22 Ağustos Kova Burcunda Dolunay – 22 Ağustos 2021

22 Ağustos Kova Burcunda Dolunay
adsense
Kova Burcunda Dolunay, 22 Ağustos günü 15:02’de Kova burcunun 29. derecesinde gerçekleşiyor.

22 Ağustos Kova Burcunda Dolunay 

  • Dolunay haritası yükseleni Yay burcu
  • Yükselen Yöneticisi Jüpiter Kova Burcunda, Ay ile kavuşum derecesinde. Bu da bir çok yerde okuyabileceğiniz Jüpiteryen Dolunay tanımlamasının nedeni.
  • Dolunay 3-9 aksında. Yöneticinin evinin (9.ev), aksa dahil olması önemli.
  • Haritada Venüs, Satürn ve Ay düğümlerinin dahil olduğu bir uçurtma görüntüsü mevcut.
  • Çok fazla açılı bir harita. Neredeyse gökyüzünün tüm elemanları birbirleri ile muhabbette. Herkesin söyleyecek sözü, katkıda bulunacak bir şeyi var. Sonucu ise Dolunay belirleyecek.

Her zamanki gibi başrol ile başlamak gerekirse Kova burcundaki DolunAy’ın duygusal ihtiyacı; “YOKTUR!”. Kova ve diğer Hava grupları , Ay gibi duygusal bazlı bir merkeze yerleştiğinde, artık duygulardan daha fazla bakılması gereken gerçeklikler ve bu gerçekliklere göre verilmesi gereken akıllı kararlar var demektir. Kova kolektif bir burçtur. Değeri kendisinden daha çok genel ahvalden ve kolektiften tartar. Bu sebeple danışılması gereken etikler, normlar ve bir yandan da “gelecek” vardır.

Bu özel bir Dolunay, beni takip edenler biliyor. Çünkü Kova burcunda arka arkaya deneyimlediğimiz 2. Dolunay. Geçen ay Kova burcunun 1. derecesinde bir Dolunay deneyimledik. Şimdi ise 29. derecede. Biri bitişin başlangıcı ve bu bitişin tam sonu. Geçen ayın Kova’daki Dolunayı bize nerede durduğumuzu ve bir şeylerin değişmesini istiyorsak ne tür sorunlarla başa çıkmamız gerektiğini gösterdiyse, bu Dolunay bize bunu yaptıktan sonra nelerin mümkün olduğunu gösterecek.

Aynı burçta iki Dolunay olması oldukça nadirdir. Kova Burcunda ard arda iki Dolunay deneyimini ise en son 2002’de yaşadık.

Temmuz-Ağustos 2002’de ne olduğunu hatırlıyor musunuz?

Tabi ki her Dolunay, her gökyüzü olayı benzersizdir. Açı kalıbı aynı olsa bile tüm diğer elemanlar farklı olacağından birebirlik beklemek yanlıştır. Ancak benzer temaların, kalıpların ve olayların şimdi farklı şekilde ortaya çıkmasını bekleyebiliriz. Çünkü bizim Natal haritalarımız değişmez.

22 Ağustos Kova burcunda Dolunayı özel yapan diğer şey ise, Güneş sistemimizdeki en iyicil gezegen Jüpiter ile kavuşumda olması!

Dolunay’ın Jüpiter kavuşumu bize umutlarımızı, vizyonumuzu, hedeflerimizi ve amacımızı hatırlatacak. Bize büyük NEDENimizi – bizi gerçekten neyin harekete geçirdiğini, tüm bunların nedenini hatırlatacak. Bu vizyonu gerçeğe dönüştürebiliriz. Bu sadece bir zaman, özveri ve sebat meselesi.

Dolunayda (ortalama 2 haftalık süreç ve tabi ki tüm Temmuz, Ağustos ayları) deneyimlediğiniz tüm olaylara, öngörülere veya farklılıklara dikkat edin, çünkü bunlar sizi bekleyen parlak geleceğe bir bakış atmanızı sağlayacaktır. Geleceğinizin iki haftalık fragmanına hoş geldiniz! Bu fragmandan sonra oraya gitmek veya gitmemek sizin seçiminiz olacak. “Şimdi” bazı şeylerden vazgeçebilirsiniz.

Ben dikkate almadan yorumlarıma devam edeceğim ancak sabit yıldızları dikkate alanlar için Güneş Regulus Sabit Yıldızı ile kavuşum halinde. Başarının, parlaklığın ve onurun yıldızı olarak bilinen bu yıldızla Güneş’in kavuşması, sabit yıldızlarla çalışanlar için özel kabul ediliyor.

22 Ağustos Kova Burcunda Dolunay hangi enerjileri taşıyor?

Eeeeveeeeet bütün genel yorumları yazdığıma göre işin Yasece kısmına gelebilirim.

Uzun süredir bir nefes alamama hissi mevcut mu içinizde? Özellikle geçen Kova Dolunayından beri bir ağırlık çöktü mü, bir fil oturdu mu? Hayatta keyif aldığınız şeylerden bile keyif alamaz hala geldiniz mi? Yüzünüzde yalandan bir antidepresan gülümsemesi oluştu mu? İçinizde alkole, uykuya, uyuşturucuya, oyunlara, kumara, uzaklara, eni sonu gerçeklikten uzak bir yerlere kaçma ihtiyacı sabitlendi mi? “Neden ben?” soruları artıp, isyan bayrakları, özellikle Yaradan’a, inanca, geleceğe karşı çekilmeye başlandı mı?

Yalnız değilsiniz!

“İsyan” kelimesi, Kova burcunun başucu kitabının ismidir. Kova burcu, isyankar tavrı ile tanınır. Sabit nitelikte bir burcun, bir şeylerin değişmesi için başlangıç yolculuğu olan isyanı temsil etmesi, yine çok tatlı bir Astrolojik paradokstur. Hiç bir şeyin değişmesini istemeyen bu burç, kolektif bir sorun olduğunda değişimin ta kendisidir. İçinizde hissettiğiniz yukarıda saydığım tüm etkiler, aslında kolektif bir isyanın, bireyseldeki ilk sesleri. Dolduk, taşıyoruz!

Bireysel hayatlarımızın ve kolektif yaşamın, değişmek üzere olduğu bir noktadayız. Gökyüzünün resmi şahane. Bıktığımız bir anda topladığımız tatil bavuluna benziyor. Bütün hayatı tembel geçirip, üniversiteyi ilk binden kazanmaya benziyor. Günlerdir geçiştirdiğimiz, yapmaktan kaçındığımız bir sorumluluğumuzun, başkası tarafından yapıldığını görüp “ohh” çekmemize benziyor. Çölde vaha arayarak geçirdiğimiz üç dört günün ardından, ağzı açılmamış 1,5 lt. lik bir su bulmamıza benziyor. Üşüdüğümüz koca kışın ardından, ilk mont giymediğimiz güne benziyor. 🙂

Aslını isterseniz bazı sabitlerin, gönüllü değil belki, ama gönüllü olunacak mecburiyette değişmesine benziyor. Mont giymeye alışmış, monta bayılıyor olabilirsiniz. Ancak hava ısınıyor; artık mont giyemezsiniz. Ve fark edeceksiniz ki; aslında bikini giymek mont giymekten daha zevkli.

Çaktınız mı köfteyi?

Dolunayın Burçlara Etkileri

Hayatın tam üstümüze geldiği anda yarattığı mucizeler… Hani Yaradan’a isyan ettiğimiz anlar. Artık içimizdeki derin inancın bile yetmediği anlar ve “kul sıkışmazsa, Hızır yetişmezmiş”i bilfiil deneyimlediğimiz, yaşadığımız mucizelere inanamadığımız o anlar…

Oralarda bir yerdeyiz. Bir türlü duyamıyoruz iç sesimizi. Uzun zamandır bağlantıda değiliz. Adım yok, kafa karışık ama gelişme de yok. Ne ışık geliyor, ne biz ışık olabiliyoruz. Şimdi; bu Dolunay’da o ışığı göreceğiz. Aslında Yaradan’ın bizi bırakmadığını, ısrarla olan bitenin bile, değişmesi gerekenlere gösterdiğimiz rezistansı anlamak için olduğunu fark edeceğiz. İç sesiniz geri gelecek. Ona sarılın. Kova’dan gelen, Jüpiter’in elini almış bir iç ses, size yalan söylemez. Artık isteseniz de kendinizi kandıramazsınız.

Harita bas bas bağırıyor; ağız tadı bozulmasın diye sürdürülebilecek bir şey yok artık. Sabit, sabit kalsın diye sürdürülebilecek bir şey yok artık. Birini, bir şeyi, bir şeyleri çok seviyor olabilirsiniz. Hatta can verecek derecede bağlı. Ama yine de, bunu/bunları/onu hayatınızdan çıkarabilirsiniz. Bazen biz durumu korumak istesek de, durum bizim olmasını istediğimiz şekilde kalmaz veya olmaz. Bunu/bunları/onu hayatımızdan çıkarmamız, bunu/bunları/onu sevmediğimiz anlamına gelmez. Kendimize verdiğimiz değerin, tüm acıların, rahatsızlıkların ve en önemlisi sabitlerin önüne geçmeye başladığı anlamına gelir.

Kova, kendini gözetmez. O bile isyana kalkıyorsa, ortada gerçekten değişmesi gereken bir şeyler olduğu artık kesindir. Hayatınıza bakın; Temmuzda sezdiniz, şimdi eminsiniz. Bayrakları çekebilirsiniz.

Dua ettiğiniz Yaradan’ın bir parçası da sizsiniz. Olmuyorsa, bir parçanızın aslında olmasını istemediğini de bilmelisiniz.

Dolunayın Kova Burcuna ve Diğer Burçlara Etkisi

Genel etkileri içinize sindirdiğinizi sanıyorum. Gelelim ucundan kolektife. Hiç yorum yapmadan, Kova Burcunda ard arda iki Dolunay deneyimini en son 2002’de yaşadığımızı yukarıda belirtmiştim. O zaman Türkiye’de ne oldu biliyor musunuz?

24 Temmuz 2002’de gerçekleşiyor Dolunay. 16 Temmuz’da 57.Hükûmeti oluşturan üç partinin (DSP-MHP-ANAP) genel başkanları arasında yapılan zirve toplantısında 3 Kasım 2002’de erken seçim yapılması kararı alındı. 31 Temmuz’da TBMM Genel Kurulunda yapılan oylamada, erken seçim önergesi oylamaya katılan 514 milletvekillinden 449’unun kabul oyuyla kabul edildi. Aynı yılın 3 Kasımında ise Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) tek başına iktidar oldu. Meclise sadece AKP ve CHP girebildi.

Et döner kasap döner gün gelir hesap döner. İster bireyselde, ister kolektifte. Hesabın döndüğü andan hemen önce de Kova’nın sıcak isyanı vardır.

Dolunaydan en çok hangi burçlar etkilenir?

E tabi ki başrollerimiz Kova, Aslan, Yay. Yan kadro İkizler, Boğa en çok etkilenecek burçlar. Bir de saz ekibi var Oğlak, Başak.

Ancak söz konusu Kova burcu olunca, her burç etkilenecek demektir.

Son olarak; iki kelamım daha var. Birincisi ortalamamdan kısa yazdımsa da 1100 karakteri okuyan canımdır! İkincisi yazıları okuyor ama o, anki duygularınızla anlıyorsunuz. Tavsiyem bir kaç gün sonra yeniden okumanız.

Tabi ki öperim en isyan eden yerinizden! Bir daha bulamam çünkü değişecek! 😉

Paylaş

Tags from the story
, , ,
More from Yasemin Orman
Balık Burcu Yıllık Burç Yorumu – 2021
Balık burçlarının TEMİZLİK senesi! Hayatınızda istemediğiniz, sevmediğiniz eşyaları, insanları, hatırlamak istemediğiniz hatıraları......
Read More
Join the Conversation

1 Comment

  1. says: Mine

    Bu değişimleri çok bekledim yeter değişsin artık. Yine harika yazmışsınız kaleminize sağlık. Kocaman sevgilerimle. 🙏🙏🙏

Leave a comment
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir