Satürn Retrosu 2021 – Seneler de geçse, “ama”dan sonrası gerçektir.

Satürn Retrosu 2021

Satürn Retrosu 2021 , 23 Mayıs 2021 İstanbul saati ile 12:19’da Kova burcunda başladı. 10 Ekim’e kadar devam edecek.

Geçen sene aynı burçta benzer bir gerileme yaşadık. (11 Mayıs 2020- 29 Eylül 2020) Bu sebeple yazının büyük bir kısmını geçen seneki yazımdan alıntıladım. Sadece haritasını özel olarak inceledim ve etkilerini tabi ki özel olarak yazdım.

 

Satürn! Neredeyse Astroloji dünyasının ortak korkularından biridir. Çünkü ilk öğretilen onun malefik olduğudur. Malefik, tam olarak “uğursuz” demek. Benimse iki gözümün çiçeği.

Bence geldiğim noktada iki konuya çok hakimim. Biri Satürn, ikincisi Akrep burcu. Astroloji’de de dallaşma vardır, uzmanlaşma vardır. Vedikçi olursun, Karmacı olursun, Batıcı olursun falan. Ben yeni bir tür yarattım kendime sanırım. Satürncüyüm ben. =)

Satürn Gezegeni Astrolojik Olarak Nedir?

Satürn Astroloji’de genel anlamda aldığımız dersler, otorite figürleri, büyük sistemler, yönetim, hedefe ulaşmak, zaman, sebat etmek, olgunluk, ölçülü olmakla ilgilidir.

Satürncü biri olarak bana sorarsanız;

Satürn = Zaman (Geçmiş zaman, gelecek zaman ve şu an!)

Satürn = Sınırları olan, Somut ve “Konsantre”

Satürn = Sorumluluklar, Çalışmak ve Ödevler

“Konsantre” içecek nedir 🙂 İşte öyle. Onun için ben de size konsantre bilgiler vereyim. Satürn demek ” ne ekersen onu biçersin canım” demek. Satürn demek ” dün yediğin hurmalar, bugün seni tırmalar” demek.

Bak nefis! Çaktın köfteyi hemen.

__ hıııı. O zaman karmaaaaa!

Evet cnm karmaaaaa , da(!) burada.

Bu arkadaş “büyük öğretmen”dir ve evet aslında korkman gereken kişidir. İstersen mütevazi bir şekilde önünde eğilir selam verir, işlerini yapar yoluna devam edersin, istersen verirsin savaşını babalar gibi ama sonunda diz çöker veda edersin. El elden, Satürn her bir şeyden üstündür. Jenerasyon gezegenleri (Uranüs, Neptün, Plüton) çok daha fatal etkiler yaratabilir ama anlamlanmaları da jenerasyonlar alır. Satürn, daha pat-küt-çat!

__E Yase, çok da güzele benzemiyor bu gezegen. Neden seviyorsun ki?

Arkadaşlar, benim kafa buna yatkın. Hesap netse kafam rahat benim. Ben emek veriyorsam, o ürün o topraktan çıkmalı. Jüpitermiş…. Yerim öyle balı. Adaletse, asıl adalet budur. Sen çal çırp, kandır, dolandır, yalanlar söyle, Neptün’ün balı, Jüpiter’in şansı derken yürü git. Olmaz öyle saçma şey! Kırdın kalbimi madem sen benim, hayat da seninkini kıracak. Nefistir nefis. Uğursuzmuş, sensin uğursuz!

İnsanoğlu anasını ağlatsın Evren’in, dünyanın, kolektifin, tüm doğanın, kendinden başka hiç bir canlıya yaşama önceliği tanımasın, sonra Coronavirus. Sonra denizlerde müsilaj… Daha iyi günlerimiz. Kusura bakmayacağız. Ben iyiyim, ben adaletliyim, ben çevreciyim, hayvanseverim. Yetmiyor demek ki. Senden daha fazla insan kötü demek ki. Çakacak Satürn büyük bir tokat ağzımıza belliydi. Yazmıştım burada, ondan biliyorum.

Şimdi bana kızacaklar olacak. İnsanlar öldü virüsten, bu nasıl konuşma diye duyar kasanlar olacak. Canlarım ciğerlerim, baştan söyleyeyim. En yakın arkadaşım ve ailesi bu süreci geçirdi. Çok yakın bir aile dostumuzu kaybettik. Hala acısı içimde taze. Yani Corona’ya duyar kasacaksak en iyisini kasarım. Fakat gerçeklerle, yani “Somut” olanla yüzleşmek lazım artık. Satürn, somuttur.

Satürn Gezegeni bir burçta ortalama 2,5 yıl geçirir. Satürn’ün Oğlak burcu serüveni, insanlığa belli sınırları aşmaması gerektiğini, eğer bu sınırları aşarlarsa, evrenin de mutlaka bir tokatı olacağını hatırlattı bence. Satürn Kova’da konsantre olarak yine bence “Özgürlük ve Özgünlük Mücadelesi” demektir. Geçtiğimiz yıl bu mücadeleden büyük hareketler çıktı insanlık adına. Ayrımcılığın karşısında bütün dünya direndik beraber. Amerika’da olmamıza gerek yoktu. Şimdi Satürn, daha Merküryen bir derecesinde. E daha çok sesimiz çıkacak demektir.

Satürn Retrosu 2021 Ne Zaman?

23 Mayıs 2021 İstanbul saati ile 12:19’da Kova burcunda başladı. 10 Ekim’e kadar devam edecek.

Satürn Retrosu ve Karma

 

Satürn Gerilemesi, ortalama yılda bir 4,5 ay kadar gerçekleşir. ”

__ hıııı. O zaman karmaaaaa!” kısmına gelirsek, Satürn Retrosu karmanın tillahıdır. Neden? Sınırlar kalkınca zamandan, geçmiş de, gelecek de “şimdi” olur. Sen bunu sindir, ben devam edeyim.

Geçmişte yaptıkların şimdinin sofrasında, şimdi, bu aralıkta yapacakların geleceğin sofrasında olacak.

“Bana tavsiye ver” dersen Satürn Retrosunda, eşşek gibi çalış, derim.

Korkunç mudur ki bu Satürn?

Korku değil tedbir, rahatlık değil teslimiyet diyelim. 🙂

Satürn Gerilemesi, sorun çıkarır. Çıkarmaz diyemem. Satürn transitinin doğum haritanızdan geçtiği bölgede bir sınırlama, kısıtlama, endişe ve korku yaşayabilirsiniz. Genel anlamda hepimizin yaşayacağı bağımlılıklarımız ve kariyerimizle ilgili olan görev ve sorumluluklarımızı içeren belirli sorunlar olacaktır.

Nasıl anlatsam, yine hap yapsam diye düşünüyorum. Satürn Gerilemesi bütünleme sınavıdır!

Ekstra sorumluluk almaya hazır olduğumuzdan emin olmak için evrenin bize testidir. Her sınavı unutursun da, bütünlemeyi unutmazsın.

Nefis çalışıyorsun farz edelim belli bir süredir. Emek veriyorsun. Kalbinle, bedeninle. “Bekliyorsun, sabırla”- bak bu önemli. Affedersin ama kanadı artık gözlerin, beynin, ellerin çalışmaktan. O zaman sen gör bak ne nefis bir şekilde değişecek kariyerin. Veya başka bir örnek vereyim. Yalnızsın 2 senedir. Talibin olmadığı için değil (burası önemli), kendi sınırlarını belirlediğin, ne istediğini bildiğin için. Sen de yaşadın! Hadi iyisin! O gerçek adam/kadın gelir bu dönemde.

Satürn Gerilemesi bir çok emek veren, çalışan, sebat eden insanın hayatında mucizevi nitelikte olabilir. Bir sonraki aşamaya hazırsanız, bir sonraki aşamaya geçme dönemidir bu. Level atlatır. Geçmiş zamandaki odaklanma, motivasyon ve üretkenlik, başarı ve tanınmaya yol açar.

E hani korkunçtu? Kime göre neye göre…

Satürn Gerilemesi 2021 ve Etkileri

Satürn Retrosu 2021 haritasını çıkardığımda, en önemli unsur gökyüzünün İkizler teması üzerinden yönetiliyor olması ve Satürn’ün de buna destek oluyor olması. Ciddi bir Hava Elementi baskısı var. Eğer Hava elementi baskısı varsa mutlaka kafayı çalıştırmak lazımdır bir, eşitliği sağlamak lazımdır bu iki ve ayırt etmeyi bırakıp uyum içinde yaşamayı öğrenmek lazımdır bu üç.

Ne kadar özgürüz?

Sosyal haklarımız neler?

Ne kadar adaletliyiz?

Gerçekten ne işe yarıyoruz?

Bizi diğerlerinden ayıran cevherimiz ne?

Gerekiyor ve zorundasın diye yaptıklarından cacık çıkmaz şu dönemde onu söyleyeyim. Ancak çok net farkına varırsın artık istemediğini. Gerekiyor ve zorundasınları bırakmak için doğru zamandır. Fakat kendi seçimlerin ile, bile bile çalışmadıkların ile, sana ait gerçek sorumlulukların ile de test edileceğin kesin. Yani özetle gerçekten çalışman gereken konu ne, onu keşfetmek için doğru zaman olabilir.

Hayat anlamsız gibi gelebilir bir anda. Hayat anlamsız da olabilir anlamlı da. Bunun net bir cevabı yok. Gerçek olan, yaşamalısın. Neyi yapmaya muktedir olduğuna vakıf olma süreci bu. Gerçek olan, aslında inandığın ve emek verdiğin her şeye muktedir olduğun.

Bu kadar İkizler görünce “ses” artar. Hangi platformda göreceğiz.

——

Aslan burcu yükseliyor haritada. Harita yöneticisi konumundaki Güneş, 10. evde. Dünya liderlerini çok büyük sınavlar bekliyor. Buna bizim liderimiz de dahil. Kendini iktidar bilen herkes, tahtta oturan, koltuğuna güvenen, otorite konumundaki herkes bu Retro’dan payını alacak.

Satürn Retrosu 2021 ve Etkileri

Kova ve Hava elementinin tamamı zeka, akıl, bilim, buluş, merak, araştırma, gelecek, hızlı çözüm içeren konuları kapsar. Bu sebeple Satürn Retrosu 2021, Satürn Retrosu 2020 döneminde bulunan aşıların tamamlanmasını sağlar. Daha hızlı, kolay ulaşılabilir, kesin çözüm sağlayan buluşlar ortaya çıkacaktır. Satürn, haritanın 6. evinde. Bu özellikle sağlıkla ilgili uzun süredir çektiğimiz, Coronavirüs de dahil olmak üzere, bir çok sıkıntıya çözümlerin bulunacağının göstergesi. Buna Kanser de dahil. Kanserin yayılımını engelleyecek, metastasa son verecek buluşlar söz konusu olabilir.

Her şey sabitlerin bozulması, kurulu düzenin değişmesi üzerine işaret ediyor. Bunun için hem kendi hayatımıza, hem de kolektife bakabiliriz. Bir çok kişinin 2021-2022 yıllarında marjinal atılımlar yapacağı, düzen değiştireceği, alıştığı düzenden çıkacağı kanısındayım.

Benzer şekilde kolektifte de kimin ömrü çok uzunsa, kim nicedir sabitse, sınır olur, konum olur, fark etmez, ve layığı ile düzenini devam ettirmiyorsa, o düzen bir şekilde bozulacaktır.

Satürn olan her şey gibi, Satürn Gerilemesi de emek, sebat ve düzen ister. Bir düzen bozuluyorsa, zaten orada düzen kalmadığı için, sebat edilmediği için ve yeterince emek verilmediği için bozuluyordur. Tersi durumda zaten mucizeler gelir.

Satürn saat kurar ve bekler. Sizin her buluşmaya ne kadar geldiğinize, kahvaltıda ne yediğinize, kaç şınav çektiğinize, kaçta uyuduğunuza bakar. Hepsini not alır. Ortalama 2-3 yılda bir de, bu sürecin sonunda size hak ettiğinizi verir.

Satürn Gerilemesi ise pit stoptur. Her gerileme gibi. Kontrol noktasıdır. Burada karmanıza dönüp bakabilirsiniz. Bir şansınız daha vardır burada. Bu zamana kadar esnettiyseniz bile, buradan sonra toparlarsanız, Satürn sizi affeder.

Ve son sözüm; sizin başınıza gelirse hoşunuza gitmeyecek hiç bir şeyi kimseye yaşatmayın!

Ama’nız olmasın. Bahaneniz olmasın. Seneler de geçse, “ama”dan sonrası gerçektir.

Yase.

Paylaş

More from Yasemin Orman
27 Kasım İkizler Burcunda Dolunay
27 Kasım İkizler Burcunda Dolunay, İkizler burcunun 4. derecesinde saat 12:16’da gerçekleşiyor....
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir