Jüpiter Oğlak Burcunda

Jüpiter Oğlak Burcunda
adsense

2 Aralık 2019 Pazartesi günü, 21:20 itibari ile Jüpiter Oğlak Burcuna ilerledi. 20 Aralık 2020’ye kadar da Jüpiter Oğlak Burcunda olacak.

Her gezegen Astroloji’de başka başka temalar ile ilişkilendirilir. Ancak bunların en iyicili Jüpiter’dir. En kötü açısında bile umut ararız. Jüpiter Astroloji’de bir çok konu ile ilişkidir ama en önemlisi şans, kısmet, maddi refah ve ilgili olduğu konuda büyümek, genişlemek ile ilgilidir.

Jüpiter Oğlak Burcunda bulunacağı süre boyunca Oğlak burcuna ait konuları daha fazla hayatımıza sokacak, bu temalarda genişlemeler, büyümeler olmasını sağlayacaktır. Kişisel haritalarınızda, transit Jüpiter hangi evde ilerlemekte ise, o eve ait konuları Oğlaksı bir şekilde büyütecek, o konulardaki şansınızı ve kısmetinizi açacaktır.

 

2019 kolay bir yıl değildi. Fakat 2020 yılı çok değişik ve zorlu bir yıl. Herkes hayatında zorlanma yaşayacak anlamına gelmese de, genel tabloya baktığımızda unutamayacağımız bir yıl olacaktır. Büyük kötücüller gökyüzünde el ele dans ederken, Jüpiter’in bu tabloya katılacak olması bir nebze de olsa iyi bir şey. Yani aslında Jüpiter’in Oğlak geçişi bizim için Sağ Melek gibi olacaktır.

(2020 Yılı Yıllık Burç Yorumları için buraya tıklayabilirsiniz.)

Oğlak, hedeflerin ve hedefe tırmanmanın sembolüdür. Genellikle kariyerle ilintilenir. Ancak hedefler otomatik olarak profesyonel olmak zorunda değildir her zaman. Kişisel konularda da hedefler koymuş, bir yön belirlemiş olabilirsiniz. Hayatımızda ne için uğraşıyorsak, bir şekilde başarmaya çalıştığımız şey ne ise, artık o da Oğlak Burcundaki Jüpiter’in konusu olacaktır. Terfi almaya çalışıyor olabilirsiniz, yeni bir kariyer için adım atmak istiyor olabilirsiniz, hamile kalmaya, evlenmeye, bir yardım kuruluşu kurmaya da çalışıyor olabilirsiniz. Her ne ise yürekten hedefiniz, Oğlak Burcundaki Jüpiter Transitinin radarındasınız ve size yardımı dokunacak demektir.

Oğlak burcundaki Jüpiter bizi daha hırslı yapabilir.

Başarmak ve başarılı olmak için çabalıyor, yolumuzda daha fazla ilerleme kaydediyor ve bir yerlere gideceğimizi hissediyoruz. Oğlak, yönümüzü, hayatımızın izlediği yolu yönetir ve doğru yola girmeye ve doğru yolda kalmaya odaklanma zamanı.  Zaten doğru yoldaysak, ona daha fazla bağlı kalabiliriz; doğru yolda değilsek, zor seçimler yapmak ve disiplin altında kalmak zorunda kalabiliriz. Yeni kariyer yollarına çıkan birçok insan göreceğiz 2020 yılında.

Disiplin, Oğlak burcunun mümkün olduğunca ulaşmamızı istediği ve hayatlarımızın sadece şu anı için değil, hayatımızın geri kalanında kurmamızı istediği için, önemli bir meselesidir. Oğlak burcu uzun vadeli konuları sever. Sadece şu ana, şimdiye odaklanmaz. Anlık memnuniyetlerden çok adım adım ilerlemenin peşindedir. Bunun anlamı; Jüpiterin Oğlak burcundaki bir yıllık transiti boyunca, bizi ömrümüz boyunca ayakta tutacak yatırımlar yapabilir, ömürlük hedeflerimize ulaşabiliriz.

Oğlak burcu Satürn tarafından yönetilir ve Satürn Astroloji’nin kulak çeken öğretmenidir. Satürn, dersleri öğrenmemizi ve işleri doğru ve doğru sebeplerle yapmamızı ister. Bu süreçte doğru yolda olduğumuzu anlamanın bir yolu vardır. Her attığımız adımdan ödül alıyor, işler yolunda gittikçe büyüyorsak amaç doğru demektir. Büyük aksilikler, gecikmeler, aşağıya itilmeler yaşıyorsak, gereken değeri göremiyorsak, doğru yolda değiliz demektir.

Oğlak burcu sorumluluk sahibidir. Sahip olduğumuz sorumluluklara yenilerini eklemek isteyebiliriz bu sebeple. Eklemesek bile kendimize ait sorumlulukları çok daha ciddiye alacağımız da kesin.

 

Ceketlerin düğmelerini iliklemek gerekiyor.

Geçtiğimiz yıl bir reklam ajansında çalışıyor olduğunuzu düşünün. Kıyafet yönetmeliği yok. İşe saat 10’da gidebiliyorsunuz. Bazen sabahlayarak çalışıyor ama cuma günleri “happy hours” larınız var. Çoğu toplantı kahkahalarla geçiyor. Her seferinde terfi ve zam da alamıyorsunuz maalesef ama keyifler yerinde. Bu sene Jüpiter’in Oğlak burcu transiti sizi bankada çalıştırır, hatta belki devlet dairesinde. Belli bir giyim kuşama uymak zorundasınızdır. Saatler ayarlıdır; 9-17. Geç kalmanız hoşnutsuzluk yaratır ama 17:01’de de kendi özelinize dönecek fırsatınız vardır. Sıra ile asistan, yardımcı, müdür, baş müdür falan olabilirsiniz. Belli kuralları sağlayan herkes, ” zaman”la yükselir. İşte mecazen bu senenin geçen seneden farkı böyle olacaktır. Takımları giymenin, ceketin düğmelerini iliklemenin zamanı gelmiştir. Eğlenirken öğrendiklerimizi, bazen sıkıcı ama totalde bilge bir şekilde uygulamaya koyma zamanımızdır.

 

Son olarak bir ipucu;

Ne durumda olduğunuzu anlamak için evrenle uyuma bakın. Rahatsanız ve Aralık ayı sizin için kolay bir ay olursa; siz sınavlarınızı çoktan vermişsiniz ve artık ödüllerinizi beklemeniz gerekiyor demektir. Yani 2020 yılı sizin için çok rahat geçer. Hatta keyifli.

Fakat eğer öğrenecek dersleriniz varsa, hayatınızdaki bir şeyi detokslamanız gerekirse, bir tutum, bir ilişki veya başka bir şey olsun, o zaman Aralık- Ocak ayları boyunca zorlanmaları net bir şekilde hissedersiniz.

 

Sevgi ile,

Yasemin.

Paylaş

More from Yasemin Orman
Günlük Burç Yorumları 7 Mayıs 2020
Günlük Burç Yorumları 7 Mayıs 2020 / Günün Enerjisi : Ay Akrep...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir