Venüs Gerilemesi ve Etkileri – Venüs Gerilemesi 2018

Venüs Gerilemesi

Venüs Gerilemesi ve Etkileri – Venüs Gerilemesi 2018

Venüs gezegeni 6 Ekim Cumartesi günü itibari ile Akrep burcunda gerilemeye başlıyor. Merkür gerilemesine artık herkes alışkın. Ancak konu başka gezegenlerin gerilemesi olunca, herkeste bir şaşkınlık başlıyor. Diğerleri de mi geriliyormuş? 🙂 Evet, onların da başı kel değil efenim, geriliyorlar ki; güzel kadınımız Venüs’ün gerilemesi bile pek hoştur.

Nedir Venüs? Adı üzerinde Aşk’tır. Romantizm, moda, sevgi, sanat, feminen konular, kızsal şeyler, tatlılar, masajlar, hayatta keyif duygusu ile ilintilediğimiz, ahenk duygusu ile ilintilediğimiz her şeydir. Düşünsenize neredeyse hayatta zevk aldığımız her şeyi Venüs yönetiyor. Hatta parayı ve banka hesabınızda son zamanlarda duramayan dolarları bile. Ve Venüs gezegeni 16 Kasım’a kadar retro harekette olacak.

 

Venüs Gerilemesi Nedir?

 

Venüs hangi konuları etkiler? Venüs gerilemesinin etki ettiği detaylı alanlar nedir? Diye merak ederseniz 2017 Venüs Gerilemesi sırasında çok detaylı bir yazı yazmıştım. Hatta ellerime sağlık öyle güzel yazmışım ki; 2017 yılı boyunca, hatta hala “Venüs Gerilemesi” sorusuna Hz. Google benim sayfayı ilk beşte çıkarıyor. Her neyse detaylı meraklarınız için yazının linkini buraya iliştiriyorum.

Venüs ve Aşk

Yaz boyunca Tutulmalar ile ayrı, Merkür, Mars ve Jüpiter gerilemeleri ile ayrı uğraştık. Birçok kişiden “Bu yaz sanki yazı yaşayamadım, tatile doyamadım.” Gibi sözleri sık sık duyuyorum. Haksız da sayılmazlar hani. Şimdi ise Venüs Gerilemesi ile karşı karşıyayız ve Venüs içinde pek huzur bulmadığı, sakıncalı diyebileceğimiz bir konumda gerilemeye başlıyor. Akrep egemenliği altındaki Venüs; yoğun, gizli, kontrol edici, manipülatif hale gelir ve ilişkileri riske edecek gerileme sürecinde büyük ilişki problemleri ortaya çıkar! Bu süreçte başlayan ilişkiler genelde tutkulu ve yoğun, zaman zaman biraz kontrolcü, manipülatif ve çok yapışkan olabilir.

 

Venüs, 2018’de ne zaman geriye gidiyor?

3 Eylül’de Venüs Terazi burcunun 25. Derecesinde gölge dönemine giriyor.

6 Eylül’de Venüs Akrep burcunun 10. Derecesinde geri hareketine başlıyor.

1 Kasım’a Venüs yeniden Terazi burcunda geçiyor.

16 Kasım’da Venüs Terazi burcunun 25. Derecesinde ileri hareketine geçiyor.

17 Aralık 2018 tarihine kadar gölgede kalacaktır.

 

Venüs gerilemesi sırasında yaşadığınız olayları not almak yararlı olacaktır. Bir sonraki gerilemede başınıza neler gelebileceğini böylece az çok kestirmiş olursunuz.

 

Ayrıca geçmiş Venüs gerileme tarihlerini hatırlayıp bu dönemde neler olabileceği hakkında da fikir sahibi olabilirsiniz. Özellikle 2018 Venüs Gerilemesi için 2002 ve 2010’daki benzer arketipler altındaki Venüs Gerileme dönemleri gözden geçirebilirsiniz.

 

Geçmişteki Venüs Gerileme Tarihleri

 4 Mart-15 Nisan 2017 (Koç ve Balık burcunda)

♥ 25 Temmuz- 6 Eylül 2015 (Aslan ve Başak burcunda)

♥ 15 Mayıs 2012- 27 Haziran 2012 (İkizler burcunda)

♥ 8 Ekim 2010- 18 Kasım 2010 (Akrep ve Terazi burcunda)

♥ 6 Mart 2009- 19 Nisan 2009 (Koç ve Balık burcunda)

♥ 27 Temmuz 2007- 8 Eylül 2007 (Başak ve Aslan burcunda)

♥ 24 Aralık 2005- 3 Şubat 2006 (Oğlak ve Kova burcunda)

♥ Nisan-Temmuz 2004 (İkizler burcunda)

♥ Eylül- Aralık 2002 (Akrep burcunda)

♥ Mart-Mayıs 2001

 

2018 Venüs Gerilemesi ‘nin Etkileri Nelerdir?

Sevginin sembolize olduğu bir yerde savaş gücüne de sahip bir burcun yer alması, Venüs’ün gücünü kaybetmesi ile beraber öfke, nefret, düşmanlık gibi sorunları ortaya çıkaracaktır. Savaşmak için güç bulabileceğimiz gibi herkesi bizimle aynı fikirde olmaya zorlamaya da çalışabiliriz. Ancak bu pozitif sayılabilecek güç bile gerilemeden ötürü çok çalışmayacaktır ve bu yüzden çok fazla gereksiz savaşlar verebiliriz.

 

Akrep görünenin arkasındaki sahneyi çok net görebilme yeteneğine sahiptir. Gizli saklı konulardan pek hoşlanmaz. Güç eline geçince de bütün sırları ortaya serecektir. Daha açık davranmak ve mecburi sırlarımızı daha iyi korumak konusunda dönem boyu dikkatli olmalıyız.

Venüs Gerilemesinin Etkileri

Akrep burcu derin ilişkileri sever. Birinin diğeri için vazgeçilmez olduğu, ya hep ya hiç kurallarının koyulduğu, ortak bir ruhun ve bedenin paylaşıldığı, idealin üstünde ilişkileri sembolize eder. Sadece arkadaşlık, sadece dostluk veya ev arkadaşlığına dönüşmüş bir ilişki onu tatmin etmez. Seks ve samimiyet kurallarına uyulması gerekir. Bu enerjiden yoksun mevcut tüm ilişkiler hızla ilgisini kaybedecektir. Benzer sebeplerle ise, daha önce bu derinliği yakaladığımız eski ilişkilerimizden dönüş alabiliriz veya kendimiz geriye dönme isteği duyabiliriz.

 

Akrep burcu, diğer insanların paralarını, vergileri, borçları, mirasları, ortak finansları, işletme mallarını ve karşılıklı olarak faydalı projeleri / girişimleri de yönetir. Bu yüzden bireysel anlamda bu meseleler ile uğraşmamız gerekebilir. Küresel anlamda ise bazı ülkelerin veya bazı tanınmış kişilerin bu meseleler ile uğraşmak zorunda kaldığına şahitlik edeceğimiz durumlar söz konusu olabilir.

 

Venüs Gerilemesinin en önemli kısımlarından biri; Transformasyon.

 

Çok telefonum çalıyor şu sıra. İçim sıkılıyor diyen, gökyüzünde ne oluyor diyen… var da var. Ama hiç telefonum çalmasa bile, hayatımda kötü bir şeyler olduğunu düşünen takipçilerin yazdığı mesajlar var. Her zamankinden farklı bir enerji yayıyorum demek ki. Haklılar! Akrep enerjisi haritasında biraz daha fazla yer alan biri olarak ben de dönüşmeye hazırlanıyorum muhtemelen.

 

Akrep, cinsiyet, hamilelik ve ölüm içeren dönüşümleri yönetir. Bu süreçte hayatımızda bir şeylerin öleceği, bir şeylerin doğacağı, en önemlisi söz konusu “gerileme” dönemi olunca “yeniden doğacağı”, “küllerinden doğacağı” kesindir!  Dönüşümler, daha önce denemek istediğimiz veya başarısız olduğumuz ve tekrar denemek istediğimiz konularda olabilir. O konuları daha olumlu hale getirmeye çalışabiliriz. Söz konusu Venüs olunca, uzun süredir ötelediğimiz bir güzelleşme dönüşümü yaşayabiliriz. Özenle öldürdüğümüz ama aslında içimizde bir türlü ölmemiş, korları hala canımızı yakan ilişkilere geri dönebilir, bu ilişkinin diğer ortağından dönüşler alabiliriz. Bebek sahibi olmayı uzun süredir deneyen ama hep olumsuz sonuçlar almış adaylar için, bu dönem şansı yeniden denemek için güzel bir fırsat olabilir.

 

Venüs 31 Ekim’de Akrep burcundaki gerilemesini sonlandırıyor ve Terazi’ye geçip, bu burçta gerilemeye devam ediyor.

 

İlişkileri ve samimiyet çizgisi belli bağlantılarımızı yöneten Terazi burcuna Venüs geçişi ile beraber, anlaşmak, uzlaşmak, adaletli davranmak, terazinin kantarını tutturmak, barışı korumak, ilişkilerdeki alma verme dengesini kurmak çok daha zor olacaktır. Birini anlamak için normal şartlarda gösterdiğimiz çaba ve empatiyi bilinçli bir şekilde bu dönemde daha üst noktalarda yapmalıyız.

 

Bir sürü çiftin ayrıldığını görebiliriz ve birçokları tekrar bir araya gelecektir. Gerileme süreçlerinde ayrılan çiftlerin ayrılıkları genelde kalıcı olmaz. Gerileme sürecindeki barışmaların da altında gerçek sevgi yoksa, geçici olduğunu bilmek gerekir. Tutku, gerileme sürecindeki barışmalara yeterli bir kaynak değildir. Saf sevgi gerekir. Ne olursa olsun, Merkür gerilemelerinde değil ama Venüs gerilemelerinde yeniden bir araya gelen sevgililerin akışın tadını çıkarmasını tavsiye ederim. Bazen uzaktan fark edilen hataların, yakından tamirine izin vermek gerekir. Ve bazen ex’ten next de olabilir. Özellikle de daha önce ilelebet next yapmaya karar verdiğiniz biri ise.

 

Hayatımızda birçok konuda dengeler bozulabilir. Bu oldukça doğal bir süreç. Neden bozulduğuna bakmak iyi bir fikir olacaktır. Gezegensel etkiler sert esen bir rüzgâr gibidir. Eğer hasta oluyor veya etkileniyorsanız bağışıklığınız o konuda düşmüş demektir ve bu bir işarettir. Hayatınızda neyin ters gittiğini gözlemleme fırsatı yakalarsınız.

 

Terazi burcu da Venüs gezegeni de sembolik olarak genellikle kadınlara karşılık gelir. Bu nedenle kadınlar, kadınların sorunları, özellikle öne çıkan bir kadın ya da dünya çapında kadınlarla ilgili sorunlara şahitlik edebileceğimiz olaylar söz konusu olacaktır.

 

Venüs Gerilemesi en çok hangi burçları etkileyecek?

 

Venüs Zodyak’ta iki burcun yöneticisidir. Bunlardan birincisi Boğa burcu, diğeri ise Terazi burcudur. Dolayısı ile en başa bu iki burcu koymamız gerekir. Sonrasında gerilemenin başladığı Akrep burçları 2018 Venüs Gerilemesinden en çok etkilenecek kişiler olacaktır. Ayrıca doğum haritalarınızdaki Venüs’ün içinde bulunduğu evin yöneticisi ve Venüs burcu da çok önemlidir. Yani Venüs Terazi, Venüs Boğa veya Venüs Akrep iseniz de yine gerilemeden en çok etkilenecek insanlar arasındasınız demektir.

 

Venüs Gerilemesi sırasında ne yapmalıyım ne yapmamalıyım?

 

Venüs gerilemesi değer verdiğimiz, içindeki sevgi barındırdığımız tüm konuları yeniden keşfetme zamanıdır. Yukarıda saydığım konularda ikinci bir değerlendirme zamanıdır. Kimi seviyorsunuz? Kime değer veriyorsunuz? Kime saygı duyuyorsunuz? Kimi beğeniyorsunuz? Kimden ilham alıyoruz?

 

 

Sevgililik, partnerlik, evlilik ve aşk ilişkilerini gözden geçirebilirsiniz. Eski sevgiliniz veya sevgilileriniz, Venüs gerilemesi sırasında geri dönebilirler ve tabi ki siz de eski sevgilinize geri dönebilirsiniz.

Neden olmasın…

Venüs Gerilmesi ve Güzellik

Güzellikle ilgili, dış görünüşünle ilgili değerlendirmeler yapabilirsiniz. Kaşlarınızı şekillendirmek veya estetik bir operasyon yaptırmak istiyorsanız, doktor, uzman araştırabilirsiniz. Ancak operasyonlar, özellikle yüze yapılacak operasyonlardan eğer bir revizyon operasyonu değilse uzak durmalısınız.

Venüs, kendimizi ve çevremizi nasıl güzelleştirdiğimizden bahseder. Venüs gerilemesi sırasında tarzınızı tekrar gözden geçirebilirsiniz. İlham alabilir, gerileme sonrasında yapacağınız değişiklikler için yön belirleyebilirsiniz. Ancak bu günlerde cart diye pantolonlarınızı kesmeye başlarsanız pişman olursunuz.

 

Nasıl para kazanabilirsiniz?

 

Gelir gider dengenizi inceleyin. Bu süre size kazançlarınızı düzenlemek, belki birikim yolları bulmak için zaman tanır. Ancak aynı zamanda gereksiz harcamalar yapmanıza da sebep olacağından, bu süre sarfında gereksiz alışverişlerden kaçınmakta fayda vardır.

Banka hesabınızdaki rakamlarınızı gözden geçirmek, yeniden değerlendirmek ve yeniden dengelemek için uygun zamanlardır. Yeniden yapılandırmaktan, yeni bir hisse almaktan, yeni yatırımlar yapmaktan vazgeçin. Borçlarınızı ödemek, piyasadan borçlarınızı toplamak için uygun zamanlardır. Kredi kullanmak için kesinlikle en yanlış zamanlardır. Yine lüks tüketime yatırım yapmak için en yanlış zamanlardır.

Venüs Gerilemesi dönemleri nasıl para kazanacağımızı düşünmek için, hatta yeniden düşünmek için en uygun zamanlardır! Bu dönemler gelecekteki yatırım araçlarınız, para kaynaklarınız için ciddi ip uçları verebilir.

 

Nişanlanmak, evlenmek, yeni bir ilişkiye başlamak için en tavsiye etmediğimiz zamanlardır Venüs gerilemeleri. Ancak kötü giden bir ilişkiyi yeniden yapılandırmak veya sonlandırmak için uygun zamanlardır. Venüs gerilemesi ilişkilerde daha önce fark edemediğimiz çarpıcı gerçekleri gözler önüne serebilir.

 

Özellikle kuyumculuk, güzellik ve moda, makyaj ve saç, çiçekçilik ve dekorasyon sektörlerinde yavaşlamalar söz konusu olacaktır. Bu sektörlerde çalışan ve üreten kimselerin daha fazla fikirsel yatırımlar yapmaları, belki eski işlerini tamamlamaları daha uygun olacaktır.

Şeker ve Karbonhidrattan kurtulmaya ne dersiniz?

 

Venüs, kek, bisküvi, tatlılar ve içinde şekerin bulunduğu her şeyi yönetir. Venüs gerilemesi rafine şeker ile bağınızı kesmek için en uygun zamanlardır.

Özellikle erkekler için sevdiğiniz kadınlarla arkadaşlıklar kurmak ve güçlü özelliklerini takdir etmek, onları anlamaya çalışmak için mükemmel zamanlardır. Beraber olduğunuz kişinin yepyeni özelliklerini keşfedebilirsiniz. Babaların kızları ile yeniden bir araya gelmesi, onlara zaman ayırması için mükemmel zamanlardır. Eksikliği olan ilişkileri onarmak için mükemmel zamanlardır.

 

Zaman değerli bir kavramdır. Ancak gerileme süreçleri, ilgili temalarda, geçmiş zamanı doğru değerlendirmek için en doğru zamanlardır. 2. Bir şans elde etmektir. Hepinizin bu ikinci şansları en doğru şekilde kullanabilmesini dilerim.

Sevgi ile,

Yasemin

Paylaş

Tags from the story
, ,
More from Yasemin Orman
13 Kasım Akrep Burcunda Yeni Ay
13 Kasım 2023 Akrep Burcunda Yeni Ay , 12:37’de Akrep burcunun 20....
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir