Akrep Burcunda Dolunay – 7 Mayıs 2020

Akrep Burcunda Dolunay 2020

Akrep Burcunda Dolunay 2020 Ne Zaman? Dolunay Akrep Burcunda 7 Mayıs 2020 Perşembe günü İstanbul saati ile 13:45’te gerçekleşiyor.

Dolunay Akrep Burcunda 2020

  • Akrep Burcunda Dolunay Ne zaman gerçekleşiyor? – 7 Mayıs 2020 Perşembe günü İstanbul saati ile 13:45’te.
  • Dolunay haritasının yükseleni Başak Burcu
  • Yükselen Yöneticisi Merkür Güneş’in kalbinden bir durak ötede, 9. evde
  • Akrep Burcundaki Ay 3. evde. Yani İkizler burcunun evinde. Yani yine Merkür’ün evlerinden birinde.
  • Olayın baş kahramanlarından olan Güneş’in içinde bulunduğu Boğa burcunun yönetici Venüs ise yine İkizler burcunda.

Akrep Burcunda Dolunay, görünenin altındaki gerçeği anlamak, yasak, gizli, gömülü olanı bulmak için can atar. Olaylar karşısında güçlü durmaya çalışıp, duygularını gizleme eğilimi gösterir.

Ay Akrepte aşırıdır. Nefret, tutku, kıskançlık, ölüm ile ilgili duygular doğurtur. Sadece doğurtmaz. Önce öldürür sonra doğurtur. 

Tanıyan, bilen, takip eden herkes bilir. Ben ayırırım Akrep enerjisini Zodyak’ta. Her Zodyaklının kendine has bir gücü vardır. Her Zodyaklı Yaradan’ın hazinesinden bir başka gücü almıştır. Ancak küllerinden doğmak, biraz da olsa ilahiyat ister! Bu güç sadece Akrep burcunda vardır. Bu gücü ayırdığım için, her zaman Akrep Burcunda Yeni Ay’ları ve Akrep Burcunda Dolunay’ların enerjisini ayırırım. Torpil yok; Akrep burcu değilim.

Akrep Burcunda Dolunay hangi enerjileri taşıyor?

Körler sağırlar birini ağarlar Dolunayına hoş geldiniz!!! Fakat kör da sağır da Merkür bu Dolunayda. O zaman hep beraber kalkın Merkür’e oturmaya gidelim.

Dolunay ve Yeni Ay demek, Ay bir şekilde dönemsel ihtiyaçlarımızı belirliyor demektir. Bazen kurtulma ihtiyacı duyduklarımızı, bazen adım atmaya, açılmaya ihtiyaç duyduklarımızı.

Dolunay kurtulma, işe yaramayanı boşaltma, hayattan çıkartma enerjisidir. Bunu en iyi yapan ise Akrep’tir. Neden? Gri yok. Delikanlı burç Akrep.” Ay şunu saklıyayım, kıyamam ben” yoktur onda. Siyah konuşuyorsak, siyahlar çöpe gidecektir istisnasız.

Malum harita bas bas Merkür bağırıyor. Başta dedim. Bak şimdi bu kafası karışık bir Dolunay. Merkür dilli düdüktür. Ezberlediniz artık işte; İletişim Gezegeni. Çok bilsin, merak etsin, bıdı bıdı konuşsun. Kafası da çalışır. İkizler ve Başak burcunun yöneticisi hani. Çıkardın, tamam, o ! E Akrep? O da  ketumun dibi. Her şey yer altında. Ser verir sır vermez. Sorarsın cevap vermez. Haydaaa?Ne oldu şimdi ? Hani biz Merkür’e gidip muhabbet falan edecektik.

Ohhhh yine yaktıysam beyinleri konumuza geçebiliriz 🙂

Dolunayın Burçlara Etkileri

Şimdi canikolarım; belli ki çok laf yapıyoruz falan ama boş yapıyoruz. Konuşma ihtiyacımız var o da kesin. Fakat boştan da gına gelmiş. Herkesin bir şey söylediği, çok konuştuğu, çok canlı yayın yaptığı, bir sürü programa katıldığı, herkesin çokça şey bildiği, evlerden uğultuların sokaklara yayıldığı  bir dönem. Herkes aşçı, herkes yoga-spor hocası, herkes ressam, herkes astrolog, herkes doktor, herkes enfeksiyon uzmanı. Ama herkes çok yüzeysel.

Akrepciğim sevmez öyle yüzeysel muhabbetler. Neden cevap vermiyor soru sorunca? Çünkü boş yapıyorsunuz. Yapmayın.

Belli ki artık derinden bir ses duymak, duygusal bir bağ kurmak istiyoruz. Yetmiş karantina tak etmiş canlara. Mesele karantina, pandemi de değil bu sefer. Mutlaka ki olan biten, birbirimize yeterince dokunamadığımız için de bu kadar yüzeyselleşti ama Dolunay geldi ve çağrısı bariz. İçten, derin, duygusal konuşası var onun. Ruha inesi var. Telepati kurası, iç sesini dinleyesi.

Gerçek bir “nasılsın?” derdinde.

Aşık olası da var bence biraz. Zevkini, keyfini, neşesini tartmakta. Neden zevk almadığın bilincine oynar biraz. İşte o zevk almadıklarını sürükleyerek atacaksın kapıdan. Bence müthiş “ohh”tur Akrep Burcunda Dolunay ‘ların arkası hep. Bak dikkat et bu döneme geri dönüp. 3 Aşağı beş yukarı; Nisan sonu Mayıs başları. Böyle bir gelirler başta. Sonra bir anda çiçeklenirsin. Şimdiye bak test et. Bir kaç gündür teyteylerin üzerinde biliyorsun işte. Laflayasın da yok. Eskisi kadar zoom, houseparty’de de yoksun. Anladın. O zamanlardayız işte.

Neye inandığımız şahane kıymetlidir tabi ki; ama her inandığımız doğru değildir maalesef. Akrep bu gerçekliği arar her zaman. Şimdiye kadar seni rahatsız etmeyen konular, garip garip midende bulantı yapmaya başladıysa doğru yerdesin. Hemen neyse bul onu ve at çöpe! Belli ki sevdin falan diye inandın ama bak bozuyor seni. Zarar veriyor sana.

Bak, inan bana, duygusallıktan zerre anlamayan bir insan olarak söylüyorum; Aşk çok kıymetli bir konudur. Emek istediği, zaman istediği kesindir. Tutku başlatsa da, sabırla dokunur. Her şeyin saman alevi olduğu dünyada, zamanla her şeyin kıymetini öğrendiğin gibi, en çok Aşk’ın kıymetini anlayacaksın bu Dolunay’da. O yüzden aşksızlığı, sevgisizliği, yüzeyselliği, one night standı atmak isteyeceksin hayatından. Şaşırma yani. Mantık evliliği falan… Karantinadan sonra cumburlop hepsi. Sen de yaptıysan öyle bir hata, basıyor şimdi sana.

Sen değerlisin!

Her canlı, her bir can, Yaradan’ın yaratmaya layık bulduğu, çok değerlidir. Tektir. Birtaneciktir. Sen de çok değerlisin. Bir kere bu Dolunay kendi kıymetimizi hissettirir bize. Güzelim ben de ya, hiç de fena değilim. Belki güzel değilim ama şuyum böyle, buyum böyle dedirtir. Yani her ne ise layıklığımıza inanırız. Bu çok mühim bir duygudur.

Dolunayın Akrep Burcuna ve Diğer Burçlara Etkisi

En önemli etki; evrenin kapısı iletişime açık! Bak tesadüf diye bir şey yok. 3-4 gün önce Merkür Güneş’in kalbindeydi. 5 Mayıs’ta Hıdırellezdi. Dilekler yazıldı, çizildi. Şimdi MerkürShow bir Dolunay. işaretler bunlar. Okur anlarsan nefisto. Yoksa zaten burada ne işin var!

Çok mühim bir muhabbet arayışımız var. Muhabbet deyince boşlama hemen.  Tevekkeli değil; “muhabbet“in kökünde “aşk“, “sevgi” ve “dostluk” anlamlarına gelen, Arapça “hubb” kelimesi var. İşin içinde Akrep varsa, orada derinden bir muhabbet vardır. Artık gönülden konuşmadıkça biraz susmak gerektiğini anlayacağız. Hatta gönülden gelmedikçe sözler duymak da istemeyeceğiz. Kalpten bir temizlik. Bütün uğultular içinde ney sesini aramaktayız. O kalbe giden oluklu sesi.

Ben evliyim, sevgilim var vs. diye okuyorsan satırları, zaten sen benden hiç olmamışsındır. Aşk dediğimde sen hemen bir karşı cins arıyorsan bizimlaaa değılsıııın!

Toplumsal vakaları konuşalım yok!!! Ben zaten uzunca bir Pandemi yazısı yazmışım, zaten Satürn Plüton Showunu yazmışım. O yazıları okusan, tüm seneyi çözersin az çok. Daha da bulaştırmayın beni. Ancak şunu söyleyebilirim, gereksiz bir rahatlama dalgası gelir. Malum Boğa burcu gibi bir konformist 9. evde. Yani abartılar kraliçesinin evinde. Ne yayılır ne yayılır. Böyle abartı haberler, yalan haberler, hurafeler, dedikodular gırla gider. Aşı bulunur, Corona bir anda kaybolur, vır vır vır. O yüzden her duyduğunuza inanmayın, vaka sayısı azalmış aman da kuaförler açılmış diye kendinizi maniküre pediküre atmayın. Temkin, şahane bir seçimdir.

Dolunaydan en çok hangi burçlar etkilenir?

E tabi ki başrollerimiz Akrep, Boğa, yan kadro Başak, İkizler, Terazi en çok etkilenecek burçlar.

Herkesin gideceği yol farklı olsa da; gürültüden kaçma, içi kurcalama, şüphe etme, gerçeği arama , aşk arama, kalbe hitap etmeyene soğuma herkeste olur.

Dolunay Meditasyonu konusu malum. Yapın derim. Hiç bir şey yapamasan beş dk ayır; hayatından gitmesini istediklerini yaz. Hepimiz oturup bir kere Corona yazsak kaç milyon enerji gitmesine çalışmış olur. Dünya enerjiler ile ayaktadır. Göremediğimiz her şey yok olsaydı bu teknolojiye ulaşamazdık.

Dolunay Meditasyonunu nasıl yapacağını bilmiyor olabilirsin. Ben şahane bir kit yaptım. Neden şahane; her zaman söylediğim gibi evladı insana çirkin gelir mi ? 😉

Bir bakmak, satın almak, denemek istersen buraya link bıraktım. Bu sürece özel de büyük bir indirim yaptım. Sonra yeniden eski fiyatlarına dönecekler.

Bu arada Gaia Meditasyon kitleri tek kullanımlık değil. Ortalama bir yıl boyunca tüm meditasyonlarınızda kullanabilirsiniz.

Öperim gözlerinizden!

Paylaş

Tags from the story
, , ,
More from Yasemin Orman
Günlük Burç Yorumları 9 Nisan 2020
Günlük Burç Yorumları 9 Nisan 2020 / Günün Enerjisi : Ay Akrep...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir