14 Aralık Yay Burcunda Güneş Tutulması 2020

Yay burcunda Güneş Tutulması 2020

14 Aralık 2020 saat 19:13’de Yay Burcunda Güneş Tutulması 2020 gerçekleşecek.

Güneş Tutulması Ne Zaman Gerçekleşecek?

14 Aralık Yay Burcunda Güneş Tutulması’ndan hemen sonra 19:17’de Yay Burcunda Yeni Ay’ı deneyimliyor olacağız. 14 Aralık Yay Burcunda Güneş Tutulması 2020, 2 saat 10 dk sürecek. Tutulma kuralları gereği nereden baksanız Haziran 2021’e kadar etkisi sürecek bir Tutulma.

Hoppala paşam, Malkara keşan! 🙂

İnanmazsınız ama son perdeeeee! Bu şekerleme güzeli (mecaz!) yılın, son tutulması! Ne tutulmalar ve beraberinde ne dertler tasalar gördü bu gözler değil mi?

Hani başta, ufaktan lak lak ederken, 2020 çok fena bir yıl olacak dediğimde bunu hayal etmemiştiniz biliyorum. Şimdi bir durum değerlendirmesi için, aşağıya bu yıl gerçekleşen, olağanın üstünde sayıda tutulmaları bırakıyorum. Tarihleri bir düşünüp, yazılara şöyle göz ucu ile bakmakta fayda var. Ama üşenirseniz de canımsınız. Ben anlatırım bir şekilde.

ve ta-taaaa! 14 Aralık Yay Burcunda Güneş Tutulması 2020. Son perde kapanış.

Şimdi boşver haritayı. Bak daha yorumlamadan ne dedim; son perde, kapanış! Son perde nedir? Oyunda her şeyin neden olduğunu anladığımız, sonuca vardığımız, ‘hııııııı’ dediğimiz perde. Başta kötü adam olan baba, pamuk gibi bir adamdır mesela, burada anlarız. Kurbağa bildiğimiz beyaz atlı prensmiş mesela, burada anlarız. Zaaflarımız yüzünden koskoca şekerleme evi yemememiz gerektiğini burada anlarız mesela.

İlk mesajı verdim, devam.

Daha harita yorumlamadan, Tutulmadan hemen sonra 17 Aralık’ta Satürn, 19 Aralık’ta Jüpiter Kova burcuna ilerliyor. Bu iki olay da bence büyük fenomenler. Bir de üstüne 21 Aralık tam güz gün dönümünde kavuşuyor olacaklar. Ayrıca kalem kaldırıp, afiyetle yazmak isterim. Umarım yazarım.

Her neyse..

Burada büyük bir shift var. Yani bir zıplama, faz değiştirme var. Bugünden yarına değil belki ama büyük yükler, daha da büyükler ve daha da büyürler. Altında ezilmek istemeyeceğiz artık. Dolayısı ile, “burama kadar geldi” dediğimiz şeylerde, normalden daha fazla bir özgürleşme çabası başlar. Yay burcu gibi pozitif bir burcun Tutulmasından, umut bekleyeceğimizi sanırız ama Yay’ın gölgesinde hali hazırda her yeri yakacak bir ateş taşıdığını da unutmamak gerekir. Yay’ın Ateş’i, Kova’nın Hava’sı ile birleşince ortalık YANGIN yeri olur!

Bu da ikinci mesaj.

Gelelim ana arter Astrolojik bilgilere. Yeniler için. Eskiler zaten öğrendi.

Güneş Tutulması 2020

Güneş Tutulmaları, Yeni Aylarda gerçekleşir ve Güneş ile Ay aynı burçtadır. Yani maddesel boyutta ve bilinç düzeyindeki niyetlerle, duygusal boyutlarda ve bilinçaltında olan niyetler ortak bir noktaya gelir. Güneş Tutulması döneminde değişim kaçınılmazdır. Mutlaka tutulmanın haritasının temsil ettiği konularda ve kişisel haritalarımızda tutulmanın bulunduğu noktalarda değişimler söz konusu olacaktır. Söz konusu Güneş tutulması olduğunda, ruhsal değişmelerden daha çok fiziksel değişimlerden, yapma-etme, bilinç düzeyinde uygulama enerjisi tezahür eder. Yani somut değişimler gerçekleşir.

Tutulmalar önemlidir çünkü Karma ile ilgilidir. Karmiktir. İnsanların hayatındaki en önemli olaylar genelde tutulmalar ve çevresinde olur. Sadece bireysel değil, dünyada bir çok sarsıcı olay Tutulma ve etki süresinde gerçekleşir. Bunun sebebi tutulmaların Astrolojik olarak karmaları tetikleyen Güney Ay düğümü veya Kuzey Ay düğümüne kavuşarak gerçekleşiyor olmasıdır. Kuzey Ay Düğümlü tutulmalar gelecekle ilgili konular için değişime iter, Güney Ay düğümlüler geçmişle ilgili.

Yay Burcunda Güneş Tutulması 2020

Belirteyim Güney Ay Düğümlü bir tutulma. Şaşırdık mı? Şaşırmadık. Demek ki; geçmişi değiştireceğiz.

Tutulmada dikkate aldıklarım;

  • Tutulma Yay Burcunda, Ay ve Güneş Yay Burcunda (6. ev)
  • Tutulmaya eşlik eden Merkür Yay Burcunda (6. ev)
  • Tutulma Haritasının yükseleni Yengeç. Harita yöneticisi Ay. (Bu durum Tutulma etkilerini güçlendirir ve Türkiye, aynı yükselene sahip olduğu için, Türkiye’yi daha fazla etkiler.)
  • Trajik üçlü Jüpiter- Satürn- Plüton, aynen devam kol kola 7. evde. Çok şükür Plüton 5 derecelik bir orba çıktı sonunda.
  • Tutulmaya üçgen bir Mars

Başrol ile başlamak gerekirse;

Yay Burcunda Yeni Ay, olan bitene en iyimser taraftan bakmak, umudunu kaybetmemek, büyümek, gelişmek, öğrenmek, daha fazlasını merak etmek, inanmak, seyahat etmek ve tüm bu deneyimlerini bir başkasına aktarmak ister.

Ay Yay burcunda, her konuda genişleme, büyüme eğilimi gösterir. Kendinizi istediğiniz konularda geliştirmek için mükemmel zamanlardır. Spor yapanlar, kas kazanmak isteyenler, kurslara gidecekler, akademik eğitim alanlar, medya işlerinde çalışanlar, vücut geliştirmek isteyenler için mükemmel zamanlardır. Ancak yemeğe düşkün olanların, ağzını tutmakta zorlananların işi zor. Fiziksel genişleme de bir büyümedir ve kilo almak istemiyorsanız önümüzdeki iki hafta yediklerinize daha fazla dikkat etmeniz gerekir.

Bu pop kısmı bırakıp gerçeklere dönersek, Güney Ay Düğümlü bir Ay, patlama noktasıdır. Öyle canım ciğerim, ay ne tatlı iyimserliğinden eser kalmaz Yay’ın. Bir patlar ki; bunu en iyi şu an bu yazıyı okuyan Yay burçları anlar. Umudunu kaybetmemenin, iyimser olmanın, mucizelere inanmanın da bir ölçüsü vardır. Bu ölçüyü en yukarıya taşımak Yay burcunun işi olsa da, o ölçü bile esnetilmeye çalışıldığında en güzel had bildiren Yay olur. Arpayı samanı, kömürü dumanı ile kabullenen bu güzel burcun bile, Eşşek saati vardır. Çattı mı? Çatacak demektir.

Demek ki; umut, mucize, pozitivistlik de bir yere kadar. Sabır gelip dayanacak bir yere.

 

Tutulma haritasına bakınca aklıma direk Desperate HouseWifes ( Umutsuz Ev Kadınları) geldi.

“Everyone has a little dirty laundry.” – Herkesin biraz kirli çamaşırı vardır.

Merkür de Yay burcunda bu tutulmaya eşlik ediyorken, en iyi bildiklerimizin bile arkasında biraz kirli çamaşırı olduğunu anlayacağız demektir.

Bir de tabi ki gerçek umutsuz ev kadınları var. Bence bu Tutulmanın en belirgin karekterleri onlar. Hani şu sürekli yüke boğulmuş ve “burama kadar geldi” diyen.

Aynı şekilde 6. ev hizmet sektöründeki herkes olduğu için, tüm esnafın, kurumsal çalışanın, iyimserlikle aylardır belki yıllardır yutkunan tüm hizmetlilerin patlama noktası burası ve önümüzdeki 5 ay.

Çok fazla protesto, yürüyüş, kalkışma, ayaklanma, direniş görürüz. Ne için? Hepsi daha iyi, daha özgür, daha büyük, daha bütün, daha adaletli olabilmek için.

Ne için?

Tekrar umut taşıyabilmek, mucizelere inanabilmek için.

7. ev trajik üçlüsü, artık ya uzlaşmanın ya da “biz”den vazgeçmenin işaretidir. Hatta köprüden önce son çıkıştır kanımca. Çünkü Kova’ya ilerleyecek Jüpiter ve Satürn, evlilik veya ortaklık kurumuna gelenekselliğin dışında hadiselere taşır. Bu da “bence” yorar veya hoş durmaz. Aynı evin içinde farklı odalarda yatan insanlara dönüşürsünüz. Aynı ofiste, aynı çatı altında, alttan başka işlerle kendi kasanızı düşünen insanlara dönüşürsünüz. Bir meclisin içinde ülkeyi başka sınıflar altında savunan insanlara dönüşürsünüz. Herkesi hakkı olması gereken tek bir yerde, herkesin kendi hakları olan kendi dünyası olur. Ne biliyim tuzsuz yemek, kutlamasız yeni yıl, iftarsız Ramazan gibi olur.

6. ev aynı zamanda hastalıkları, sağlık ile ilgili konuları, çalışanları, işçileri, memurları, dolayısı ile doktorları ama aynı zamanda orduya ait konuları ve genel olarak devletin işleyişi, düzeni ile ilgili kesimleri açıklar. Bu kesimde de ciddi “yeter!” eylemleri beklerim.

Tutulmadan En çok Hangi Burçlar Etkilenir?

En çoook Yay, İkizler, Başak, Yengeç, Oğlak burçları etkilenir.

Biraz küresel düzlemle dillenirsem, Tutulmanın en çok etkisi altında kalacağı Güney Amerika bölgeleri , Arjantin, Şili, Brezilya, Bolivya, Ekvator, Peru, Paraguay.. , gibi bölgelerde, her zamanki gibi doğal afetler beklerim. Patlamalar, yangınlar, yanar dağ patlamaları beklerim. Ancak bahis yaparsak yine, bir üst paragrafta saydığım temaların en çok bu ülkelerde göze çarpmasını beklerim.

Mars’ın 10. evde devletin yönetim kısmını temsil eden kısmında olması, halkın kalkıştığı suikastları da düşündürüyor.

Yine aynı yerleşim, büyük devletlerin fiziksel savaş ihtimalini de düşündürdü.

Türkiye, tutulmada önemli bir ülke. Tutulma düzleminde olmadığı için büyük doğal afetler beklemem. Ancak saydığım temalarda gelişmeler beklerim.

İçim sıkılıyor bazen böyle öngörü yaparken.

Bireysele geri dönersek;

son bir iki kelam edip, öperim gözlerinizden.

Sabırla insan akıllanmaz!

ve ne verirsen elinle döner gelir seninle!

ya da ne verdiysen elinle, dönüp gelecek seninle 😉

Paylaş

Tags from the story
, ,
More from Yasemin Orman
Yay Burcunda Yeni Ay – 26 Kasım 2019
Bugün, yani 26 Kasım 2019 Salı akşam 18:06'da Yay Burcunda Yeni Ay...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir