Koç Burcunda Yeni Ay – 5 Nisan 2019

Koç Burcunda Yeni Ay

Koç Burcunda Yeni Ay

5 Nisan 2019 Cuma günü 11:50’de Koç burcunun 15 derecesinde Koç Burcunda Yeni Ay doğacak.

 

Yeni Ay’lar yeniye açılma enerjisi taşırlar.

Her yeni ay kendisine ait güçlü enerjiler taşır, yeni başlangıçlar yapmayı, yeni adımlar atmayı destekler. Toprağa bir tohum ekerseniz, gizli bir güç gelip onu sulayacaktır.

 

Yeni Aylarda neden yeni adımlar atmaya müsaidiz?

Yeni Ayların, yeni başlangıçlar yapmak için müsait olduğundan bahsederiz hep. Neden Yeni aylar yeni adımlar atmaya müsait. Çünkü Yeni Aylarda Güneş ve Ay aynı noktada buluşur. Yani Astrolojik olarak yaşam gücümüz ve ruhumuz, duygularımız aynı yerde atar. Kalbinizden geçene, ruhunuzdan geçene, var olan iradenizi ve gücünüzü koyarsanız, sizi zirveden kim alıkoyabilir?

 

Koç burcunda Yeni Ay ’ın duygusal ihtiyacı ilk olmak, dürtülerinin peşinde koşmak, cesaret gerektiren konulara gözü kara bir şekilde atlamak ve hareketli olmaktır. Hareket varsa Koç’taki Ay memnundur. Biz de önümüzdeki bir ay dürtüsel olarak Ay’ın Koç burcundaki formuna bürüneceğiz.

 

Koç burcu Astrolojik yeni yılın başlangıcıdır. Bu burcun kendisi gibi mevsimi de baharı getirir. Koç burcu mevsimi ile beraber biz de hareket kazanırız. Kışın rehavetini üstümüzden atarız. Kendimizi daha enerjik ve tutkulu hissederiz.

Koç Burcunda Yeni Ay ⇒Yeniden bir ben ve yeniden bir biz yaratmaya hazırlanıyoruz.

 

Şubat ve Mart’ta gerçekleşen Kova Burcunda Yeni Ay ve ardından Balık Burcunda Yeni Ay  özellikle ikili ilişkilerde sonlanmalara, bitişlere ve marazlı ilişkilerdeki marazlara işaret ediyordu. EEE ne demiştik; Eeesi şu; insanız ayıbı yok! Sevebiliriz, incinebiliriz, acıyabiliriz, düşebiliriz, ölebiliriz… ve yeniden sevebiliriz, incinen yerlerimizi tamir edebiliriz, acıyan yerlerimizi kabuk bağlatabiliriz, kalkabiliriz ve küllerimizden yeniden doğabiliriz. Teknik olarak ölüp yeniden dünyaya bile gelebiliriz. Bu Yeni Ay’lardan sonra bir çok ilişki koptu. Bir çok kişi Merkür Gerilemesi ile beraber barıştı. Marazlar çözüldü veya kendinden çökeldi. Ekinoks oldu ve yeni bir Astrolojik yıl başladı. Koç burcunda Yeni Ay ise “her son, yeni bir başlangıçtır” ı hatırlatacak bize. Yeniden bir ben ve yeniden bir biz yaratmaya hazırlanıyoruz.

 

Koç burcundaki Ay refleks olarak tüm engelleri aşmak ister. Bu sebeple bu yeni ay ile beraber hedeflerimizin önünde duranlarla, bize engel olmak isteyen, bizi kısıtlamak isteyenlerle daha agresif bir şekilde mücadele edeceğiz. Daha kolay öfkelenecek, daha heyecanlı hissedecek ve çekiciliğini kaybeden hiçbir konuda uzun uzun beklemeyeceğiz. Rekabet etmektense hiç ama hiç çekinmeyeceğiz. “Hayır, sen yapamazsın!” denen ne kadar konu varsa üstüne hurraaaaaaaa! 🙂

 

Yeni Ay 10. Evde doğuyor. Bu sebeple kendi etiketimiz ve kariyerimiz ön planda. İlişkiymiş, eşmiş, işmiş, eğitimmiş, öğretide kalan, hayatın içerisinde bizim aslında pek de önem vermediğimiz ya da verdiğimiz önem kendimizden geri planda kalan, her şey daha da geri planda kalacak. En çok kendimizin ne anlama geldiğini düşüneceğiz. En çok kendi etiketimize bakacağız. Bitkilerde ne oluyorsa bizde de aynısı olacak. Çiçekleneceğiz ve bu çiçekleri başkası görsün diye değil sorumluluğumuz olduğu için açacağız. Bizim o çiçeklere ihtiyacımız var!

Fazlaca sevilme ihtiyacındayız.

Ancak işin kötüsü; belli etmekten de yana değiliz. Güçlü ve uyumlu duruşumuzun altında “beni sev” diye yalvaran küçük bir çocuk var. Romantik ilişkilere gelinceye kadar, herkesin aynı ihtiyaçta olduğunu hatırlayabilirsek, ne mutlu bize. Karşımızdakine bakarken, konuşurken, “o da benim gibi”, “fark edemesem de onun da yaraları ve üzüntüleri var”, “ onun da benim gibi sevilmeye ihtiyacı var” diyebilsek, en az bahar mevsimi kadar dönüştürücü olabiliriz.

 

Çok çalışanlara müjde!

Uzun süredir büyük bir disiplinle, neredeyse hayatınızı ıskalayarak çalıştıysanız çok sürpriz bir haberle hak ettiğiniz mevkie ulaşacağınızı müjdeleyeyim! Yeni Ay azimle çalışanlara güzel haberlerle hak ettiklerini de beraberinde getirecek. Öyle böyle güzel haberler değil ama… Sınırlar yok!

 

“Ben ne olacağım! Ben ne yapacağım! İnsanlar beni nasıl tanımalı?” diye kafa yoran, bizi merkeze oturtan bu Yeni Ay’ın enerjisini mutlaka kullanın! Dilekler kâğıda dökülsün! Hedefler belirlensin. Kafalar karışık da olsa, en kötü karar, kararsızlıktan iyidir. Önümüzdeki ay gerekirse üstünü çizersiniz dileğinizin.

 

Belki aramızda doğum günlerini kutlayan Koç burçları vardır. Aşağıda özelliklerinizi paylaşıyorum.

İyi ki doğdunuz hayatımıza baharı getirenler!

Youtube kanalıma üye olsanıza 🙂

Sevgi ile,

Yasemin.

 

Paylaş

Tags from the story
, , , ,
More from Yasemin Orman
Günlük Burç Yorumları 23 Nisan 2020
Günlük Burç Yorumları 23 Nisan 2020 / Günün Enerjisi : Ay Boğa...
Read More
Join the Conversation

1 Comment

Leave a comment
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir