110 Gram -Dönerin yeni adresi

110 Gram

Kapılarını “yeni nesil döner restoranıı” anlayışı ile açan 110 gram, döner sevenlerin yeni adresi oluyor. Menüsündeki tüm ürünleri yerli çiftliklerden gelen 110 gram, dönerde lezzeti doruklara taşıyor.

İyi Oluş kategorisi, yazarlarımızla özenle oluşturduğumuz bir kategori. Bu kategoride hayatınızı bir gramcık daha iyi yapabilecek her türlü bilgiyi, aktiviteyi, size iyi gelebilecek yeni oluşumları paylaşıyoruz.

Bir Yoga eğitmeni olarak beslenme konuları ile aram o kadar da yogik değil maalesef. Yeme-içme konularına zaafım var. Ancak kendi zaafıma göre değil doğrusuna göre tavsiye vermeyi tercih ediyorum. Evet karbonhidratları çok seviyorum ama mümkünse hazır gıdalardan uzak duruyorum.

Döner ulusça çok sevdiğimiz bir tutku. Ancak et ürünlerini bile malum sebeplerden dışarıda rahatlıkla tüketemiyoruz. İşte rahatlıkla tüketebilmemizi sağlayacak yeni bir mekan keşfi.

Yeni nesil döner restoranı 110 gram, Bağdat Caddesinde kapılarını lezzet tutkunları için açtı. Eylül ayından itibaren Bağdat Caddesi’nde hizmet vermeye başlayan mekan, milli yemeğimiz olan dönerin lezzeti ve sunumuna yeni bir soluk getirdi. Tamamen yerli sermaye ile iki ortaklı bir aile işletmesi olan mekan, güler yüzlü çalışanları, modern ambiansı, wireless hizmetiyle hem gençler hem de aileler için “evindeymiş” hissi yaratan, keyifle zaman geçirilecek bir mekan.

110 Gram

110 Gram ‘daki tüm ürünler, Ege ve Trakya Bölgesi’ndeki yerli çiftliklerden geliyor.

Doğallıktan ödün vermeyen 110 Gram ’ın menüsünde yer alan tüm ürünler, Ege ve Trakya Bölgesi’ndeki yerli çiftliklerden geliyor. Döner pişirilmeden önce iki gün boyunca ustanın özel sosu ile soğuk odalarda marine ediliyor.

Lavaşta, pilav üstü ve dürüm şeklinde servis edilen  dönerine organik domatesli söğüş salata, sumaklı soğan, ev patatesi ve katkısız ev turşuları eşlik ediyor. Geleneksel tatları yaşatma bilinciyle hareket eden 110 gram ekibi, manda ve inek sütünden ayran, yöresel içeceklerimizden Manisa şırası ve Edirne’den hardaliye ile müşterilerini farklı lezzetlerle tanıştırıyor. Tatlıyı da unutmayan 110 gram, müşterilerine kendi mutfağında hazırlanan sütlacı, Antep yöresinden midye baklava ve havuç dilimibaklava sunuyor.

Bu arada mekanı hala deneyimleme fırsatınız olmadı ise 7 Ekim Pazar günü 13:30- 18:00 arasında Sürprizli ve Canlı Müzikli resmi açılışına katılabilirsiniz.

Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Şimdiden Afiyet Olsun!

Paylaş

Tags from the story
More from Yasemin Orman
Haftalık Burç Yorumları (19-25 Aralık)
19 Aralık Haftasına Merkür Gerilemesi ile başlıyoruz. Bu hafta tüm işlerimizin biraz...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir