Merkür Güneş’in Kalbinde

Merkür Güneş'in Kalbinde
Photo by Milada Vigerova

Merkür Güneş’in Kalbinde

11 Kasım 2019 Pazartesi

11 Kasım Pazartesi günü 15:40 – 21:00 saatleri arasında Merkür Güneş’in Kalbinde olacak.

Astrolojik olarak Cazimi (Kazimi) olarak adlandırılan herhangi bir gezegenin Güneş’in kalbinde olma hali, bir gezegenin Güneş ile aynı burçta ve aynı derecede belli bir süre seyahat etmesi durumudur. Bugünkü Merkür’ün Güneş’in kalbinde olma durumunda hem Güneş hem Merkür 18 derece Akrep Burcunda olacak. Merkür Gerileme halinde biliyorsunuz.

Bu Merkür Güneş’in kalbinde hali, her yıl gerçekleşen diğer hallerinden farklıdır. Çünkü Merkür sadece Güneş ile aynı derecede değil, aynı zamanda önünden geçiyor.

Güneş diskinin önünden bir iç gezegenin geçişi (transit) bir çeşit tutulma gibi düşünülebilir. Ancak iç gezegenlerden Merkür ve Venüs’ün gökyüzündeki açısal çapları Güneş’i Ay gibi tamamen örtmeye yetmediğinden Güneş’in Dünya’ya ulaşan ışığında Güneş tutulmasındaki gibi ışık azalması farkedilmez. Güneş’in önünden Merkür veya Venüs gibi iç gezegen geçişlerinin gözlenmesi tarihte uzun yıllar Dünya ve Güneş arasındaki uzaklığın tespit edilmesinde ve bu gezegenlerin atmosferlerinin olup olmadıklarının araştırılmasında kullanılmıştır.

Merkür, ortalama bir yüzyılda 13 kez Güneş’in önünden geçer. 11 Kasım 2019 geçişinde Merkür gezegeni bize 101 Milyon km uzaklıkta olacaktır. 2000-2050 yılları arasındaki Merkür geçişleri ise aşağıdaki tabloda verilmiştir.

07 Mayıs 2003

08 Kasım 2006

09 Mayıs 2016

11 Kasım 2019

13 Kasım 2032

07 Kasım 2039

07 Mayıs 2049

Merkür Güneş’in Kalbinde ne demektir?

 

Bir gezegen Güneş’in kalbine yerleştiğinde, ona atfedilen tüm özellikleri parlatma ve köpürtme eğilimine geçer. Güneş, en büyük güç ve enerji kaynağımızdır. Gezegen Güneş’in kalbine oturduğunda Güneş tüm gücünü ona aktarır. Oldukça istisnai bir durumdur. Bu istisnai durum gerçekleştiğinde kalbe yerleşen gezegen tüm gücü ile parlar. Kendi konularını da parlatır. Astroloji’ de sık yorumlanan hali ile Güneş tahtını o gezegene bırakır. 11 Kasım’da Merkür Güneş’in Kalbinde olacağından, yukarıda belirttiğim saatler arasında tahtta Merkür oturacaktır.

 

Merkür Astroloji’ de haberci gezegendir. Aldığımız tüm haberlerin arkasında o vardır. Tüm hareketi boyunca Güneş sisteminden ve üzerinden geçtiği yıldız takımlarından haberler getirir. Aynı zamanda zekayı ve iletişim kapasitesini de simgeler. Haritamızda bulunduğu yer ve burç zihin mekaniğimizin çalışma tarzını belirler. En hızlı hareket eden gezegenlerden biridir.

 

Akrep’teki Merkür neresinden bakarsanız bakın, söylenenden daha çok anlatılmayana odaklanma eğilimi gösterir.

 

Merkür Güneş’in Kalbinde Bana NE?

 

Güneş evrene açılan en büyük kapımız, kalbimizden geçenlerdir. Merkür de iletişim gezegeni. İkisi beraber olduğunda kalbimizden geçenler, ağzımızdan çıkanlar, aklımıza gelenler gerçek olmaya çok müsaittir. Tabir-i caizse dilek kapılarının açıldığı zamanlardır.

11 Kasım Pazartesi günü uzun bir zaman aralığında sürecek olsa da tam yerleşme anı olan 18:24’te isteklerimizi belirlemek ve Tanrı’dan istemek için en güzel zamanlar olacaktır.

 

Evren için sözleriniz emir olacaktır.

 

Bu sebeple ağzınızdan çıkanlara dikkat edin. Yazdıklarınıza, söylediklerinize, kontrolsüz dileklerinize dikkat edin.

Dua edin bol bol. Meditasyon yapın. İç sesinizi arayın, duymaya çalışın.

Kimseye beddua etmeyin.

Tanrıdan, evrenden, kendinizden isteyin. Dilerseniz yazın. Yazmak her zaman dileklerin ilk somut adımıdır. Tüm gün trafiğinize rağmen kendinize beş dakika ayırıp kalbinize odaklanın. İç sesinizi dinleyin ve dileklerinizi dileyin.

 

 Ve eğer bu yazıyı okuyduysanız, mutlaka sevdiğiniz bir insanın da bu bilgilerden faydalanması için aşağıdaki Paylaş butonlarından herhangi birine tıklayın.

 

 

Yöntem size kalmış, yeter ki isteyin!

 

 

Paylaş

More from Yasemin Orman
Merkür Gerilemesi Hangi Burçları Etkiler
Merkür Gerilemesi korkulu rüyası olanlardan mısınız? Merkür Gerilemesi Hangi Burçları Etkiler biliyor...
Read More
Join the Conversation

1 Comment

Leave a comment
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir