Haziran Ayında Gökyüzü – 2021

Haziran Ayında Gökyüzü

Haziran Ayında Gökyüzü nasıl olacak?

Haziran Ayında Gökyüzü , en az Mayıs kadar hareketli. Mayıs ayında, 2021 yılının yeni başladığını söylemiştim. Mayıs ayında o söylediğim değişimi ve rüzgarı hissettiniz mi?

Eminim bir çoğunuz hissetmiştir.

Haziran ise hareketli bir ay. Neresinden yorum yaparsanız yapın; dalgalı kur. Bunu hayatınızın tüm konuları için düşünebilirsiniz. Kesinlikle hayatlarımız hareket kazanıyor.

Merkür Gerilemesi neredeyse tüm ay etkin. İletişim bu gerileme ve kontakları etkisinde, doğal olarak tetiklenecektir. İkizler Burcunda Merkür Gerilemesi incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.

Tutulma mevsimi devam ediyor. Burcunuz ne olursa olsun bir değişim noktasında olduğunuzu unutmayın.

Ayın en önemli Astrolojik olaylarına bir göz atalım:

Venüs Yengeç Burcunda – 2 Haziran 2021

2 Haziran 2021’de Venüs İkizler’den ayrılıp Yengeç burcuna geçerek Balık burcundaki Jüpiter’e üçgen açı yapıyor. Ne güzel bir karşılama!

Venüs, Yengeç’te İkizler’de olduğundan çok daha rahattır. Kendini daha doğasına uygun şekilde ifade edebilir. Bu da hızlıca ikili ilişkilere yansıyor olacaktır.

İkizler Burcunda Halkalı Güneş Tutulması – 10 Haziran 2021 

10 Haziran 2021’de Türkiye saati ile  13:41’de 19° İkizler Burcunda Yeni Ay ve Halkalı Güneş Tutulması gerçekleşiyor olacak. Bence “Ayın Olayı”.

Tutulma, Retro Merkür ile kavuşumlu olarak gerçekleşiyor. Balık Burcundaki Neptün’le ise kare açılı. Yani muhabbeti biraz sert bir Tutulma. Sert demek, korkutucu demek değildir. Sadece bu Tutulma ve çevresinde gerçekleşen hiç bir olay, gerçekten göründüğü gibi olmayabilir.

İkizler burcundaki bu Güneş Tutulması, bir Halkalı Tutulmadır. Halkalı Tutulmalar “özel” Tam Tutulmalardır. Ay’ın diski, bir Tam Tutulma’da olduğu gibi Güneş’i tamamen kaplar, ancak Ay, Dünya’dan normalden biraz daha uzakta olduğu için, Ay’ın kenarında bir hale gibi görünen bir Güneş halkası vardır. Bir halenin derin bir ruhsal anlamı vardır; hiç bir karanlığın ışığın önüne geçemeyeceğini sembolize eder.

Tutulma dönemi hayatınızda karanlık şeyler olabilir ama her zaman bir ışığa gebedir!

Merkür Güneş Kavuşumu – 10 Haziran 2021 

10 Haziran’da Güneş, 20° İkizler’de geri giden Merkür ile kavuşum yapıyor. Ne zaman bir Güneş-Merkür retrosu kavuşumuna sahip olsak, 116 günlük yeni bir Merkür döngüsü başlar!

Bu, Merkür gerilemesinin bittiği anlamına gelmez, ancak Merkür-Güneş birleşimi bize bir umut ve yeni başlangıçlar duygusu verir.

Mars Aslan Burcunda -11 Haziran 2021

11 Haziran 2021’de (16:34)  Mars, Yengeç burcundan ayrılarak Aslan burcuna geçiyor. Her nasılsa, bir gezegen Aslan’a geçtiğinde her zaman fark ederiz, çünkü Aslan enerjisi tamamen bununla ilgilidir; fark edilmek ve bir açıklama yapmak.

Mars Aslan’a girdiğinde, sıcaklık hemen fark edilecek şekilde yükselir ve hareket enerjisi “fark edilir” şekilde artar.

Haziran Ayında Gökyüzü – Satürn Uranüs Karesi – 14 Haziran 2021 

İki gezegen, 2021’de üç kez, 17 Şubat, 15 Haziran ve son olarak 24 Aralık tarihlerinde kare açı içinde olacak. “Satürn-Uranüs kombinasyonu sert bir kayanın aniden parçalanması gibidir. Bu kombinasyon ani gelişmelerin sarsıcı sonuçları olacağını gösterir ve birikmiş bir gerginliğin birden boşalması anlamına gelir. Aynı zamanda başkaldıran, özgürlük talep eden ya da varolan statükoyu yıkan özelliklere sahiptir.” der sevgili Hakan Kırkoğlu.

İlk kareyi deneyimledik. Dolayısı ile elinizde bir kerteriz var. Haziran ortasında Satürn 13° Kova’da ve Uranüs 13° Boğa’da bu kareyi deneyimliyor olacağız.

Satürn ve Uranüs neredeyse tüm yıl boyunca dar bir yörüngedeydi, bu yüzden bu kare bizi tamamen şaşırtmayacak. Bir şekilde onun gerilimine ve sürtünmesine alıştık. Ancak kesinleşen herhangi bir açıda olduğu gibi, bir enerji zirvesine tanık olacağız.

Herhangi bir enerjisel doruk noktasının iyi yanı, daha fazla tırmanma olmamasıdır. Gerilim patlar ve bizi dikkatimizi gerektiren her neyse onunla başa çıkmaya zorlar. Bu, artık çalışmayan şeylerle başa çıkma ve bir kez ve herkes için DÜZELTME zamanıdır.

Jüpiter Geri Harekete Geçiyor – 21 Haziran 2021 

21 Haziranda Balık Burcunda başlayacak Jüpiter Gerilemesi, 29 Temmuzdan itibaren Kova burcunda gerilemeye devam edecek. 18 Ekim’de Kova burcunda son bulacak.

Jüpiter yön değiştirdiğinde, inanç sistemimiz yeniden gözden geçirilir. İnançlarımızın çoğu, diğer insanlardan, ailemizden, çevremizden ödünç alınmıştır. Jüpiter geriye gittiğinde, bu ödünç alınmış inançlara bakmanın ve kendimize bizi gerçekten tanımlayıp tanımlamadıklarını sormanın zamanı gelmiş demektir. Bir yabancılaşma hissine kapılıp inancımızı kaybettiğimiz anlar ve zaman zaman umutsuzluk hissi olağandır.

Güneş Yengeç Burcunda -21 Haziran 2021 

Yengeç Burçları Doğum Günleriniz Kutlu olsun!

Sizi gerçekten çok seviyorum!

21 Haziran 2021’de Güneş Yengeç burcuna girer, Yengeç sezonu açılır ve Kuzey Yarımküre’de Yaz ve Güney Yarımküre’de Kış getiren Gündönümü gerçekleşir.

Yılın en uzun gününü deneyimleyeceğiz ve aynı yolda mı devam edeceğiz yoksa yeni bir rotaya mı başlamayı seçeceğiz, buna karar vereceğiz.  Gün dönümleri çok önemlidir!

Merkür Gerilemesi Sonlanıyor – 22 Haziran 2021 

Bir sürü gerçek ortaya serildi. Biraz midemiz kalktı, her duyduğumuza da bayılmadık, çok da kolay olmadı belki ama bu tarihle beraber İkizler Burcunda Merkür Gerilemesi sona eriyor.

Oğlak burcunda Dolunay – 24 Haziran 2021 

24 Haziran’da Türkiye saati ile 21:40’ta 3° Oğlak burcunda Dolunay gerçekleşiyor. Dolunay, Jüpiter ile tatlı bir sohbette.

Bu Oğlak burcunda Dolunay, son 10 yılda gerçekleşen tüm Oğlak burcunda Dolunaylardan farklı!  Bu, yılın en olumlu ve yapıcı Dolunaylarından biri olacak, bu yüzden bundan faydalandığınızdan emin olun! Bu yüzden de Dolunay yazısını yazdığımda sakın atlamayın.

Neptün Gerilemesi – Neptün Retro – 25 Haziran 2021 

25 Haziran’da Neptün 23° Balık’ta geri hareketine başlıyor. Bir gezegen yön değiştirdiğinde, o gezegene bağlı temaların yoğunlaştığını fark ederiz. Ancak o gezegene at konularda, gezegen görevini yerine getiremediği için bu his oluşur. Neptün geri gittiğinde, eski anılar, hayaller, fanteziler veya özlemler yeniden ortaya çıkar ve bizden onlarla başa çıkmamızı ister.

Tabii ki, Neptün’ün olaylarla başa çıkma şekli çok basit değildir. Ne de olsa Balık Burcu’nun yöneticisi.  Ancak bu, Neptün’ün arka planda çalışmadığı anlamına gelmiyor. Aslında arka planda çalışmak oldukça ‘Neptün’dür. 🙂 Biliyorum buram buram Balık burcu ve Neptün sevgisi kokuyorum.

Diyelim ki başımıza bir şey geldi ama bu başımıza geleni tam anlamı ile dile dökemedik veya anlamlandırmadık. Hala kafamızın içinde dönüyor. Bu işlenmemiş düşünce veya duygu sonunda bir rüyada ortaya çıkar. Bu Neptün’dür.

Diyelim bir soruna takılıp kaldık ve bir çözüm bulamıyoruz. Ama sonra bir duş aldığımızda ya da yürüyüşe çıktığımızda birden çözüm bize gelir. Rüyalar, tesadüfler, beklenmedik karşılaşmalar… bunların hepsi Neptün’ün işleri.

Neptün basit olmayabilir, ancak çözümler sunar. İşaretlere, rüyalara, olağandışı iletişim mesajlarına dikkat çeker. Bir şey alakalı ve önemli hissettiriyorsa bu dönemde, büyük ihtimalle önemlidir ve Neptün’ün gerilerken yaptığı bunu kulağınıza fısıldamaktır.

Venüs Aslan Burcunda – 27 Haziran 2021 

27 Haziran’da Venüs Aslan burcuna giriyor ve Mars ile kavuşum yapmaya başlıyor. Bence oldukça “heyecan verici” bir şeyler oluyor!

Haziran Ayında Gökyüzü için benden bu kadar dostlar. Gerisi sizde!

Öperim gözlerinizden be! Vallahi öperim! Şuraya kadar okuduysanız, kesin öperim! 🙂

Paylaş

Tags from the story
,
More from Yasemin Orman
Haftalık Burç Yorumları (26 Eylül – 2 Ekim)
Bayram haftasında kadın figürlerin öne çıkacağının, özellikle toplu bir hareket başlayabileceğinin sinyallerini...
Read More
Join the Conversation

1 Comment

  1. says: Mine

    O rüzgârı hissetmek ne demek esiyor mübarek esiyor. Allah tamamına erdirsin. Ben yıllardır bu rüzgârı hatta fırtınayı bekledim. Kaleminize sağlık. Kocaaaman sevgiler 🙏🙏🙏

Leave a comment
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir