Astrolojik Detoks Zamanı

Astrolojik Detoks Zamanı

 Astrolojik Detoks

9 Ekim’de Terazi Burcunda Yeni Ay gerçekleşti. Bence yılın en önemli Yeni Ayı. Hepimizi kenetlendiğimiz döngülerden çıkarmak için gümbür gümbür sarsacak bir Yeni Ay. Etkilerini hala okumadıysanız sizin için buraya linkini bırakıyorum.

Gelelim asıl konumuza…Terazi Yeni ayı ve devamındaki birkaç gün Astrolojik olarak Detoks yapmak için en uygun zamanlardır.

 

Neden Astrolojik Detoks Zamanı?

Çünkü Terazi burcu genel anlamda denge demektir ve özellikle fiziksel güzelliğin dengelenmesi konularında özel bir çaba sarf eder.

Siz hiç çok çirkin bir Terazi kadını gördünüz mü? Göremezsiniz. Terazi kadını her zaman mevcut potansiyelinin en iyisini ortaya çıkarmaya çalışır. Biraz bizden örnek vermek gerekirse Terazi kadınlarından; Burcu Esmersoy, Hadise, Ebru Gündeş, Nil Karaibrahimgil, Hülya Avşar, Ayşegül Aldinç…. Liste uzar gider ama siz konuyu anladınız.

 

9 Ekim 2018 Terazi Burcu Yeni Ayında ise geçtiğimiz birkaç yeni ayda olduğu gibi Ay ile Plüton arasında bir bağlantı kuruluyor. Plüton tek başına zaten detokstur. Bir de Terazi’deki Ay ve kendisi de Oğlak burcunda ilerlediğinde, kalıplaşmış kurtulması gerekilen, bize zarar veren ve daha güzel olmamız için işe yarayacak her yeni hareketi destekler.

Detoks deyince ilk akla gelen birtakım sebzelerin suyunu sıkıp içmek ve vücudu temizlemek olabilir. Ancak burada bahsedilen fiziksel detoks da olabilir, duygusal detoks da olabilir. Önemli olan beden ve ruh bütününde daha iyi bir forma dönüşmek için transformasyon yapılmasıdır.

 

Fiziksel Detoks Nasıl Yapılır?

İlk olarak bir hafta boyunca sadece organik besinler ile beslenip, çamaşırlarınızı organik deterjanlar ile yıkayıp, organik şampuanları kullanıp, hayatınızda bir haftalık bir kimyasal temizlik yapabilirsiniz.

 

Kahve, alkol, sigara, rafine şeker, paketli gıda veya sizin bedeninize iyi gelmediğini bildiğiniz bir veya birkaç seçeneği bir süre(veya tamamen!) hayatınızdan çıkarıp en yüksek noktada temizliği, diğer dönemlerden daha başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Hem bedeni hem ruhu besleyecek Yoga Pratikleri yapabilirsiniz. Youtube‘ta bir kanalım var. Orada Hamile Yogası videom var. Çok basit hareketlerin olduğu meditatif bir Yoga’dır. Sadece hamileler için değil, herkes yapabilir. Deneyebilirsiniz. Bu arada Youtube kanalıma da üye olabilirsiniz. Yakında keyifli Astroloji ve Yoga videoları yüklemeyi planlıyorum.

 

Diğer bir alternatif olarak bedenimizin kilo problemlerini hızla çözümleyip, düzenli bir diyet için gönüllü olmadan önce hızlı bir motivasyon detoksu olabilir. Aşağıda Diyetisyen Ayşe Tuğba Şengel’in bu döneme uygun olduğunu düşündüğüm bir detoks içecek tarifini veriyorum. Bu tarifi uygularken aynı şekilde ne yiyorsanız yemeğe devam ediyorsunuz, sadece akşam yemeği yerine aşağıdaki tarifi uyguluyorsunuz ve üzerine bir daha bir şey yemiyorsunuz. Bu detoks ile 1 haftada 3 kilo verebilirsiniz. Sonrasında da biraz dikkat ederseniz, Yeni Ay’ın detoks gücünü iyi bir şekilde kullanmış olur, bana Astrolojik diyetler sormaya devam edersiniz.

Astrolojik Detoks Tarifi

Astrolojik Detoks Tarifi
Photo credit: Joanna Kosinska

Malzemeler:

1/2 havuç

3 çilek (çilek’i mevsim sebebi ile bulamazsanız, yerine kırmızıgillerden başka bir meyve ekleyebilirsiniz)

1/2 kırmızı tatlı biber

2 fındık büyüklüğü kadar taze zencefil

1 bardak demlenmiş yeşil çay

 

Hazırlanışı:

Demlenmiş yeşil çayın içine, malzemelerimizi ekliyoruz. Blenderdan geçiriyoruz. Kırmızı renkli Astrolojik Detoks suyumuz hazır oluyor.

Afiyet olsun! Şifa olsun!

 

Diğer taraftan sadece bedene detoks yaptırmaktan bahsetmediğimi söylemiştim. En az fiziksel detoks kadar ilişkilerde yapacağımız detokslar ve duygusal detokslar da önemli.

Uzun süredir marazlı giden ilişkilerinizi sizden bir süre uzaklaştırmak veya tamamen sonlandırmak da bir detoks şeklidir. Burada önemli ipucu bir; ilişki size zarar veriyor mu?, iki; daha iyi bir hale dönüştürülebilir mi?

 

Astrolojik Detoks Nasıl Yapılır?

İdeal zamanın sadece bedenimiz için olmadığını söyledim. Peki fiziksel detoks tamam, ilişki detoksu tamam da Duygusal Detoks nasıl yapılır?

Duygusal Astrolojik Detoks
Photo credit: Fabian Moller

İşte Duygusal Astrolojik Detoks için aşağıda birkaç fikir;

  1. Kırdığınız, üzdüğünüz veya sebebi siz olan üzüntüleri olan kişilerden özür dileyin.

 

  1. Eğer sizden bu dönemde özür dileyen biri olursa, özrünü kabul edin.

 

  1. Eğer birini kontrolünüz altında tutmaya, sürekli yönetmeye çalışıyorsanız, dürüst olun. Manipülatif olmayı bırakın ve “ben bunu istiyorum!” deyin.

 

  1. Hayatın çok kısa olduğunu bu dönemde oldukça fazla farkındayız. O yüzden en azından sadece kin tuttuğunuz bir kişiye olan kininizi bırakın.

 

  1. Diyelim ki birini seviyorsunuz. Romantik anlamda. Ama ayrısınız. Bir beş dakika zaman ayırıp gözünüzü kapatın. Onunla ne yapmak isterseniz, sanki oluyormuşçasına hayalini kurun. Size dönmesini mi istiyorsunuz, o anı hayal edin. Belki asla dönmez. Ama bu bizim umurumuzda değil, biz sadece ruhumuza besleyici bir an veriyoruz.

 

  1. Artık size, hayatınıza, mutluluğunuza ve doğal olarak ruhunuza hizmet etmeyen bir ilişkiniz varsa, inat etmeyin ve onu da mutlu olma ihtimaline bırakın.

 

  1. Gerçekten nasıl hissettiğiniz hakkında dürüst olun. Sadece bir hafta belki. Neye “hayır demek” istiyorsanız “hayır” deyin. Sadece bir hafta, 2 gün, 3 gün..her ne ise sadece kendi istediklerinizi yapın. Tabi ki günlük hayatınızın el verdiği çerçevelerde.

 

  1. Yeni Ay için dileklerinizi bir kâğıda yazın. Nasıl dilekler yazmanız gerekiyor bilmiyorsanız buraya tıklayın.

 

  1. Tutmayın ve bir kere olsun hıçkıra hıçkıra ağlayın! Durdurmaya çalışmayın. Bitene kadar ağlayın.

 

Araştırmalar beyne duyguları taşıyan hücrelerin de bağışıklık sisteminde olduğunu, sinir ve endokrin sistemi etkilediğini göstermiştir. Yani duygularınızı ne kadar temizlerseniz aslında bedeniniz için de o kadar fayda sağlamış olacaksınız.

Mutlu olan birinin diğerlerinden nasıl farklı parladığını hepimiz biliyoruz değil mi?

O zaman kendinize, bedeninize, ruhunuza, ilişkilerinize birazcık zaman ayırıp bu hafta bir Astrolojik Detoks yapın. Hangisi size daha iyi gelecekse onu seçin veya hepsini bir arada yapın.

 

Sevgi ile,

 

Paylaş

More from Yasemin Orman
Terazi Burcunda Pembe Dolunay – 19 Nisan 2019
Ne kadar zorlandım bu analizi yaparken. Kova burcuna AŞK analizi yaptırılır mı...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir