Burçlar ve Elementler

Burçlar ve Elementler

Zodyak evrendeki 12 burcu 4 ana element ile yönetir. Bu elementler ateş, toprak, hava ve su elementleridir. Her element 3 burç içermekte olup bu burçlar, ismini aldığı elementin genel özelliklerini yansıtmaktadır. Şimdi elementlerin burçlara kattığı özellikleri ve burçların yaşam mottolarını inceleyelim.

KOÇ/ASLAN/YAY – ATEŞ SENİ ÇAĞIRIYOR!

Koç: 21 Mart – 19 Nisan

Aslan: 23 Temmuz – 22 Ağustos

Yay: 22 Kasım – 21 Aralık

Eğer Güneş burcunuz Koç, Aslan ya da Yay ise ateş grubu burçlardan birine sahipsiniz. Ateş grubu burçların genel özelliği ismini aldığı ateş elementi gibi canlı ve güçlü olmasıdır. Bu burçlar her daim enerjik olup yaratıcı ve hevesli olma özellikleri ile yenilikler başlatabilecek potansiyele sahiptir. Cesaretli, tutkulu ve girişken olmaları onları başarılı liderler yapar. Emir almayı ve yönetilmeyi sevmezler. Ateş grubu burçlar kuvvetli egolarını ve bireyselliklerini sağlıklı yönetemezlerse çevrelerini yangın yerine çevirebilirler. Aceleci ve çabuk sıkılan bir yapıları vardır. İmaları sevmez duygu ve düşünceleri gösterirken şeffaflığı tercih ederler. Aynı zamanda bu burçlar kontrol altına alınamayan bir alev gibi özgürlüğüne düşkündür. Özetle ateş grubu burçlar ateş gibi ışıltılı karizmaları ile etrafını aydınlatır ve ilgi odağı olurlar ancak mutlu bir hayat sürmeleri için dürtülerini kontrol altında tutmaları gerekir.

BOĞA/BAŞAK/OĞLAK – TOPRAK ANANIN ÇOCUKLARIYIZ!

Boğa: 20 Nisan – 20 Mayıs

Başak: 23 Ağustos – 22 Eylül

Oğlak: 22 Aralık – 19 Ocak

Eğer Güneş burcunuz Boğa, Başak ya da Oğlak ise toprak grubu burçlardan birine sahipsiniz. Toprak grubu burçların genel özelliği ismini aldığı toprak elementi gibi üretken, sabırlı ve gerçekçi olmasıdır. Bu burçlar etrafındaki olayların alt yapısını oluşturur, olaylara biçim verir, analiz yapar ve uzun vadeli planlar kurarlar. Geleneklerine bağlı, istikrarı seven, ani heyecanlara kapılmayan bir yapıları vardır. Zor uyum sağlayan ancak alışınca da kolay vazgeçmeyen bu burçlar sakin yapılarının altında patlamaya hazır bir volkan taşırlar. Sadık, dengeli ve tedbirli olan bu burçlar para, zaman ve enerjilerini asla boşa harcamazlar. Dakiklik, düzen ve çalışmayı zaman zaman abartabilirler. Genel olarak sağlıkları ile ilgilidirler bu ilgi zaman zaman evhama dönüşebilir. Evrende madde düşkünlükleri ile tanınırlar. Özetle sorumluluk sahibi ve idealist olan bu burçlar kuvvetli iradeleri ile başarıyı yakalar ve toprak gibi verimli olurlar.

İKİZLER/TERAZİ/KOVA – KANATLARIM VAR RUHUMDA!

İkizler: 21 Mayıs – 21 Haziran

Terazi: 23 Eylül – 22 Ekim

Kova: 20 Ocak – 18 Şubat

Eğer Güneş burcunuz İkizler, Terazi ya da Kova ise hava grubu burçlardan birine sahipsiniz. Hava grubu burçların genel özelliği ismini aldığı hava elementi gibi hızlı, uyanık, çok yönlü ve hareketli olmasıdır. Evrende düşünce alışverişini, iletişim ve haberleşmeyi yönetirler. Zodyak’taki en entelektüel ve akıllı burçlar hava grubu burçlarıdır. Sempatik tavırları ve konuşkanlıkları ile çevreleri ile rahatlıkla iletişim kurarlar ve sosyalliklerini korurlar. Güler yüzlü, iyi niyetli ve hümanisttirler. Bilgi, gerçek ve doğrular onlar için çok önemlidir bu uğurda zaman ve emeklerini hiç düşünmeden harcayabilirler. Olaylara tarafsız yaklaşmak konusunda uzmandırlar. Adalet yapıları oldukça gelişmiştir. Meraklı yapıları onları yeniliklere her zaman açık hale getirir. Özetle bu burçlar sabitliği sevmeyen hava elementi gibi özgürce bilgiye doğru kanat çırparlar.

Burçlar ve Elementler

YENGEÇ/AKREP/BALIKSU HAYATTIR!

Yengeç: 22 Haziran – 22 Temmuz

Akrep: 23 Ekim – 21 Kasım

Balık: 19 Şubat – 20 Mart

Eğer Güneş burcunuz Yengeç, Akrep ya da Balık ise su grubu burçlardan birine sahipsiniz. Su grubu burçların genel özelliği ismini aldığı su elementi gibi zaman zaman masum zaman zaman ise vahşi olabilmesidir. Evrende duyguları yönetirler ancak kendi içlerinde yaşadıkları ihtiras ve duygusal iniş çıkışları dış dünyaya göstermeyi tercih etmezler.  Sosyal yapılarına rağmen zaman zaman kendi içlerine dönmeyi tercih edebilirler. Duygusal, romantik ve aşırı hassas yapıları onları kıskanç, alıngan ve kinci yapabilir.  Genel olarak sevdiklerini dış dünya ile paylaşmayı sevmezler çünkü ancak bu şekilde ilişkilerindeki yoğun ve güçlü duyguları koruyabileceklerine inanırlar.  Sezgileri ve öngörüleri oldukça kuvvetlidir. Sosyal sorumluluk bilinci, fedakarlık ve empati özelliği en gelişmiş burçlar su grubu burçlardır. Özetle bu burçlar su gibi ruhu arındıran ve dinginleştiren bir yapıya sahiptirler.

Burçlar ve Elementler

Paylaş

More from Yağmur Toka
Gizli Sayılar – Kadının Gücü
Filmimizin adı “ Gizli Sayılar ”. Orijinal adı “Hidden Figures” olan filmin...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir