Aslan Burcunda Dolunay – 28 Ocak 2021

Aslan Burcunda Dolunay 2021

Aslan Burcunda Dolunay Ne Zaman?

Aslan Burcunda Dolunay, 2021 yılının ilk Dolunay’ı, 28 Ocak 2021 saat 22:16’da gerçekleşiyor.

Aslan Burcunda Dolunay 2021

  • 28 Ocak 2021 22:16’da gerçekleşiyor.
  • Dolunay haritasının yükseleni Başak.
  • Yükselen Yöneticisi Merkür Kova Burcunda Gerileme hazırlığında 5. evde.
  • Jüpiter Güneş tam Kavuşuk şekilde ve Satürn Kova burcunda 5. evde.
  • Plüton ve Venüs Kavuşuk 4. evde Oğlak Burcunda yükselenle muhabbette.
  • Uranüs ve Mars Kavuşuk 8. evde Boğa burcunda.
  • Güneş Kova burcunda / Ay Aslan Burcunda (5-11. ev aksı)

Aslan Burcunda Dolunayın duygusal ihtiyacı kendini dolaysız ve içtenlikle ifade etmek, fark edilmek, merkezde bulunmak, insanlar üzerinde büyük bir etki bırakmak ve etrafına egemen olmaktır. Aslan burcundaki Dolunay’ın egosu tavandadır. Kibirlidir. Görüldüğünde, fark edildiğinde, onaylanıp alkışlandığında, etrafından takdir topladığında ve en önemlisi “pof pof”landığında kendini duygusal anlamda sonsuz güvende hisseder. Yeteneklerinden emin olduğu bir konuda , insanları peşinden sürüklemek ister.

Hepimiz Dolunayla biraz Aslanlaşacağımızdan herhangi bir olay karşısında refleks olarak buyurgan, direkt, hevesli, flörtçü, çocuksu ya da dikkatleri üzerimize çekecek şekilde tepki vereceğiz. Son sözü biz söylemek isteyeceğiz. Bazen başkalarının duygularına kayıtsız kalacak, kendimize kanalize olacağız. Çünkü kendimizi diğerlerinden ayrıcalıklı, diğerlerinden değerli göreceğiz.

Aslan Burcunda Dolunay’ın Etkileri Nelerdir?

Kötü konuşup ağzımı bozduracak afedersiniz dostlar!

Bu nasıl Dolunay yahu!

Beni bilirsiniz, bulaşmak istemiyorum bu dünya işlerine. Ben, böyle insanı işleri konuşup, gülüp eğlenelim diye varım. Fakat yalan da yazamıyorum.

Aslan- Kova – Boğa, 3 sabit arasında T-Kare açılı bir Dolunay. T- Kare nedir Yase? Boşver işte, Astrolojik deyim; ben anlatıyorum, sen oku. T- Kare dediğimiz açılanma enerji açısından çok dedikedir. Mutlaka bir yere dedikedir. O kocaman enerjiyi bir yerlere yönlendirir. Söylemesi ayıptır bu 3’lü de dikkafalar şampiyonasında bayrak yarıştırırlar. Ne büyük paradokstur ki; bu 3lünün T-Karesi “sabit” bir şeyi mutlaka yıkar. 🙂

Dikkafalılığın bir bedeli vardır.

Aslan ve Kova birbirinin zıttı şeklinde dururlar Zodyak’ta. Biri son derece “ben” , biri son derece “biz” ısrarcısıdır. İkisi de eksiktir.  Kalpsiz bir gelecek düşüncesi, tüm insanlığa hizmet edecek bile olsa Oz büyücüsündeki Teneke Adam gibi, sonunda kaskatı kalacaktır. Kalp olmadan hissizleşir insan. Kalp, teneke bedenimizi yağlayan bir yağdanlıktır. Kova böyledir. Herkese faydası olsun, evrenselci olsun derken bir bakar ki; çocukları, karısı, ailesi bir buzdolabı gibi görüyor kendisini. Herkesin çok “iyi-uygun-doğru” bulduğu ama sevecek kadar yaklaşamadığı bir hal alır.

Şimdi çok yoğun bir kolektif kaygımız var.

Dünyanın her yerinde salgın hastalıktan bir sürü insan ölüyor. Bir an önce hastalığın çözümlenip sonlanması hepimizin arzusu halinde. O kadar yer kapladı ki Covid dünyamızda, artık kendimizi düşünemez, hatta canımızın bir şeyi en insanı noktadan istemesinde bile kendimize kızar olduk. Zaman Kova’lık zamanı doğru. Psikoloji düzgün, medeni insanlar olarak hiç bir canlı acı çekerek ölsün istemeyiz. Kimse hastanelerde zor zamanlar geçirmesin istiyoruz. Çevremizden biri Covid olduğunda, onunla kaygısını paylaşıyoruz. Amerika’da ten rengi dolayısı ile ayrımcılık gören insanlar için, şu ortamda bile ayaklanıldı. Homofobiden bir çok kişi hoşlanmıyor artık. Çünkü dinin, rengin, ırkın, dilin bir önemi olmadığını öğrenmemiz gerekiyordu. Kova ile beraber “insan” olmayı öğreniyoruz.

Bu doğru. Ancak Kova’nın insanlığı; herkesin eşit hakka sahip olduğu distopik filmlere benzer. Zorlu şartlar altında yaşamsal faaliyetlerin sürdürülmesi için, aşk kalkar ortadan, dürtüler kalkar, neşe kalkar. Ancak insanın “bütün” hissetmesi için Kova’nın kaçırdığı bir şey vardır. O da Aslan’ın kocaman kalbinde saklıdır. Kalpsiz bir Kova, insanlık için insanların duygularını görmezden gelen bir idealistten öteye gidemez.

Burası birinci bilgi… Dünya’nın bu yolda olduğunu bilesiniz.

Ay Aslan’da kayıtsız şartsız ilgi peşindedir.

Sevilmek ister. Tahtı ister. Merkezi ister. Maalesef ki; onun damarlarındaki ateşli kanda eksik olan da Kova’dadır. Diğerleri olmadan “ben” bulunmaz. Taht için halk, beğeni için beğenecek kişiler, merkez için merkez-kaçlar lazımdır. Ancak Aslan da, bunu kaçırır. Kendisinin güzelliğine, benliğine, enliğine o kadar inanır ki; bir bakar; yalnız kalmış. Koltuk tatlı gelmiş, zamanında beğenilmenin yankıları, aksları kalmış, kendi aksında, kendisinin ne kadar önemli olduğunu tekrarlar olmuş. İkisinin de farklı yollardan yalnızlığıdır bu. Aslında  beraberken çok güzellerdir.

Burası ikinci bilgi…Dünya’nın bir kısmının da bu yolda olduğunu bilesiniz.

Dünyanın bir bölümünün derdi tahtı, bencilliği, şampiyonluğu iken, diğer bölümünün derdi tüm insanlık olmuş, kendilerini, ihtiyaçlarını unutmuşlar.

Sen dünyanın hangi yolundasın?

Bu düzeni bozacak etkiler var Aslan Burcu Dolunayında. Fiziksel dünyada tüm kolektifi, bencili de sencili de bir noktaya getirecek olaylar olabilir. Dolunayla beraber 2-3 haftalık süreçte, üzgünüm ki; (inanın zevkle yazmıyorum) ciddi ekonomik depremler söz konusu olabilir. (Bahis yapsak, bahsi buraya basarım.)

Ülke borsalarında ciddi çıkışlar ve patlaklar söz konusu olabilir. Kuraklık, kıtlık, değerli topraklar ve ekonomik savaşlar görebiliriz. Sanırım savaşlar artık fiziksel yaşanmıyor. Teknolojik savaşlar görebiliriz. Son teknoloji nükleer silahlar da beni şaşırtmaz.

İnsanların eşit ekonomilere, eşit haklara sahip olamamasından kaynaklanan şiddeti yüksek ayaklanmalar, toplumsal sorunlar ortaya çıkabilir. Grevler, isyanlar… Yeni bir Rönesans dönemi başlayabilir. Bazı insanlar ekmek bile alamazken, pasta yiyenlerin sayısı gittikçe artıyor malumunuz. Pasta yiyeni kıskanmaktan ziyade, hal karın doyuramama hali. İnsan ne ile yaşar, ne ile delirir ? Bunu göreceğimiz bir tablo ortaya çıkabilir.

Deprem, deprem, deprem. Yani Uranüs’ün, Mars’ın Kova’nın falanın filanın bu kadar oyunda olduğu yerde kara parçaları sarsılır. Sadece depremden olmaz, patlamadan olur çatlamadan olur. Yer bir kayar yerinden. Kara parçaları ayrılır. Depremleri tetikler bu Dolunay.

Aşı, Güneş- Jüpiter Kova kavuşumda olumludur gözümde. Pandemi açısından, patlama noktasını da çözümü de bir arada göreceğiz düşüncesindeyim.

Dünyadan haberler bu kadar. Fazlasını yazmak beni darlıyor. Ama bilin; bir şeyler oluyor!

Gelelim bireysel düzleme – Aslan Burcunda Dolunay

“Aslan ve Kova birbirinin zıttı şeklinde dururlar Zodyak’ta.” cümlesi ile başlayan paragraftan itibaren 3 paragrafı yeniden oku. Tekrar gel. Konuşalım.

Herkesi düşünürken mi yalnızlaştın, yoksa kendinin en iyisine, tahta layık olduğuna inanırken mi?

Sevdiklerinden, kalbinden seni ne uzaklaştırdı?

Ne zaman sevgiye ihtiyaç duyduğumuza kim karar veriyor? Görevlerimizi, sorumluluklarımızı tamamladığımızda mı layığız sevilmeye?

Ne zamandan beri sevgimizin bir ön koşulu var?

Ne zamandan beri sevgimizin bir ön koşulu var? Ne yaparsa layık olacak “o” kişi senin için sevilmeye? O sevdiğin zamanlarda nasıl layık olmuştu?

Herkesi düşünen, sabır gösteren, başkalarının her şeyine koşan ama karısını, kocasını, en yakınındakini unutan, ona empati yapamayan mısın? Yoksa uzun süredir tahtta tek başına kalmış, sevilmeyi ve sevmeyi unutulanlardan mısın?

Biz ne zaman, sanki tüm kolektifi düşünen ama bu kadar halden anlamayan, gönlü kendinden başkasına kapalı insanlar olduk!?

Hatta ne zaman kendi gönlümüze bile kapalı insanlar olduk!

Şu yazıyı okuyorsan, Allah aşkına, evren, kolektif, Buda… Sen neye inanıyorsan onun aşkına… Elini bir kalbine koysana. Atıyor mu?

Neye? Kime?

En son ne zaman heyecanlandın?

En son “gerçekten” ne zaman heyecanlandın?

İki tarihin doruk noktası burası. Uzun vadede, kendi Yeni Ayı olan Aslan Burcunda Yeni Ay’ın. Buraya bıraktım yazısını, mutlaka dön bir bak. Anlamana çok yardımcı olur. Diğeri, kısa vadede Ocak ayında deneyimlediğimiz Oğlak burcunda Yeni Ay. Onu da buraya bıraktım.

İki yazıyı da oku derim. ikisinin de finali burada. Artık sen hareket etmesen de; altındaki kara parçasını ayağının altından alacak bir Dolunay burada. Dünyevi isteklerini, insanlığını ve en önemlisi kalbini bir potada eritmek zorunda kalacaksın!

Dolunayın Burçlara Etkileri

Tüm burçlar benzer etkiler altında. Ancak en çok Aslan, Kova ve Boğa burçları etkilenecek bu Dolunay’dan. Bu üçlü koca kafalarına hayatlarının radikal şekilde değişeceğini, bensiz biz, onsuz ben olmayacağını soksunlar.

Başak burçları yükseldiklerini fark etsinler. Kavgadan, gürültüden, önce çakılları gösteren parmaklarından vazgeçsinler.

Ve diğerleri; ayağınızı denk alın. Dünya değişiyor.

Değişmeyen şeyler;

Tek doğar tek ölürsünüz. Hayatınızın mesuliyeti sizin elinizdedir.

Bin çeşme yaptırsanız da,  sevdiğinize bir bardak su vermezseniz ancak kolektif doyar, gönlünüz değil, sevdiğiniz değil.

Ve en önemlisi dostlar; sevilmezseniz solarsınız. Önce kendiniz kendinizi. Ama bir sonra bir başkasını. Oz babanın bütün teneke kalplilere layık bir sözü vardır.“Bir kalp, ne kadar çok sevdiği ile sorgulanmaz ama başkaları tarafından ne kadar sevildiği ile yargılanabilir. ”

Kalbi atmayanın da, ne bileyim…

 

*Canım okuyucu; yukarıda Kova yazan yerlerde Kova burcu, Aslan yazan yerlerde Aslan burcu denmek istenmemiştir. Aslansı temalardan ve Kovasal temalardan bahsedilmiştir. Benim okuyucum, aradaki farkı bilir. Ancak ilk gelmişsinizdir falan. Ne biçim yüklenmiş Kova burcuna, Aslan burcuna bu kadın, olmasın.

Öperim gözlerinizden!

Paylaş

Tags from the story
, , ,
More from Yasemin Orman
2 Ağustos 2016 Aslan Burcu Yeni Ayı
Aslan burcundaki Yeni Ay’da, kendimizi dolaysız ve içtenlikle ifade etmek, fark edilmek,...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir