Yengeç Burcunda Güneş Tutulması – 2 Temmuz 2019

Yengeç Burcunda Güneş Tutulması
Photo by TETrebbien on Unsplash

2 Temmuz 2019, saat 22:22’de Yengeç burcunun 10. Derecesinde Yengeç Burcunda Tam Güneş Tutulması gerçekleşecek.

 

Güneş Tutulmasında Ay ve Güneş aynı noktadadır. Her ikisi de Yengeç burcunda. Yengeç Burcunda Güneş Tutulması haritasının yükseleni Kova. Tutulma haritanın 5. Evinde, yani geleneksel adı ile Aşk evinde gerçekleşiyor.

Yengeç burcundaki Ay, hali hazırda evinde, en güvenli olduğu yerde, ihtiyacını en rahat ifade edebildiği yerdedir. Yengeç burcundaki Ay’ın ihtiyacı kendi iç dünyasına dönme, ihtiyaçlarını anlama, kendini besleme, huzurlu bir yer arama, sağlam kökler, güvenebileceği insanlar bulmaktır. Temel ihtiyaç; duygusal olarak doymak, huzur ve güvendir. Tutulmanın evi Aşk olunca, bu temel ihtiyaç sevgiliden, eşten, yeni bir flörtten veya çocuklardan beslenmeyi bekleyecektir.

Güneş Tutulması döneminde değişim kaçınılmazdır!

Güneş Tutulmaları, Yeni Aylarda gerçekleşir ve Güneş ile Ay aynı burçtadır. Yani maddesel boyutta ve bilinç düzeyindeki niyetlerle, duygusal boyutlarda ve bilinçaltında olan niyetler ortak bir noktaya gelir. Güneş Tutulması döneminde değişim kaçınılmazdır. Mutlaka tutulmanın haritasının temsil ettiği konularda ve kişisel haritalarımızda tutulmanın bulunduğu noktalarda değişimler söz konusu olacaktır. Söz konusu Güneş tutulması olduğunda, ruhsal değişmelerden daha çok fiziksel değişimlerden, yapma-etme, bilinç düzeyinde uygulama enerjisi tezahür eder. Yani somut değişimler gerçekleşir.

Yengeç burcunun temel ihtiyacı duygulardır. Buna Güneş, yani mantık da eşlik edecekse sonuç; önümüzdeki 6 haftalık süreçte kalbe hitap etmeyenin akla da hitap etmeyecek olmasıdır. Bir de aşka dokunursak, aklın ve kalbin birleştiği kişiyi, mutluluğu hayatımıza çekmek mümkündür.

 

Yengeç Burcunda Güneş Tutulması haritasının yöneticisi Satürn 12. Evde uzun süredir kol kola gezdiği Güney ay düğümü ile, diğer yönetici Uranüs ise 3. Evde. Uranüs’ün Mars ve Merkür ile kare açıda bulunması da ayrıca dikkat çekici. Mealine gelince; uzun süredir bilinçaltı dünyamızda, korkularımız ile ısrarla beslediğimiz geçmişimizden kurtulup, yeni bir kapıyı aralama vakti. Yılın ilk yarısında gerçekleşen Dolunaylar ısrarla “geçmişi bırak” diyorlardı. Bizi bu günlere hazırladılar desem yeridir. Sonuncu özet niteliğinde. Bir göz atıp daha derin anlamak istersen buraya tıklayabilirsin.

Hayatımızda yeni kapılar açılıyor. Dünya değişiyor. Aslında 2019 şimdi başlıyor!

Bıdı bıdı yapasım yok. Normalde uzun uzun anlatırım neden nasıl bilirsin. Havamda değilim.

Kısaca Ay düğümleri diyorum. Güneş Tutulmasının merkezine yerleşen ve hem geçmişten hem gelecekten bahseden Ay düğümleri, tutulmanın etkisi ile hayatımıza girecek her şeyin kadersel olduğunun göstergesi. Son bir kaç gündür başınıza gelen hiç bir şey tesadüf değil. Önümüzdeki 6 hafta gerçekleşecek hiç bir şey de tesadüf olmayacak.

Haritanın yöneticilerinden biri olan Uranüs, saksı değil! Boşuna durmuyor orada. İsyan sembolüdür kendisi. Özgürleşme çağrısıdır. O “yeter” dediğimiz son noktadır. Öyle sessiz sakin özgürleşmez kendisi. İlla olay çıkarır. Hangi konuda prangaladın kendini, hem de kendi kendine, sorumluluk kisvesi altında, çok da şansın kalmadı. Yine sen olarak sebebi, bağıra çağıra gidiyorsun buralardan. Sessiz bir kuştun belki. Göreceğim şimdi sessiz kuşu. Ciyak ciyak bağıra çağıra gidiyoruz. Hepimiz bir yerlerden gidiyoruz… Yeni bir yere, yeni bir sen’e, ben’e, o’na, buna, şuna!

Doğum haritana bakmak lazım özünde nereye gideceğini söylemek için. Çıtlatacağım aşağıda yeni nereye gideceksin. Kimimiz yeni bir işe, kimimiz yeni bir aşka, kimimiz yeni bir evliliğe…. ve daha nicesine. Bile isteye, kararlı sorumluluklarla… Hayal meyal olmuyor bu iş. Yara bere, kılıç kuşak, hurraaaaaaaa. İsyan bayrağın da elinde. Değişimin ayak seslerini duyuyor olmalısın.

Yükselen Burcuna Göre Yengeç Burcunda Güneş Tutulmasının Etkileri

Dedim ya, yeni bir yerlere gidiyoruz. Eski sayfalara yer yok artık. Çatlata patlata gidiyoruz…. Bak bakalım yükselen burcuna, eski neyi bırakıyor, yenisine gidiyorsun. ( öz burcunuzu da okuyabilirsiniz.)

Koç Burcu: Yeni bir ev, yeni bir aile.

Boğa Burcu: Yeni bir çevreye giriş yapıyorsun. Yeni aile sorumlulukları. Eskiden kardeşine kızardın belki. Şimdi kapıda görümcen var. Üniversite çağında değilsen henüz, yeni bir okula geçiyorsun.

İkizler Burcu: Yeni kaynak kapıları geliyor. Yeni bir sen! Özgüvenini tazeleyeceksin.

Yengeç Burcu: Hayatın kadersel olarak değişiyor. Yepyeni bir döneme giriyorsun. Evlenmek, çocuk sahibi olmak gündemine gelecek.

Aslan Burcu: Düşmanlardan, korkulandan, ön yargılardan kurtulma zamanı. Hayallerine, “asla olmaz” dediklerine koşma zamanı.

Başak Burcu: Yeni ortamlar, yeni projeler, yeni dernekler ve organizasyonlar.

Terazi Burcu: Yeni iş, yeni pozisyon, yeni bir titr, yeni bir kariyer

Akrep Burcu: Hukuk mücadelende yeni adımlar, yeni bir ülkeye taşınma, hayata dair yeni felsefeler- inançlar, yurtdışı ile yeni ilişkiler.

Yay Burcu: Kredi borcun bitiyor. Mirasa konuyorsun. Bir başkasının kaynağından faydalanmaya başlıyor. Eşin parayı buluyor. 🤑 Para biriktirmeyi öğrenmeye başlıyorsun.

Oğlak Burcu: Bekarlık son buluyor. Uzun süredir ilişkin varsa evleniyorsun.

Kova Burcu:  Yeni bir çalışma ortamı, yeni günlük rutinler, sağlık sorunların varsa sona eriyor.

Balık Burcu: Yeni AŞK! Ve çocuk!

 

Özetle, kapa sayfayı… Yeni Ay ile beraber yeni sen de kapıda!

Bu güzel enerjiyi ve daha fazlasını anlamak, kavramak, kullanmak için, Tutulmaya geçiş yapacağımız akşam Soho House‘ta buluşuyoruz. Tutulmanın Astrolojik etkilerini konuşuyoruz. Etkilerle ilgili taktikler benden. Sonra Tutulmaya özel meditasyonumuzu yapıyoruz. Üyelere özel bir etkinlik maalesef. Topluca cevap vermiş olayım. Eğer Soho House üyesi veya bir üyenin arkadaşı iseniz, beklerim.

Merak etmeyin; yeni siz eskisinden güzel olacak!

 

Paylaş

More from Yasemin Orman
Balık Burcunda Yeni Ay – 6 Mart 2019
Eski bir dostumuz var. Hani şu tam canımız yeni bir şeyler yapmak...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir