İkizler Burcunda Merkür Retrosu 30 Mayıs 2021 – 23 Haziran 2021

İkizler Burcunda Merkür Retrosu 201

Yılın ikinci Merkür Gerilemesi, İkizler Burcunda Merkür Retrosu 30 Mayıs 2021 tarihinde 1:34 itibari ile başlıyor.

İkizler Burcunda Merkür Retrosu

  • Merkür 4 Mayıs’ta İkizler Burcuna ilerledi.
  • Merkür Gerilemesi 2021 ne zaman?  – 30 Mayıs’ta Merkür İkizler Burcunda geri hareketine başlıyor.

Merkür Retrosu Nedir?

Öncelikle şu konuya açıklık getirmek gerekir. Gezegenlerin gerilemesi (Retro durumu), fiziki anlamda geri gittikleri anlamına gelmez. Bu dönemde yalnızca hızları azalır. Ancak bundan gezegenlerin “durdukları” anlamını çıkarmamalıyız. Söz konusu sadece bir yavaşlamadır.

Astrolojik olarak ise Retro/ Gerileme sürecinde olan gezegenlerin temsil ettikleri konularda yavaşlamalar, aksaklıklar ve sıklıkla eski fırsatların geri gelmesi söz konusu olur. Gezegenin gücünü kaybettiği, vaadini yerine getiremediği veya geciktirerek yerine getirebildiği kabul edilir. Özellikle Merkür gezegeni için sürekli negatif anlamlar yüklenen bu durum, her zaman negatif olmak zorunda değildir.

Genel olarak Merkür Gerilemesi süreçlerinde ne yapmak gerekir, Merkür Retrosu Etkileri Nelerdir, merak ediyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Merkür, nasıl düşündüğümüzden, nasıl algıladığımızdan, genel olarak nasıl iletişim kurduğumuzdan bahseder.

İkizler Burcunun Yıllık Yorumunu hala okumadınız mı ?

Merkür İkizler Burcunda 2021

Genel anlamda nasıl anladığımızdan, nasıl iletişim kurduğumuzdan bahseden bir gezegenin vaadini yerine getirememesi veya geç yerine getirebilecek olması, en bariz şekilde; yanlış anlamalar/ anlaşılmalar, iletişim problemleri, içinde zeka, iletişim barındıran her konunun aksaması, aksayacak olması demektir.

Merkür ikizler Burcunda 2021 ‘de Merkür kendi gibidir: açık, gerçek ve mantıklı. Genel olarak iletişimimiz, düşünme süreçlerimiz ve farkındalığımız optimum parametrelerde işler. Fikrimizi dile getirmeyi daha kolay buluruz ve diğer insanlarla ilişki kurmayı da daha kolay buluruz. Bazen hepimiz için akıldaki ve dildeki değişkendir. Merkür İkizler burcunda iken bu duruma pek rastlanmaz.

Merkür İkizler Burcunda Etkileri için buraya Tıklayabilirsiniz.

İkizler Burcunda Merkür Retrosu Etkileri Nelerdir?

İkizler Burcunda Merkür Gerilemesi sürecinde ise yukarıda saydığım şekilde kurduğumuz iletişimlerde problem yaratır.

Demektir ki; bu süreçte akla da dayansa, “Ben bilirim!”cilik pek işe yaramayacaktır. Her aklımıza düşen zihn-i sinir fikir, beklediğimiz kadar da zihn-i sinir değildir. Çok bilen çoğalır ama gerçekliğinin sorgulanması lazımdır.

Yeni çıkan, reklamı yapılan her inovatif ürünün arka planının ciddi sorgulanması gerekir. Bu dönemde temizlik robotu diye aldığınız ürün, uzaktan kumandalı arabadan öteye gitmeyebilir. 🙂

Özellikle taşınmaz malların pazarlanması, emlak konularına kat be kat dikkat etmek gerekir.

İletişimle çalışan tiyatro sanatçıları, show dünyasında yer alanlar, ekranda yer alan herkes, fenomenler, youtuberlar ve birlikte çalıştıkları insanlar problemler yaşamaya başlarlar. Gideceğimiz konser, oyun, sinema davet ve organizasyonlarda sıkıntılar, gecikmeler, iptaller yaşanır. Zaten pandamı sebebi ile bu tarz işlere rastlanmasa da, olursa diye bir umut yazıyorum.

Özellikle emlak sektörünün ve emlakçıların dikkatli olmalı gereken bir süreç.

Ticaret ve ticaretle uğraşanlar ve dijital paracıların da çok dikkatli olması gerekir. Çünkü bu süreçte piyasa sürekli balon dalgalanmalar yaşar.

Herkese, her şeye verilecek cevaplarımız artar ama tartmadan artar. Bıdı bıdı etme sanatında yükselişe geçeriz.

Özellikle ikili ilişkiler, “aniden seviyorumcular” konusunda çok dikkat etmek gerekir. Venüs Kavuşumu ile başlayan bir Merkür Retrosu, balon aşkları da beraberinde getirecektir. Bir anda sevip bir anda soğuyanlar…

Merkür Gerilemesi zamanlarını her zaman fırsat olarak görmüşümdür.

Merkür Gerilemesi zamanlarını her zaman fırsat olarak görmüşümdür. Evet, işler biraz ters gidebilir ama kimse içinizde yarım kalmış konuları Merkür Gerilemesinden daha hızlı geri getiremez size. Telefonunuzda hiçbir zaman bu dönemlerdeki kadar sürpriz aramalar görmezsiniz. İkinci bir şans, okulda çift dikiş yapmak gibidir.

Bazen gerçekten bitmemesi gereken bir şey bitmiş, sekteye uğramış vaadini verememiş olur. Boşandığınız veya ayrı yaşadığınız eşiniz ile barışabilirsiniz. Yarım kalan bir ev alma projeniz, tamalanabilir. Önceden adım atmış olmanız önemli. Mesela yarım kalmış bir aşk hikayeniz varsa, hayal gibi başlamış, hiç için bitmişse, Kova Burcunda Merkür Retrosu, eşinizin size geri dönmesi, hikâyenin tamamlanması için mükemmel zamanlardır.

Astrolojik gündem de nasıl gelişmeler oluyor öğrenmek için hemen tıkla !

Ancak illa özel olarak İkizler Burcunda Merkür Gerilemesi döneminde neden kaçınmalıyım diye sorarsanız…

 Yalan söylemekten kaçının!

 Bu tarihlerde ev almaktan, taşınmaz almaktan kaçının. Merkür 4. evde gerilemeye başlıyor.

 Her şeyi ben bilirim tavrından bu dönemde uzak durmakta fayda var.

  Altı boş şovlar, sizi rezil eder!

 İlişkiye başlamak, isim koymak yerine flört edin.

Özellikle ne yapayım derseniz de;

Sürprizlerin, geri dönenlerin, geçmişte kaçırdığınız ama kapınıza kadar gelen fırsatların tadını çıkarın.

 İtiraf edemediğiniz duygularınızı itiraf edin. Delilik İkizler burçlarının ve tabi ki; Hava gruplarının fıtratında vardır. Uyun bu çılgınlığa gitsin. Sonra inkar edersiniz. Merkür Retroydu dersiniz :))

  Mutlaka rezil olmaktan korktuğunuz bir delilik yapın! 🙂

 İkizler’in gölge yönlerine değil, güçlü yönlerinde kalın. Bu burç tüm kötü şöhretine rağmen tüm zehir beyinlerin toplandığı yerdir. Kafanızı çalıştırmanız gereken konular varsa, bolca çalıştırın. Gelecek planlarının sayısal kısmını organize edin. Adım atmayın ama planlayın.

 Bilmek yerine, öğrenmek tarafında gidin.

Cevapları kulaktan duyma hurafelerde değil, gerçek bilimde arayın.

 

Sevgi ile,

Paylaş

More from Yasemin Orman
Akrep Burcu 2022 Yıllık Burç Yorumu
Akrep Burcu 2022 Yıllık Burç Yorumu 2022 yılında Akrep Burçlarını Neler Bekliyor?...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir