Merkür Jüpiter Kavuşumu – Aşk’la Arama Motoru

merkür jüpiter kavuşumu
adsense

21 Aralık 2018 günü tam saat 20:36’da iletişim devi Merkür ve İlahi Aşk’ın eli Jüpiter, iyi kalplilerin iyi kalplisi Yay burcunda kavuşuyor.  Merkür Jüpiter Kavuşumu aslında pireyi deve yapma, en iyiyi düşünme, en iyiye niyet etme kavuşumudur.

Merkür kimdir, Jüpiter nedir, boşverdim. Kısa ve öz bir yazı olsun istiyorum. Merkür Jüpiter Kavuşumu haritanın 5. evinde yer alırken, 5. evin geleneksel yöneticisi Aslan burcu ise yükselene yerleşmiş vaziyette. Yetmezmiş gibi Güneş de 5. evde. Anlamı şudur; Merkür Jüpiter Kavuşumu olduğu sırada evrende kocaman bir boşluk açılır. Ve eğer siz içine “Aşk” yazarsanız, her nerede aşkı arıyorsanız, her ne mana sizin için aşk (5.ev) demekse, o sırada o kadar kaygısız, iyimser, açık yürekli (Jüpiter Yay @5. ev) ve çocuksu saflıkta olacağız ki; evrenin arama motoru (Merkür) da bize, karşımıza, en anlamlı olanı, en uygun olanı getirmek için en iyisini yapacaktır. O an en istediğimiz dilendiğinde “işte şimdi, tam da şu an” mantığı ile karşımıza çıkarılacağı kutsal andır.

Ne yapacağım Merkür Jüpiter Kavuşumu ‘nda ?

Ne yaparsan yap; Aşk ile YAZ! Aşk ile DUA ET! Farz et ki; evren sana, istemen için boş bir Tab bıraktı. Ve tek bir şey arayacaksın. Neyse onu yaz, onu dile! Es geçme, üzülürsün! Çevrende “Yasemin demişti, oldu” diyenler olur. İş işten geçmiş olur. Yeni Ay Meditasyonlarında çok yaşadık. Spesifisesini söylediğim konularda dileklerini dilemeyenler, olanları görünce kıskançlıktan çatırdadılar. Bak, şimdi ne zamandır Yeni Ay Meditasyonu yaptırmıyorum; ara ki bulasın. 🙂

Merkür Jüpiter Kavuşumu ‘nun bu yıl ki yerleşimi tam anlamı ile Allah’ı içinde bulmaktır. Şah damarından yakın olan, bir kaç dakikalığına, bir kaç saatliğine kucağını sana açacak, “dile benden ne dilersen” diyecektir. İçinde bulunduğun konumdan daha iyisi için dile. “Eski sevgilim bana geri dönsün” deyip sakın saçmalama. Merkür Gerilemeleri var onun için. Döner nasıl olsa! Bu başka, bambaşka! Kimse oyunu Jüpiter kadar iyi, onun kadar ilahi bir şekilde oynayamaz. O halde, en iyisi ne ise, onu iste, onu dile. İçini Aşk ile dolduranı, Aşkında mana olanı dile!

Yazının bu kısmını bazı okuyucular hiç sevmeyebilir. Ancak doğrusu da budur. Doğru olanı yazmak. İsteneni değil. Bilesiniz ki; kalpler ancak Allah’ın zikri ile mutmain olur. (Ra’d 13/28) Çok sıkıldık nicedir. Yeni bir yıl kapıda. Kalbiniz, en büyük aşkı bulduğunuz yerin göstergesi ise, onu en büyük aşk, ilahı aşk ile doldurmak için de yılın en uygun saatleri olacak bu Merkür Jüpiter Kavuşumu. Esmaları okumak, zikretmek için ilahı kapıların açık olduğu bu anları değerlendirmek kalbinizi rahatlatacaktır. Yine istediğinizi dileğin ama huzurlu bir kalp daha güzel sevecektir.

 

Paylaş

Tags from the story
, , ,
More from Yasemin Orman
Kova Burcu Özellikleri
Genel tarih olarak 20 Ocak- 19 Şubat tarihleri arasında doğan bireyler Kova...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir