30 Kasım İkizler Burcunda Ay Tutulması 2020

30 Kasım İkizler Burcunda Ay Tutulması
adsense

30 Kasım 2020 saat 12:42’de İkizler Burcunda Ay Tutulması gerçekleşecek.

Ay Tutulması Ne Zaman Gerçekleşecek?

30 Kasım İkizler Burcunda Ay Tutulması ‘ndan hemen önce saat 12:30’da İkizler Burcunda Dolunayı deneyimliyor olacağız. 30 Kasım 2020 İkizler Burcunda Ay Tutulması 4 saat 21 dakika sürecek. Tutulma kuralı gereği bu tutulma süresinin etkisi 4 aydan biraz fazla sürecektir.

Tutulma, Penumbral yani Yarı Gölgeli Ay Tutulması olacak.

İkizler Burcundaki Ay, dünyada neler olup bittiğini anlamak, bilgi toplamak, topladığı bilgiyi aktarmak ve en önemlisi çenesi düşene kadar konuşmak ihtiyacındadır. Her şeyi anladığı bildiği sürece ondan huzurlusu mutlusu yoktur.

Biz de böyle bir dönemde olacağız. Öyleyiz de zaten.

Bu Korona mevzusu yakamıza yapıştı. Nedir aslı? Artık bu kadar zaman geçti ve soru işareti kalmasın istiyoruz. Neden bazısı şıp diye iyileşirken, bazısı entübeye kadar giden bir yolculuk yaşıyor?

Amerika soru işaretleri… Ekonomi?

Bunların dışında bireyselde. Kendinizi, çevrenizi, hayatınızı… Sürekli sorgulamaya geçtiğinizi farkında değil misiniz?

Hiç bir şeyin tadı yok mesela, neden?

Fevkaladenin fevkinde bir hayatı olan bir birey bile artık eminim kendine soru soruyordur.

Ay Tutulması Neden Önemli?

Biliyorsun artık; kırk kere yazdım.

Tutulmalar önemlidir çünkü Karma ile ilgilidir. Karmiktir. İnsanların hayatındaki en önemli olaylar genelde tutulmalar ve çevresinde olur. Sadece bireysel değil, dünyada bir çok sarsıcı olay Tutulma ve etki süresinde gerçekleşir.

Daha önce ektiğimiz bir tohumun bize dönüşü. Sen süper bir şey ektin, problem yok. Karma dönüşünde sana elma gelir, armut gelir, ne ektiysen o gelir. E kötü bir şey ektin; ne biliyim ben; ısırgan otu… Büyüyünce kaşınacaksın tabii. Vardır tabii faydası onun da her emek gibi ama…kaşındıracak işte.

Fakat bu tutulma, bir Karma döngüsünün sonu. Tıpkı bir önceki Ay Tutulmasında olduğu gibi. Başından beri 2020 çok önemli, çok önemli, çok önemli diye tüyler bitti dilimde.

Temmuz-Ekim arasında 2009-2010 yılından beri süre gelen bir döngüye son verdik. Bu tutulma ile beraber 2011 yılından beri süregelen bir döngünün alacağı vereceği, osu busu, kapanıyor.

Bir de bu döngülerin isimleri vardır. Bu tutulma Saros döngüsünden. Mazisi var. 20 Kasım 2002. O yıla da dönüp bakmak lazım. Ben döndüm baktım mesela. 17 yaşımdayım. Lisedeyim. En yakın arkadaşımı sevdim. Öncesinde gençlik, sevdiceklerim olmuştu elbet. Ama ilk gerçek ilişkimi yaşamıştım. Hani o ne tatlı bu ne şeker değil de, “biz” ne demek öğrenmeye geçiş. Bu bilgiden sana ne noktasında; bak ben bundan bile mana çıkardım diyorum. Sen de öyle bak hayatına. Kappppitooo?!

30 Kasım İkizler Burcunda Ay Tutulması ‘nın Etkileri Neler Olabilir?

Önce Tutulma haritası ne alem bir yazayım.

 • Tutulma 4-10. ev aksında.
 • Tutulmanın yükseleni Kova burcu. (Bu tutulmanın kolektifteki etkisini arttıracaktır!)
 • Tutulmadan bir gün önce Balık Burcundaki Neptün ileri harekete geçti.
 • Tutulmanın başrollerinden Merkür, karanlık evdeki mahşerin 3 atlısı ile nahoş bir diyalogta.
 • Tutulmada yöneticisi Uranüs, başrol Merkür’ün geleneksel evinde. Skandal!!!

*Bireyselde; işler tamamen karmik! Yani ne ektin ne biçtin, geri-dönüşü. 2011 ve 2002 yıllarına bir bakacaksın. Tarih tekerrürden ibarettir hata yapana. Ve tarih karşı tekerrür verir mağdur olana.

Haritanın karanlık bir tarafı var. Bu karanlık geçmiş travmalarımızı su yüzüne getirecektir- istemesek de! Yaraları kaşımak veya sarıp sarmalayıp yeniye geçmek tamamen seçim. Merkür var işin içinde. Geri dönüp arar sorar da, kendi ile sohbet edip, basar geçer de.Bilemem.

iletişim ve gerçek iletişim ve gerçek bilgi çok baskın haritada. Bireysel düzlemde bu durum, özellikle hayatta ne olmak istediğini, nasıl bir repütasyonu olmasını istediğini sorgulayana güzel cevaplar verecektir. Fısıltılar, içten gelir, eşten dosttan gelir, ana babadan gelir. Yani bu dönemde, ya sen şunu ne güzel de yapıyorsun, senden ne güzel şu olur bu olur sözleri mesajdır.

Yine Merkür ve Uranüs baskın bu harita, gifted yetenekleri, yani olağan dışı, sadece bize öz yetenekleri ortaya çıkarmayı destekler. Bilmediğimiz yönlerimizi gerçekleştirebiliriz. Yine aynı etki tabi ki kocaman haberlerdir. Özellikle sürpriz ve yüz güldüren haberlerdir. Bu tutulma kolektifi sarssa bile bana sorarsanız bireyselde yüz güldürecek bir tutulmadır.

*Kolektife gelirsek bireyseldeki kadar umut veren pozitif bir tavır takınmam kolay değil.

Yazının başında her şeyi anlamaya ihtiyacımız artıyor demiştim. Şu anda gündem Korona. Dolayısı ile hepimizin kolektifte en büyük soru işareti bu. En geç Nisan’a kadar bu konunun aslı astarı nedir, hastalık nasıl seyreder, aşı var mıdır gerçek midir, bu zaman kadar kandırıldık mı vs. neyse nedir kesin öğreniriz. Bu 4 aylık süreçte ise bu konudaki tüm bilgiler hızla artışa geçecektir.

Korona değil sadece, Neptün Balık’tayız yahu. Korona bitse morona gelir. Bu Virüs, salgın hastalıklar vs. konusunda aydınlanmak şart.

Tutulma Amerika, Asya’nın doğusu, İsveç ve Norveç ‘i etki altında bırakıyor. Kesinlikle büyük bir deprem beklerim! Türkiye, bu büyük depremi beklediğim alanda değil. Güney ve Kuzey Amerika’nın Pasifik okyanusuna kıyı olan bölgelerinde bekliyorum büyük bir deprem. Tsunami vs de işte beraberinde.

Amerika bambaşka bir döneme girdi zaten izliyoruz. Fakat önümüzdeki dört ay boyunca dünya gündemini epey oyalarlar bana sorarsanız. Yine normalde gündem konusu asla olmayan İsveç ve Norveç de gündemlerimize başka şekillerde gelebilir.

Ciddi bir ayaklanma veya isyan bekliyorum yeniden. Yine kolektifi ilgilendiren ana konularda, yine otorite figürlerine.

Türkiye içinse çok ciddi bir maske düştü kel göründü dönemi. Perde arkasında ne kadar gizli örgüt, alavere dalavere varsa hepsi ortaya çıkacak, siz de göreceksiniz.  Cehaletin bile aydınlanacağı kadar parlak gerçekler ortaya çıkacaktır. Kimse kusura bakmasın. Bir siyasi perdeden söylemiyorum bunu. Ancak artık değişim şart. Nisan’a kadar bazı taşlar kesin yerinden oynar, bazı koltuklar kesin kayar. Bir de bize artık dünyada hiç bir ülke müttefik olmaz bir süre. Bunu da söylemiş olayım.

İkizler Burcunda Ay Tutulması’nın Burçlara Etkileri

Kim en çok etkilenecek?

Kolektif tutulmalar bunlar, herkes etkilenecek!

Ancak en çok İkizler, Yay, Kova, Boğa, Akrep ve Aslan burçları etkilenecek. En ağır bedelleri ödeyecek burçlar da bunlar olur, en güzel ödülleri alacak olanlar da.

Beni bilirsin, Dolunaylarda kurtulmak istediklerini, Yeni Aylarda dileklerini yaz diyorum. Yaz yani üşenme. Niyettir neticesinde. Sonra ister yak, ister at, ister sakla.

Benim kitler hala satışta. İstersen allı pullu süslü süslü ritüel, al yap. Linkledim buraya.

 

Bunların dışında da, ayran içtik ayrı kaldık biliyorum. Aşırı bir çalışma, yorgunluk var hayatımda. Sağlık var, şükür deyip devam ediyorum. Güzel enerjilerinizi isterim kalpten. Benim de, hayatımın da biraz iyi enerjiye ihtiyacı var, ne yalan söyleyeyim. Alırım bir fırt enerjinizden gönderirseniz. Şaka yok inanırım; bir kalbin istediğinde diğerine çok iyi gelebildiğine.

Özleştik!

Öperim güzel kaplerinizden.

Paylaş

More from Yasemin Orman
Başak Burcunda Yeni Ay – 9 Eylül 2018
9 Eylül 2018 Pazar günü 21:01’de Başak Burcunda Yeni Ay doğacak. Yararlı...
Read More
Join the Conversation

4 Comments

 1. says: damla

  Sen gittin ama ben haftada bir siteye girip kontrol etmeyi hiç bırakmadım:) Diğer yorumları okuyup ‘ben bunları anlamıyorum ya keşke Yasemin yazsa’ diye de düşündüm sıkça. Yazı için teşekkürler, benim enerjim meşhurdur destek açısından, en güzelinden yolluyorum!

 2. says: Mine

  Hele şükür siz nerdesiniz yahu. Yengeç’ten sıyırsam Aslandan, aslandan sıyırsam yengeç’ten dövüyor gök kubbe beni. Perte çıktım.
  Dedim Allahım bu kızcağızı da satürn pluto çarpmış olmasın diye dua ettim sizin için. Her yeni ay dolunayda bakıyorum yok. Neyse Rabbim güzellikle muamele eylesin size. Sevgiler.

Leave a comment
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir