Aslan Burcunda Yeni Ay 2021 – 8 Ağustos 2021 – Küllerinden Doğmak!

Aslan Burcunda Yeni Ay 2021
adsense

8 Ağustos 2021 Tr (İstanbul) saati ile 16:50’de Aslan Burcunda Yeni Ay 2021 gerçekleşiyor olacak.

Aslan Burcunda Yeni Ay 2021

  • Ay ve Güneş Aslan burcunda, Yeni Ay haritasının 8. evinde kavuşuyor.
  • Aslan burcunda Yeni Ay 2021 haritasının yükseleni Yay Burcu.
  • Yeni Ay’a Merkür de eşlik ediyor diyebiliriz.
  • Yeni Ay, doğrudan Satürn Uranüs karesini aktive ediyor. Bu çok çok önemli! (Satürn- Uranüs T -karesi)
  • Neredeyse Su elementsiz bir harita.

Yeni Ay Aslan Burcunda 2021 hangi enerjileri taşıyor?

Tabi ki öncelikli olarak Aslan burcuna ait enerjileri taşıyor.

Kendimizi dolaysız ve içtenlikle ifade etmek, fark edilmek, merkezde bulunmak, insanlar üzerinde büyük bir etki bırakmak ve etrafımıza egemen olmak isteyeceğiz. İstemesek de egomuz ve kibirimiz yükselecek. Görülmek, takdir edilmek, fark edilmek, onaylanmak, alkışlanmak ve “pof pof”lanmak arzusu duyacağız. Yeteneklerimizden emin olduğumuz konularda insanlar peşimizden gelsin isteyeceğiz.

Herhangi bir olay karşısında refleks olarak buyurgan, direkt, hevesli, flörtçü, çocuksu ya da dikkatleri üzerimize çekecek şekilde tepki vereceğiz. Son sözü biz söylemek isteyeceğiz. Bazen başkalarının duygularına kayıtsız kalacak, kendimize kanalize olacağız. Çünkü kendimizi diğerlerinden ayrıcalıklı, diğerlerinden değerli göreceğiz.

Görmek isteyeceğiz daha doğrusu.

Aslan Burcu yaşam üreticisi olan Güneş tarafından yönetilir. Aslan, sıcaklığın, ışığın, ışıltının ve ruhun enerjisidir. Bireyselliğimizi, egomuzu ve yaratıcılığımızı temsil eder. Aslan seni, beni eşsiz yapan şeydir. Aslan, yalnızca bireyde sahip olduğunuz, biricik şeyi temsil eder ve paylaşmayı seçersek dünyayı daha iyi bir yer haline getirecek nitelikleri temsil eder.

Eder, eder de, 8. Ev, nam-ı diğer Ölüm evinde yaşamın üreticisi nasıl bir ışıltı ve ruh enerjisi verebilir?

—————–Yılın genel etkilerini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yeni Ayın Aslan Burcuna Girmesinin Etkileri Nelerdir?

Öncelikle belirtmek isterim; bir kaç yerde “niteliksiz Yeni Ay, vasıfsız Yeni Ay” gibi başlıklar okudum. Bazen gerçekten Astroloji yorumlarına şaşırıyorum. Her Yeni Ay ve Dolunay, kendine ait özel enerjileri taşır. Hiç biri vasıfsız olmadığı gibi, Yengeç ve Aslan burcunda olan Yeni Ay’ları diğerlerine göre biraz daha dikkatle incelerim. Çünkü burada lokomotiflerden biri tahtında oturuyordur. Aslan Burcunda Yeni Aylarda ise Güneş tahtında, yani yönettiği burçtadır. Bu sebeple, konu Yeni Ay olsa da, odak Güneş’tir.

Güneş Astrolojik anlamda ruhumuz, beşeri dinlere göre bedene üflenen ruh ve yaşam enerjimizdir. Hani şu kalbimizdeki küçük kara delik’te yazılı olanlar. Güneş ve Ay’ın bulunduğu, yani Yeni Ay’ın gerçekleştiği ev, 8.ev ise, Astroloji’de Ölüm evi olarak adlandırılan, ölüm ve sonrası konuları, derin dönüşümleri, yeniden doğma yeteneğini, psikoloji, terapi, örtülü ve derin olan konuları, sırları, tabuları, cinsel deneyimleri, miras, vergi, sigorta, borçlar, paylaşılan kaynakları, eşin veya ortağın kaynakları, yeraltına giriş kapısını temsil eder. Düşünsenize; “Can”, ölüm kapısına gelmiş, ya geçecek kapıdan ve bu serüven bitecek, ya da küllerinden doğacak ve yeni bir macera başlatacak! Tıpkı Anka gibi. 

Vasıfsızımıymış Yeni Ay?

Güneş’in ve Ay’ın 8. evde olma hali, hem duygusal anlamda hem de fiziksel anlamda kendimizi kapana kısılmış gibi hissetmemize sebep olacaktır. Tam da içinde bulunduğumuz ahval değil mi dostlar?

Sadece gündeme, siyasete değil lafım. Siz de bir yerlerde, en derinde bir yerde “artık o kadar da keyif alamadığınızı ve bir değişim noktasında olduğunuzu” hissetmiyor musunuz?

Yeni Ay’ın Aslan Burcuna ve Diğer Burçlara Etkisi

Dünyadan kopmuş hissediyor olabilirsiniz. Bunun bir sürü farklı şekli vardır. Kimi amaçsız, kimi sevgisiz hisseder kendini. Kiminin umudu biter.  Aslan’daki Yeni Ay, bize her şeyin bizimle başladığını hatırlatmak için burada. Sen verdiğin zaman, dünya sana geri verir. Bunu bilebilmek, Aslan Burcu’nun gelebileceği son aşamadır. Aslan’ın vermesi, Başak’ın hizmet etmesi veya Balık’ın hayırseverlik etmesi gibi değildir. Aslanca vermek, sadece kendin olmak, %100 kendin olmak, ışığını korkmadan yaymak demektir.

Zodyak’ta her burç için diğer burcun takip etmede bir sebep vardır. Aslan’ın Yengeç’i takip etmesinin nedeni, Yengeç’te güvenlik bölgemizi bulmamızdır. Bir kez beslenip güvende hissettiğimizde rahatlayabilir ve sadece “OL”abiliriz.

 

Yılın çok önemli bir transiti var biliyorsunuz; Satürn – Uranüs karesi. Gerçek bir yıkım kraliçesi.

Özellikle büyük sabitler için ciddi bir sarsılma getirecek bir transit. Yıl boyu etkin. 17 Şubat, 17 Haziran ve 24 Aralık’ta en yüksek noktaya ulaşıyor. Ancak yıl boyu etkin. “Satürn-Uranüs kombinasyonu sert bir kayanın aniden parçalanması gibidir. Bu kombinasyon ani gelişmelerin sarsıcı sonuçları olacağını gösterir ve birikmiş bir gerginliğin birden boşalması anlamına gelir. Aynı zamanda başkaldıran, özgürlük talep eden ya da varolan statükoyu yıkan özelliklere sahiptir.” der sevgili Hakan Kırkoğlu.

İlk iki kareyi yaşadık. Tam ne olduğunu anlamamış, daha doğrusu bu dönemlerdeki gelişmelerin size tam olarak ne demek istediğini anlamamış olabilirsiniz.

Aslan Burcunda Yeni Ay 2021, yılın bu en önemli transit etkisini aktive ediyor. Burada iki konu var. Birincisi bu durum, hem bireysel yaşamlarımızda hem de toplumsal düzeyde, ani gelişen olayların sarsıcı sonuçları olacağı ve statükonun yıkılacağı. İkinci konu ise, Yeni Ay’ın Merkür ile kavuşumunun bize yardımcı olacağı. Yani sonunda Satürn-Uranüs karesinin, bireysel hayatlarımızda neyle ilgili olduğunu ve bu karenin bizim için bireysel düzeyde ne gibi etkileri olduğunu anlayacağız. Geçirdiğimiz iki kare sürecinde, hayat bize ne demek istiyordu yavaş yavaş algılamaya başlayacağız.

Satürn-Uranüs kareleri ve. beraberindeki etkiler hiç birimiz için kolay olmadı.

Ancak Yeni Ay Aslan Burcunda 2021, çok ihtiyaç duyulan bireysel ve kolektif kurtuluşu getirecektir. Bu tabi ki bir süreç. Daha Satürn Uranüs karesinin 3. ve son ayağı var. Ancak bu Yeni Ay ile birlikte, ciddi bir “bilme”, “anlama”, “farkında olma” hali başlayacak.

Aslan burcundaki Yeni Ay, hayat bize ne verirse versin, ruhumuzun kırılmaz olduğunu hatırlatacak. Evet, değişmemiz gerekiyor, evet, çağa yetişmek için uyum sağlamamız gerekiyor. Ama gerçekten BİZ olan o parçamız kırılmaz, değiştirilemez ve zamanla ve deneyimle sadece daha parlar ve daha parlak parlar.

İç Aslanımızı kucakladığımızda, dolup taşan, salt varlığı ve tutkusu ile dünyayı değiştirmeye hazır olan o sonsuz ışık, sıcaklık ve neşe kaynağıyla otomatik olarak bağlantı kurarsınız. Fakat bunun için önce bir anlama süreci hem de yeraltı kapısını aralama süreci gerekecek. Ne bileceğiz altının üstünden daha iyi olmadığını…

Maddi anlamda önemli bir Yeni Ay

Maddi anlamda dikkat çekici bir süreç. Başkalarının kaynaklarından faydalananlar için, eşin kaynakları miras, borsa, faiz gibi konularda yatırımları olanlar için, oldukça şanslı bir süreç. Ancak yine de kaynak biriktirmenin, kendi kazançlarımızı da elde etmemizin önemini hatırlatacaktır. Bireysel çabaların kazanca dönüşmesinin değerini anlayabilir, maddi anlamda daha yeni bir bakış açısı geliştirebiliriz.

Mutlaka piyasalarda ani artış, inişler ve dalgalanmalar söz konusu olacaktır. Bazı güçlü firmaların piyasa değerinde ani artışlar, bazılarında ise beklenmedik düşüşler söz konusu olacaktır.

Özellikle Altın ve değerli madenlerin piyasa değeri dalgalanabilir.

İlişkiler bazında bakarsak…

Sadece Aşk’ın işe yaramadığı bir döneme giriyoruz. Karnı doymayan, işe yaramayan, hayatın gerçekliğine eşlik edemeyen ilişkiler tamamen bitmek üzere son bulacak. Pembe gözlüklere bu süreçte yer yok ne yazık ki.

Diğer taraftan ise çok uzun süre önce son bulmuş, ortalama bir Satürn döngüsü (2,5-3 yıl) devirmiş, “bitmiş” diye düşünülen bazı ilişkiler aniden yeniden canlanabilir, tabir-i caizse çok daha güçlü bir şekilde küllerinden doğabilir.

Son olarak sevmesem de Yeni Ay- Uranüs – Satürn kontağı her zaman beklenmeyeni beklememize sebep oluyor. Depremler, elektronik aletlerin bozulması, Elektirik kazaları, yıldırım düşmesi. Tabi ki yıldırım düşmesini destekleyecek ani sert yağışlar veya kavuran sıcakta yağan beklenmedik dolular.

Yeni Ay’dan en çok hangi burçlar etkilenir?

Yeni Ay’lar kolektif olarak herkesi haritası meşrebince etkiler. Eni sonu, bu Yeni Ay’ın küllerimizden doğmak, daha iyi bir biz, ben olgusu yaratmak için olduğunu bilmemiz gerekiyor. Hiç Su elementi olmaması, durumu daha da kolaylaştıracaktır. Çünkü artık kendimize acımamızın, üzülmemizin, anlamadan aksiyonsuz bir empatinin faydasız olduğunu biliyoruz. Kuru bir umuda sarılmak yerine, gerçek manzaranın farkına varacağımız bir Yeni Ay. 

Aslan, Kova, Boğa, Akrep, Yay öncelikli etkilenecek burçlar. Haritalarında İkizler, Başak, Balık burçlarının 29-30, Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak burçlarının 0-3 dereceleri arasında gezegenleri, önemli kombinasyonları olanlar da ikinci sırada etkilenecekler.

8 Ağustos 2021 Aslan Yeni Ayı, yüksek benliğimizle bağlantı kurmak ve isteklerimizi tezahür ettirmek için kullanabileceğimiz bazı yüksek titreşimli enerjilere bir kapı açan 8.8 Aslan Kapısı Portalı ile çakışıyor.

Aslan Kapısı Portalı, Spiritüel Güneşimiz ve daha yüksek alemlere açılan kapı olarak kabul edilen Sirius’un yükselişi ile işaretlenmiştir. Sirius aynı zamanda yeniden doğuş ve bolluk ile eş anlamlıdır ve yılın bu zamanında yükseldiğinde, kendi bilincimizin ve ruhsal farkındalığımızın yükselişini gösterdiğine inanılır. Bu sebeple her Yeni Ay’da ısrarcı olduğum gibi, bu Yeni Ay’da da ufak da olsa bir meditasyon ve dilek çalışması öneriyorum.

Çok ihtiyacım varmış benim bu yazıyı yazmaya ve okumaya. Kuru bir umut yerine, bir şeylerin değişeceğini, ne yapmam gerektiğini göreceğimi bilmek çok iyi geldi bana. Nicedir cevap arayan veya bir şey arayan ama ne aradığımı bilmeyen bir halim vardı.

Okuyana da bana olduğu gibi şifa olsun!

Öperim gözlerinizden!

Paylaş

Tags from the story
, ,
More from Yasemin Orman
Günlük Burç Yorumları 6 Nisan 2020
Günlük Burç Yorumları 6 Nisan 2020 / Günün Enerjisi : Ay Başak...
Read More
Join the Conversation

1 Comment

Leave a comment
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir