Koç Burcunda Dolunay – 25 Eylül 2018

Koç Burcunda Dolunay

Koç Burcunda Dolunay

25 Eylül 2018, saat 05:52’de Koç burcunun 1. Derecesinde bir Dolunay gerçekleşecek. Birinci derecede gerçekleşecek bu Dolunay, “fresh”liği ile dikkat çekiyor. Aynı zamanda diğer bir dikkat çekici nokta Dolunay’ın Şiron ile kavuşumda olması.

 

Kolay bir Dolunay dersem yalan söylemiş olurum. Ay’ın yaralayıcı asteroit Şiron ile kavuşumda olması hali hazırda çok hoş bir yerleşim değilken üstüne bir de Merkür ile kavuşumda olan Güneş’in, Koç Burcunda Dolunay ile beraber Satürn ile t-kare yapıyor olması da ayrı bir nahoş görüntü. Nahoşlukları uzun uzadıya konuşmayı sevmiyorum ama olası gerçekliklere de değinmek gerekiyor.

Öncelikle, Koç Burcunda Dolunay, duygusal olarak ilk olmak, dürtülerinin peşinde koşmak, cesaret gerektiren konulara gözü kara bir şekilde atlamak ve hareketli olmak ister. Ancak yanına gelen Şiron bu gözü karalığa, “ben yaparım”cılığa izin vermez. İnsanı korkutur, ürkütür.

Tam şu an bunu düşünün; bir süredir bazı konularda adım atma isteğimiz var. Kimimizin konusu belli, cesareti eksik, kimimizde sadece ufak bir ateş var konusu bile belli değil, kimimiz ise dibe vurmuş noktadayız. Hani dolu dolu, gümbür gümbür bir enerji kimsede yok biliyorum. İşte art arda gelen tutulmalar, üstüne ekinoksun etkisi ve son vuruş Koç Burcunda Dolunay! Korkuyoruz! Topumuzda “Ben yaparım!” yüreği eksik. Sorumluluk almak istemiyoruz. Geçmişi iyileştirme hali bir taraftan, ilişkilerdeki derinleşme veya yüzeyselliğe haykırış bir taraftan, kaçma isteği diğer taraftan. Parçalanıyoruz. Burası son durak! Ne olacaksa olacak önümüzdeki bir aylık süreçte. Kıyın kıyın kaçmanın, öndeki öğrencinin arkasına saklanıp sözlüden kaytarmaya çalışmanın, parmağı yarı havada tutmanın hiçbir faydası yok. Bu dönem bir kırılma dönemi. Ya herro ya merro!

 

Koç burcu Astrolojik yeni yılın başlangıcıdır.

Bu burcun kendisi gibi Yeni Ay’ı da baharı getirir. Tersi olarak Dolunay’ı da kışın rehavetini yavaş yavaş üstümüze taşır. Kendimizi daha az enerjik ve daha az tutkulu hissederiz. Bunun bir süreliğine de olsa bir içe kapanma, korkma, korkular ile yüzleşme, irade sorgulama dönemi olduğunu unutmamak gerekir. Gelene kabul vermek zor olacaktır. İnsan kendine acıma, üzülme eğilimine girer. “Neden ben?” en çok sorduğumuz soru haline gelir. Mantık dengelemek, ruh mızıkma şımarma hakkını kullanmak ister. “Bana ne yaaaaa!” larımız artar.

 

Koç Burcunda Dolunay ’ın yükseleni Başak, yönetici Merkür birinci evdeki Güneş ile kavuşumda. Sonuç; yine “ben!” Hangi kapıyı açsak karşımıza kendimiz çıkacağız.Aslında kafamızı çıkarıp dışarı bir başkasını görebilecek dikkatimiz olsa, anlayacağız yalnız değiliz.Ancak böyle bir dikkatimiz yok. Şu an dikkatimiz kendi üzerimizde. Belki daha iyi, belki daha başarılı, belki daha zengin, belki daha güzel olmak istiyoruz. Ama illa ki; kendimizle alakalı bir şey istiyoruz ve gündemdeki “ben”li konular, herkeslilerden çok daha fazla.

 

O zaman yapacak bir şey yok!

Tüm korkulara, sorumluluk almaktan kaçınma haline rağmen kendimiz için bir şeyler yapmak zorundayız ve bunun öncesinde de sağlıklı egomuzu ortaya koymamıza engel olan ne kadar unsur var ise onlarla yüzleşip hayatımızdan çıkarmak zorundayız.

 

Gerçekten kendimizi biraz daha iyi hissettirecek yeni bir enerjiye, heyecana çok ihtiyacımız var. Yakınmaktan yorulan bir haldeyiz ama gücümüz yok. O zaman önce yüklerimizden kurtulmamız gerekiyor. İşte öyle ya da böyle, istesek de istemesek de, korksak da Koç Burcunda Dolunay bu yüklerden kurtulmak için bizi tamamen köşeye sıkıştıracaktır. İşte nahoşluk tam olarak burası; yakalandık! Köşeye sıkıştık veya sıkışacağız!

 

Koç Burcunda Dolunay ’ın Burçlara Etkileri

Koç Burcu: Dolunay’ın sahnesine siz çıktığınız için en majör etkilerle sizin karşılaşmanız da normal. En köşeye sıkışma hali sizde olacaktır. Bu durum mental, ruhsal ve fiziksel olarak tezahür edebilir. Özellikle sizlerin kazalara karşı daha dikkatli olması gerekiyor. Fazla cesaret tez acı getirebilir. Aşağıya bakmadan atlamamak gerekir.

 

Boğa Burcu: Aşk hayatınızı dengelemeye çalışmanın aslında kendi iç dengenizi bozmaya başladığı farkındalığına ulaşabilirsiniz. Bazen çok fazla denge kurmaya çalışmak, kendi isteklerini göz ardı etme alışkanlığı kazandırabilir. Bu alışkanlığa sıkışmış Boğa burçları için Koç Burcunda Dolunay son noktayı koyuyor olacaktır.

 

İkizler Burcu: Kariyerinizle ilgili cesaretinizi kaybetmiş, köşeye sıkıştığınızı hissediyor olabilirsiniz. Son noktadaysanız, korkmadan taşmanın da taşırmanın da tam zamanı. Son damla damlamasın diye kendinize uyguladığınız baskıya değmez. Boşaltın bardağın yarısını gitsin.

 

Yengeç Burcu: Öğrenmekten kaçıyor, sorumluluk alanınızın dışına çıkmıyordunuz. Gözler bir anda üstünüze çevrildi. Herkesin sizden bir beklentisi var. Ailenizin, sevgilinizin, arkadaşlarınızın. Çünkü sadece başaramam, öğrenemem korkusu ile hep aynı alanda dolaşıyorsunuz. Zaman değiştikçe beklentiler de değişir. Sizin de değişmeniz gerekecek.

 

Aslan Burcu: Koç Burcunda Dolunay ‘da en mağdur olacaklardan biri de sizlersiniz. Tüm süsler, şıngırtılar baş aşağı oluyor. O süslüymüş gibi yaptığınız egonuz yıkılmak zorunda. Çok uzun süredir sadece kendi değerlerinizi gözetiyor olmanın fark edilmesi söz konusu olacak. Tepkiler birtakım kayıplarla ortaya çıkacaktır. Sıfırı görmek, dünyada sadece sizin olmadığınızı yeniden öğretebilir.

 

Başak Burcu: Ya ilişkiniz ya kendiniz. Birinden birinde çok ısrarcı olduğunuzu fark edeceksiniz. Ya kendi çıkarlarınızı korumaya ya da ilişkinizi korumaya çalışacaksınız. Her ikisinin de dersleri olacak. Ancak ben dengesini kurmadan biz dengesini kurmanın imkânsız olduğunu hatırlatmak isterim.

 

Terazi Burcu: Dolunay’ın en önemli oyuncularından biri de sizlersiniz. En büyük sınavlardan birini de Terazi burçları verecekler. Çalışma hayatı ve günlük rutinlerin içinde o kadar boğuldunuz ki; gerçekten ne istediğinizi, hayatın hangi noktalarından keyif aldığınızı unuttunuz. Unuttuğunuzu hatırlatacak olaylar yaşayacaksınız.

 

Akrep Burcu: Aşkın peşinde kendinizi o kadar yaraladınız ki, sonunda yine o yuvarlağın içinde onu mu öldürseniz kendinizi mi ikilemindesiniz. En çok kendinizi yaraladınız, en çok kendinizi suçladınız ama gerçekten de suçlu siz miydiniz? O kadar his size boşuna gelmiş olamazdı. Şimdi kendinizi kandırmayı bırakabilirseniz, gerçekleri görebileceğiniz durumlarla karşılaşacaksınız.

 

Yay Burcu: Her şeyi pozitif olarak görme numarası da bir yere kadar sevgili Yay burçları. Polyanna’nın bile kalbi kırılabilir. Görmezden geldiğiniz tüm gerçekler yutma sınırınızı aştığı için ortaya serilmek durumunda kalacak. Bu dönemde kariyer hayatın tüm alanlarından daha fazla önem kazanacak.

 

Oğlak Burcu: Belki de Koç Burcunda Dolunay en çok sizin işinize yarayacak. Eğer önümüzdeki bir aylık süreci delirmeden atlatabilirseniz hayatınızın tüm dengesinin pozitif anlamda değiştiğini görebileceksiniz. Yer gök, gök yer olabilir. Ancak siz gökte yaşarken her şeyi fark edip büyüyebilirsiniz. Yeni yaşınıza bu yıl bambaşka bir konumda girebilirsiniz. Yüzleşmelerinizi ona göre yapın.

 

Kova Burcu: Bu dönem hayat size acımasız davranıyormuş gibi gelebilir. Son nokta da Dolunay’dan geliyor. “Eveti hayat acımasız!” bu ses kulaklarınızda çınlıyor. Özellikle maddi anlamda köşeye sıkışacaksınız. Sizi siz yapan yeteneklerinizle yüzleşmeniz gerekiyor. Ancak en dipte sürpriz var. Sürpriz gelirlerle karşılaşacaksınız.

 

Balık Burcu: Kendinizle yüzleşmeniz gerekiyor. Çok “ben” demek insanı beni ile yalnız bırakır. Bir ilişkinin, dengeli bir beraberliğin hayalini kuruyor olabilirsiniz. Ancak çoğunlukla bu dengeleri bozanın kendiniz olduğunu kabullenmeniz gerekiyor. Kabuk değiştirmek, kaçmak alışkanlığından vaz geçmek önem kazanıyor.

 

Paylaş

Tags from the story
, , ,
More from Yasemin Orman
Jüpiter Satürn Kavuşumu Kova Burcunda – 21 Aralık 2020
21 Aralık 2020, Türkiye İstanbul saatine göre 19:14'te Jüpiter Satürn Kavuşumu 2020...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir