Medikal Astroloji
adsense

Burçlar ve Sağlık arasında bir ilişki var mıdır?

Tıbbın babası deyince aklımıza ilk gelen isim olan Hipokrat, hayatı boyunca, “evren ve insan”, “doğa ve insan” arasında ilişki kurmaya çalışmış, evren (makrokozmoz) ve insan (mikrokozmoz) arasında bir fark olmadığını, insanın evrenin bir parçası olarak ona bağımlı ve ondan kopmayan bir bütünü olduğunu savunmuştur. Yine ünlü filozof, matematikçi ve Batı dünyasının ilk yükseköğretim kurumu olan Atina Akademisinin kurucusu olan Platon,  yıldızları yörüngelerinde  hareket  ettiren harmonik düzenin,  aynı  zamanda insani dünyayı yöneten düzen olması gerektiğini savunmuştur.

İnsanlık ve kozmoz arasındaki, gezegenlerin hareketleri ile insanların iç bilinci ve motivasyonu arasındaki ilişkileri araştıran bilim dalına Astroloji diyoruz. Astroloji, binlerce yıldır sürekli uygulanmış ve tüm dünyada kültürlerin, bilimsel, tıbbi ,felsefi ve psikolojik geleneklerin oluşmasında önemli rol oynamıştır. Eski Mezopotamya, Mısır ve Yunanistan’dan, günümüze kadar, Astrologlar bireysel hayatlarda ve büyük tarihsel olayların hikayelerinde göklerde yer alan oluşumların yansımalarını görmüştür. Ne yazık ki ; günümüzde Astroloji, bir bilim olmaktan çıkmış, herkesin diline pelesenk olan, on iki burçtan oluşan sabun köpüğü bilgilere dönüşmüştür.

Burçlar sağlığımızı nasıl etkilerler?

Doğduğumuz andaki gökyüzü ve değişen gökyüzü, sadece kişiliğimizi, yaşayacağımız olayları, motivasyonumuzu değil, aynı anda bedenimizi de şekillendirir. Yine Hipokrat demiştir ki; “Astroloji bilgisi olmayan bir hekimin kendine hekim demeye hakkı yoktur.”.  İnsan vücudunun işleyisi ve kozmoz arasındaki bağlantıyı özel olarak inceleyen Astroloji dalına, Medikal  Astroloji denir. Medikal Astroloji; genetik yapımızı, vücudumuzun güçlü ve zayıf yönlerini, hangi hastalıklara eğilimimiz olduğunu, hastalığımızın gidişatını anlamaya ve aciliyet gerektirmeyen operasyonların en uygun zamanını belirlemeye yarar. Uzman bir Medikal Astrolog “decumbiture” adı verilen bir harita oluşturarak hastalığın gidişatını anlamaya yardımcı olabilir. Ancak Medikal Astroloji , hastalık teşhisinde bulunamaz. Medikal Astroloji kişinin doğum haritası ve sağlığı arasında (Burçlar ve Sağlık) ilişki kurar. Bir hastalığı teşhis edebilecek yegane kişi, bir tıp doktorudur. Tıp doktoru bir hastalığı teşhis ettiğinde, Medikal Astrolog da, hastanın hangi gezegen etkileri altında olduğunu anlayabilir, olağan prosedürler için en uygun zamanı belirleyebilir.

Medikal Astroloji’ye göre; burçlar ve vücudumuzdaki ilgili bölgeleri

KOÇ BURCU : Baş ve yüz bölgesinin tamamını

BOĞA BURCU : Boğaz, boyun, ense ve beyinin arka kısmı

İKİZLER BURCU : Sinir sistemi, eller, omuzlar, kollar, akciğerler

YENGEÇ BURCU : Göğüs, mide

ASLAN BURCU : Kalp, omurga

BAŞAK BURCU : Bağırsaklar, sindirim sistemi

TERAZİ BURCU : Böbrekler, bel bölgesi

AKREP BURCU : Üreme organları

YAY  BURCU : Kalça ve üst bacaklar

OĞLAK BURCU : Dizler, iskelet sistemi ve dişler

KOVA BURCU : Baldır, ayak bileği

BALIK BURCU : Ayaklar

Burçlar ve Sağlık -Hangi burçlar hangi hastalıklara yatkındır?

Bunların dışında Koç burçları psikolojik rahatsızlıklar, diş rahatsızlıkları, ateşli hastalıklar ve özellikle migren’e meğillidirler.

Boğa burçları ses kısıklıklarına, boğaz ağrılarına ve triod’e meğillidirler.

İkizler burçları el kazalarına, boyun fıtığına, tutulmalara ve “hıçkırık” a meğillidirler.

Yengeç burçları süt ve süt ürünlerine olan alerjilere, göğüs kanserlerine, mide rahatsızlıklarına, Bulimia ve Anorexia’ya meğillidirler.

Aslan burçları kalp rahatsızlıklarına, estetik operasyonlara, mevsimsel rahatsızlıklara, dolaşım sistemi rahatsızlıklarına meğillidirler.

Başak burçları sindirim sistemi rahatsızlıklarına, ilaç kullanımlarının yan etkilerine maruz kalmaya, alerjilere meğillidirler.

Terazi burçları idrar zorlanmalarına, böbrek rahatsızlıklarına, cilt problemlerine meğillidirler.

Akrep burçları prostat ve testit rahatsızlıklarına, yumurtalık ve rahim rahatsızlıklarına meğillidirler.

Yay burçları obeziteye, alkolizme , kemik kırılmalarına ve psikolojik rahatsızlıklara meğillidirler.

Oğlak burçları  diz rahatsızlıklarına, tırnak problemlerine, diş problemlerine , romatizmaya, eklem iltahaplarına, duyma kayıplarına meğillidirler.

Kova burçları dolaşım rahatsızlıklarına, varislere, bilek burkulmalarına meğillidirler.

Balık burçları strese dayanan rahatsızlıklara, ayak şişmelerine, zehirlenmelere, alkolizme, uyku bozukluklarına meğillidirler.

 

Paylaş

More from Yasemin Orman
Jüpiter Oğlak Burcunda
2 Aralık 2019 Pazartesi günü, 21:20 itibari ile Jüpiter Oğlak Burcuna ilerledi....
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir