Jüpiter Balık Burcunda 2021-2022

Jüpiter Balık Burcunda 2021
adsense

Jüpiter Balık Burcunda 2021- 2022 Takvimi

Jüpiter ne zaman Balık burcuna giriyor? Ne zaman Kova burcunda? Soruların takvimi aşağıda 🙂

14 Mayıs 2021: Jüpiter Balık burcuna giriyor
21 Haziran 2021: Jüpiter Balık burcunda Retro hareketine başlıyor
29 Temmuz 2021: Jüpiter Kova burcuna giriyor ve Retro hareketine Kova burcunda devam ediyor
19 Ekim 2021: Jüpiter Kova burcunda ileri harekete başlıyor
30 Aralık 2021: Jüpiter Balık Burcunda
12 Mayıs 2022: Jüpiter Koç burcuna giriyor

14 Mayıs 2021 itibari ile gökyüzünün en “iyicil” gezegeni Jüpiter Balık Burcunda 2021 seyri başlıyor.

Her gezegen Astroloji’de başka başka temalar ile ilişkilendirilir. Ancak bunların en iyicili Jüpiter’dir. En kötü açısında bile umut ararız. Jüpiter Astroloji’de bir çok konu ile ilişkidir ama en önemlisi şans, kısmet, maddi refah ve ilgili olduğu konuda büyümek, genişlemek ile ilgilidir.

Jüpiter Balık Burcunda bulunacağı süre boyunca Balık burcuna ait konuları daha fazla hayatımıza sokacak, bu temalarda genişlemeler, büyümeler olmasını sağlayacaktır. Kişisel haritalarınızda, transit Jüpiter hangi evde ilerlemekte ise, o eve ait konuları Balık’sı bir şekilde büyütecek, o konulardaki şansınızı ve kısmetinizi açacaktır.

Jüpiter’in Balık burcundaki seyahatindeki en önemsediğimiz nokta, Jüpiter’in Balık burcunun yöneticisi olması ve burada kendisine ait bu müthiş konuları köpürterek hayatımıza sokacak olmasıdır.

⇒ Jüpiter Gezegeni’nin Astrolojik olarak temsil ettiği konuları daha detaylı öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Jüpiter’in Balık Burcuna Geçmesinin Etkileri Nelerdir?

Her burçta yaklaşık bir sene geçiren ve tam bir Zodyak turunu ortalama 12 yılda tamamlayan Jüpiter, en son 18 Ocak 2010 – 22 Ocak 2011 tarihleri arasında Balık burcundaydı. O döneme şöyle bir göz gezdirip, basitçe sizi nelerin beklediği ile ilgili bir fikir sahibi olabilirsiniz.

2019 kolay bir yıl değildi. Ancak 2020, 2019’u mumla arattı. 2021 nispeten daha sakin bir yıl. Bütün zorlu transitlerde Jüpiter orada olmasaydı, neler olurdu kim bilir diye düşünüp durdum. Jüpiter’i Sağ Melek gibi düşünebilirsiniz.

Jüpiter Balık transiti için bütün Astrologlar harika şeyler yazacak görürsünüz. Ben de elbet harika şeyler yazacağım. Ancak söz konusu “Balık burcu” olunca ben bir hassas oluyorum.

Balık burcu ve Balık burcuna ait temaları tanımlamak çok zordur. Böyle ezbere atıp tutulacak konular değildir. Pandeminin arka planında Neptün’ün Balık burcu seyahatinin oldukça yüksek bir payı var. (Salgını öngördüğüm ilk yazı burada. İsterseniz nasıl etkilemiş bakarsınız.) Bu sebeple de sadece pembe gözlüklerimi takıp bu yazıyı yazamayacağımı biliyorum.

Jüpiter dokunduğu her şeyi büyütür.

Balık burcuna ait tüm konuları kolektifte büyütecektir. Balık burcu, Zodyak’ın son burcudur. Burada, yeniden başlayabilmek için bir sonlanma vardır. Burası sonun başlangıcıdır. “Mutlak son” un büyümesi ne demek, dünyaya bir Reset atılması ne demek, diye düşündüğümde bile tüylerim diken diken oluyor benim. Beni zaten bilirsiniz; Balık denince bir ürperiyorum. 🙂

Balık, sınırsızlıktır. Sınırların olmamasıdır. Sınırların kalkmasıdır. Bütün dünya ülkelerini elimizi kolumuzu sallayarak gezebilirsek bu transit bitince, Balıkların gözlerinden öperim tabii. Dünya biz, yaşayan insanların bir sınırı, bu sınır aşılır Mars’ta da bir ev alabilirsem yine kendilerinin gözlerinden öperim. Fakat burada dikkat edilmesi gereken sadece sonuç değil. Bu sonlanmalara sebep olabilecek nedenler de önemli. Mesela Dünya’daki ülkelerin yeniden sınırlarının çizilmesi için sınırların esneyip değişmesi gerekiyorsa, bunun için de savaş çıkması gerekiyorsa öpmem gözlerinden. Neptün Balık burcunda, yöneticisi olduğu burçta, Jüpiter Balık burcunda yöneticisi olduğu burçta. Balık burcunun ne kadar güçlendiğini farkında mısınız?

Balık, “su” temasının tamamını yönetir. Jüpiter Balık temalı bir kaç tamlama üreteyim mi size?

Çok uzağa yüzmek. Büyük Dalga. Kabarma. Batan tekneler ve gemiler. Okyanusun uçsuz bucaksız genişliğinde denize açılmış. Denizde kaybolmuş. Okyanus mültecileri. Devasa gemi. Batan gemi. Okyanusun dibindeki ödül. Denizaltı. Okyanus yolculuğu. Dünyayı dolaşmak. Büyük yatlar. Mega gemiler. Petrol tankerleri. Denizaltı petrol rezervleri. Seyir. Deniz Kaptanı. Mega mutasyon. Yayılmış. Sahil güvenlik. Derin dalış. Denize gitti Ve asla geri gelmeyecek. Yolculuk hastası. Hasta insan sürüleri. Tedavi için seyahat etmek. Hastalık karavanları. Seyahat eden hemşireler ve doktorlar. Titanik. Deniz taştı. Akarsu altında kaldı. Gölde boğuldu. Su baskını. Çok su! Çok çok su. Seller…

Hay bin kunduz değil mi? Daha da üretirim de yormuyorum bünyemi. Siz çaktınız köfteyi.

O müthiş kısımlara gidelim biraz da…

Kendinizi yırtın sabah kadar, odur budur, Balık mucizenin ta kendisidir. Yokluktan varlığa geçiştir. Dandik, köhne bir lambadan Alaaddin’i çağırabilmektir. “Açıl susam açıl” dendiğinde açılabilen kapıdır. Psişik şahane bir varlıktır Balık. Hani beş parasız kaldığınızda cebinizden çıkan unutulmuş 100 TL’dir Balık. Merhemdir her şeye. Yıkar, temizler, iyileştirir. Sonra tekrar hasta edebilir. 🙂 Ama özünde yine anladınız beni. Ondan daha mucizevi bir şey yoktur hayatta. Büyüler sizi. Aurasına alır. Onunla her şey akar. Siz kendiniz olmayı bırakır bu büyünün etkisinde sürüklenir gidersiniz. Zaman kaybolur. Gerçek kaybolur. İllüzyondur belki ama çok güzeldir be!

E düşünsene şimdi bir büyüteç gelip bunları büyüttü. Harikadır! Nefes almaktır. Alice’in bahçesindeki tavşan çukuruna düşüp Harikalar Diyarına gitmektir! 2 aylık bir ücretsiz kullanım olsun. (ilk part 14 Mayıs- 29 Temmuz arası). Sonra 2022, 5 aylık kocaman bir süreç. Aşık olmak gibi bir şey! Gözleriniz kara. Hatta pembe! Her şey çok güzel! Her şeyi yapabilirsiniz, her yere gidebilirsiniz, ve her şeye muktedirmişsiniz gibi. Alaaddin de yanınızda. Hani şu lambası olan. 3 kocaman istek hakkınız da cebinizde. Coşarız be!

Tek sorun ne biliyor musunuz? Sonunda gerçeğe uyanacak olmamız! Önce yokluğa, belki de sonsuz varlığa karışıp yeniden “Ben” diye başlayacak olmamız.

Balık Burcunun ve tabi ki 12. evin başka konuları da var.

Jüpiter ve Neptün bunları köpürtür de köpürtür. Aklıma gelenleri şöyle bir sıralayayım. Hayaller, illüstrasyon, spiritüel konular, merhamet, izolasyon, gerçeklerden ışık hızı ile uzaklaşmak, kaçmak yani, kurban olmak, kurban psikolojisine bürünmek, psikolojinin tamamı, hastalanmak, delirmek, kafayı kırmak, herkesi kesmek, herkesi sevmek, rüyalar, yaratmak, olmayanı var etmek, uyuşturucular, alkol, bağımlılıkların tamamı, cezaevleri, mahkumlar, hastaneler, kendini diğer tüm varlıklara feda etmek, travmalar, alt benlik, ilaçlar, doğal gazlar, asal gazlar, yarı asallar, eczaneler, kandırılmak, keko durumuna düşmek, tufaya gelmek, hemşireler, şifa verenler, başkaları için özverili bir şekilde kendini tehlikeye atanlar. Duygusallığın dibi… Kendinle baş başa kalmak. Ağlamak. Çok ağlamak. Herkesten başka görmek. Resmetmek. Fotoğrafını çekmek.

Daha da dile dökemediğim vardır elbet. İşte hepsi kocaman olacak bu süreçte… Bir kaç tamlama daha yapayım mı Jüpiter Balık için?

Ağır hıçkırıklar. Yansıma havuzu. Dipsiz göl. Gözler uçurumdur. Gözlerinde sığınmak. Gözyaşlarına doğru ilerliyor. Başımızı suyun üzerinde tutmaya çalışıyoruz. Onsuz dalış için nefesimi tutmaya çalışıyorum. Bir havuzun dibinde oturuyorum. Suyun ezici ağırlığı. Duygunun ezici ağırlığı. Teslim oldum. Akışa teslim olun. Gelgit. Su, su, içilecek bir damla su var mı? Su kaynakları konusunda büyük endişe. Kuyuda yeterince su var mı? Rezervuar mı? Çok mu su var? Su baskını. Bir duygu seli. Duygusal hazne taşıyor. Duygusal anlayış. Manevi anlayış. Manevi açılış. Ruhun yumuşaması. Manevi dersler. Manevi danışmanlar. Merhamet konusunda muazzam bir ders. Merhamet öğretmendir. Hüzün bu yıl öğretmen. Bu dönem öğretmen kayıptır. Merhaba Profesör Triste, tanışmanıza memnun oldum. Eksik Profesör. Vekil danışmanlar ve yardımcı profesörler. Deliriyorum galiba. İzin almak. İzinsiz giriş yapılıyor….

Ben de deliriyorum galiba 🙂

Jüpiter’in Balık burcunda olacağı tarihlerde dünyadaki insanların büyük bir kısmının, kolektif olarak genişleme ve büyüme güdülerinin manevi konularda olması olasıdır. “Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz” felsefesi söz konusu olacaktır. Ancak aşırı hassasiyetin ve aşırı duygusallığın sonucu olarak yaşanan olaylar dramatize edilebilir. Duyguların ve en önemlisi dinin aşırı kullanılması olasıdır. Ve büyük delirebiliriz. Distopya diye bir şey varsa, Dünyanın sonuna gelmesi, zombilerin gelmesi, bizim zombi olmamız… Şu an çoook abartıyorum farkındayız değil mi? Ancak amaç bir pencere açmak; işte her ne olacaksa bu dönemde olabilir.

Resim değişiyor bunu bilesiniz.

Ve asıl sorun şudur ki; Balık burcu, adamı vezir de eder rezil de. Kolektif Kova çağına sırtımızı dayamazsak çıkamayız bu serüvenden. Çipleniriz, yönetiliriz, koyun oluruz. Çok da mutlu oluruz, mucizeler de bulur bizi ama bir yerde akla hakim olmak ve en önemlisi “insan sevmek” gerekir. Aşkla değil saygı ile. “Bizden değildir”leri unutmak gerekir. Öyleydi böyleydi diye birbirimizi ayıramayız. “Severim yaratılanı Yaradandan ötürü”. İnanmasak da büyük yaratıcıya, insana bakınca çürüğünden çarığından ziyade, içinde temiz kalmış, acıyan, ağrıyan tarafı görmeyi öğrenmeliyiz. Yoksa “hiç” olur gideriz dostlar!

Jüpiter Balık Burcunda 2021 Transitinden En Çok Hangi Burçlar Etkilenir?

Tabi ki; Balık ve Su grupları öncelikli. Yani Balık, Yengeç ve Akrep burçları. Yükselenleri Su grubu olanlar. Hemen ardından Jüpiter’in yönettiği Yay burcu ve haritalarında bu burçlardan ve bu burçların yönettiği evlerde yoğunluğu olanlar.

Benden bu kadar!

Öperim kalbinizden! Ve size aşağıya iki tane şarkı bıraktım. Jüpiter Balık şarkıları… Hangisi size hitap ederse… Benden size gelsin!

Her şey çok güzel olacak!

 

Paylaş

Tags from the story
, ,
More from Yasemin Orman
Haftalık Burç Yorumları (5-11 Aralık)
7 Aralık'ta Venüs, asiler asisi Kova burcuna ilerliyor. Güzellik kavramının değiştiğini farkedeceğiz....
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir