21 Eylül 2021 Balık Burcunda Dolunay

21 Eylül 2021 Balık Burcunda Dolunay

21 Eylül 2021 Balık Burcunda Dolunay, saat 02:55’te Balık burcunun 28. derecesinde gerçekleşiyor.

Balık Burcunda Dolunay 2021

 • Balık – Başak aksında bir Dolunay. Güneş Başak, Ay Balık Burcunda
 • Balık Burcunda Dolunay haritasının yükseleni Aslan.
 • Yükselen yöneticisi Güneş, harita yöneticisi konumunda Dolunay temasını güçlendiriyor.
 • 2-8. ev aksında bir Dolunay haritası. Mistikliğe mistiklik katıyor. Karanlık evde kocaman bir aydınlık görüyoruz. En gizli bile gizli değil artık!
 • Dolunay Plüton muhabbet. Böyle bir muhabbet varsa, dönüşecek konular var demektir. Metamorfoz, anlıyorsunuz değil mi?
 • Mars ve Neptün çatışarak Dolunay’a eşlik ediyorlar.

Dolunay Balık Burcunda hangi enerjileri taşıyor?

Tabi ki öncelikli olarak Balık Burcu Özelliklerine ait enerjileri taşıyor.

Çok Balıkçı bir Astrolog değilim. Sıkı takip eden herkes bilir, saklamıyorum da.  Twitter açıklamam bile “Son Balık Burcu bükücü”. Takip etmiyorsanız, etsenize 🙂 şuraya link bıraktım.

Ancak Balık burçlarındaki Dolunaylar da, Yeni Aylar da çok önemlidir. Çok önemserim. Çünkü Balık burcu, Zodyak çemberinin son burcudur. Her şeyi bitirme noktasıdır ama prensiben bu bitirme halinden sürekli kaçar.

Balık Burçları Çok Duygusaldır! Balık Burcunda Dolunay Çok daha Duygusal!

HAYIR!

Bu yalan yıllardır yetmedi mi! Balık burcu, duygusal falan değildir. Romantik anlamda benimsediğimiz duygusallıkla Balık burçlarının alakası bile yoktur. Aynı İkizler burcunda olduğu gibi, yapışmış Balıkcağızlarımın üstüne bir leke, dilimde tüğ bitti, çıkaramadım. Balık burcunda söz konusu olan duygusallık değil; hassasiyet ve merhamettir!

Balık Burcunda Dolunay ’ın ihtiyacı merhamet göstermek, kaosun içindeki huzuru bulmak, sıkıştığı yerden kaçmak ve hayallerine sarılmaktır. Balık Dolunayları her zaman önemlidir. Çünkü Dolunay’ın kendisinin sonlandırma süreci olduğu gibi Balık da Zodyak çemberinin son burcudur. Her şeyin tamamlandığı, en son noktaya geldiği ve artık defterlerin kapanıp, yeni bir çember için hayallerin kurulduğu noktadır. Artık kaos, tecrübe, acı, deneyim yetmiştir. Kaçmakla, doğru düzgün bir heyecan arama arasında gider gelir insan.

 

Formuladaki Pit-Stop Noktası

Balık Burcunda Dolunay’lar her zaman çok önemli bir şeyler getirirler. Bu Dolunay da öyle. Önümüzdeki 5-6 yıl boyunca da tüm Balık Burcunda Dolunay’lar da böyle olacak. Geçen seneki de böyleydi. Zira, yazının bu kısmını geçen seneden kopyaladım. Geçen senekini de ondan önceden azıcık kopya etmiştim.

Bu Dolunaylar Formuladaki Pit-Stop noktası gibidir. Buradaki kısa mola, lastik değişimi vs. Seçiminiz değildir, mecburidir. Ama yolun devamı için çok gereklidir. Hani beklenmedik bir şekilde durmanız gerektiyse, lastik patladıysa, sevgiliniz terkettiyse, işten atıldıysanız, şirket battıysa, gerekli koşullar kontrolünüz dışında oluşmadıysa, oluşamadıysa, Pit-stoptasınız ve bu sizin için gerekli demektir. Hayat, evren, Allah, yaradan, neye inanıyorsanız, sizin iradeniz ile yapamadığınızı size mecburi bir şekilde yaptırıyor demektir.

Tersinden de bakmak gerekirse, olmaması gereken bir şey bir anda başladıysa, olmaz dediğiniz olduysa da buna kıymet vermek, “asla” dediğiniz şeyin, sınırların geçilmesinin başınıza gelmesinde mana aramak lazımdır.

Balık Burcu, 12 burcun 12.cisi, yani sonuncusudur!

1.ciliğin her şeyden kıymetli olduğu şu dünyada, sonuncu olmak… Sonunculuk demek, önünüzden geçen 11 kişiyi de görmek, izlemek, gözlemlemek demek, isteseniz de istemeseniz de. Aslında sonuncu olduğunuzda neden diğerlerinin önden gittiğini de anlamış olursunuz. Bazen yetersizlik, bazen fazlaca yeterlilik, bazen de seçimdir sonunculuk. Balık burcu, bazen kadere razı gelen, bazen de kaderi baştan yazandır. Sonuncu olmak çoğu zaman, teslim olmayı bilmeyi de gerektirir.

Balık burçlarına kızmamın yegane sebebi; sıklıkla kendilerinde olan mucizevi fıtratı es geçerek, kendilerine üzülmeyi seçmeleridir. Çok şükür ki; aneretik yani 28 derece doygunluğunda bir Dolunay, okyanusun bir parçası olduğumuzu ve Amazon’da kanatlarını çırpan bir kelebeğin günler, yıllar veya on yıllar sonra Teksas’ta bir kasırgaya neden olabileceğini de bilir.

Balık da diğer burçlar gibi harekete geçer. Sadece imkanların sınırsız, destinasyonun da her zaman nihai yol olmadığını bilir. Amaç her zaman bir yere gitmek değil, bazen yüzmenin ve anın tadını çıkarmaktır.

Okyanusun ortasındaysanız ve bir şişeye bir mesaj yazıp, içine koyarsanız ve denize bırakırsanız, mesajınızın kime ulaşacağını, hangi karaya vuracağını bilemezsiniz. Bu oyunu çocukken çoğumuz oynadık değil mi? Eninde sonunda kıyıya ulaşacağını biliyorsunuz… Ama hangi kıyı? Kim bilir?

İşte 21 Eylül 2021 Balık Burcunda Dolunay ‘ın mesajlarından biri de bu; sen sadece şişeyi at. Gerisi denizin işi. Özellikle de imkanlar tükenmiş, sona gelmiş ve çaresizsen. Sen sadece bir mesaj yaz. Gerisi O’nun işi. 

Balık Dolunay’ı, aslında karşıttaki bırakmamız gereken gölgeyi vurgular. Yani Başak burcunun gölgesini. “Ben her şeyi hallederim, en iyisini ben bilirim ve bu asla çalışmaz” bilgeliği. Amiyane tabirle Başak’ın herbokolokluğu, Balık Dolunay’ında temizlenmesi gereken kısımdır bu. Ne yaparsanız yapın, bazen olmaz. Bazen gerçekten kadere boyun eğmek de gerekir. Sadece ulaşılacak yol için değil, bazen yol için de emek verilir. Başak’ın anlamadığı kısmı, Balık böyle bitirir.

21 Eylül 2021 Balık Burcunda Dolunay Haritasının Yükseleni Aslan Burcu

Dolunay haritasının yükselenine Aslan Burcu yerleşiyor. Bu da Güneş’i harita yöneticisi yapıyor. Canlılık sembolümüzün yönettiği bir haritada, geleneksel anlamında ölüm evinde bir Dolunay görüyoruz. Aslında çok basit; hayatta kalmamız için öldürmemiz gerekenleri, daha önce derine saklayıp, süpürdüklerimizi görüyoruz. İşe yaramadığı halde sakladıklarımızı…

Koşulsuz sevgi gezegeni, sisler bulutlar kahramanı, körlüğü her türlü görüntüye, ilüzyonu realiteye tercih eden Neptün’ü hemen Dolunay’ın yanında görüyoruz. Şimdiye kadar nasıl görmek istiyorsak öyle baktığımız her yere ışık vuruyor şimdi. Üstelik karşıdan Mars’lı Güneş sesleniyor. “Hadi, hadi! Tüm gereksizleri toplayalım.” Üzgünüm Güneş! Sen bas bas bağırsan da, Terazi’deki Mars’ın gücü yetmez. Gerçekleri gün gibi göreceğiz ama aksiyonu başka bahara.

Yine de en nihayetinde bu Dolunay’ın iki diğer mesajı da açıktır. Birincisi; kul ne kadar kurarsa kursun, kader buna gülebilir. Dünyanın en batmaz denen gemisi bile battı bu sularda. İkincisi; Tanrı/evren/ilahi deniz/ yaratım- ne ad koyarsak koyalım, Izdırari olsa da, her birimiz yaratılışın bir parçası olarak, her yeni gün kaderi kendi irademizle yeniden yazarız. İhtiyari kader her zaman elimizdedir. 

Bazen kafalar karışır, kaçıp gitmek ister insan. Bazen destinasyon neresi bilemeyiz. Bazen kendi kendimizi kandırmayı tercih ederiz. Bazen gözün gördüğüne değil, gönlün baktığına inanırız. Eylem planı her zaman apaçık değildir.  Ancak Allah/Evren/ Uzaylılar (sizin için her kimse) her zaman kıyımıza bir şişede gizli mesajlar gönderir. Mesela 21 Eylül 2021 Balık Burcunda Dolunay ‘da ve çevresinde olanlar, burada hissedilenler, sezilenler böyledir. Gelecek destinasyon hakkında ipuçları verecektir.

“Biraz boş mu versek Canısı?”

🙂

Balık burcundaki Dolunaylar her zaman üzerinde düşünülmesi gereken varoluşsal konularla birlikte gelir. Fakat Balık cevabı uyuyarak bulur.

Biliyorum, söylemesi kolay, uygulaması zordur. Hayata azıcık mola mı versek? Ben Dolunay’ın sözcüsüyüm; elçiye zeval olmaz. Ünlü düşünür bir arkadaşımın da dediği gibi; “takma kafana tokadan başka bir şey!”

Hayata mola vermek demek, fişi çekip, olmayan bir semaya açılmak değil tabi ki…İpleri salmak biraz…İyice kavradığımız avuçlarımızı bollaştırmak… Zorunda olduğumuzu düşündüğümüz her gerekliliğin, aslında illüzyondan ibaret olduğunu anlamaya çalışmak…

Para kazanmak zorundayım…

Çalışmak zorundayım…

Okula gitmek, işe gitmek zorundayım…

Tabulara uymak zorundayım…

Herkesi mutlu etmek zorundayım…

Yaydığımız zorunluluk enerjisi kendi kafesimiz olurken, kaçma isteğimizi perçinlemekten başka bir işe yaramıyor aslında…

Bakış açısı diye bir şey var, emin ol!

Bazen yolun sonuna gelinebilir… Yolun sonu kötü değildir. Yol bitmiş, demektir.

Bazen sadece sonu görmek için koşarsın.

Bazen zırt diye başlar bir şeyler. Hazır değilsin zannedersin ama başlar. Yeterince iyi olmadığın, yeterince hazır olmadığın için kaçmak istersin.

Bazen sadece yolun başında öylecene durmak da yetebilir. Seneye gidersin. 🙂

Balık’ın masumiyet kisvesi altında ciddi bir dolandırıcı tarafı vardır. Sadece başkalarını değil, kendini de arzuladığı şekilde kandırabilir. Sen de denesene! Hayal edip ulaşamayan hiç bir Balık burcu görmedim ben… Rüzgarı arkana al! Superman olmaktan sıkılanlar için kısa süreliğine insanlığı, hatta Balıklığı tavsiye ederim. Her şeye yetişmek değil, her şeye ara vermek de gerekir bazen.

Balıklığı tavsiye ederken, gerçeklikten kaç, uzaklaş demiyorum. Aldan, aldat demiyorum. Sırf kaçmak için bazı uyaranlara, uyuşuturuculara sarıl demiyorum… Sakın yanlış anlama beni! Teslim ol diyorum sakince. Su akıyor ve biraz da akıntıyla git. Biraz soluklan!

Dediğim basit; biraz boş verelim be canısı! Nasıl olsa yapmamız gerekeni, bırakmamız gerekeni, sürekli kaçıp saklandıklarımızı ama aslında kaçmamamız gerekenleri, bağımlılıklarımızı, yaralarımızı ve iyileştirmemiş gerekenleri kristal netliğinde göreceğiz bu Dolunay’da…

Sel yapar, yağmur yapar, tsunami yapar, su ile zehirler, hava ile zehirler, gemileri batırır, su kazaları yapar, kasırgalar çıkarır. Uyuşturucudur, alkoldür. Tabii ilaçtır da aynı zamanda. Yeni ilaç, ilaçlar…

Buraya kadar okuduysan; öptüm gözlerinden!

Paylaş

Tags from the story
, , ,
More from Yasemin Orman
Günlük Burç Yorumları 6 Nisan 2020
Günlük Burç Yorumları 6 Nisan 2020 / Günün Enerjisi : Ay Başak...
Read More
Join the Conversation

1 Comment

 1. says: Mine

  Yok kesin bir yerlerden görüyorsunuz bizi.
  Gözlerim dolu dolu okudum yine.
  İşte bu yüzden yeni aylar dolunaylar sizsiz olmuyor. 🙏🙏🙏
  Rumuz; Arizona kertenkelesi 😊

Leave a comment
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir