Terazi Burcunda Dolunay – 28 Mart 2021

Terazi Burcunda Dolunay 2021

Terazi Burcunda Dolunay 2021, 28 Mart Pazar günü Türkiye saati ile 21:48’te gerçekleşiyor. Dolunay, Terazi Burcunun 8. derecesinde gerçekleşiyor.

Terazi Burcunda Dolunay 2021

  • Terazi Burcunda Dolunay Ne zaman gerçekleşiyor? – 28 Mart Pazar günü Türkiye saati ile 21:48’te
  • Dolunay haritasının yükseleni Akrep Burcu.
  • Yükselen Yöneticisi Plüton 3. evde, diğer Yönetici Mars 8. evde KAD kavuşumlu ve İkizler burcunda
  • Güneş, Venüs Şiron Kavuşuk
  • Ay-Mars- Satürn Büyük Üçgeni
  • Güneş Koç burcunda / Ay Terazi Burcunda (6-12. ev aksı)

Terazi Burcunda Dolunay, dengeleri kurmak, ahenk oluşturmak, estetik kaygılar yaratmak, barış sağlamak, verme-alma dengesini kurmak ve bir şekilde güzelleşmek, güzelleştirmek ihtiyacındadır.

Terazi burcundaki Ay refleks olarak kabullenme eğilimi gösterir. Sırf fikirsel ayrılıkların huzur bozma potansiyeli yüzünden çoğunluktan yana olmayı tercih eder. Uzlaşmayı tercih eder. “Huzurum kaçmasın da, aman” diyen teyzedir. “Ağzımızın tadı bozulmasın Ali Rıza Bey!” diyen Hayriye Hanımdır. Bkz. Yaprak Dökümü. 🙂

Terazi Burcunda Dolunay 2021 hangi enerjileri taşıyor?

Kolay bir Dolunay değil. Baştan anlaşalım. Ve şuna da anlaşalım; Terazi Dolunayları her zaman zordur. Yaz ve dolaylarında gerçekleşen bir çok boşanmanın arkasında, yılın Terazi Dolunayı süreci vardır, unutmayın.

Evet, Terazi nezaketli, diplomatik ve orta yolcudur. Evet, Terazi kalp kırmaz görüntüde. Ancak Terazinin de tüm burçlar gibi kendisine ait ciddi bir gölgesi vardır. Gölgesine düştüğünde, bütün o dengeyi sağlayan kadın/adam gider, uzlaşacağım derken kendi karakterinden vazgeçmiş bir birey çıkar. Güzelleşeceğim derken kıskançlıklar denizinde yüzen biri çıkar. Arkadaşıma benzeyeceğim, eşime benzeyeceğim, onu kaybetmeyeceğim diye arkadaşının/partnerinin uydusu olan biri çıkar. Yakınlaşacağım derken yüzeyselleşen ve çevresinde itibarını kaybeden biri çıkar. Ve dostlar 12. evde gerçekleşen bir Terazi Dolunayı karanlıktadır, gölgededir.

O yüzden bir zahmet kimse Dolunay’dan uzlaşma, anlayış, denge beklemesin. Ortada kırık dökük bir şeyler var bir kere.

Neden kırık dökük?

Güneş Venüs Şiron Kavuşumu var. Venüs Güneş Kavuşumu başlı başına bir hadise. Tam kavuşum Dolunay’dan iki gün önce gerçekleşecek. Yazının üstünde linki var. Bir göz atın derim. Koç burcundaki Venüs, birisi ile önce kendisi olabiliyor mu ona bakar. Eğilmek, bükülmek, şekil değiştirmek ona göre değildir. Güneş benliğimizin olduğu yerdir. Şiron ise nereden yaralandığımız ve aslında kendimizi nereden yaraladığımızdır. E ben, ne iş için, ne aşk için, ne başka bir şey için eğilip, bükülmek, şekil değiştirmek, beni ben yapan unsurlardan vazgeçmek istemiyorum, özetle omurgama sadık kalmak istiyorum demektir. Üstelik de bunu isterken boşuna istemiyorum, bir yerlerden yaralıyım demektir. Deneyim var, geçmişten biriktirdiklerim ve artık su yüzüne çıkmış ayyuklar var demektir. Eski defterleri açmak veya o defteri kapatıp yine benzerini açmak istemiyorum demektir. Çünkü belli ki defterler benim ağzımın tadı bozulmasın diye aldığım yara berelerle dolu!

E, hadi, şimdi o gölgecikte kalan Terazi Dolunayı her şeyi dengelesin de görelim!

Olmaz öyle saçma şey!

Terazi Burcu Dolunayının Burçlara Etkileri

Gölgedeki Terazi Dolunayının da ahvali zaten Güneşten hallice. Sevgisini bastırmak zorunda kalmış bir Ay var. Üstelik de Hava grubundan bir Ay. Aklınca sevgisini bastırmak zorunda kalmış yani. Empati yapmış sıkça, sözle dövüşmeye çalışmış. Aklınca bir iki ihtişamlı laf sokunca zaferi kazandım sanmış. Durumları eşitledi sanmış. Herkes iyi olsun derken bir bakmış kendi yok. Duygusu yok. Sen ne hissediyorsun be Yasemin? Ayşe? Fatma? diye sormaz olmuş.

Ama iyiyiz öyle mi?

Aklı kör, ruhu kör kalmışız ama iyiyiz öyle mi?

Umutları kaybetmiş, görev dediğimiz dünya üzerinde bir de “ben şöyleyim, böyleyim” palavraları atmışız ama iyiyiz öyle mi?

Sorumluluklarımızın içinde, günlük rutinlerimizin içinde, kendimizi feda ettiğimiz kurumun içinde, kendimizi kurban ettiğimiz ailemizin içinde kaybolmuşuz ama iyiyiz öyle mi?

Tüm “hak” saydığımız, “hak” diye ballandırarak başkalarına sunduğumuz konularda “hak”sız kalmışız ama iyiyiz öyle mi?

Belki gerçekten yalnız, belki kalabalıklar içinde yalnız, belki evliyken yalnız kalmışız ama iyiyiz öyle mi?

Olmaz öyle saçma şey!

Dolunay Fazı Bardağın Dolduğu Yerdir…

Dolunca taşar insan, insanlar. Bir kere her yerde; bardağın dolduğu durumlarda insanın neler yapabileceğini göreceğiz. İster siyasete bakın, ister insan haklarına, ister kocaman şirketlere, isterseniz minnoş dünyanızdaki ilişkilere.

Bu bardak, kaybetme korkusu istemiyor artık. Huzuru bozulacak diye kendinden vazgeçmesinin verdiği tedirginliklerle yaşamak istemiyor artık. Hayatını şahane gibi göstermek istemiyor artık. Kendi sınırlarına bu kadar girilmesini istemiyor artık.

Her gun yara bere içinde kaldığı bir günlük rutin istemiyor artık. Endişe, kaygı korku, stres, sürekli bir hedef, koşu, yakalama, acele istemiyor artık.

E bi’ ‘YETER!” artık!

Korku güçlü bir silahtır. Fakat korku salanına da dönen tehlikeli bir silahtır. Bundan sonrasını izleyelim görelim derim dostlar.

Neden savaşırız, bardak neden taşmıştır yukarıda anlattım. Savaşma şeklimiz ise sadece “iletişim”le.(Medya) İletişimin her kolunda, basılı, yazılı tüm mecralarda “savaş” kokusu alınır. Seninle benim gizli diyaloğumuz da iletişimdir, Twitter’a attığın bir tweet de. Bir Tv kanalı, bir yayın organı da bir savaş alanıdır bu Dolunay’da gözümde. Bir pankarta yazılan yazı, duvara çizilen grafitti de.

Dolunayın Terazi Burcuna ve Diğer Burçlara Etkisi

Hangi burçtan olursan ol bu Dolunay sana hayattaki önceliklerini bir sorgulatır. Öncelik; insanın hayatta kalmak için neye ihtiyacı olduğu sorusunun cevabıdır. Yaşamında “huzur” diye titreyen Terazi burcunun Dolunay’ındaki taşmada, artık huzurun kalmadığı alanlar dışarı atılır. Kusulur. O alanlar kaybolsun diye savaşılır.

Evlilikler, uzun soluklu ilişkiler açısından bir denge aranacağı süreçtir. Bulunamazsa kesip atılır hızlıca. Hiç bir dönem, Terazi Burcunda Dolunay dönemleri kadar hızlı götürmez ilişkileri boşanmaya. E gelirsek siyasi ilişkileri, politik ilişkileri de hiç bir Dolunay, Terazi Burcunda Dolunay kadar sarsamaz.

Bizim ülkemizde siyasiler arasında ağız dalaşı gelenek gibi bir şeydir. Görün şimdi ritmini. Üstüne bir de ülkeler arası liderlerin ağız dalaşını göreceğiz. Böyle bir dille dövme showu izleriz diye tahmin ediyorum.

“Korku”ya tahammül edemeyeceğiz artık diyorum.

Özellikle buharlaşma eğilimli asitli sıvılar dikkatimi çekti. Sanırım bu Dolunay’da global kuponum buraya. Hidrojen gazı, asit buharı yayılımı, kimyasallarla çalışan yerlerdeki patlamalar (özellikle naftalin, etanol, amonyak üretim alanları) ilgili gazın etrafa zarar vermesi gibi durumlar beklerim. Yine Aktinitlerden, yani radyoaktif elementlerden bir çıkış beklerim. Bu bir değerlenme, dönüşüm, gelişim süreci olabileceği gibi, yine nükleer enerji santrallerinde, denizaltı ve benzeri askeri araçların reaktörlerinde de bir takım sorunlar, kazalar beklerim. Basınçlı gazlar, gaz odaları vs vs.

Ekonomik dalgalanmalara aklınız şaşar. Bir günde doların 8.3 falan olmasını mumla arayacağımız bambaşka hadiseler…

Dolunaydan en çok hangi burçlar etkilenir?

Tabi ki öncelikliler sahnedekiler. Terazi ve Koç burçları birincil halkada. En çok hisseden ve etkilenen onlar olacak.

Tüm Hava Grupları çok kıymetli. Terazi, Kova ve İkizler burçları ikincil sırada. Tavsiyem bu grup mensuplarının Yıllık Burç Yorumlarını tekrar okuyup hatırlamaları.

Akrep burcu, Boğa ve Balık burçlarını da eşit klasmanla 3. olarak yerleşiyorlar sıralamaya. Bu burçların ilişkilerine özellikle dikkat etmeleri gerekiyor.

Öperim gözlerinizden! Ama gerçekten öperim!

Neredeyse ezberleyecek kadar yazıları okuyan takipçiler var. Hakkaten garip bir sevgi geliyor insana. Hepinize sarılasım var!

Paylaş

More from Yasemin Orman
Başak Burcunda Yeni Ay 2023 – 15 Eylül 2023
15 Eylül 2023 Perşembe günü Başak Burcunda Yeni Ay 2023 fazını deneyimliyor...
Read More
Join the Conversation

1 Comment

Leave a comment
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir