İlaç Kullanmadan Nasıl İyileşilir?

İlaç Kullanmadan Nasıl İyileşilir
Photo by Milo McDowell

İlaç Kullanmadan Nasıl İyileşilir?

Eveeeet kış ayı geldi. Yapraklar sarardı ve ağaçlar kurumaya başladı. Güneş daha az ısıtıyor. Sadece rengi var. Serin rüzgarlarla beraber yanımızdaki insanların hapşurup, her tarafa grip saçmaya başladığı o güzel aylara gelmiş bulunmaktayız.

Şu aralar en çok duyduğum kelimeler; ” çok kötü hasta oldum, çok kötü gribim, serum aldım geçen gün yine!!! ” Bir de çok enteresan bir hastalanan bir daha düzelemiyor. Süründükçe süründürüyor…

Hastalığın yoğun olduğu zamanda da sizlerle ilaç kullanmadan nasıl iyileştiğimi ve hatta artık bu yaptıklarım sayesinde nasıl yıllarca hastalanmadığımı yazmak istedim. Bir ofis dolusu aksıran, tıksıran burnunu çeken insanların arasından sağ salim çıkmış bir insanım ben. Doğadan aldığım güce dayanarak sizlere mucizevi öneriler yazmaya başlıyorum…

İlaç Kullanmadan Nasıl İyileşilir?

İlk olarak Tuzlu Su

Bunu yapmanız için hasta olmanıza gerek yok. Banyonuzda bir büyük bardak su içine de bir kaç çay kaşığı tuz koyup bırakın. Günde bir kaç kez burnunuza o sudan çekin, gargara yapın. İnanın hastalanmamak için bire bir. Bilimsel açıklamasını da yazayım. Mikroplar sinüsler ve bağdemciğe yerleşirmiş. İşte tuzlu su burada yerleşmiş ve üremeye hazır mikropları öldürüyor. Bunu tuz karbonat ve su olarak yapanları da duydum ama ben tuz ve su ile mutluyum. “Aaaa ben her gün uğraşamam onunla” diyorsanız. O zaman grip olan arkadaşınızla görüştüğünüzde, kalabalık ortamlara girdiğinizde veya kendinizi hafif keyifsiz hissettiğinizde yapabilirsiniz. Bu arada nezle ve boğazlar ağrıdığı zaman da kullanınca faydasını görüyorsunuz. Burun temizleme aparatı yada sinüs temizleme abaratı diye eczanelerden alacağınız bir şişe içine tuzlu su koyup kullanırsanız nezle olmuş, tıkalı burunu rahatlıkla açabilirsiniz. Tabii çok nezle durumlarda eski yöntem buğuseptil bir başka etkili oluyor. Hem nostaljik bir ortam oluyor.

 

Doğanın mucizesi; Propolis Damla

 

Propolis
Photo By Calum Lewis

Organik serfikalı olanları var. Marka yazmayacağım ama önemli olan organik olanını almanız ve alkolde çözelmiş olmalı. İlk önce size propolisin ne olduğundan bahsetmek istiyorum. Propolis doğal antibiyotiktir. Hatta doğadaki en güçlü antibiyotiktir.  Arılar bunu bitkilerden, filizlerden ve tomurcuklardan topluyor. Gerçekten propolis varken biz insanlar neden sentetik antibiyotik kullanıyoruz çok merak ediyorum…Bu propolis damlayı hasta olduğunuzda da kullanabilirsiniz, hafif keyifsiz olduğunuzda da, ya da arada bir vücudunuz kuvvetlensin diye kullanabilirsiniz.

Size ilk propolis tonik kullandığım olayı anlatacağım. Çok kötü hasta olmuştum 4 sene önce. Ateşim 39, kemiklerim sızlıyor, ciğerlerim acıyor. Antibiyotik ve ilaç kullanmadan vücudumun yenmesini bekledim. Tek yaptığım ateşim 39 dereceyi geçince ateş düşürücü içmekti. Bir de kolonyalı aspirinli su yaptım. Klasik annemden kalan usul ile ateşimi kontrol ediyordum. Hastalığı yendim. Ama ciğerlerimdeki ağrı geçmeyince doktora gittim. Tahlil sonucu kanımdaki iltihap oranım 3 katı fazla olduğu ortaya çıktı. Tabi  direk 1000 mg antibiyotik yazdı. Kanda iltihap var ama antibiyotik içmek istemiyorum. Ne yapsam diye düşünürken propolis damla ile karşılaştım. Propolisin doğal antibiyotik olduğunu biliyordum. 3 gün boyunca sabah öğlen akşam, çay bardağına 10 damla propolis damlatıp içtim. 3 gün sonra yine tahlil yaptırdığımda kandaki iltihap normal değerine inmişti bile. Dedim “işte bu!” O günden beri hastalıklarda, kışın en büyük yardımcım. Önerdiğim herkes çok memnun kaldı. Hatta sık sık hasta olan arkadaşım bile bu damla ile tanıştıktan sonra 1 senedir hiç hasta bile olmadı.

Dikkat etmeniz gereken  ” organik propolis ağız damlası alkol bazlı ” diye bakmanız. İnternette ararsanız rahatlıkla bulursunuz. Bunun yerine ekstratı var, marmelatı var, başka formları var diyebilirler. Onları hiç denemedim bilmiyorum. Acık konuşmam gerekirse ben buna tahlil sonuçları ile güvenip bağlandığım . Onun için güvendiğimi size öneriyorum. Bir de alkol bazlı olması önemli. Çünkü alkolde çözülmesi, suda çözülmesi ile aynı etkide değil diye duydum.  Propolis damla mucize.

 

İlaç Kullanmadan Nasıl İyileşilir ‘e cevap diğer bir efsane; Zerdeçal- bal

İlaçsız Nasılır İyileşilir
Photo by Anda Ambrosini

Bu annemden gelen bir alışkanlık. Kışın evimizde hep olurdu. Hastalanmasak bile bir çay kaşığı arada alırdık. Ama öksürük için bire bir. Son zamanlarda okuduklarıma göre Zerdeçalın kanseri bile önlediği söyleniyor. Bu karışımın da bir hikayesi var. Abim çok ağır bir hastalık atlatmış 9 yaşındayken. O sene Türkiye’de sadece 2 kişide bu hastalık görülüyor ve biri benim seçici abim…:) Ateşi düşüremiyorlar. Hastanelerde kalıyorlar, zor bir dönem yaşamışlar. Bir teyze anneme zerdeçal balı önermiş ve annem de bunu kullanmış. 1 hafta sonra doktor anneme “siz bu çocuğa ne yaptınız?” diye sormuş. Çünkü ciğerleri tertemiz olmuş. Kontroller sırasında bu denli dikkat çekecek kadar iyileşme görülmüş. Annem de “hocam koca karı ilacı” diye anlatmış. Doktor da “ne yapıyorsanız aynen devam edin” demiş. Aynı şekilde bir tanıdığım da domuz gribi atlatmıştı. Doktor sizle beraber hasta olanlar bronşite çevirdi sizde olmadı diye dikkatini çekmiş.

Ben küçük kavanozda 3 ölçü bal, 1 ölçü  toz zerdeçal koyup karıştırıyorum. 1 çay kaşığı sabah aç karnına yada akşam yatarken içiyorum. Hasta olduğum zamanlar sabah akşam içiyorum. Ama önemli olan balın hakiki olması çünkü balın da iyileştirici etkisi olduğunu unutmayın. Hakiki doğal gerçek bal almanız lazım. Marketlerdeki glukoz şurubu olan sözde ballardan değil.  Zerdeçal bala bir de az biraz toz zencefil koyarsanız o da size güç kuvvet verecektir.

 

Doğal ilaç Turşu Suyu

Turşu suyunun limonla mı olanı yoksa sirke ile olanı mı makbul bilemem ama grip için ilaçtan daha etkili olduğunu biliyorum. Hasta mı oldum,  sabah öğle akşam turşu suyumu bir çay bardağı içiyorum. Ama yine bizim eski usul turşumuzun suyu olmalı. Kavanozlanan, endüstriyel turşuların suyu değil. Evde yapılan turşular yada hala hali hazırda olan turşuculardan alacağınız turşu suyundan şaşmayın.

Hasta olmadan bütün kış bağışıklığınız güçlensin diye yapacağınız bir kaç şey daha var. “Çok sık hastalanıyorum ben” diyorsanız aşağıda sayacaklarım sayesinde bağışıklık sisteminizin güçlenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Isırgan otu ve zeytin yaprağı ile yapacağınız bitki çayı. Bunu hafta da bir kaç kez yapıp içebilirsiniz. Isırgan otunu kurumuş halini yemeklerinizin üzerine serpip yiyebilirsiniz. Taze haline ulaşabiliyorsanız onu da yemeklere katabilirisiniz. Gerçekten bağışıklık sisteminiz için çok faydalı. Zeytin yaprağı da aynı şekilde. Zaten zeytin ağacı başlı başına bir mucize. Yaprağı, zeytini, yağı, sabunu. Zeytin yaprağını da bitki çayı olarak içerek bağışıklığınızı güçlendirebilirsiniz.  Ben ısırgan otu ve zeytin yaprağını beraber kayanamış suda 3-5 dk demledikten sonra süzüp içiyorum. Günde 2-3 bardaktan fazla bitki çayı içmemeye de dikkat etmeniz çok önemli! Her şeyin fazlası zarar.

 

Hastalanmamak içinse Kefir

Kefir yazımda da bahsettiğim gibi kefir bağışıklık sisteminiz için gerçekten ekstra güç.

Evde Kefir Yapımı ve Faydaları İçin Tıklayınız. 

İlaçsız İyileş
Photo By Calum Levis

Bir de çörek otu yağı. Bunun da organik olanını almanızı tavsiye ediyorum. Çünkü diğer yağlar ne yazık ki ucuz başka yağlar ile karıştırılarak seyreltiliyor. Siz gerçek olan yağı içmiyorsunuz. Onun için bunları ilaç gibi düşünün ve organik olanından vazgeçmeyin. “Bizimki organik gibidir” diyenlere de inanmayın lütfen. Ben her sabah aç karnına yarım tatlı kaşığı çörek otu yağımı içiyorum. Sadece bağışıklık sistemi için düşünmeyin. Çörek otu yağının bir çok faydası var. Bu arada çörek otu yağı için bir tüyo; içerken boğazını yakıyor. Bu yanmayı hissetmiyorsanız o yağın saflığından şüphe edebilirsiniz.

İlaç içmek yerine doğal çözemler çok etkili. Özelikle Porpolis damla gerçekten ilaç içmeniz yerine kullanmanız gereken en güzel doğal çözüm. Sentetik ilaçların bize faydası olduğu kadar zararı da var. Hele Antibiyotik!  Çok ciddi durumlar olmadıkça kullanmak istemediğim ve ne mutlu bana ki en son ne zaman içtiğimi unuttuğum ilaç. Zaten önümüzde ki yıllar hiç bir etkisi kalmayacağından bahsediliyor araştırmalarda. Her hastalıkta alındığı için insan vücudu ve mikroplar artık bağışıklık kazanmaya başlamış.

Bu kış bunları bir deneyin. Seneye ilaçlardan kurtulmuş artık çok daha az hasta olan sağlıklı ve güçlü bir bedenle hayatınıza devam edeceğinizden hiç şüphem yok!

Paylaş

Tags from the story
, ,
More from Gevher Karacabey
Hamile Pilatesi
Bir insanın içinde bulunduğu en değişik, en heyecanlı ve en farklı zamanlar...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir