Kova Burcunda Merkür Retrosu 30 Ocak 2021 – 21 Şubat 2021

Kova Burcunda Merkür Retrosu 2021
adsense

Yılın ilk Merkür Gerilemesi, Kova Burcunda Merkür Retrosu 30 Ocak 2021 tarihinde 18:52 itibari ile başlıyor.

Kova Burcunda Merkür Retrosu

  • Merkür 9 Ocak’ta Kova Burcuna ilerledi.
  • Merkür Gerilemesi ne zaman?  – 30 Ocak’ta Merkür Kova Burcunda geri hareketine başlıyor.

Merkür Retrosu Nedir?

Öncelikle şu konuya açıklık getirmek gerekir. Gezegenlerin gerilemesi (Retro durumu), fiziki anlamda geri gittikleri anlamına gelmez. Bu dönemde yalnızca hızları azalır. Ancak bundan gezegenlerin “durdukları” anlamını çıkarmamalıyız. Söz konusu sadece bir yavaşlamadır.

Astrolojik olarak ise Retro/ Gerileme sürecinde olan gezegenlerin temsil ettikleri konularda yavaşlamalar, aksaklıklar ve sıklıkla eski fırsatların geri gelmesi söz konusu olur. Gezegenin gücünü kaybettiği, vaadini yerine getiremediği veya geciktirerek yerine getirebildiği kabul edilir. Özellikle Merkür gezegeni için sürekli negatif anlamlar yüklenen bu durum, her zaman negatif olmak zorunda değildir.

Genel olarak Merkür Gerilemesi süreçlerinde ne yapmak gerekir, Merkür Retrosu Etkileri Nelerdir, merak ediyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Merkür, nasıl düşündüğümüzden, nasıl algıladığımızdan, genel olarak nasıl iletişim kurduğumuzdan bahseder.

Kova Burcunun Yıllık Burç Yorumunu  hala okumadınız mı ?

Merkür Kova Burcunda 2020

Genel anlamda nasıl anladığımızdan, nasıl iletişim kurduğumuzdan bahseden bir gezegenin vaadini yerine getirememesi veya geç yerine getirebilecek olması, en bariz şekilde; yanlış anlamalar/ anlaşılmalar, iletişim problemleri, içinde zeka, iletişim barındıran her konunun aksaması, aksayacak olması demektir.

Merkür’ün Kova Burcundaki seyahatlerinde iletişim hiç olmadığı kadar mantıklı bir çerçeveden akar. Bilinç hali yükselir. Bilme ve  iletişim öyle hızlanır ki; akıldan geçenlerin dile yansıması, tartılma süresinin kısalması ile beraber höt höt ve patavatsız bir hal alır. “Biliyorum!”, “Ben biliyorum!” lar günlük konuşma dilinin baş kahramanları olmaya başlar.

Kova burcu “gelecek” kavramını, “mucize” kavramını içinde barındırır. Merkür Kova, mucizevi diyaloglar, gelecekten kesitlerdir.

Kova Burcunda Merkür Retrosu Etkileri

Kova Burcunda Merkür Gerilemesi sürecinde ise yukarıda saydığım şekilde kurduğumuz iletişimlerde problem yaratır.

Demektir ki; bu süreçte akla da dayansa, “Ben bilirim!”cilik pek işe yaramayacaktır. Her aklımıza düşen zihn-i sinir fikir, beklediğimiz kadar da zihn-i sinir değildir. Çok bilen çoğalır ama gerçekliğinin sorgulanması lazımdır.

Yeni çıkan, reklamı yapılan her inovatif ürünün arka planının ciddi sorgulanması gerekir. Bu dönemde temizlik robotu diye aldığınız ürün, uzaktan kumandalı arabadan öteye gitmeyebilir. 🙂

Hayatın her alanında, özellikle günlük rutinlerde şimşek çakmasına benzer beklenmedik hadiseler yaşanır. Beklenmedik haberler çıkar.

Gerçek bilgi birikimi olmayan, bilgisini sahte diplomalara saranlar ortaya çıkar. Bilgisizlikleri ile dımdızlak ortada kalırlar.

İletişimle çalışan tiyatro sanatçıları, show dünyasında yer alanlar, ekranda yer alan herkes, fenomenler, youtuberlar ve birlikte çalıştıkları insanlar problemler yaşamaya başlarlar. Gideceğimiz konser, oyun, sinema davet ve organizasyonlarda sıkıntılar, gecikmeler, iptaller yaşanır. Zaten pandamı sebebi ile bu tarz işlere rastlanmasa da, olursa diye bir umut yazıyorum.

Astrologlar, Astronotlar, bilim adamları,  elektronik ve elektrik işi ile herhangi bir şekilde meşgul olan herkes, Elektrik Mühendisleri, IT Uzmanları öne çıkar ve daha fazla konuşulur.

Herkese, her şeye verilecek cevaplarımız artar ama tartmadan artar. Bıdı bıdı etme sanatında yükselişe geçeriz.

Kova burcu bir tür elektrik enerjisidir. Kova Burcunda Merkür Gerilemesi boyunca Elektirik kesintilerini sık sık yaşarız.

Adettendir ya Kova Burcu gördüğün yere Delilik yapıştırmak…

Yalandan da olsa, herkese bir delilik tezahür eder. Kova’ya yakışmayacak olsa da bilgi kirliliği oluşmaya başlar.

Aşk, bu deli burcun fıtratına hiç uygun değildir. Ancak o da bir delilik sınırıdır. Özellikle gerileme haritasında, Merkür’ün 7. evde gerilediğini düşünürsek, evlilikler için ikinci bir şanstır. Boşanmış, ayrı düşmüş evliler ve uzun süre beraberlikleri olup ayrılmış eski sevgililer, özellikle de dahilik ile delilik arasında seyahat edenler için oldukça uygun barışma zamanlarıdır.

Her zaman söylerim; bence; exten next olmaz. Ancak canımın içi Kova da akılsız bir şey yapmaz! 🙂 Geri getiriyorsa vardır bir bildiği, bir bakın derim.

Özellikle ” 5-25 Ocak 2016″ arasındaki döneme bir göz atın derim. O dönemde kaçırdığınız bazı fırsatları yeniden yakalama şansı bulabilirsiniz.

Evet, işler biraz ters gidebilir ama kimse içinizde yarım kalmış konuları Merkür Etkisinden daha hızlı geri getiremez size.

Merkür Gerilemesi zamanlarını her zaman fırsat olarak görmüşümdür. Evet, işler biraz ters gidebilir ama kimse içinizde yarım kalmış konuları Merkür Gerilemesinden daha hızlı geri getiremez size. Telefonunuzda hiçbir zaman bu dönemlerdeki kadar sürpriz aramalar görmezsiniz. İkinci bir şans, okulda çift dikiş yapmak gibidir.

Bazen gerçekten bitmemesi gereken bir şey bitmiş, sekteye uğramış vaadini verememiş olur. Boşandığınız veya ayrı yaşadığınız eşiniz ile barışabilirsiniz. Ortaklığınıza sekte vurulmuş veya kağıt üzerinde kalmış anlaşmalarınız yeniden gündeme gelebilir. Mesela yarım kalmış bir aşk hikayeniz varsa, hayal gibi başlamış, hiç için bitmişse, Kova Burcunda Merkür Retrosu, eşinizin size geri dönmesi, hikâyenin tamamlanması için mükemmel zamanlardır.

Astrolojik gündem de nasıl gelişmeler oluyor öğrenmek için hemen tıkla !

Ancak illa özel olarak Kova Burcunda Merkür Gerilemesi döneminde neden kaçınmalıyım diye sorarsanız…

 Yalan söylemekten kaçının!

♠ Bu tarihlerde evlenmekten ve yeni ortaklık kurmaktan kaçının! Bırakın gelen gelsin. Deneyin ama net cevapları Merkür Gerilemesi sonrasına bırakın. Ancak vaadi eski olan, dönen konuları ayrı tutuyorum. (Gerileme 7. evde başlıyor)

♠ Her şeyi ben bilirim tavrından bu dönemde uzak durmakta fayda var.

♠  Altı boş şovlar, sizi rezil eder!

 

Özellikle ne yapayım derseniz de;

Sürprizlerin, geri dönenlerin, geçmişte kaçırdığınız ama kapınıza kadar gelen fırsatların tadını çıkarın.

 Özellikle “mucize”lere, “asla olmaz” dediğiniz olayların gerçekleşmesine kucak açın, hazır olun.

  Mutlaka rezil olmaktan korktuğunuz bir delilik yapın! 🙂

♥ Talep eden değil, fayda olan olun.

 Kova’nın gölge yönlerine değil, çığır açan taraflarına odaklanmak gerekir. Kova’nın renk, din, ırk ayırmayan taraflarından ilham alın. Kendinizi değil, başkalarını önceliklendirin.

 Bilmek yerine, öğrenmek tarafında gidin.

Cevapları kulaktan duyma hurafelerde değil, gerçek bilimde arayın.

Burçlara göre 14 Şubat’ta nasıl hediyeler almasın yazımı hemen okumalısın !

 

Sevgi ile,

Paylaş

More from Yasemin Orman
26 Şubat 2017 Balık Burcunda Güneş Tutulması
Yeni ay ve Güneş tutulması Balık burcunda gerçekleşiyor. Balık burcundaki Ay’ın duygusal...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir