Koç Burcunda Yeni Ay – 12 Nisan 2021

Koç Burcunda Yeni Ay 2021
adsense

Koç Burcunda Yeni Ay 2021 ne zaman gerçekleşiyor?

12 Nisan 2021 Pazartesi günü Türkiye saati (İstanbul) ile  05:31’de Koç Burcunda Yeni Ay 2021 doğacak.

Koç Burcunda Yeni Ay 2021

Koç Burcunda Yeni Ay 2021’de  “neye” adım atma enerjimiz var bakalım.

Koç Burcunda Yeni Ay’ın haritasını incelerken dikkate aldıklarım aşağıdaki şekilde.

 • Yeni Ay anının yükseleni Balık. Harita yöneticisi konumundaki Neptün, yükselene kavuşum halinde.
 • Yeni Ay’a Şiron ve Merkür Stelyumu eşlik ediyor. Köprü görevini üstlenen gezegenin Merkür olması dikkat çekici!
 • Kuzey Ay Düğümü Yeni Ay’a, Güney Ay Düğümü ise eşlikçi Merkür ve Şiron’a görüntü veriyor. işler karıştı!
 • Neredeyse tüm lokomotifler haritanın doğu ayağında. “Ben” temasındaki vurgu büyük.
 • Olaylar haritanın 1. evinde gerçekleşiyor. Al bir “ben” daha.
 • Kuzey Ay Düğümünün Kova’daki Satürn ile de tatlı bir sohbeti var.
 • Mars ve Merkür arasında karşılıklı ağırlama mevcut.

Başrol ile başlamak gerekirse; Koç burcunda Yeni Ay ’ın duygusal ihtiyacı ilk olmak, dürtülerinin peşinde koşmak, cesaret gerektiren konulara gözü kara bir şekilde atlamak ve hareketli olmaktır. Hareket varsa Koç’taki Ay memnundur. Fakat burası önemli, nasıl bir hareket?!  (Sözde bir hareket. – bu kısmı daha sonra detaylandıracağım.)

Ay Koç’ta iken refleks olarak bir şey onu durduruyorsa, onu ortadan kaldırmak ister. Sebat yoktur. Kimseyi bekleyecek vakti yoktur. Aidiyet yoktur. Geçmiş yoktur.

Koç burcu Astrolojik yeni yılın başlangıcıdır. Aslında biz, Astroloji’de yeni bir yılın öngörüsüne Koç Yeni Ayı ile başlarız. Koç burcu mevsimi ile beraber biz de hareket kazanırız. Kışın rehavetini üstümüzden atarız. Kendimizi daha enerjik ve tutkulu hissederiz.

Güzel haberlerim var gibi…

Yeni Ay Koç Burcunda hangi enerjileri taşıyor?

Ben bu kadar bencil bir Yeni Ay görmedim. Heralde bir daha da zor görürüz. Felsefe dostlar, felsefe…

“Felsefi anlamda bencil, insan eylemini bene dayandırandır”

Kolektifte, müthiş bir eylemini bene dayandırma ve argümanını dille, medya, sosyal kanallar ile ulaştırma enerjisi var. Kimse kusura bakmasın bilinçli, tadında bir bencillik, hem insanı güvende ve canlı hem de cenabını güvende ve canlı tutar. “Yandım anam!” diye bağırmazsanız kimse dönüp bakmıyor artık.

Yeni Ay demek, Ay ve Güneş aynı noktada demektir. Bravo; Astroloji’ye giriş bilgisi, devam 🙂

O zaman Güneş’ten de bahsedelim. Güneş Koç, tek kelime olsa “Başlangıç” olur. Başlamak, ne olursa olsun başlamak, atlamak dibinde ne olursa olsun atlamak, düşmek, kalkmak ama sona gidene kadar mücadele etmektir Koç. Hafif bir kekoluk, plansızlık da vardır elbet ama cesaret vardır fıtratında o kesin. Çocukta olduğu gibi cehaletin verdiği bir güç. Korkusuzluk. Çünkü her şey bitmiş, elde kaybedecek bir şey yok!

Ahh Koç demek “Ego” demek. Canım “Ego”.

Kova’nın kolektif enerjisi bastıra dururken, bu müthiş özgüven, “yerim ben kendimi” enerjisi ne kadar iyi gelecek.

Buradaki “Ego” kendisini başkalarının ortasında merkez yapmakla uğraşmaz, kendi kendinin merkezindedir. Sizin alkışınız da sizin olsun, o kendini isterse alkışlar.

Ya ne güzel anlattım yine 🙂 (Alın size Ego)

Durun, anlaşacağız.

Koç burcunda Yeni Ay yukarıda saydığım enerjileri taşıyacak. Bunu koyduk mu cebe. Ne demek bu. Öncelikle kapadığımız Dolunay’a git bak. Neler yazmışım, neler konuşmuşuz, neleri hayatımızdan çıkartmışız. Buraya link bıraktım.

Aslında özetle; ağzımızın tadı bozulmasın diye, belki çocuklarım üzülmesin diye, belki anam babam üzülmesin veya her şeyi geçtim totomun rahatı bozulmasın, “amaaan iyiyim böyle ya” diye, uzuuuunca bir süredir yara bere içinde kalmıştık. Kimse bana bir şey olmadı demesin. Üç beş güzel harita koca kolektifi değiştiremez. Neyse… Yara bere sınırında terazinin tartısı kırık vaziyete geldiyse, geçen Dolunay bir sabır tutulması durumumuz vardı. İçten içten, yerden yerden planlar yapıldı. “Yeter be!” dendi. Yarın harekete geçecek şekilde olmasa da uzun vadede bir gemi limana nasıl yanaştırılır hesaplandı. Nefis!

Konumuz ise şimdi bir tanecik bana geldi! Yemişim sizin isteklerinizi, dünya tatlısı Yaseciğim ne istiyor? Ne veriyim Yaseme ?

Sen Yase’nin yerine kendi ismini koy. İşte bu kadar basit bir Yeni Ay. Fakat aynı zamanda da önemli. Çünkü aslında Astrolojik yeni yılı başlatıyor. Yani canikosu, önümüzdeki bir yıllık süreçteki tavrın edan bu aslında bir yerde. Yani, evet, kendi değerimizi bilme zamanımız gelmiş! 

Yeni Ayın Koç Burcuna Girmesinin Etkileri Nelerdir?

Şimdi detaylara inelim. Bir kere geçmişte canımızın yandığı noktalar çok bariz gün yüzünde. Hatırlamak istemesek de hatırlayacağız. Çok afedersiniz, zehirlenip istifra ederiz ya, öyle bir durum. Bu kısım sıkıcı olsa da, iyileşmeye giden yolda en önemli kısım. Neden? Çünkü belli ki birinin bize serum falan takacağı, beyaz atlı prensin bizi kurtaracağı, prensesin gelip öpüp kurbağalığımıza son vereceği falan yok. Dualarımız var şükür. Ağlamalarımız var gizli saklı bazen sesli bazen sessiz. İç sesimizle bolca konuşma, kabuslar, sesler, alkol, uyuşturucu, terapi ve daha nicesi… Böyle saçma sapan şeyler gelecek önünüze. Eskilerle karşılaşacaksınız, rüyalar göreceksiniz, bazı psikolojik sıkıntılarınız geri gelecek, atlattım dediğiniz travmalar bir köpürecek. Ancak artık kusup zehiri atmak lazım. Bunun için de bir yükselme kesin olur. Bu sebeple bazılarımız hastalanabilir, bazılarımız öfke, üzüntü nöbeti geçirebilir, bazılarımız ciddi uyku sorunları çekebilir ve gerçekten mide bulanmaları artabilir. Tabi ki gün yüzünde deşifre olan nicesi. Çünkü kusunca göreceksiniz; ne yemişsiniz ve ne size dokunmuş aslında! (Buranın metaforu iğrenç oldu biliyorum. Kusura bakmayın ama durum bu.)

Bu saçma sapanlık, çok Yeni Ay’da göreceğimiz durumlar değil ama başı böyle… Bir altını üstüne getirme durumu.

Fakat sonrası offfff…

Bir kere harita yöneticisi Neptün olan ve 12. evde olan bir Yeni Ay haritası. Saolsun, işini yaptı. Ancak Balık’ın bir sonlanma ve bir sonrasına hazırlık dönemi olduğunu unutmamak lazım. Hatırladık, ağladık, içtik, falan feşmekan…Hatta çoğu insanda gözlemlediğim, yetersizlik hissi.

Sonrası işte karşınızda Koç. Artık kaybedecek bir şeyimizin kalmadığı, gözü kararttığımız ve aşağıda ne olduğunu bilmeden atlamaya razı olduğumuz bir an. Sadece razı da değiliz, merak var. Merak ediyorum, herkesin derdini ve aslında tün dünyeviliği bir kenara atıp, tek kurşunumu nereye sıkacağımın merakı. Müthiş bir enerji. Tüm kolektif derdinden sıyrılmış, öyle kolay sıyrılmamış tabi ki, ama sıyrılmış, “Ben, ben, ben” diyen bir enerji.

Bir Kova insanı olarak, hiç sevmem ben-merkezli haritaları. Özellikle böyle kolektif durumlarda. Ancak ben bile “YETER!”

Böyle ortamlarda insanın kendisinden başlaması daha doğrudur kanımca. Böyle derdin büyük, paniğin fazla olduğu ortamlarda. Yani ben kendime maske takmadan, çocuğumunkini takamam. Ben yaşayamazsam, yaşatamam da… Dolayısı ile sağlıklı bir bencilliğe geçmenin, hatta bir miktar esnetmenin, kendi kendini alkışlamanın ve “istiyorum, ben böyle istiyorum, benim olacak!” demenin, bunu yaparken de arkamdan biri beni destekliyor mu diye bakmamanın verdiği manevi rahatlığı ne Balık verebilir, ne Kova. Bu Koç’un işidir ve bana sorarsanız da tam sırasıdır.

Kocaman bir devir kapadık. Kova çağı falan feşmekan başladı. Venüs 8 senelik bir döngü kapatıyor. 500 sene sonra 3 majör gezegeni gökyüzünde seyreyledik. Saolsunlar pandemi hala burnumuzun dibinde. Kadınların durumu 18. yy’a döndü neredeyse. Hiç bir problem kalmamış gibi ırkçılık, dindarlık, ekonomi… Eeee ben ?

Nicedir “sen gelme lan ayı!” diyordu bize esen hava. Ben de diyorum ki artık; Ben istiyorum, yapıcam!

Bitti!

Yukarıda “sonra detaylandıracağım” dediğim kısma geldik. Bu konuştuklarımızın hepsi şimdilik sözde! Harekete geçiyorum ama dilimle. Belki “ben gideceğim”, diyorum. Belki “boşanalım” diyorum. Belki “yeni iş bakacağım, o halde” dedim. Belki “yeni şubeyi Bodruma açalım” diyorum. Şimdilik kavgam da sevdam da sözde. Kuzey Ay Düğümünün Satürn’le tatlı sohbeti, şimdilik sözde kalan bu başlangıcın sebatla yerine gelinceye kadar üzerine çabalanacak bir konu olduğunun göstergesi. Aksiyon? İlahi zamanlama. Ancak unutmamak lazım söz büyüdür!

Evet, o kısma geldik! Merkür köprülü bir Yeni Ay. Harita’nın kendisi “savaşacaksan dile dök” diyor. Derdini söylemezsen mama yok maalesef. Mesele de o zaten. Artık haykırman lazım “beni balık zehirlemiş” diye. Yemem ben bu balığı bir daha, dokundu bana demen için.

Sen konuştukça çözülecek düğümler. Ben ile başlayan, ben merkezli cümlelerin bu derece tesirli olduğu zamanlar zor bulunur.

Naçizane tavsiyem; “ben” i önceliklendirme zamanı. Herkes “kavga etmeyin, aman “falan diye tavsiye verecek şimdi. Şiron var ya; Astrolojiye giriş bilgisi; hemen yaralanırsınız düşüncesi. Bana sorarsanız, ne varsa yapıştırın. Dille bir temiz dayağın tam zamanıdır. Kalp kırmaksa kalp kırmak yaw. Bana sorarsanız bu Şiron yaralandığım için yaralar artık. E biraz da tatlı beyimiz (hanım/ bey ayırmıyorum, metafordur yine) kırılsın bakalım. Bir tadına baksın bakalım yetersizlikleri ile yüzleşmenin. O da “ben” desin, karışan yok. Herkes ben desin.

Çoook ince bir çizgi var yalnız, orayı ayırmak isterim.

Kendiniz olanlar ile, kendinize ait olanları savunursanız, önceliklendirirseniz asla sorun yok. “Ben” derken oncasının üzerine basarsanız, o başka bir boyut. İşte orada gerçekten öyle bir düşersiniz ki; aklınız şaşar. Trafikte makas atarken ölmek bu. Yolunuzda giderseniz, destinasyona ulaşmak için hevesiniz varsa ve bunu yaparken de “yola çıkma” , “gitme” diyenler yerine kendi isteğinizi önceliklendiriyorsanız, işte Yeni Ay’da aradığım insansınız!

Bence herkes çok net çaktı köfteyi!

Koç Burcunda Yeni Ay 2021 –  Koç burcuna ve Diğer Burçlara Etkisi

Burada biraz kolektif konuşalım. Yukarıda “balık” kelimesini koyu yazmamın sebebi Balık burçlarına olan üstün sevgim değil. Orada da bir ince nüans var aslında. Konu Neptünse; konu Poseidon’dur. Mideleri kaldıran o ise, denizlerin de bir allak bullak olma durumu söz konusudur. Buraya denizler, sular, okyanuslar, seller, göller, şelaleler, akarsular, kaplıcalar, termaller…Buralarda gerçekleşecek doğal felaketler, suların yükselmesi, taşması, baskınlar, tsunamiler de girer, deniz kara parçası merkezli depremler de girer. Denizlerdeki fırtınalar da girer bu sebeple gemilerin batması da. Buraya denizaltılar da girer, deniz canlılarındaki sorunlar da. Türkiye’de olduğumuz için sorun yok ama Fas’ta falan yaşasam bu 1-2 hafta taze okyanus balığı yemezdim.

Yunuslar, Boğalar ve Atlar da yine Poseidon’un yönetiminde.

Güney Pasifik Okyanusuna kıyı yerler, özellikle Meksika açıkları, Galapagos Adaları ve çevresi, Gine, Senegal, Fildişi Kıyıları ve o bölge, Doğu Sibirya Denizi ve Hint Okyanusu’nun Kuala Lumpur’dan paralel bir çizgi çektiğimizde kuzeyde kalacak tüm kısımlarını kırmızıya boyardım bir haritada.

Ülkemizde ise Manisa’nın Kula ilçesi ve çevresini ve Aydın Dilek Yarımadası’nı boyardım kırmızıya.

Rusya’da Yamalia ve Krosnayarks bölümleri önemli.

Ekonomi; dalgalanacaktır. Bunun için de zaten Astroloji’ye gerek var mı bilemiyorum. Bir anda yükselmeler göreceğiz hisselerde, kağıtlarda, conilerde. Sadece Türkiye değil konu.

İyi haber; bence aşırı bir yükselme sonrası tüm kolektifte artık Pandemi rakamlarının oldukça düşmeye başlamasını beklerim. Bu da demektir ki; en geç önümüzdeki Güneş Koç dönemi (2022 Nisan) maskeleri yakmış oluruz. Umarım.

Yeni Ay’dan en çok hangi burçlar etkilenir?

Herkes !! Artık bunu biliyorsunuz. Yeni Ay, kolektiftir. Herkes kendi meşrebince etkilenir. En çok Koç’lar ve Balık’lar tabi ki. Hemen arkasından İkizler ve Kova burçları! 3. sıra ise Yay ve Boğa burçlarının.

Ben sevdim haritayı. Çokça kalem kullanırım ben bu dönemde. Ne istersem yazarım. Merkür köprü tekrar hatırlatıyorum. Sözlerime dikkat ederim. “İstiyorum, diliyorum, niyet ediyorum, gönüllüyüm” gibi fiiller kullanırım. “Bana gelen kör olur”, “Elimi attığım kurur” falan gibi cümlelerden çooook sakınırım.

Aşk?

Gönüllüyüm.  🙂 Fakat üzgünüm bu Yeni Ay’ın konusu sadece “ben”. Ben istiyorsam; evet Aşk. Ancak spesifik olarak tema bu değil.

Buraya kadar okuduysanız, bence gerçekten kralsınız! 🙂

“Ben” im bu işteki faaliyetlerimden keyif alabilmek için, zaman zaman paylaşımınıza ihtiyacım var. Boş beleş değil. Ancak beğeniyorsanız, okuyorsanız, daha fazla insana ulaşmamı sağlarsanız, müteşekkir olurum.

Ve gerçekten öperim gözlerinizden!

Paylaş

Tags from the story
, , ,
More from Yasemin Orman
24 Şubat Yeni Ay Ritüeli ve Yeni Başlangıçlar Meditasyonu
Yeni ay ve Güneş tutulması Balık burcunda gerçekleşiyor. Balık burcundaki Ay’ın duygusal...
Read More
Join the Conversation

7 Comments

 1. says: Mine

  Yine gizlerim dolu dolu okudum.
  Sizinle biz, biz bile görüp duymadan konuşuyor olabilirmiyiz acaba 🙏
  Tek söyleyeceğim; bu ‘yazınızın’ geleceğini biliyormuşum da bekliyormuşum gibiydi.
  Yani sanki bana dedinizki ‘yara almadık yerin kalmayarak yıllardır beklediğin o an geldi. Hadi bakalım sıra sende kalk ayağa”
  Çok teşekkür ediyorum ve
  Sevgiyle kucaklıyorum 🤗
  Şimdilik bundan fazlasına gücüm yetmiyor Saygılarımla 🙏

  1. Sevgili Mine,
   Ben de yorumlarını çok seviyorum! Bana kendimi, iyi bir şey yaptığıma inandırıyor. Mutlaka ki konuşuyoruz. Ağaçalar gibi her birimiz köklerimizden bağlıyız ve enerjiyiz.
   Çok sevgiler,

 2. says: Mine Yağbasan

  Tekrar tekrar okudum yeni ay yazınızı. Tamda içinde bulunduğum durumda yeni aydan bir hafta önce “çok büyük bir lütuf olarak bana özel verilen tek kurşun atan bir silah”
  dil ile, tek kuruşun atan bir silah gibi görünen ama ben o silahla ( sözle) ateş ettikçe haksızca bana sulta kuran her şeyi, sebat ile ama önemli boyutlarda yok eden bir silah. Ve hiç hakları yokken alanıma girenleri yaralaya bilecek bir silah (sanırım sizin şiron)
  “Kendine faydası olmayanın kimseye faydası olmaz” önce ben, diye başladığım kendi mücadelemde gelen sizin yeni ay yazınız.
  Sormak istiyorum yine
  Siz beni bir yerlerden görüyormusunuz? Yok yok şaka yapıyorum. Sadece “İŞİNİZDE İYİSİNİZ UZMANSINIZ” Okadar.
  Tekrar yazmam umarım sorun olmaz. Çünki bu kadar isabetli yeni ay değerlendirmenizi okuyup kaçmaya vicdanım el vermez.
  Şimdilik bundan fazlasıda elimden gelmez.
  Hakkınızı helal edin ışık oluyorsunuz bana farkında olamasanızda.
  Kocaman SEVGİLERİMLE…

Leave a comment
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir