21 Haziran 2020 Güneş Tutulması

21 Haziran Güneş Tutulması

21 Haziran 2020 Güneş Tutulması Saat Kaçta, Ne Zaman?

21 Haziran 2020 Halkalı Güneş Tutulması Yengeç Burcunda 09:40’ta gerçekleşiyor. Hemen ardından 09:41’de Yengeç Burcunda Yeni Ay’ı deneyimleyeceğiz.  

Güneş Tutulmasında Ay ve Güneş aynı noktadadır. Her ikisi de Yengeç burcunda. Yengeç Burcunda Güneş Tutulması haritasının yükseleni Aslan burcu. (Güneş’in tahtı!) Tutulma haritanın 11. Evinde, yani geleneksel adı ile Arkadaşlar evinde gerçekleşiyor. Bana göre umutlar evidir burası. Hatta belki de “benden önce gelen ama bana göre öncelikler” evidir.

21 Haziran 2020 Güneş Tutulması Yengeç burcunun 0. derecesinde gerçekleşiyor. Bu çok önemli!!! Astroloji’de 0 ve 29 dereceler mühimdir. Ayrıca 5 gezegen gökyüzünde geriliyor ve 21 Haziran Yaz gündönümü. (Merkür Gerilemesi, Venüs Gerilemesi, Satürn Gerilmesi ve etkileri için üzerlerine tıklayabilirsiniz.)

Yengeç burcundaki Ay, hali hazırda evinde, en güvenli olduğu yerde, ihtiyacını en rahat ifade edebildiği yerdedir. Yengeç burcundaki Ay’ın ihtiyacı kendi iç dünyasına dönme, ihtiyaçlarını anlama, kendini besleme, huzurlu bir yer arama, sağlam kökler, güvenebileceği insanlar bulmaktır. Temel ihtiyaç; duygusal olarak doymak, huzur ve güvendir. Tutulmanın evi “umutlar” olunca, bu temel ihtiyaç sadece bencil olmayan ama “bana göre” önceliklendirmem gereken konuları beslenmeyi bekleyecektir. Bu beslemeyi de beklediğim kendim değil, başkaları olacaktır.

Kendi cümlemden benim beynim yandı. Açıklarım bence aşağıda zamanla 🙂

21 Haziran Güneş Tutulması döneminde değişim kaçınılmazdır!

Güneş Tutulmaları, Yeni Aylarda gerçekleşir ve Güneş ile Ay aynı burçtadır. Yani maddesel boyutta ve bilinç düzeyindeki niyetlerle, duygusal boyutlarda ve bilinçaltında olan niyetler ortak bir noktaya gelir. Güneş Tutulması döneminde değişim kaçınılmazdır. Mutlaka tutulmanın haritasının temsil ettiği konularda ve kişisel haritalarımızda tutulmanın bulunduğu noktalarda değişimler söz konusu olacaktır. Söz konusu Güneş tutulması olduğunda, ruhsal değişmelerden daha çok fiziksel değişimlerden, yapma-etme, bilinç düzeyinde uygulama enerjisi tezahür eder. Yani somut değişimler gerçekleşir.

Neden Güneş Tutulmaları döneminde değişim kaçınılmaz olur?

Tutulmalar önemlidir çünkü Karma ile ilgilidir. Karmiktir. İnsanların hayatındaki en önemli olaylar genelde tutulmalar ve çevresinde olur. Sadece bireysel değil, dünyada bir çok sarsıcı olay Tutulma ve etki süresinde gerçekleşir. Bunun sebebi tutulmaların Astrolojik olarak karmaları tetikleyen Güney Ay düğümü veya Kuzey Ay düğümüne kavuşarak gerçekleşiyor olmasıdır. Kuzey Ay Düğümlü tutulmalar gelecekle ilgili konular için değişime iter, Güney Ay düğümlüler geçmişle ilgili.

Yengeç burcunun temel ihtiyacı duygulardır. Buna Güneş, yani mantık da eşlik edecekse sonuç; önümüzdeki 6 haftalık süreçte kalbe hitap etmeyenin akla da hitap etmeyecek olmasıdır. 

Yengeç Burcunda Güneş Tutulması haritasının yöneticisi Güneş, hali hazırda Tutulmanın baş kahramanlarından. Bu durum tutulmanın gücünü arttırır. Güneş “ben”, tutulmanın bulunduğu ev “biz” derken, yakın gelecekte yaşayacağımız olaylar, yalnız yaşayamayacağımızı, dünyada bir “ben” diyerek hiç bir şeye ulaşamayacağımızı, kolektif sahiplenme ve sevginin ne kadar değerli olduğunu gösterecek minvalde tezahür edecektir.

21 Haziran Güneş Tutulması- Hayatımızda yeni kapılar açılıyor. Dünya değişiyor. Aslında 2020 şimdi başlıyor!

Umut doldurasım var kendi içimi de, sizin içinizi de yalan yok. Şöyle eskisi gibi ballı börekli pozitivist yazmayı ben de özledim. 2019 Aralık ayından beri maşallah dikenli gül gibiyim. O sebeple çok yazıldı çok silindi yazının bu kısmı. Öngördüm olmadı, göremedim olmadı. Azıcık sallayayım yaaa, biraz mutlu olsun insanlar, dedim olmadı. Aklıma sağlık, dedim yine olmadı.

Neptün’den ilham aldım sonra. Ki; Balık burcunun yöneticisinden ilham aldığım görülmemiştir pek. Demek ki; bu Tutulma beni bile değiştirecek. 😉 Doğrusunu yazmak için biraz “su” olmam gerekti. Ne demiş büyük Üstad Neptün; “Sular bulanmadıkça durulmaz!”. Metafor yapıyorum yine, cahillik edip bunu Neptün mü demişlere gitmeyin.

Hayatımızda yeni kapılar açılıyor, net bilgi! Bunu yaz kenara. Ancak kapı açılışı sancılı. Bütün bir geçmişini, yaşam döngünü hatırlayacaksın bir kaç hafta içinde. Hatta şöyle söyleyeyim sana taaaa 2001-2002 lere gideceksin. Oradan başlayarak geçmiş temizliği yapacaksın. Kolay mı? Fil gibi hafıza. Unuttum sanırsın Yengeç burcu hatırlatır.

Hayat en basit günlük rutinlerinde bile zorlar! “Kahvaltı etmeden güne başlayamam abi” diyenlerin bile kahvaltısı mecburi kaçar. Lastik patlar, sevgili ile ara bozulur, işler yetişmez falan… Yolda kalınca beni anarsınız, ben de beni anarım bolca. Yase ağzına sağlık derim 🙂

Umutlarımın, beklentilerimin, hayallerimin karşılığını alabilir miyim bu hayattan?

Bilmem, alabilir misin?

Bir kere kuralları, asker söylemlerini kenara atman lazım. Net bilgi. Ben söylüyorsam nettir. Bak kandırmak istedim mutlu olun diye, kandıramadım. Hayat koyduğun kuralların ötesinde, isyanlarda. Baş kaldırışlarında. Öleceğiz. Yani bu da net bilgi di mi? Ölümsüzlük bulunmadığına göre öleceğiz elbet. Yarın olsa bu tarih yine böyle mi davranırdın?

Kendi kurallarına, ailenin öğretilerine, toplumun tabularına mı uyardın?

Adım atmak için illa suların durulmasını mı beklerdin?

İlla bay/bayan mükemmeli mi beklerdin?

Arkadaştan sevgili olmaz mı derdin? Ya da ne biliyim; o olmaz dediğin kadına bir kere bir şans vermez miydin? Yalnız kalayım daha iyi, mi derdin?

İşi bırakıp yeni bir hayat denemez miydin?

O makarna var ya tabakta mis gibi kokan, karbonhidrat karbonhidrat, yemez miydin?

Yediğin onca mobbingten sonra bir iki laf çarpmaz mıydın o müdürün ağzına?

Yasak diye geçmediğin o sınırlardan geçmez miydin?

Zararlı diye kaçtığın onca şey. Bir fırt almaz mıydın?

Hoşlandığın adama “çok tatlısın” demeden ölür müydün?

Çocuğun için kaldığın evlilikte kalmaya devam eder miydin?

İçinde sürekli besleyip büyüttüğün bir çocuk var. Hiç sordun mu ona veya en son ne zaman sordun; “Yase ne istersin? Sen gerçekten ne istersin?” diye. Ben yase dedim sen Elif de…. Adın ne ise. Ona yıllardır yemek, barınak, güvenlik bir alan veriyorsun ama gerçekten ne istediğini hiç sordun mu? Sen onu konfora sıkıştırdın ama o, belki hiç umursamıyor senin konforunu güvenli alanını…

Konfor alanına bağlılığını sürdürür müydün yarın ölecek olsan?

Hadi, yarın demeyelim, 15 gün sonra öleceksin mesela. Hayatın bu hayat mı olurdu? Tamam mı devam mı?

Özetle yeni senli, yeni bizli bir hayat kapıda! Lastik patlar, yenisini takarsın, adam gider, yenisini bulursun, iş yetişmez yarın yaparsın ama niyet daha güzel bir “biz” ile veda edinceye kadar en iyisini yapmaksa, hoşgeldin yeni kapıya!

Kolay değil. Bir yere çarpsın toton! Yaşadığını hissedersin fena mı?

Yengeç burcunda ya tutulma. Yengeç dediğin hayvan sürekli kıskaçları açık gezer. Korkar çünkü. Savunma mekanizması. Saklanır, neden saklandığını bilmeden. Herkesle olur sanır. Yeter ki sığınacak bir liman bulsun.

Bıkmadın mı kendini, ruhunu, özünü savunmaktan? Belki teslim olsan da kimse ellemez seni. Hı?

Hayatın kendisine olduğu gibi güvenip bıraksan…Hatta daha iyi bir formül var elimde; kendine güvensen?

Yeni yüzyılın pazarlama aşkı var ya; hani şöyle markan olmalı böyle insan olmalısın. 34-36 beden olmalısın. Kaslı olmalısın. Güzel olmalısın. Yakışıklı olmalısın. Zengin olmalısın. Kariyerinde acaaaiiiip iyi olmalısın.

S*kt*r et! Bak ne istiyorsan söyle.

Yukarı kaydırdığında aldıklarınla yeni bir sen olmuyor anla… Yeni bir “biz” de olmuyor.

Merkür geriliyormuş…. Ona da isyan ulan! Hadi bakalım! Merhaba yeni ….

“….” olan yer senin ismin!

Türkiye, dünya falan… Platon’a uzatıyorum mikrofonu, iyi bir devlet, toplum, iyi bir insandan çıktığına göre, sen iyi ol, insan ol, mutlu ol… zaten gerisi gelir.

–Tutulmanın merkez hattı Afrika, Arabistan, Hindistan, Çin, Tayvan ve bizim ülkemizde Ege kıyıları deprem bekliyorum, sel bekliyorum, doğa afetleri bekliyorum. Sonra bilemedi dersiniz diye yazıyorum.

Kusturana kadar Zeynep Bastık bıraktım şuraya… ama ben boşa şarkı bırakmam. Al mesajı, 34 yo 1202, devam et!

Bir de her zamanki gibi öperim gözlerinizden! Hayat, b*k gibi ama güzel olacak beyler!

Beni izlemeye devam edin. 😉

 

Paylaş

More from Yasemin Orman
Başak Burcunda Dolunay – 12 Mart 2017
12 Mart 2017 Pazar günü 17:54’te Başak burcunun 22. Derece, 13. Saniyesinde...
Read More
Join the Conversation

1 Comment

  1. says: Tuba

    İşi bırakıp yeni bir hayat denemez miydin?

    15 haziran da bunu yaptım. Bir kapı kapanmadan başka bir kapı açılmaz düsturuyla 27 yıl 5 aydır çalıştığım memurluktan 1 yıllık ücretsiz izne ayrılmak suretiyle işi bıraktım. Hem de yazdığınız gerekçelerle. Hayat bitiyor ben hâlâ sıkışıp kaldım bu hayatta diyerek. Bakalım açılacak yeni kapı istediğim hayatı verecek mi?

Leave a comment
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir