Yay Burcunda Tam Ay Tutulması – 26 Mayıs

Yay Burcunda Tam Ay Tutulması - 26 Mayıs

26 Mayıs 2021 14:18’de Yay Burcunda Tam Ay Tutulması gerçekleşecek. 26 Mayıs Yay Burcunda Ay Tutulması 14 dakika 30 saniye sürecek.

Tutulma, Tam Ay Tutulması olacak. Yılın ilk tutulması. Ancak Saros 121 serisinin son “Tam” tutulması. Çok kıymetli bu sebeple.  

2021 yılındaki Ay ve Güneş Tutulmaları İkizler -Yay Aksında gerçekleşiyor olacak. Takvimi aşağıdaki şekilde.

  • 26 Mayıs Yay Burcunda Ay Tutulması
  • 10 Haziran İkizler Burcunda Güneş Tutulması
  • 19 Kasım Boğa Burcunda Ay Tutulması
  • 4  Aralık Yay Burcunda Güneş Tutulması

Yay Burcunda Dolunay Ne Zaman Gerçekleşecek?

Tutulmanın öncesinde 14:14’de Yay Burcunda Dolunay’ı deneyimliyor olacağız.

Yay Burcundaki Ay, olan bitene en iyimser taraftan bakmak, umudunu kaybetmemek, büyümek, gelişmek, öğrenmek, daha fazlasını merak etmek, inanmak, seyahat etmek ve tüm bu deneyimlerini bir başkasına aktarmak ister. Dolunay demek, Ay ve Güneş karşı karşıya demektir. Ancak karşılıklı ağırlamada yerleşmiş durumdalar. Bu Yeni Ay gibi bir Dolunay desem, yanlış söylemiş olmam. Güneş ve Ay karşı karşıya duruyor da olsalar, aslında birbirlerinin safını tutuyorlar.

Ay Tutulması Neden Önemli?

Tutulmalar çok önemlidir! Her Astrolog bunu söyler. “Neden?”

Tutulmalar önemlidir çünkü Karma ile ilgilidir. Karmiktir. İnsanların hayatındaki en önemli olaylar genelde tutulmalar ve çevresinde olur. Sadece bireysel değil, dünyada bir çok sarsıcı olay Tutulma ve etki süresinde gerçekleşir.

“Tamam” deyip geçme bir dön düşün. Karma ne demek? Karma; etki demek, tepki demek. İyi ve kötü demek değil!

Bir sonuç… Daha önce ektiğimiz bir tohumun bize dönüşü. Sen süper bir şey ektin, problem yok. Karma dönüşünde sana elma gelir, armut gelir, ne ektiysen o gelir. E kötü bir şey ektin; ne biliyim ben; ısırgan otu… Büyüyünce kaşınacaksın tabii. Vardır tabii faydası onun da her emek gibi ama…kaşındıracak işte.

Tutulmalarda şöyle bir kural vardır. Sürdüğü her 1 saat için 1 ay gibi. Tutulma 30 dk ise örneğin, etkisi 15 gün sürecektir. 15 dklık bir Tutulma bu. E bir şey değil o zaman bir haftalık etkisi var. Orası öyle. Süresi kısa ama vaveylası büyük. Yarattığı, yaratacağı etki büyük olacak. Bir de inan bana, kabak kadar ortaya çıkacak bir şeyler hayatında.

Şimdi sana kocaman bir gerçek sunacağım. Saros 121 Yay burcunda Tam Ay Tutulması daha önce ne zaman oldu biliyor musun? 

16 Mayıs 2003′te.

Bir şey ifade etmedi mi? Bir düşün bakalım neler yaşamışsın.

51 dklık bir Tutulmaydı. Eder sana etkisi 1 Mayıs – 30 Haziran 2003 dönemi gibi bir süreç…

Hala bir şey ifade etmedi ise sana biraz tarih dökeceğim. Genelde önemli Tutulmalarda böyle yaparım.

* 1 Mayıs – Bingöl’de 6.4 büyüklüğünde deprem oldu; 176 kişi öldü, 521 kişi yaralandı.
* 2 Mayıs – Bingöl’de deprem yardımlarının dağıtımı sırasında olaylar çıktı. Bir polisin aracını vatandaşların üzerine sürmesinin ardından, Bingöl Emniyet Müdürü Osman Nuri Özdemir görevinden alındı.

* 11 Mayıs – SP 1. Olağan Kongresi’nde Genel Başkanlığa Necmettin Erbakan seçildi.

* 17 Mayıs – Başbakan Erdoğan, Kıbrıs Rum kesimi vatandaşlarının 22 Mayıs’tan itibaren Türkiye’ye vizesiz giriş yapabileceklerini açıkladı.
* 20 Mayıs – Yazar Orhan Pamuk, “Benim Adım Kırmızı” adlı romanıyla dünyanın en büyük edebiyat ödüllerinden “İmpac-Dublin”e layık görüldü.
* 25 Mayıs – Türkiye, Letonya’nın Başkenti Riga’da yapılan 48. Eurovison Şarkı Yarışması’nda Sertab Erener’in İngilizce olarak seslendirdiği Every Way That I Can adlı parçayla birinci oldu.
* Nuri Bilge Ceylan’ın Uzak adlı filmi, 56. Cannes Film Festivali’nde Elephant filmiyle birlikte en iyi film seçildi. En iyi erkek oyuncu ödülünü ise bir süre önce vefat eden Mehmet Emin Toprak ile aynı filmde rol alan Muzaffer Özdemir paylaştı.
* 26 Mayıs – Ukrayna Havayolları’na ait uçak, Trabzon’un Maçka ilçesi yakınlarında düştü. İspanyol Barış Gücü askerlerini taşıyan uçaktaki 62 asker, 13 mürettebat öldü.
* 7 Haziran – Erzincan-Sivas karayolunda bir yolcu otobüsü tünel girişindeki duvara çarptı, 27 kişi öldü, 33 kişi yaralandı.
* 8 Haziran – Ankara-İstanbul hızlı tren projesi 1. etabının temeli Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından atıldı.
* 11 Haziran – Adana’da ABD Konsolosluğu’na 2 adet el bombası atıldı. Bina bahçesine düşen bombalardan biri patladı, diğeri etkisiz hale getirildi. Olayda can kaybı olmadı, bombayı atan kişi yakalandı.
* 12 Haziran – THK’ya ait yangın söndürme uçağı, İzmir’in Aliağa ilçesinde çıkan orman yangınına müdahale sırasında düştü. Pilot şehit oldu.
* 22 Haziran – 18 ay olan askerlik süresi 15 aya, 16 ay olan yedek subaylık süresi 13 aya, 8 ay olan kısa dönem olan askerlik süresi ise 6 aya indirildi.
* 26 Haziran – Eski DEHAP Genel Başkanı Mehmet Abbasoğlu ve 3 parti yöneticisi, 3 Kasım seçimi öncesi partiyi örgütlenmesini tamamlamış gibi göstererek resmi evrakta sahtecilik suçunu işledikleri gerekçesiyle 1 yıl 11 ay 11’er gün hapis cezasına mahkum edildi.
* Sedat Bucak, cürüm işlemek amacıyla çete kurmak suçundan beraat etti. “Abdullah Çatlı’nın yerini bildiği halde yetkili mercilere haber vermeyerek saklamak” ve “vahim nitelikte silah bulundurmak” suçlamalarına ilişkin dava ise, Şartla Salıverilme ve Dava ve Cezaların Ertelenmesi Kanunu kapsamında ertelendi.

Aslında özet başlık atarsam 2003 Türkiye açısından hayli sancılı geçti. Irak savaşının yarattığı gerginlik, siyasi yasaklı Erdoğan’ın başbakanlık koltuğuna oturması, hükümet – Çankaya, hükümet-asker gerilimleri, türban tartışmaları, AB reformları ve İstanbul’daki kanlı terörist saldırılar 2003’e damgasını vuran en önemli konular oldu.

*Tahmin edersiniz ki; belli kelimeleri boşa turuncuya boyamadım. Teşekkürler! 

Şuraya bir yazı bırakıyorum. Üşenmez okursanız, benim bir şey tahmin etmeme gerek kalmaz. Kafanız açılır. Kısacık zamana hangi konuları sığdıracağız anlarsınız.

Dünyada Neler Olmuş?

 *1 Mayıs – Başkan Bush, Irak’ta savaşın bittiğini açıkladı. Bush, “Savaşı kazandık, terörle mücadele ise devam ediyor” dedi.
* 7 Mayıs – Dünya Ticaret Örgütü, AB’ye, ABD’li ihracatçılara vergi avantajı sağlamaktan vazgeçmediği için ABD’ye yılda 4 milyar dolarlık ticari yaptırım uygulama yetkisi verdi.
* 12 Mayıs – Riyad’da düzenlenen üç intihar saldırısında 35 kişi öldü, yaklaşık 200 kişi yaralandı.
* Çeçenistan’ın kuzeybatısındaki Znamenskoye’de düzenlenen intihar eyleminde 60 kişi öldü, 200’den fazla kişi yaralandı. Saldırıyı Şamil Basayev üstlendi.
* ABD, Paul Bremer’ı Irak’a “vali” atadı.
* 16 Mayıs – Fas’ın Kazablanka kentinde yabancıların gittiği otel ve lokantalara saldırılar düzenlendi. Bilanço: 45 ölü, 100 kadar yaralı.
* 21 Mayıs Cezayir’de 6.8’lik deprem oldu. Başkent ve civarını vuran depremde 2280 kişi öldü, 10 bin kişi yaralandı.
* 23 Mayıs – Nepalli dağcı, Everest’in doruğuna 12 saat 45 dakikada tırmanarak rekor kırdı.

Haziran – Çin’de inşa edilen dünyanın en büyük barajı “Üç Boğazlar” su tutmaya başladı.
* 1-2 Haziran – G-8 ülkeleri, Evian’da yaptıkları toplantıda, terörle mücadele bayrağını yükseltmeyi kararlaştırdı.
* 2 Haziran – Avrupa Uzay Kurumu, Kazakistan’dan Mars’a uydu yolladı.
* 9 HaziranKuzey Kore, nükleer silah üreteceğini ilk kez açıkladı.
* 29 Haziran – Dört Filistin örgütü geçici ateşkes ilan etti.
* 30 Haziran – Pakistan’ın Karaçi kentinde Mayıs 2002’de bombalı saldırı düzenleyerek 14 kişinin ölümüne yol açan 3 dinci militan idam cezasına çarptırıldı.

Yay Burcunda Ay Tutulması Ne ile İlgildir?

Bu Tutulmadan bahsetmiyorum. Basitçe Astrolojik olarak Yay burcunda Tutulmalar ne getirir önce onu anlatacağım. Sonra detay olarak gerçek haritaya gireceğim.

Neden?

Double-check yapıyoruz heyecanlı seni! Bak bakalım uyuyor mu geçmişe… 😉

Klasik astrolojiye göre ateş elementi (Koç, Aslan, Yay) burçlarda gerçekleşen tutulmalar sansasyonel ve sıcak olaylar ortaya çıkmasına, din ve inançlarla, kültürel ve sosyal konularla ilgili dalgalanmalara işaret edebilir. Astrolog Raphael (1820)’e göre ateş elementinde tutulmalar bir kralın ya da önemli bir kişinin ya da büyük bir yöneticinin sürgüne gönderilmesine, hapsedilmesine veya öldürülmesine delalettir.

İnsanlar arasında çok fazla anlaşmazlık ve sürtüşme olur. Orduların hareketlenmesi, kavgalar, yangınlar, hastalıklar, toprak ürünlerinin zarar görmesi gibi durumlar görülebilir.

Yay burcu değişken burçlardan biridir.

Raphael’e göre değişken burçlarda tutulmalar insanların durumu ve ticaret ile ilişkilendirilir. Bu alanlarda stres ve sıkıntıları vurgularlar.

Green’e göre değişken burçlarda tutulmalar grevlere, suçlara, hastalıklara, din ve eğitimle ilgili sorunlara işaret eder.

Değişken burçlarda tutulmalar, esnekliği, değişimi, yeni koşulları algılama ve adapte olma ihtiyacını gösterir. Değişken burçlar, gerginliği ve huzursuzluğu yansıtabilirler.

Deborah Houlding’e göre Yay burcunda tutulmalar atların zarar görmesine, dini konularda hoşgörüsüzlüğün yayılmasına ve insanlar arasında güvensizliğe, ün sahibi kişilerin yıkımına, kuşların zarar görmesine (yeni nesil kuşlar uçaklardır), hırsızlığın artmasına, denizlerde yağmalama ve korsanlığın artmasına sebep olur.

Ay demek bir yerde “su” demek. Deniz, sel, kasırga, yağmur, heyelan fırtına…

Ne diyorsun, eski Astrologlar biliyor muymuş bu işi?

Göreceğiz.

Şimdi “Yase” baksın bu tutulmaya bakalım o ne diyor…

26 Mayıs Yay Burcunda Ay Tutulması ‘nın Etkileri Neler Olabilir?

Gelelim ana konumuza; 26 Mayıs Yay Burcunda Tam Ay Tutulması.

Yukarıda belirttim; çok önemli bir serinin Tam Tutulmasının sonu. Bir şeylerin net sonunu getirecektir!! Nokta! Hep beraber göreceğiz.

Önce Tutulma haritası ne alem bir yazayım.

  • Tutulma 3-9. ev aksında.
  • Tutulmanın yükseleni Başak burcu.
  • Tutulma haritasının yöneticisi Merkür (gerilemeye gidecek 3 gün sonra), Güneş gibi İkizler burcunda ve o da Tutulma aksında
  • Tutulma Neptün’e sert bakmakta.

* Uçak kazaları, araba kazaları, Ufo kazaları, hukuki süreçler, gaz sızıntıları, gaz patlamaları ve iletişimle ilgili ateşlenen her türlü hadiseyi ilk sıraya koyuyorum.

*Denizde gerçekleşecek kaza, tsunami vs gibi tüm denizle ilintili, su ile ilintili afetler, sel- su baskınları…. Buz da suyun bir halidir. Bu sebeple buzullar, kar, tipi, dolu gibi olaylardan kaynaklanabilecek konuları da buraya koyuyorum. Kaynar suları, termal hadiseleri de buraya koyarım. Boğulmalar, su ile yayılan, suda çözünen şeyler… Bunu zaten çok uzun süredir Neptün’den kaynaklı söylüyorum ki; fırtınalar geldi, denizden müsilaj geldi. Ancak burada beklediğim daha çok uluslar arası sularda bazı durumlar.

*Fanatizm, dini konular, felsefeler, sen neye inandın ben neye inandım. Bu konularda sınavlar, ayaklanmalar, ses çıkarmalar söz konusu olacaktır. Bu konuların tabanı da eski olur. Hakkı yenen, hak arama yoluna çıkacaktır.

*Başka ülkelerin vatandaşları da benzer bir konu. Dolayısı ile mültecililer ve mültecilerle ilgili tüm dünyayı sınavlar bekler.

*Bilginin rasyonelliği kaybolur. İstihbarat kirliliği beklerim tabir-i caizse. Bilgiyi taşıma sorumluluğu olan herkes mıçıp batırabilir dünyayı bir şekilde. Aşırı bir bilgi sızması ve deşifre söz konusu olur. İkizler- Yay aksında bir şeyler deşifre olmak zorunda kalıyorsa, burası her şeyin kabak gibi göründüğü yerdir, bu deşifre olan ya çoook abartıdır, ya da adalet, ahlak aşkına artık tamamen gerçeklerdir.

*Yukarıda turuncu renge boyadığım isimler ve temalar tane tane yeniden yaşanabilir, gündeme gelebilir. Tabi ki sırf data analizinden öngörülerim bile olsa Astroloji böyledir. Datasal çalışır.

*Tutulmanın gözlenebildiği ülkeler ve bölgeler ana risk grubundalar. (Türkiye’den gözlemlenmiyor) Güney Doğu Asya, Avustralya, Antarktika, Güney Amerika, Kuzey Amerika’nın çoğu, Pasifik, Atlas, Hint Okyanusu

Yay Burcunda Ay Tutulması’nın Bireysel Etkileri

Basit bir ip ucu veriyorum sana, tabi ki bireyselde. Yay Burcunda Tam Ay Tutulması, Güney Ay Düğümlü bir Tutulma. Bu da konunun geçmiş karmanla ilgili olduğunu gösteriyor. Senin çok bir çaba harcamana gerek yok. Yay- İkizler aksı, üstelikte kendi evlerinden karşılıklı ağırlama ile geldiğinde, uzun süredir yanlış yaptığın bir konuyu ortaya döker. Sen anlarsın zaten bu tarih tekerrürünü ve “hııı” dersin. Neyin çalışmadığı ve onu bitirmen, tamamlaman gerektiği gözler önündedir. Bir uyanışa gerek yok.

Sıkıştırır bu süreç seni. Israr eder. Son tam tutulma bu seride. Tam tutulmalar mış, muş yapmaz.

1 Mayıs – 30 Haziran 2003 aralığı. Dön bir bak yaşamına. Güzel projeksiyon olur. Tekrara düşme. Oradan derslerine, veya oradan kalanlarına bak. Benim bir şey dememe gerek yok zaten. Sende hemen trink eder düşünceler. Aynısı olmak zorunda değil. Hiç bir zaman aynısı olmaz. Hissini gözlemle.

Bu Tutulma da sadece bir vesile. Büyük resimde bir “NEDEN” arayışı var. Bunu bir süredir yazıyorum. Her şey farkındalığımız ve mutlak iyilik yolumuz için gerçekleşiyor. Sen ısrarla ayak diresen de “olması gereken olur” sen sadece bir kere daha “zaman” kaybedersin.

Zaman demişken, Satürn Gerilemesi yazımı buraya bıraktım. Satürn gerilemesi, tutulma ve Merkür gerilemesi. Birbirine çok yakın vurulan fırça darbeleri. Tesadüf yok.

Yolunda olmayan, yolu olmayan bir yere gidemez.

“Mış” gibi yapmakla etrafı kandırdığımız kesin. Fakat kendimiz?

Peri masallarından sıkılmadınız mı? Hani her şeyin harika olduğu… Büyü bozuldu dostlar! Devrim geliyor. Hem ülkemizde, hem dünyada hem de bireyselde. Bir düzen yıkılıyor. Sesi yüksek ama abartı çıkanlar, yüksek dağların içi boş sahipleri spot ışıkları altında çıplak kalıyor.

Bizler de kendi yüksek dağlarımızın, neresini abartı bir boşlukla doldurduğumuzu gayet iyi biliyoruz. Çok güzel bir dönem başlayacak. Belki yarın değil ama kalpten inanıyorum ilahi planın çalışmaya başladığına. Ben de oraya mümkünse en temiz halimle, marazlarımı kabul edip, tamir edip gitmek istiyorum. Ya sen?

Kafanız çok karışık olabilir. Moraliniz çok bozuk olabilir. Aşırı bir “beklentili” hal içinde olabilirsiniz. “Hayal kırıklığı” dolmuş olabilir içiniz. Üzerinizde “baskı ve gerginlik” hissediyor olabilirsiniz. Bunlar Dolunay’ın temasındandır. Eğer bitirilmesi gereken durumlar varsa, bu hisler olur. Bitirilmesi gereken deyince, insan hemen dışarı bakar, kimin ayağına sıksın, kimi hayatından atsın, hangi meseleye son versin diye. Mesele içinizde de olabilir. Yıllardır her Dolunay’da daralan kalbiniz içinizdeki bir şeye işaret ediyordur belki. Başkasında aramakla suçu geçirdin belki onca yılı. Bu sefer bir kendine de bak olur mu?

Şahane hissediyor olabilirsin. Sanki tamamlanmak üzere hissediyor olabilirsin. Harika bir şey olacakmış da ön bekleyişinde gibi olabilirsin. Nefis bir huzurla dolmuş, Tutulma da nesi kıvamında olabilirsin. Bu da yaygın bir histir. Bu Tutulma serisinden alacaklı, eteğindeki taşlarla yüzleşmiş kişilerde çok olur. Hata yapmadığın için değil, dersini aldığın ve kendi cezanı da çektiğin için olur. Ve gerçekten karmandan dönecek bir şeyi de bekliyor olabilirsin. Hemen arkasından gerileyecek olan Merkür, Satürn’le beraber sana ulaşması gerekeni getirecektir.

En doğrusu beklentisizliktir. Gelene göre raketi çevirmektir. Farkındalıktır. Üzülüyorsan, ağlıyorsan da bir enerjinin karşılığı, harikaysan ve kahkahalarla gülüyorsan da bir enerjinin karşılığı. Olanı biteni fark et, tekrar pozisyon al ve yola devam et.

Haydi öperim herkesi farkındalıkla dolu aklından!

 

Paylaş

Tags from the story
, ,
More from Yasemin Orman
Koç Burcunda Dolunay – 5 Ekim 2017
5 Ekim akşamı 21:40’ da Koç Burcunda Dolunay gerçekleşecek. Koç Burcunda Dolunay,...
Read More
Join the Conversation

1 Comment

Leave a comment
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir