5 Temmuz 2020 Oğlak Burcunda Ay Tutulması

Oğlak Burcunda Ay Tutulması

5 Temmuz 2020 saat 07:30’da Oğlak Burcunda Ay Tutulması gerçekleşecek. 5 Temmuz 2020 Oğlak Burcunda Ay Tutulması 2 saat 45 dakika sürecek. Tutulma kuralı gereği bu tutulma süresinin etkisi 3 aydan biraz fazla sürecektir.

Tutulma, Penumbral yani Yarı Gölgeli Ay Tutulması olacak. Yılın en önemli tutulmalarından biri, bundan önceki iki tutulma gibi.

Zaten önemli olmaları art arda 3 tutulmanın gerçekleşmesi. Bu tutulmalara ayrı ayrı bakmak gerektiği gibi, 3’lü bakmak da önemlidir. Diğer ikisinin aşağıya linklerini bırakıyorum.

Bu tutulmanın devamında, yılın gökyüzü triosu (Jüpiter Plüton Kavuşum, Satürn) tutulmuş ay ile buluşacak. Bu korkutan bir buluşma. Yani ben de bezdim hakkaten! Geri dönüp 2016dan beri yazdığım yazılara bakabilirsiniz. Ben gerçekten tatlı dilliydim ya…

Oğlak Burcunda Ay Tutulması Ne Zaman Gerçekleşecek?

Tutulma sırasında 07:44’te Oğlak Burcunda Dolunay’ı deneyimliyor olacağız.

Oğlak Burcundaki Ay, duygusal olarak bir hedefe sahip olmak, sahip olduğu hedefe acı, engel gözetmeksizin adım adım ilerlemek, sadece kendine değil, hedef koyduğu konuya da yeterli olmak ister. Öyle sakin bir hedef belirlemez; otorite olmak, hedef koyduğu konunun “en” i olmak ister. Fakat faydacı değildir hedeflerinde. Kendisi ulaşmak, kendisi ilerlemek, basamakları hakkı ile çıkmak ister.

Ay Tutulması Neden Önemli?

Biliyorsun artık kırk kere yazdım.

Tutulmalar önemlidir çünkü Karma ile ilgilidir. Karmiktir. İnsanların hayatındaki en önemli olaylar genelde tutulmalar ve çevresinde olur. Sadece bireysel değil, dünyada bir çok sarsıcı olay Tutulma ve etki süresinde gerçekleşir.

Daha önce ektiğimiz bir tohumun bize dönüşü. Sen süper bir şey ektin, problem yok. Karma dönüşünde sana elma gelir, armut gelir, ne ektiysen o gelir. E kötü bir şey ektin; ne biliyim ben; ısırgan otu… Büyüyünce kaşınacaksın tabii. Vardır tabii faydası onun da her emek gibi ama…kaşındıracak işte.

Fakat bu tutulma, bir Karma döngüsünün sonu. Başından beri 2020 çok önemli, çok önemli, çok önemli diye tüyler bitti dilimde.

Bu tutulma ile beraber 2009-2010 yıllarından beri süregelen bir döngünün alacağı vereceği, osu busu, kapanıyor. Yengeç-Oğlak aksını kapatıyoruz. 9-10 yıllık yeni bir döngü başlıyor hayatlarımızda.

Saat şöyle çalışmaya başladı; umut aradık, olana bitene iyimser tarafından bakmak istedik. ( Yay Ay Tutulması)Sonra “Umutlarımın, beklentilerimin, hayallerimin karşılığını alabilir miyim bu hayattan?” sorusu gelmeye başladı.(Yengeç Güneş Tutulması) Şimdi duygularımızın en derin halini yaşayacağız. Sonra da bunca zaman içimize çektiklerimizi hazmetmek için, sindirmek için yalnız kalmamız gerekecek. Ama sonra hepsi bitecek! Burası çokça hatırladığın geçmişin, çokça özlediğin, özendiğin geleceğin karmasını verdiğin son nokta. Bundan sonrası bambaşka bir şey üzerinden çalışacak evren.

Burada her şey somutlaşır! Yani maksimum Ekim’de anlarsın Hanya’yı Konya’yı.

Oğlak Burcunda Ay Tutulması Ne ile İlgildir?

Hepimiz biraz Oğlak burcu olacağımız için herhangi bir olay karşısında refleks olarak gerçekçi, disiplinli, sorumlu, asker gibi ve kontrolcü davranacağız. Öyle eften püften değil; “ciddi” duygular taşıyacağız. Duygu başka, mantık başka işlerken, ikisini bileştirmek için tabir-i caizse popomuzu yırtacağız. Uff çok açık oldu! Ama öyle! Hatıralarımızda kalp ağrısı duyacağız! Detoks gibi düşün. Temizlenirkenki mide bulantısı…

Bize ihtiyaç duyulduğunda orada olmak için her şeyi yapacağız! Niye yaptığımızı bilmeden hem de… Asker, neden sabah 5’te kalktığını sorgular mı?

Kalp istedi mi, sorguyu suali bırakacağız. Alışık olmadığımız duygusal dalgalanmalar yaşayacak, bunlara da gayet Oğlakça cevaplar vereceğiz. Hem duygusal yüklerimizden kurtulmak isteyecek hem de payımıza ne düşüyorsa yaşamaktan eksik kalmayacağız. “Kaderimse çekerim”, “gelsin hayat bildiği gibi” diyeceğiz. Eğer duygular ağır basıyorsa, köşe bucak işe sarılmak, çok ama çok çalışmak isteyeceğiz. Felsefe değiştirmeye, uzun yollar almaya, gerçekten uzak diyarlara gitmeye falan çalışabiliriz. Yine de ne yazık ki; kurtulamayacağız depresyon ve melankoliden. Duygularımızı denetim altına sokmaya çalıştıkça daha çok patlaklar vereceğiz. Boşuna mücadele etmeyin; yaşanması gereken yaşanacak!!

Bu sefer kaçmak da, saklanmak da işe yaramayacak!

Bu aşırı askerleşmiş kontrollü temizlikten bizi çıkaracak el, her ne olursa, bir insan, bir iş, maddi kazanç, fırsat, o, doğru şey olacaktır!

5 Temmuz 2020 Oğlak Burcunda Ay Tutulması ‘nın Etkileri Neler Olabilir?

Gelelim ana konumuza; 5 Temmuz 2020 Oğlak Burcunda Ay Tutulması

Şimdi bu tutulma üst üste cereyan edecek 3 Tutulma serisinin sonuncu.

Önce Tutulma haritası ne alem bir yazayım.

  • Tutulma 6-12. ev aksında.
  • Tutulmanın yükseleni Aslan burcu. Yükselen Yengeç veya Aslan olunca tutulma ekstra güç kazanır.
  • Güneş, Retro Merkür ile 8 derecelik orbla kavuşumda. Aşırı sıcak bir temas diyemem.
  • Tutulmada Uranüs de iyi bir oyuncu. 10. evde.
  • Mars ve Şiron yükselene açılı

 

*Bireyselde çok net Karma sonuçları gelecek. 2009-2010’dan gelen bir döngü.

Ben kimseye bir şey yapmadım; bunlar neden başıma geliyor, diyeceğin bir şeyler olursa; biraz daha geniş bir pencereden bakmanı tavsiye ederim!

Adam evliyken adamla/kadınla beraber değildin belki, ayrıldılar sonra başladı ilişkiniz. Ancak öncesinde tatlı tatlı bakışlar attığını sen de biliyorsun. Şimdi aynı adam/kadın, seni aldattı diye kime kızacaksın?

Acele ile yetişmeye çalışıyordun toplantıya. O cılız ses “bir ekmek parası” dedi. Hani gözünde doğru söylediğini gördüklerinden biri. Çantadan o bozukluğu çıkarmak zor veya zaman kaybı olur deyip geçtin. Şimdi sen, yeni yatırımın için bankadan kredi alamıyorsan kime kızacaksın?

Sen kendi hikayende bul cevabını. Ettiğini bulacaksın ama bu kesin! Pozitifse de en pozitifinden!

Diğer link 2002 yılına. Bu tutulma serilerini içine alan bir seri var. Bir benzeri o zaman yaşandı. Bu trionun tamamı için geçerli. Yani o döneme de dönüp baksan fena olmaz. Şu an yaşadıklarınla ilintili bir şeyler illa var.

İnsan hata yapabilir!

Karma karma dedik, belki de evet kötü şeyler yaşıyorsun ve bu yaptığın kötü şeylerin karşılığı. Ancak insansın ayıbı yok. Tarkan’ın çok sevdiğim özlü bir sözü vardır; “Her gün yağmur yağabilir, insan hata yapabilir, birbirimize sarılırsak, belki güneş doğabilir!” 🙂

Tabiatımıza aykırı mutlak mutluluk, mutlak hatasızlık, mutlak doğruluk. İki kapılı bir han. İçine girdin çıkana kadar yol. Düzleşir, yokuşlaşır, eğimlenir… Islandığın da olur, güneşten kavrulduğun da. İki husus vardır bu yolda. Birincisi, her zaman yola devam etmek. İkincisi, yanlış yolda olduğunu anladığında manevra yapmak. Manevra yapmak, yanlış yaptığını kabullenmekten geçer. Kolay değildir “hata yaptım!” demek. Zordur Ademoğluna.

Geçmişle yüzleşenlere “eyvallah” ama kaçmayı tercih edenler; travma ve duygularınızın tüm hayatınızı ihlal etmesine hazırlıklı olun derim. Üstünü örtüp örtüp geçtiğiniz her hatanızın sizi ilerlemek istediğiniz yolda bir çıban gibi rahatsız edip patlayıncaya kadar acı vermesine hazırlıklı olun.

Kaçmak istiyor muyuz?

Evet! Bu kadar mücadeleye hangi kalp, hangi beden dayanır. Bir de insanız ya yine; sevmeyiz konfor alanından çıkmayı. Mucizelerin gerçekleşme ihtimalinin, o alanın dışında olduğunu bildiğimiz halde, o alanın dışında başımıza geleceklerden o kadar korkarız ki; izin vermeyiz kendimize. Sıkı sıkı bağlanırız yolumuza, geçmişimize. Bazen hata olduğunu bildiğimiz halde buzdağının gemiye çarpacağını bildiğimiz halde, bir umut bekleriz geminin içinde. Bir de yetmez kemancılara müzik çaldırırız panik olmayalım diye.

Hayal kurmak istiyorsanız, özellikle kendinizi güvende, aile olduğunuz sıcak bir yerde tam sırası… Çekinmeyin; sarılmak, kuşkusuz ve içtenlikle; her yarayı iyileştirebilir. Ruhun evi, ailesi bedenidir, kendisidir aynı zamanda. Burada kendini sevebilmek oldukça önemli!

Gerçekten ne istediğinize odaklanmanızda, korksanız bile kabuğunuzdan çıkmanızda hiç bir sakınca olmayacaktır. Yüzleşip geçmişi kabul ederseniz, hatalarınızdan ders almaya gönüllü olursanız, evrenin karmik düzenleme yapıp sizi yeniden öz yolunuza sokacağından, başınıza gelen her şeyin mutlak mutluluk yolunuza gitmeniz için olduğundan şüpheniz olmasın.

*Aşırı derecede maalesef ki; çok net deprem bekliyorum bu tutulmadan. Tutulmanın etkilendiği Afrika, Batı Avrupa Avrupa, Antartika, Kuzey ve Güney Amerika, Atlantik Okyanusu en yüksek paya sahip. Ancak çok üzgünüm Türkiye’de de bekliyorum bu sefer. Özellikle de Batı’da. Dilerim etkisi büyük olmasın.

*Türkiye için dış diplomasi konularının sesi yükselir. İşler gerilir. Bazı ülkeler, komşular ile ipler kopacak noktaya gelebilir.

*Tüm dünyada liderlerin tutuklanması, askeri veya halktan darbelerle koltuğundan edilmesi, soygunların ortaya çıkması veya devleti soyan liderlerin yaptıklarının açıpa çıkması gibi durumlar söz konusu olabilir. Bilinen büyük kurumlar soyulabilir, hortumlanabilir. Dijital hırsızlıklar söz konusu olabilir.

*Korona’ya bir çözüm (aşı değil, çözüm) bulunabileceğini söylemiştim bir önceki Jüpiter Plüton Kavuşumu yazımda. Ancak sağlık ve kapalı kalmak, hastaneler temaları yine göz önünde bu tutulmada. Dolayısı ile karantinalarda artış ve sokağa çıkma yasakları söz konusu olabilir. Bazı başka düzenlemeler gelebilir.

Oğlak Burcunda Ay Tutulması’nın Burçlara Etkileri

Kim en çok etkilenecek?

Kolektif tutulmalar bunlar, herkes etkilenecek!

Ancak en çok Oğlak, Yengeç, Başak, Balık ve Aslan burçları etkilenecek. En ağır bedelleri ödeyecek burçlar da bunlar olur, en güzel ödülleri alacak olanlar da.

Beni bilirsin, Dolunaylarda kurtulmak istediklerini, Yeni Aylarda dileklerini yaz diyorum. Yaz yani üşenme. Niyettir neticesinde. Sonra ister yak, ister at, ister sakla.

Oğlak burcunda Yeni Ay’da bir ürün çıkardım. Beğeninize sundum. Şimdi başlıyor dönemi Astrolojik olarak. Haritasına bakıp çıkardık ürünü de tabi ki. Mesleki deformasyon. Herkes evinde Dolunay ritüelini yapabilsin diye hazırladım o kiti. İçerisinde her ihtiyacın ve yönlendirmeleri içeren açıklamalar var. Buraya tıklayarak bir göz atabilirsin.

Gaia Dolunay Mediasyonu ve Ritüel Kiti

Aylık burç yorumunu hala okumadıysan hemen tıkla! Temmuz tabi ki!

Paylaş

Tags from the story
, ,
More from Yasemin Orman
Merkür Gerilemesi Hangi Burçları Etkiler
Merkür Gerilemesi korkulu rüyası olanlardan mısınız? Merkür Gerilemesi Hangi Burçları Etkiler biliyor...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir