2021 Yılında Gökyüzü

2021 Yılında Gökyüzü

Herkese Mutlu Seneler!

2021 yılına saatler kala yazıyorum bu yazıyı. Ne zamandır oldukça yorgun, yoğun ve motivasyonsuzum. Canııım takipçilerim her şeyi farkında. Mesajları eksik olmasın!

Bugün de çok fark yok! Ancak olmalı! Ben bir Kova’yım! 2021 benim yılım! 🙂

Düşündüm taşındım; beni ne mutlu eder diye. Bir Kova’yı en çok başkalarını mutlu etmek mutlu eder. Hazır, “ben” demeyi bırakmamız gereken bir yılda, bizim için küçük bir yıl özeti yapayım dedim. Belki bir nebze de olsa umut ekerim.

Yıllık Burç Yorumları 2021 için buraya tıklayabilirsiniz.

2021 Yılında Gökyüzü

2020 herkes için çok zor bir yıldı. Geçtiğimiz yıl, Yıllık Burç Yorumlarında, Satürn Plüton Kavuşumu yazımda ve daha nicelerinde, adım adım beklentilerimi yazdım, beraberce de yaşadık.

2020 yılında gökyüzü, olağan dışıydı. 2021 yine zor ama olağan bir yıl. Yani sıradan zorlardan. 2020 yılını atlatan herkese de nispeten kolay gelecek bir yıl. Dünyada, küresel anlamda durum farklı olsa da, bireyselde daha rahat hissedeceğiz. Daha iyi hissetmek için çözüm yaratacağız.

2020 yılında, 500 yılda bir bir araya gelen Satürn Plüton ve Jüpiter birlikteliği vardı. Ortalama 4 olan tutulma takvimi 6’ya çıkmıştı. Gerilemelerle oluşan önemli açılar cabası. Ama bitti!

2021 yeni bir yıl!

Öncelikle 2021 Yılı Gezegen Gerileme ve Tutulma Zamanlarını buraya bırakıyorum.

Yeni yıla harita çıkardım. İşte 01.01.2021 12:00’ın Harita Analizi

 • Güneş Oğlak Burcunda – Her yeni yıl bir yapılanmadır. Astrolojik takvim Koç ile başlamasına rağmen yıllık takvimin Oğlak burcu ile başlaması bence bunu ifade eder.
 • Güneş 4. Evde, 8. Evdeki Uranüs ile Üçgen – Tam da aidiyet kurduğumuz, belki de alışkanlık edindiğimiz ve geride bırakmamız alanların, ilahi bir şekilde, beklenmedik bir şekilde geleceğe ışınlanması demek. 2021 bize pre-gelecek yaşatacak.
 • Yeni yıl anının yükseleni Başak burcu. Harita yöneticisi durumundaki Merkür Oğlak burcunda Plüton yakınlığında. Demek ki bu yeni yılda kendimize vereceğimiz sözler senet olacak. Büyük güç oluşturacak. O zaman bu gece olmasa da en geç yarın; 2021 hedefleri bir yere yazılsın, ilk adımlar atılsın!
 • Satürn – Jüpiter Kavuşumu Kova Burcunda, 2021 Yılında Gökyüzü haritasının 5. evinde. İlişkilerinde, aşklarında, reform yapmak isteyenler için, hobilerini işe çevirmek isteyenler için, hayatınının enerjisinden sıkılıp yeniden, istikrarla yapılandırmak isteyenler için, istikrar ile büyüyen sıra dışı ilişkiler, aşklar arayanlar için haaaaariiiiikaaaaa bir yıl!
 • Hayatın rotasına göre yaşayanların, hayatı kendi rotalarına uydurma yılı 2021!
 • Mars Satürn Karesi var. – 2021 yılında “acele” gitmek isteyen ecele gider -amiyane tabirle. 2021 acelecilerin değil, sebatla sürdürmüşlerin, adım adım hareket edenlerin, geleceği öngörüp ajandalarını planlayanların yılı!

2021 Yılında Gökyüzü; Kalite Kontrol Bandı

 • 2021 yılını Kalite- Kontrol bandı gibi düşünün. Yarım, eksik, aksak, çürük, çarık 2021 yılından geçemez. Bunun için iyi bedene, iyi işe, iyi hayata, iyi psikolojiye sahip olmak için elimizden geleni yapmalıyız. Yaradanın yaratma halinden asla bahsetmiyorum. Rabbin ilahi yaradılışı dışında, bizim çabamızdan bahsediyorum.
 • 2021 yılında paketi kötü, içeriği çalışmayan ürün satamaz! E -ticaret yapanlara duyurulur.
 • Neptün Balık burcunda 6. evde olmaya devam ediyor ama KAD ile kare. KAD ise İkizler burcunda.Virüs hala aktif demek. Benim öngörüm bu. Fakat yayılamayacak demek. Anlamı Sars, Corona , Morana ne olursa adı; Virüsler hayatımızda olmaya devam edecek. Neptün’ün Balık burcundaki seyri boyunca de (2011-2025) bu virüslere tanık olmaya devam edeceğiz.
 • Venüs – GAD kavuşumu 3. evde Yay burcunda. “Çok sevdim bak yalan oldu, gençliğim de haram oldu” diyenler. ZAlım geceler sona erdi. 2021 zalımların geri dönme zamanı, çok sevenlerin sevdiğinin geri dönme zamanı olacaktır.
 • 2021’in en büyük ihtiyacı ise arkadaşlarımız! Herkes arkadaşlarına kocaman sarılsın!

 

Yukarıdaki sekmeler 2021 Küresel ve Ülke öngörülerim değil, fark edeceğiniz gibi. Mini bir girizgah. Umut olsun. Bir adım attırsın.

Dünyayı düşünürsek; ekonomik çöküş, kuraklık, AB’nin çöküşü vs gibi geniş konular var. Odağı Türkiye olan-olmayan başka krizler de var. Ne olursa olsun, yaşamaya çalışacağımızı, hayattan tat almaya çalışacağımızı unutmayın. Bu kısım, biraz tat için; Yılbaşı Menüsü olsun.

 

Sevgilerimler,

 

Paylaş

More from Yasemin Orman
Haftalık Burç Yorumları (5-11 Haziran)
İkizler Burçları Doğum Günleriniz Kutlu Olsun! İkizler burçlarının hafta boyunca sağlıklarına çok...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir