Atiye (Netflix) Dizisindeki Karakterler Ve Burçları

Atiye (Netflix) Dizisindeki Karakterler Ve Burçları

Netflix’in ikinci orijinal Türk dizisi Atiye, 27 Aralık 2019 tarihinde sekiz bölümlük ilk sezonu ile yayınlandı. Daha yayınlanır yayınlanmaz izlemeyenin kalmadığı fantastik-aksiyon türündeki dizi Yazar Şengül Boybaş’ın Dünyanın Uyanışı adlı eserinden uyarlanmış. Yabancı ismi The Gift olan dizinin başrollerinde Beren Saat ve Mehmet Günsur yer alıyor.

Çocukluğundan beri aynı sembolü resmeden ressam Atiye (Beren Saat), Göbeklitepe’de yapılan çalışmalarda, kendi çizdiği sembolün, kazılardan çıkan taşlar üzerinde yer aldığını görmesi ile hayatı değişir. Göbeklitepe’ye gerçekleştirdiği ziyaretle  Erhan(Mehmet Günsur) adındaki bir arkeolog ile tanışır ve hikaye bambaşka boyuta taşınır. Erhan, Atiye ile Göbeklitepe arasında mistik bir bağlantı olduğuna dair bir sembol keşfeder. Bu gizemli olayın peşine düşmeye karar veren Atiye, kendisine bambaşka bir kapı açan bu antik tapınakta geçmişini aramaya başlar. Atiye, geçmişin kapılarını araladıkça, geçmişle geleceği, gerçek ile ruhani arasındaki her şeyi sorgulamaya başlar.

Velhasıl, hikaye güzel. Eleştiriler tabi ki olmalı, olacaktır. Ancak genel performans itibari ile izlenebilir diziler arasında Atiye.

Peki Atiye (Netflix) Dizisindeki Karakterler Ve Burçlarını tahmin edebilir misiniz? Sizce karakterlerin burçları ne olmalı? İşte cevabı…

Atiye (Netflix) Dizisindeki Karakterler Ve Burçları

Atiye Karakterinin Burcu

Beren Saat’in canlandırdığı Atiye bir ressam. Dolayısı ile sanatçı ruhu cepte. Mistik bir tarafı olduğu kesin. Çocukluğundan beri takıntı halinde hep aynı sembolü çiziyor. Çocukluğunda ise kardeşini kıskanıyor. Bu kısa ifade ile bile kendisinin Su grubu olduğuna karar verebiliyoruz.

Hangi Su grubu burcu olduğu noktasında ise, gaypla olan bağlantısını dikkate alıyoruz. Bilinen evrenin ötesini simgeleyen Balık burcu, Atiye karakteri için biçilmiş kaftan. Tabii ki; sınır tanımaması, buyruk almaması, bedeninin belli bir yerde ruhunun başka bir noktada olması yine Balık burcu özelliklerinin göstergesi.

Beren Saat Hangi Burç?

Tesadüfe bakın ki Atiye karakterini canlandıran ünlü oyuncu Beren Saat de 26 Şubat doğumlu bir Balık burcu. Belki de, kendi rolüne bürünürkenki rahatlığı bu sebeptendir.

Erhan Karakterinin Burcu Nedir?

Mehmet Günsur’un canlandırdığı Erhan karakteri bir Arkeolog. Çokça seçilen bir meslek sahibi değil kendisi. Aynı zamanda akademisyen. Herkese eşit mesafede davranması ve mesleğine olan tutkusu dikkat çekiyor. Aynı zamanda onun için dik kafalı da diyebiliriz. Doğru bildiği gerçeklerin peşini asla bırakmıyor ve kimse fikirlerini kolaylıkla değiştiremiyor.

Yardıma muhtaç olduğunu düşündüğü Atiye’den de yardımını esirgemiyor olması onu baskın bir Kova burcu yapıyor. Kova burcu Özellikleri’ni öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Mehmet Günsur Hangi Burç?

Mehmet Günsur ise gerçek hayatta 8 Mayıs doğumlu bir Boğa Burcu Erkeği. Bu kadar yakışıklı, hatta seksi diyebileceğimiz bir adamın başka bir burç olmasını beklemiyorduk tabi ki.

Ozan Karakterinin Burcu

Bakınca tam bir Romeo. Atiye’ye olan bağlılığı, hatta zaman zaman takıntı derecesindeki kıskançlığı, dışarıdan çok güçlü gözükmesi ama içinde inanılmaz bir sevgi açlığı göstermesi ile tipik bir Yengeç Burcu Erkeği Ozan.

Metin Akdülger Hangi burç?

Ancak Ozan karakterini canlandıran Metin Akdülger’in o kadar belirgin bir burcu var ki; bir Yengeç rolü bile onun üzerinde bir miktar fake duruyor. Çünkü Metin Akdülger gerçekte güçlü bir Koç burcu. Yansıttığı karakterde de ister istemez, bu burcun izlerini hissediyoruz. İlk iki bölüm Ozan’ı Koç olarak bile tanımlayabilirdik.

Atiye’deki Cansu Karakterinin Burcu Nedir?

Melisa Şenolsun’un canlandırdığı Cansu karakteri, Atiye’nin kardeşi. İlk dikkat çeken dış görüntüsü, marjinal tarzı ve moda tutkusu. Sürekli güler yüzlü olmak, ortamı uzlaştırmak gibi bir çabası da var. Olaylara hem pozitif tarafından bakıyor hem de oldukça boşuna buyruk özgür bir ruh. Asiliğine de bakarsak Cansu için Kova da diyebiliriz Yay da. Ancak insanlarla arasındaki mesafe sınırlı. Bu sebeple kendisinin yükleni Kova burcu olan bir Yay burcu olduğuna karar verdim. Böylece bazı konulardaki keskin sınırlarını da Kova burcundan aldığını söyleyebiliriz.

Melisa Şenolsun Hangi Burç?

Bence Melisa Şenolsun çok güzel bir kadın. Çok güzel, çok orantılı bir kadın gördüğüm zaman ben de ya Terazi ya Boğa imajı oluşur. Sonra bedenine bakarım. Eğer biraz daha yuvarlak hatları varsa Terazidir derim. Melisa Şenolsun da Venüs’ün etkileri ile doğmuş bir Terazi burcu kadını.

Atiye (Netflix) Dizisindeki Karakterler Ve Burçları / Zühre Karakterinin Burcu

Atiye’nin anneannesi olarak karşımıza çıkan Zühre’yi deneyimli oyuncu Meral Çetinkaya canlandırıyor. Zühre’nin aslında Atiye’den hiç bir farkı yok. Aynı şifacı kimliği ve mistiklik ile karşımıza çıkıyor. Kolayca tahmin edebileceğiniz gibi, Zühre karakteri de bir Balık burcu. Ve yine ne tesadüftür ki; oyuncu Meral Çetinkaya da gerçekte bir Balık burcu kadını.

Atiye – Serdar Karakterinin Burcu

Ozan’ın babası olan Serdar, çok güçlü, kariyer odaklı, gizemli bir kişilik olarak karşımıza çıkıyor. Her yaptığının doğru ve etik gözükmesinin yanı sıra gizli bir defteri olduğunu da dizinin devamında anlıyoruz. Serdar’ı tek bir burcu sığdırmak baskın olarak oldukça zor. Ancak madalyonun arka tarafını görmesi, gizli defteri ve gücü ile tipik bir Akrep erkeği olarak karşımıza çıkıyor. Ancak doğum haritasında, Oğlak ve Aslan burcu etkilerinin de olduğunu söylemeden geçemem. 🙂 Peki Serdar’ı canlandıran Tim Seyfi’nin gerçek hayatta bir Aslan burcu olduğuna şaşırdınız mı? Bence şaşırmadınız.

Öner Hoca Karakterinin Burcu

Öner Hoca karakterini deneyimli oyuncu Cezmi Baskın canlandırıyor. Erhan’ın hayatındaki akıl hocası ve babasının arkadaşı karakterinde olan Öner Hoca, ya okulda ya meyhanede. Kendisinin Oğlak- Balık karması olduğu düşüncesindeyim. Gerçek hayatta ise Cezmi Baskın Balık burcu erkeği.

Atiye (Netflix) Dizisindeki Karakterler Ve Burçları / Serap Karakterinin Burcu

Serap, Atiye’nin annesi. Onun da gizli bir defteri olduğunu ilk bölümden itibaren sezinliyoruz. Sürekli Bayan doğru olma konusundaki ısrarı ve herkese karşı eleştirel bir tavır takınması ana özellikleri. Bunun yanı sıra güce olan tutkusunu da fark ediyoruz. Serdar’ a olan zaafı net şekilde gözlemleniyor. Serap’ta Başak- Akrep karması bulunuyor. Serap karakterine can veren Başak Köklükaya aslında bir Koç burcu kadını.

Atiye – Mustafa Karakterinin Burcu Nedir?

Mustafa, Atiye’nin babası. Mustafa duygusal bir adam. İkinci kızını evlat ediniyor. Onu öz kızından ayırmıyor. Yumuşak diyebileceğimiz bir yapısı var. Karakter özellikleri çok baskın olmadığı için bir burca işaret etmek zor. Ancak onun da gizli bir defteri olması Su gurubu özelliği taşıdığının göstergesi. Babalıktaki başarısı onu Yengeç burcu erkeği yapabilir. Şaşılacak şekilde, Mustafa karakterine can veren Civan Canova da bir Yengeç burcu.

Aylık burç yorumlarınızı hala okumadıysanız hemen tıklayın!

Son olarak; bu şekilde Popüler dizilerin burç analizlerini yapmaya devam edeyim mi? İstediğiniz diziler varsa ve yorum bırakırsanız şahane olur.

Paylaş

Tags from the story
,
More from Yasemin Orman
Günlük Burç Yorumları 4 Mayıs 2020
Günlük Burç Yorumları 4 Mayıs 2020 / Günün Enerjisi : Ay Başak...
Read More
Join the Conversation

2 Comments

  1. says: canan öz

    Hahahah Atiye’yi izlerken, ‘Cansu aynı ben ya’ diyordum. Yükseleni kova olan yay kızıyım.. Yazdıklarınıza şaşkınlıkla baktım. Bu kadar denk gelir yani 😀
    (Dexter oyuncularının da burç yorumlarını rica edebilir miyiiim)

Leave a comment
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir