İkizler Burcunda Halkalı Güneş Tutulması – 10 Haziran 2021

İkizler Burcunda Halkalı Güneş Tutulması
adsense

10 Haziran 2021 saat 13:41’de İkizler Burcunda Halkalı Güneş Tutulması 2021 gerçekleşecek.

Güneş Tutulması Ne Zaman Gerçekleşecek?

10 Haziran 2021 İkizler Burcunda Halkalı Güneş Tutulması sürerken 13:53’te İkizler Burcunda Yeni Ay’ı deneyimliyor olacağız. İkizler Burcunda Halkalı Güneş Tutulması 2021, 3 saat 51 dk sürecek. Oldukça uzun bir tutulma. Tutulma kuralları gereği nereden baksanız Ekim- Kasım 2021’e kadar etkisi sürecek bir Tutulma.

Bir Tutulma aksındayız. 2021 Tutulma Tarihlerini bir hatırlayalım. 2021 yılındaki Ay ve Güneş Tutulmaları İkizler -Yay Aksında gerçekleşiyor olacak.

Güneş Tutulmaları, Yeni Aylarda gerçekleşir ve Güneş ile Ay aynı burçtadır. Yani maddesel boyutta ve bilinç düzeyindeki niyetlerle, duygusal boyutlarda ve bilinçaltında olan niyetler ortak bir noktaya gelir. Güneş Tutulması döneminde değişim kaçınılmazdır. Mutlaka tutulmanın haritasının temsil ettiği konularda ve kişisel haritalarımızda tutulmanın bulunduğu noktalarda değişimler söz konusu olacaktır. Söz konusu Güneş tutulması olduğunda, ruhsal değişmelerden daha çok fiziksel değişimlerden, yapma-etme, bilinç düzeyinde uygulama enerjisi tezahür eder. Yani somut değişimler gerçekleşir.

Tutulmalar önemlidir çünkü Karma ile ilgilidir. Karmiktir. İnsanların hayatındaki en önemli olaylar genelde tutulmalar ve çevresinde olur. Sadece bireysel değil, dünyada bir çok sarsıcı olay Tutulma ve etki süresinde gerçekleşir. Bunun sebebi tutulmaların Astrolojik olarak karmaları tetikleyen Güney Ay düğümü veya Kuzey Ay düğümüne kavuşarak gerçekleşiyor olmasıdır. Kuzey Ay Düğümlü tutulmalar gelecekle ilgili konular için değişime iter, Güney Ay düğümlüler geçmişle ilgili.

İkizler Burcunda Halkalı Güneş Tutulması 2021

Belirteyim Kuzey Ay Düğümlü bir tutulma. Yani konu geleceğimiz ile alakalı. Hedeflerimiz ve geleceğimizi belirlemek konusundaki karanlıkları aydınlatmakla ilgili. Kuzey Ay Düğümlü Tutulmalar, yapmak isteyip yapamadıklarımızı, yapabilmemiz için mecburi rüzgarlar estirir. Mutlak mutluluk, mutlak kader için zoraki değişimler getirir.

Bu Tutulma Saros 147 Serisine ait bir Tutulma. Burada açığa çıkardıklarınızın karşılığını almak için 15 Haziran 2030’a kadar vaktiniz olacak. Bu Tutulmanın bir benzerini en son 31 Mayıs 2003 yılında deneyimledik.

Tutulmada dikkate aldıklarım;

  • İkizler Burcunda Güneş Tutulması, Ay ve Güneş İkizler Burcunda (9. ev).
  • Tutulma, Merkür Retrosu ile Kavuşumda.
  • Tutulma Haritasının yükseleni 0 derece Terazi Burcu. Harita yöneticisi Venüs oluyor ve Yengeç Burcunda.
  • Satürn Retrosu tutulmaya destek veriyor.
  • Satürn-Uranüs tam karesine giden yolculuktalar, Mars-Plüton karşıtlığı sürüyor.
  • Güneş Tutulması, Neptün ile Kare açıda.

Başrol ile başlamak gerekirse;

İkizler Burcunda Yeni Ay dünyada neler olup bittiğini anlamak, bilgi toplamak, topladığı bilgiyi aktarmak ve en önemlisi çenesi düşene kadar konuşmak ihtiyacındadır. Her şeyi anladığı bildiği sürece ondan huzurlusu mutlusu yoktur.

İçgüdüsel olarak meraklı, soru soran, cevap arayan insanlara dönüşeceğiz. Herhangi bir olay karşısında refleks olarak “neden?” diye soracağız. Durmaksızın konuşmaya başlayabiliriz. Bilinçsizce etrafımızdaki insanları taklit etmeye başlayabilir, sanki başka fikirleri kendi fikrimizce benimseyebiliriz. Duyguları temsil eden Ay, İkizler gibi sürekli değişen bir burca denk geldiğinde, bizlerde de sürekli değişen bir ruh hali, devamlı iletişim kurma ihtiyacı ve kolaylıkla çevreye adapte olma durumu yaratacaktır.

İkizler burcu Hava burcu olduğu için, tüm Hava burçları gibi, duygudan çok mantığa sebat eder. Bu sebeple bu Yeni Ay çevresinde  (ortalama 15 gün) duygusal konulara daha mantıksal bir yaklaşımda bulunabiliriz. Ancak aynı şekilde mantıklı yaklaşımlarımızın içinde boğulup, kararsız da kalabiliriz. (Merkür Retroda)

Bir çok konuda yeni adam atmak isteyecek ancak karar vermekte, özellikle verdiğimiz kararlara sadık kalmakta zorlanacağız.

İkizler burcu için sosyal olarak kabul görmek çok önemlidir. Hepimiz biraz İkizler olacağımızdan, sosyal ortamlarda kabul görmek için kendimiz olmayan reaksiyonlar gösterebiliriz. Sonradan “bu hareketler hiç ben değil, neden böyle davrandım ki!” diye düşünebiliriz.

10 Haziran 2021 İkizler Burcunda Halkalı Güneş Tutulması’nın Etkileri Nelerdir?

Pop-Astrolojik bilgileri verdiğime göre işin Yasecesine gönül rahatlığı ile geçebilirim.

Beni instagram hesabımdan takip edenler, gün be gün olanlara hakim. Tutulma aksına girdiğimizde, yani ardı ardına gelen tutulmalar söz konusu olduğunda, ortada kadersel bir şeyler vardır ve değişim şarttır.

Israrla üzerinde durduğum bir kaç tema var ne zamandır. Birincisi diyorum ki; “olana bitene farkındalık sosu ek”. Neden? Çünkü Ay Tutulması geçirdik. Sana ait bir karanlığın ortaya çıkması söz konusuydu. Biri geldi kilerin ışığını yaktı. Tüm dağınıklık beraberinde ortaya çıktı. Bir şey birden bire gözüne batmaya başladıysa dikkat et. Işık yanınca da her şey düzenli gözüküyorsa sorun yok.

İkincisi diyorum ki; “geçmişinden bir karmayı geleceğine taşıma”. Israrla; “özür dile” dedim, “telafi et”, “mesaj at” bile dedim. Neden? Bu Tutulma ile geleceğe hareket etmemiz lazım. Her dargınlık, her kırgınlık; içinde kendine, dışarıda başkasına ve dışarıdan sana ağırlıktır gemine. Zor ilerlersin. Fazladan kürek çekersin.

Üçüncüsü diyorum ki; “seçim yap!” Sofrana konanı yeme, herkesi sevme. Belirli bir zaman diliminde belirli bir ihtiyacı karşıladığı için değil, gerçekten istediğin için ye, sev, gez. Esne, anlayış göster, örnek al, metamorfoz geçir ama omurganı kırma, uyum sağlama, taklit etme ve sevmeden yeme! Şu dünyada herkesin bir rızkı varken, sana neden sadece karşına ilk gelen razı edilsin?

Satürn Retrosunun destek verdiği bir Güneş Tutulması, geleceğe hareket ederken, geçmişimizden ders almamız gerektiğini söyler.

Satürn Retrosu, mühim hikaye. Çok severim Retroları. Satürn’e bayılırım. Zaten Astroloji’de ne kadar tü-kaka varsa benim göz bebeğim. Çünkü ben hep aynı şeyi söylüyorum; herkesin sevdiğini sevmek çok kolay. Rahatı, şansı ifade edeni sevmek çok kolay. Mesele zor olanı, herkesin ittiğini de sevebilmek. O varken de yola devam edebilmek. Satürn Retrosu yazımı okumadıysan çok rica ediyorum, buraya link bıraktım. Bir göz gezdir gel.

Hepimiz geçmişten bir şeyler taşırız. Bazen güzel diye, bazen kırıldık diye, bazen zorunluklardan… Sebebi değişir. İzler taşırız zihnimizde. İnsanız normalidir bu. Kimse bize “unut” diyemez. Dese ne olur elimizde mi ki? Lakin mesele geçmişten “ama”lar taşımamaktır. Çünkü seneler de geçse, “ama”dan sonrası gerçektir. Yarına iyisi ile kötüsü ile devam ederken geçmişten ders almamız önemlidir. Fakat kalpte akılda bir “ama” kalmaması her şeyden daha önemlidir.

Geleceğe dönüşteki gibi 500 yıl sonrasına da ışınlansan, kalbinde bir “ama” varsa, seninle oraya gelir. Mutluluk gibi. Nereye gidersen git, hangi zamana ışınlanırsan ışınlan, ne iş yaparsan yap, kendini de oraya götürüyorsun. Amalarınla, keşkelerinle, iyi kilerinle. Satürn Retro’nun el verdiği bir Güneş Tutulmasında, geleceğe “sıfırlanmış”, yeniden ve daha bilge gidebilmen için, borçlarına af çıkar. Tabii ödemeye niyetlenirsen. İşte bu yüzden Yase, iki haftadır sürekli seni bu kısımla yüzleştirmeye çalışıyor. Şimdi bu süreçte, işte bu sebepten, geçmiş sık sık karşına çıkabilir.

Hiç için almazken, dünkü menü yeniden tabağına gelebilir.

İşte tam burada da yükselen Terazi ve yönetici Yengeçteki Venüs devreye gidiyor. Seçim yap, yeme. Bir gün bir öğünü atlayınca aç kalmayacağın gibi, hayatına gelen, çok da içine sinmeyen bir fırsatı kaçırdığında, hayat senden yenisini esirgemeyecek. İhtimaller denizinde (Neptün Balık burcunda), ilahi perilerlerle (Jüpiter Balık Burcunda) yüzerken kendini hiç bir şeye zorunda hissedemezsin. Aksine seni bir şeye zorlayanlara, sürekli belli sınırlar içinde tutanlara, büyümeni engelleyenlere ve en önemlisi seni sürekli kandıranlara bak! Onları at karmandan, hayatından, zihninden, kalbinden. Bir gün doyma, bir ömür dolabilme ihtimalin için. Değmez mi?

Bir yandan hem Satürn, hem kare Neptün, hem Merkür Retrosu, tecrübelerini işaret ediyor. Bile bile lades deme diyor. Tecrübelerinden ders al, diyor. Sadece kötü değil, iyi, işe yarayan tecrübelerden de ders almak gerekir. Bu zamana kadar ısrarla yaptığınız doğrular da en az yanlışlar kadar değerli. Hatta çok daha değerli. Bunun için, geri dönüp düşünebilmen için ve hemen karar verememen için Merkür Retroda. İlahi zamanlamaya bak sen! Çok seviyorum gökyüzü seni!

Ciddi bir çekişme var!

Gökyüzünde iki kötücül gezegen, iki Jenerasyon gezegeni ile çekişiyor. Yani bireysel kötülerimiz, kolektif gezegenler ile kavga ediyor. Böyle çekişmeler zorlar. Stres, sıkışıklık, kısıtlanmışlık, olmuyormuş hali, yapamıyormuş hali, başaramıyormuş hali hissettirir. Gücü ve başarıyı, bir şekilde mücadeleye bağlarım. Kelebeğin kanatlarını ilk çırptığı an, öldüğünü sandığı andır. Yaralarımız, ışığın içeri girdiği yerdir. O yüzden aslında bütün yapamıyorumların, yapılabilirliğe dönüşebileceği bir ortamdayız demektir.

“Yase, ne yapalım biz?” diye hala soran varsa; gözünüzü seviyim dostlar, kırmadan dökmeden bir geçmişi toparlayın. Sırf konfor alanınız diye her gün sevmediğiniz yemeği yemeyin. Farkında olun. Hiç bir şey tesadüf değil. Çünkü Tutulma aksındayız. Geçmiş canımız, feyz alın, ders alın, data alın ama geleceğe götürmeyin. Geminize ağırlık yapan “ama”larınızdan kurtulun. “Yalan” en büyük düşmanınız olsun. Duyduğunuza  değil, öz deneyimlerinize güvenin. Her şey mümkündür, bunu unutmayın. Olmaz dediğin gün gelir olur. En sert kışların sonunda yine de bahar vardır. Üstelik en güzel baharlar, en zor kışların sonundadır, unutmayın. “Yapamam!” ı lugatınızda tutmayın. “Deneyebilirim”le değiştirin, “yeterli değilim şimdilik”le değiştirin. Ama “yapamam!” demeyin. Sözünüz emirdir evrende unutmayın!

Gelelim Kolektife…

Şu aşağısı 9. ev İkizler tutulmasının Pop – Astrolojik klasikleri;

Eğitimci ve akademisyenler, medya ve yayıncılık alanından popüler kişiler, hukukçular, hükümetlerin yönetici ve liderleri, temsilci veya müzakerecileri, uluslar arası ilişkilerden sorumlu kişilerle ilgili konularda sorunlar. Asılsız haberler, irrite edici konuşmalar yüzünden ortaya çıkabilecek ulusal veya uluslar arası sorunlar. İletişimle, bilgisayarlarla ilgili sorunlar. Hacker saldırıları, sistemlerin çökmesi, bilgi hırsızlığı. İnternet bankacılığında sorunlar, sahtekarlıklar. Şirketlerin ve bankaların hesap kapama ve bilançolarında hesap hataları. Elektrik, elektronik araçlarla ilgili sorunlar. Havayolu endüstrisi, uçak kazaları. Yakıt fiyatları, kısıntıları, ulaşım sorunları. Kutsal yerler ve kişiler yüzünden çıkabilecek sorunlar. Din adamlarını da içeren skandallar. Uluslararası ekonomi, bankacılık sistemi. Yeni belgeler, sırları açıklayan kitaplar, videolar, internet siteleri. ( hali hazırda yaşıyoruz). UFO, Dünya dışı yaşamla ilgili belgeler*

*Sevgili Öner Döşer’in 2001’deki bir yazısından alıntıdır.

Buradan sonrası ise Yase’nin kuponları;

Çok pis kandırıldık biz bir konuda. Bazen Koronanın arkasında bilmediğimiz bir şey var da onu mu öğreneceğiz diye düşünüyorum. Ne bilmiyorum ama bir kuponum olsa buraya yapardım. Yani biz çok pis kandırıldık bir konuda geçmişte. Nedir bilemiyorum ama kandırıldığımızı öğreneceğiz sene sonuna kadar.

Çok büyük teknolojik bir buluş bekliyorum. Işınlanır mıyız, telepatiye mi geçeriz, zaman makinasını mı buluruz, robotlar sci-fi filmlerdeki gibi hayatımıza girecek bir aşamaya mı gelir bilmem ama bir teknoloji devrimi bekliyorum. Yapay zekaya kupon yapıyorum tabi ki. Ancak basit bir si-ri değil. İletişimin yönünü, düşünme ve bilginin yönünü değiştirecek bir şey olmalı. Zeki Müren de bizi görecek mi? 🙂

Yurt dışı trafiği konusunda yeni düzenlemeler ve hemen sonrasında ciddi bir hava trafiği bekliyorum. Bunun dışında geçen tutulmadan da taşıdığım uçak kazaları, hava araçları kazaları kuponumu devam ettiriyorum.

Denizde bir mikrop, yaygın bir organizma kuponum zaten müsilajla tutmuş oldu ama ben hala suları hareketli buluyorum. Yayılmaya müsait her yeni sağlık sorununa, suyun taşması, fazla yükselmesi gibi her konuya bahis yaparım. Yine uçucu gazların kaçma haline, petrol gibi sıvıların, yayılımda olacak türlü sıvı gaz kazalarına da beraberinde bahis yaparım. Hani geçmişte asit yağmurları olmuştu. Hasata zarar verebilecek, genel sağlığı olumsuz etkileyebilecek bu tarz yağmurlar, seller de bekleyebilirim. Zaten doğal afetler tutulmada en beklenenler listesindedir her zaman.

Batık bir şehir, gemi keşfi söz konusu olabilir.

Müthiş bir viral kampanya bekliyorum. Büyük köklü eski bir markanın yeniden bu viral kampanya ile küllerinden doğmasını bekleyebilirim.

Tutulmadan En çok Hangi Burçlar Etkilenir?

En çok  İkizler, Başak, Yay, Terazi burçları etkilenir. Ancak her zaman söylediğim gibi, gökyüzünde ne oluyorsa yer yüzünde o oluyor. Zaten bunu ben söylemedim, haberci Tanrı Hermes söylemiş. Tutulma bu. Her burç haritasının meşrebince, tüm kolektif tutulma iksirince mutlaka ki etkilenecektir.

Bence benden bu kadar. 🙂

1700 karakter yazıyı sonuna kadar okuyacak kadar sevdiyseniz beni, öperim gözlerinizden!

Paylaş

More from Yasemin Orman
Akrep Burcunda Dolunay – 7 Mayıs 2020
Akrep Burcunda Dolunay 2020 Ne Zaman? Dolunay Akrep Burcunda 7 Mayıs 2020...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir