantıklı davranman yönünde uzun süredir baskı alıyorsun evrenden. Aşktan yana zorlu koşullar altındasın da demek olabilir. İlla ilişkin olsun baskısını kendi kendine de yaratıyor olabilirsin.

Yengeç burcu Su grubuna ait bir burç olduğu için, tüm Su grubu burçları gibi mantıktan çok duyguya sebat eder. Bu sebeple Dolunay ve çevresinde alacağımız kararların, çok da mantıklı olmasını beklememeliyiz. Duygusallık ön planda olduğu için duygusal çalkantılar, abartılı duygular, gereksiz alınganlıklar söz konusu olacaktır. E ama mantıklı davranmak konusunda zorluyordu hayat? E doğru dedin onu. Bu bir test. Geçmişe dönük, vaadi uzun bir şeyi, muhtemelen bir ilişkiyi, muhtemelen çocuklarımızla ilgili bir konuyu, muhtemelen hayattan aldığımız keyiflerle, hayat amacımızla ilgili bir konuyu tekrar gözden geçirmek zorunda kalacağız. Zamanında doğru mu yaptık yanlış mı?

Ben size söyleyeyim; çok pis geri dönersin eğer adam sevdiğin adam/kadın sevdiğin kadınsa, onu evin yuvan olarak görmekten vazgeçemediysen, hala en önemli konuları ona sorma danışma ihtiyacı hissediyorsan, hala en iyi arkadaşınsa, bütün baskısına ve suratsızlığına rağmen bir yerlerde hala kalbinde o varsa; hay bin kunduz!!!

Ya kızma bana, ben de istemiyorum eski meski. Ben de yeni istiyorum. Gökyüzünün yalancısıyım.

Diğer taraftan test bu! Belki onu düşünüyorsun ama hayat sana onun, Mr./Ms. True olmadığını gösterecek. Temizlenme nihayetinde bu. Ay Tutulması burçlar ilişkisinin bir ayağı da budur. Temizlik.

Bir kere çok net bir bilgi ; Ay Tutulması neye ihtiyacımız olduğunu hatırlatmak ister. Sen de bak bakalım; neye ihtiyacın var? Ay Tutulması Yengeç Burcu içinde. Bu çok önemli! Yengeç Burcu’nun yöneticisi Ay’dir. Ay Yengeç burcunda tahtında oturuyor. En güçlü olduğu yerde duruyor demektir. Söz konusu Ay ise, söz konusu Yengeç burcu ise, dönüp duygularına, ihtiyaçlarına, beslendiklerine, beslemek istediklerine dönüp bakmak zorunda kalır insan.

Yengeç Burcunda Ay Tutulması ‘nın İpuçları

İyi Astroloğum, sana bir önemli ipucu vereyim. Bunun Güneş Tutulmasına bakman lazım aslında dönüp. Yani Yengeç Burcunda Güneş Tutulmasına. Hatırlatayım 2 Temmuz 2019’daydı.

Bir ip ucu daha vereyim; hayat insanı gafil avlamayı sever. Bu işin hazırlığı yok ama Yengeçli Ay olayları, bu gafil avlanmalardan en kolay kurtulmanın, kendini en iyi tartmanın, en iyi ruh temizliğinin, kalp temizliğinin yolu.

Beni bilirsin, yeni bir şey değil, Dolunaylarda kurtulmak istediklerini yaz diyorum. Fırsat oldukça Dolunay Meditasyonu ve Ritüeli  yaptırıyorum. Ama geçen Yeni Ay’da Oğlak burcundaki bir ürün çıkardım. Beğeninize sundum; Gaia. Gaia Dolunay Mediasyonu ve Ritüel Kiti‘ni hazırladım ya. Artık Soho’ya gelemiyorum vs. Bana ihtiyacın olmasın, kimseye ihtiyacın olmasın, düzenli olarak kendi kendine meditasyonunu, Dolunay ritüelini yapabilesin diye hazırladım o kiti. İçerisinde her ihtiyacın ve yönlendirmeleri içeren açıklamalar var. Buraya tıklayarak bir göz atarsan sevinirim.

ve son olarak; mutlaka yaz; hayatından gitmesini istediklerini ve aslında gerçekten ihtiyacın olmayanları!

Ben sana bir örnek vereyim; o sigaraya ihtiyacın yok mesela. 😉

Aylık burç yorumunu hala okumadıysan hemen tıkla!

 

 

Paylaş

More from Yasemin Orman
Venüs Gerilemesi ve Etkileri – Venüs Gerilemesi 2018
Venüs gezegeni 6 Ekim Cumartesi günü itibari ile Akrep burcunda gerilemeye başlıyor. Merkür...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir