Güneş Kova Burcunda 20 Ocak 2020

Güneş Kova Burcunda 20 Ocak 2020

Güneş Kova Burcuna Ne Zaman Geçecek: 20 Ocak 2020 17:54 itibari ile Güneş Kova Burcunda olacak.

Kova burcu geçişi geleneksel olarak 21 Ocak- 19 Şubat tarihleri arasındadır. Ancak geçiş dönemleri yıllara, saatlere bağlı değişkenlerdir. Ephemerisi esas almak gerekir.

Astroloji’de Güneş burcu aslında “Burcun ne?” sorusunun cevabıdır. Yani eğer bu sorunun cevabı sizin için Kova burcu ise, Güneşiniz Kova’da demektir. Güneş Kova burcuna ilerliyorsa Kova burçlarının doğum günlerini kutlamaya başlayacağız demektir.

Güneş; “ben” demektir. Bilinçli ben, bilinçsiz ben. Farketmez. Ben, ben, ben! Öz demektir. Güneş sistemi, Güneş’in üzerine kuruludur ve aslında Güneş’in burç değiştirmesi, orkestra şefinin başka bir parçaya geçiyor olması demektir. Diğer tüm gezegenler bundan etkilenecektir. Evrenin ritmi bundan etkilenecektir.

Güneşin Kova burcuna girdiği zaman kış mevsiminin sabitlendiği, yılın en marjinal zamanlarıdır. Yağmuru her mevsim görebilirsiniz. Ancak “kar” tam Kova’nın işidir.

Güneş Kova Burcunda, Güneşin Kova Burcuna Geçmesinin Etkileri

Orkestra Şefi artık Kova burcu olduğuna göre, evren müziğini onun zevkine göre seçecek demektir.

Güneşin Kova burcuna geçiş anının haritasına baktığımda, Uranüs 10. evde, Kariyer evinde. Kova sezonunu yorumlamanın anahtarı, yönetici Uranüs’tür. Bir yerde Uranüs varsa, beklenmeyeni oradan beklemeliyiz demektir. Kova sezonunda orkestra şefi Uranüs’se ve kariyer evindeyse, o zaman 19 Şubat’a kadar kariyerimiz konusunda alışkanlıklarımızı bozmaya dair rüzgarlar esecektir. Marjinal değişikliklerin, yeni bir kariyer sayfası açmanın tam zamanıdır.

Sürpriz kelimesi de Uranüs’ün işidir. Dolayısıyla iyisi ile kötüsü ile kariyer hayatımızla ilgili her türlü sürprize açık olmalıyız demektir. Bu sürprizler gelirken de çok çalışıyor olacağız.

Kova burcu özelliklerini okumak için hemen tıklayın !

Geçiş haritasında dikkate aldıklarım;

  • Yükselenin Yengeç burcu, dolayısı ile harita yöneticisinin Ay olması.
  • Ay’ın Mars ile kavuşumda, Yay burcunda ve 5. evde olması
  • Güneş’in Merkür ile 6 derecelik bir Orb’ta bulunması.

Ana tema kariyer hayatımız gibi gözükse de, aslında bizim Kariyer evi olarak nitelendirdiğimiz ev sadece kariyer evi değildir. Bu ev aynı zamanda etiketimizi, toplum önündeki imajımızı belirler.

İlişkiler konusunda pozitif bir canlanma var. Kışın ortasında kalplerimiz ısınmaya başlıyor diyebilirim. Buradan kalıcı uzun ilişkiler çıkma ihtimali az. Biraz gönül eğlendirmek diyelim. Ancak bu gönül eğlendirmek, egomuza iyi gelecek ve bizleri besleyecek ki total imajımıza da katkı sağlayacak.

Sadece ilişkiler değil, hayattan keyif aldığımız durumlar, hobilerimize ayırdığımız zaman da artıyor. Aslına bakarsanız, sosyal yoğunluk, kendimize, ilişkilere, hobilere, çocuklarımıza ayırdığımız zaman arttıkça kariyer hayatımızda daha kolay akacak demek ki. Belki de bu enerji ile değişimi göze alabileceğiz.

Şubat ayı burç yorumlarını okumak için hemen tıklayın!

Güneş’in 7. evde olması, Kova Burcunda Yeni Ay yazımda da belirttiğim gibi, ben de sürekli mantık evliliklerinin artacağı izlenimini oluşturuyor. Kışın ortasında pek evlilik olmaz ya, bu kış başka bir kış! Demiş olayım.

 

Paylaş

Tags from the story
,
More from Yasemin Orman
Burcunuza Göre Haftasonu Etkinlik Rehberi (23-25 Eylül 2016)
Okullar başladı, havalar birden soğudu, bayram tatili bitti, bir anda Pazartesi oldu,...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir