Dolunay Boğa Burcunda – 12 Kasım 2019

Boğa Burcunda Dolunay

12 Kasım Türkiye saati (İstanbul) ile 16:23’te Dolunay Boğa Burcunda gerçekleşecek.

 

Boğa burcundaki Dolunay’ın duygusal ihtiyacı kendine yeterli olmak, kendine ait olanları korumak, dünyevi konularda huzurlu ve güvende hissetmektir. Boğa’daki Ay’ın ayakları yere basar. Basamazsa inatlaşır veya duygu-durumundaki eksiklerini fazla yemek yemek, fazla uyumak gibi diğer duyu tatminleri ile tamamlamaya çalışır.

 

Yavaşlar insan. Daha temkinli, daha ağır ama hedefe odaklı ilerler. İçine attıkları sesini kısar, konuşamadıkları boğazını ağrıtır. Garip bir şekilde tiroid bezleri yorulur, vücut boğaz enfeksiyonlarına açık hale gelir.

 

Dolunay Boğa Burcunda – Kendi paramızın, değerlerimizin zarar görmesine sebep olan alışkanlıklarımızdan kurtulacağımız bir dönem…

 

Boğa burcu toprak elementinde ve sabit bir burçtur. Boğa burcu somutlaştırmanın peşindedir. Bu sebeple maddesel dünya ve onun uygulamalarında başarılıdır. Dünyevi bir konu olduğunda onu sağlamlaştırır ve dayanıklılaştırır. Boğa’nın enerjisi serinkanlı ve sebatkârdır. Üretkenliği yüksektir ve kaynakları geliştirmek üzerine özel bir yeteneği vardır. Madde dünya denince sadece para gelmesin aklınıza, her türlü fiziksel sağlamlığın ve gücün de sembolüdür Boğa. Ay’ın da Boğa burcunda sonlanıyor olması, Dolunay ve çevresinde duygusal ihtiyaçlarımız; kendimize yeterli olmak, bizim olana sahip çıkmak, hali hazırda zaten bize ait birlikte doğduğumuz doğal güçlerimizi ortaya çıkarmak olacaktır. Bedenimizi sağlamlaştırmak, konforumuzu sağlamak, keyfimizi yerinde tutmak için kendi yeteneklerimizi sorgulayacağımız, kendi paramızın, değerlerimizin zarar görmesine sebep olan alışkanlıklarımızdan kurtulacağımız bir dönem olacaktır.

 

Ay Boğa’da refleks olarak değişiklikten kaçmak, mevcut olanı sürdürmek isteyecektir ancak bu sefer değişim; içimizdekini dışarıya çıkartmak üzerine. Özellikle maddi anlamda ve değer verdiğimiz tüm dünyevi temalarda (burada maneviyatımızla ilgili tüm değerler dışarıda kalır) bize engel teşkil edecek hiçbir şeye tahammülümüz yok. Gerekirse tüm rutinlerimizi değiştirebiliriz ama artık para kazanmak, yaptığımız, emek verdiğimiz her ne varsa gerçek değerini almak istiyoruz. “Ben” neden değerliyim? ‘i görmek, farkımızın hissettirilmesini istiyoruz. Haklıyız da.

 

Dolunay zamanlarında ruhun istediklerine, irade karşı koymaya başlar.

 

Dolunay zamanlarında ruhun istediklerine, irade karşı koymaya başlar ya da tam tersi. Olması gerekene, mantığa falan ayak diremek isteriz. Sevmediğimiz bir işi yapmak, bize kazanç sağladığı halde, en çok Dolunay zamanlarında zor gelir bize. Bitmesini istediğimiz konuları, içimize attıklarımızı falan tutamaz hale geliriz. Çünkü Dolunay bir şeyleri sonlandırmak ister ki; yeniye yer açılsın.

 

Boğa Burcunda Dolunay ’da ruhumuz biraz uzaklaşmak istiyor. Günlük rutinlerdeki alışkanlıklarımızdan bir nebze olsun sıyrılmak. İçe dönmek istiyoruz. Değişiklik istiyoruz. Sabit olanı değiştirip yeni bir sabite geçmek istiyoruz. Dolunay en fazla iş değiştirmek isteyenlere, işi bırakmak isteyenlere, düzen değiştirmek, ülke/şehir değiştirmek isteyenlere yardım edecektir. İrademiz de pek güçlü değil bu dönem. Neyi istediğimizin, gerçekten nerede mutlu olacağımızın peşindeyiz ama o kadar derine bakmaya başladık ki; bir yerden sonra her yer koyu maviden başka bir şey değil.

 

Hem kendimize gizli bir oda ayırmak istiyoruz hem de tüm odaları onunla doldurmak.

 

Hislerimizi abartma eğilimindeyiz. Hem kendimize gizli bir oda ayırmak istiyoruz hem de tüm odaları onunla doldurmak. Dışarıdan gözüken sem-sert kabuğumuzun da kırılmasına tahammülümüz yok. Hele yalana asla! İlişkilerde dürüst olmadığımız yerler varsa hiç şansımız yok. Sır falan kalmayacak. Beklentilerimizi belirlerken abartıya kaçma eğilimimiz başımıza bela. Ne yapsa beğenmeyeceğiz, ne yapsak beğenmeyecek. Ortayı bulmak istiyorsanız ve bu yazıyı okuyorsanız gelecek faciaların önüne geçmek için Dolunay’ın etkileri geçinceye kadar “Dayı” deyin. Dereyi geçene kadar idare edin diyorum yani. Özellikle evliyseniz veya uzun süredir ilişkiniz varsa durum sizin için daha kritik olabilir. Maddiyata veya özel değerlere bağlı güven problemleri söz konusu olabilir.

 

Boğa Burcunda Dolunay ‘da maddi krizlerden kaçamayacağız!

 

Dolunay tek başına depolama zamanının son safhası olduğu için, son damlaya kadar birikmiş her konudan kurtulmak ister. Dolunay zamanlarında duygusal iniş çıkışlar ve depresyona eğilim artar. Canlılardaki gerginlik fazlalaştığı için, tartışan insanları, kavga eden hayvanları, trafik kazalarını daha sık görürüz. Doğum oranları ve kaza riski artar. Bunlar tamamen doğaldır. Biriken her şey, son damladadır. Bu aşamadan sonra, o taşan enerjiyi boşaltmak gerekir.

 

Tıpkı fiziksel süreçte olduğu gibi, tıpkı duygusal süreçte olduğu gibi, madde dünyada da Dolunay sürecinde, tamamlanmamış her ne varsa, tamamlayıp bitirmek, gitmesi gereken yere göndermek gerekir. Dolunay zamanı evde biriken çöpleri temizleyip, çöp tenekesini boşaltmaya benzer. Dolunay haritasının yükseleni olan Koç ise bu işi pek nezaketle yapmaz. Aniden, pat diye, sabır, sebat etmeden çözmeye çalışır. Allah’tan Mars Terazi burcunda da, bir miktar daha aklı başında bir acele diyelim. Konu Boğa, yöntem Koç olunca madde dünyada yapmak istediklerimiz konusunda aceleci bir tavır sergileyeceğiz demektir.

 

Menfaatlerimizi gözetmek konusunda çok hassasız. Değer bilmek güzeldir ve bunun aslında kimseye zararı yoktur. Ancak Dolunay’ın bir uyarısı var. Tabi ki kendinizi, çıkarlarınızı, sevdiklerinizin çıkarlarını koruyun kollayın ama küçük hesaplar yapmayın. Zaten hesap kitap işleri dumanlı, malum ; Akrep Burcunda Merkür Gerilemesi. Yani ne kalbe ne akla sormayın. İçeride, içinizde kalın. Gözlem yapın. Kesin zararlardan uzaklaşın. Diğer meseleleri biraz erteleyin. Pire için yorgan asla yakmayın! Kış geliyor, o yorgana ihtiyacınız olacak!

 

 

Paylaş

Tags from the story
, ,
More from Yasemin Orman
Bazı şeyler darmadağın olur ama hiç bir şey kalp gibi kırılmaz! Gökyüzü bize bir şeyler söylüyor!
Bu yazı bir çok insanın kalp kırıklıkları ile yazıldı. Gökyüzünün söyledikleri ile...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir