Akrep Burcunda Merkür Gerilemesi – 31 Ekim – 22 Kasım 2019

Akrep Burcunda Merkür Gerilemesi

Akrep Burcunda Merkür Gerilemesi

Yılın üçüncü ve son Merkür Gerilemesi 31 Ekim günü 18:42 itibari ile Akrep burcunda başlıyor.

Öncelikle şu konuya açıklık getirmek gerekir. Gezegenlerin gerilemesi (Retro durumu), fiziki anlamda geri gittikleri anlamına gelmez. Bu dönemde yalnızca hızları azalır. Ancak bundan gezegenlerin “durdukları” anlamını çıkarmamalıyız. Söz konusu sadece bir yavaşlamadır.

Astrolojik olarak ise Retro/ Gerileme sürecinde olan gezegenlerin temsil ettikleri konularda yavaşlamalar, aksaklıklar ve sıklıkla eski fırsatların geri gelmesi söz konusu olur. Gezegenin gücünü kaybettiği, vaadini yerine getiremediği veya geciktirerek yerine getirebildiği kabul edilir. Özellikle Merkür gezegeni için sürekli negatif anlamlar yüklenen bu durum, her zaman negatif olmak zorunda değildir.

Genel olarak Merkür Gerilemesi süreçlerinde ne yapmak gerekir, nedir ne değildir merak ediyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Merkür, nasıl düşündüğümüzden, nasıl algıladığımızdan, genel olarak nasıl iletişim kurduğumuzdan bahseder.

 

Merkür Akrep Burcunda

Genel anlamda nasıl anladığımızdan, nasıl iletişim kurduğumuzdan bahseden bir gezegenin vaadini yerine getirememesi veya geç yerine getirebilecek olması, en bariz şekilde; yanlış anlamalar/ anlaşılmalar, iletişim problemleri, içinde zeka, iletişim barındıran her konunun aksaması, aksayacak olması demektir.

Merkür’ün Akrep burcundaki seyahatlerinde iletişim, genel anlamda bizim konuştuğumuzdan çok daha fazlası halini alır. İşin içine mimikler, hisler, imalar, nidalar karışır. Sırlar, gizemli konuşmalar artar. Özellikle telepatik iletişim, hissi kablel vuku dediğimiz hadiseler artar. İletişim kulakla duyduklarımızdan çok, yer altında akanlar haline gelir.

 

Akrep Burcunda Merkür Gerilemesi sürecinde ise yukarıda saydığım şekilde kurduğumuz iletişimlerde problem yaratır.

Demektir ki; bu süreçte hislere dayanan çıkışlarda, iddaalarda bulunmak pek işe yaramayacaktır.

Telepatik olarak kurduğumuz iletişim azalacaktır. Buna örnek vermek gerekirse; hani birini düşünürsünüz ve telefon çalar, o arıyor olayı. Bir insanın sizi, siz bişey söylemeden anlaması bu dönemde mümkün değildir. Mümkünse kafaya vura vura anlatmak gerekir.

Borsada, spekülatif yatırım araçlarında beklenmedik dalgalanmalar olur.

Medyumluk, şifa çalışmaları gibi konularla ilgilenen ama eğitimini almamış kişiler, deşifre olur.

İletişimle çalışan tiyatro sanatçıları, show dünyasında yer alanlar, ekranda yer alan herkes, fenomenler, youtuberlar ve birlikte çalıştıkları insanlar problemler yaşamaya başlarlar. Gideceğimiz konser, oyun, sinema davet ve organizasyonlarda sıkıntılar, gecikmeler, iptaller yaşanır.

Yer altı madenleri, altın, kuyum sektörlerinde gözle görülür dalgalanmalar, düşüşler veya ekstrem yükselişler yaşanır.

Enerji seviyemiz ve konuşma isteğimiz azalır.

Bir şeyleri dinlerken sadece kayıt etmeye başlarız. Derin sorgulamalarımız azalır.

Gizli iletişimden sorumlu, istihbarat , gizli kayıtlar, belgeler bu dönemde deşifre olur.

Saklanan sırlar ortaya çıkar. Özellikle evliliklerde aldatma gibi durumlar varsa, deşifre zamanıdır. (Gerileme 7. evde gerçekleştiği için)

 

Yarım kalmış bir evlilik veya ortaklık hikayeniz varsa Akrep Burcunda Merkür Gerilemesi zamanları, size geri dönmesi, hikayenin tamamlanması için mükemmel zamanlardır.

 

Başladığımız bazı anlaşmalar, sözleşmeler, evlilikler yarım kalmış gibi hissedebiliriz. Sadece hissetmeyiz bazen gerçekten bitmemesi gereken bir şey bitmiş, sekteye uğramış vaadini verememiş olur. Boşandığınız veya ayrı yaşadığınız eşiniz ile barışabilirsiniz. Ortaklığınıza sekte vurulmuş veya kağıt üzerinde kalmış anlaşmalarınız yeniden gündeme gelebilir. Mesela yarım kalmış bir aşk hikayeniz varsa, tutkulu bir birliktelik, hiç için bitmişse, Akrep Burcunda Merkür Gerilemesi, eşinizin size geri dönmesi, hikâyenin tamamlanması için mükemmel zamanlardır.

 

Daha önce kırılmış bir kalp, bir gönül yarası taşıyorsanız özellikle 6 Kasım- 25 Kasım 2012 / 21 Ekim- 10 Kasım 2013 / 5 Ekim- 24 Ekim 2014 tarihleri arasından kalma, gözünüz aydın! Elleri kolları sıvamaya başlayın. Kırıklar onarılacaktır. Hem de istediğiniz en acılı alınacak intikam ile beraber. Çünkü bu hikaye baya buz gibi olmuştur artık.

 

Evet, işler biraz ters gidebilir ama kimse içinizde yarım kalmış konuları Merkür Gerilemesinden daha hızlı geri getiremez size.

Merkür Gerilemesi zamanlarını her zaman fırsat olarak görmüşümdür. Evet, işler biraz ters gidebilir ama kimse içinizde yarım kalmış konuları Merkür Gerilemesinden daha hızlı geri getiremez size. Telefonunuzda hiçbir zaman bu dönemlerdeki kadar sürpriz aramalar görmezsiniz. İkinci bir şans, okulda çift dikiş yapmak gibidir.

Ancak illa özel olarak Akrep Burcunda Merkür Gerilemesi döneminde neden kaçınmalıyım diye sorarsanız…

 Yalan söylemekten kaçının!

 Bu tarihlerde evlenmekten ve yeni ortaklık kurmaktan  kaçının! Bırakın gelen gelsin. Deneyin ama net cevapları Merkür Gerilemesi sonrasına bırakın.

 Büyü, fal, Astrolojik danışmanlık, alternatif tıp konularını bu dönemde almasanız iyi olur.

 

Özellikle ne yapayım derseniz de;

Sürprizlerin, geri dönenlerin, geçmişte kaçırdığınız ama kapınıza kadar gelen fırsatların tadını çıkarın.

  Devam eden sağlık problemleriniz, şifa beklediğiniz konular varsa, tam zamanı. Özellikle devam eden kemateropilerde üstün başarılar olur.

 Bir de çok sevin isterseniz! Derin sevin! Yüzeyselliğin moda olmaya başladığı çağımızda, derinlere inmeyi deneyin. Bir insanı bir akşam yemeği veya 3-5 günlük muhabbetten ötesi olarak görmeyi öğrenin.

Sevgi ile,

 

 

Paylaş

More from Yasemin Orman
Günlük Burç Yorumları 16 Nisan 2020
Günlük Burç Yorumları 16 Nisan 2020 AYLIK BURÇ YORUMLARINIZI okumak için hemen...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir